0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #460 -: Септември 18, 2009, 13:57:55 pm »
Божкеее, гледам и не вярвам на ушите си!  :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #461 -: Септември 18, 2009, 15:22:53 pm »
Онзи ден пристигна една приятелка в 8 месец. Следяла се в поликлиниката. На последната микробиология излязли гъбички(не успя да се сети какво е наименованието им).
Момичето се разплака. Едрия мъжага който я е преглеждал  я е попитал в коридора пред около двадесет човека, с тоя тумбак кой била яхнала геройски. Тя невярваща на ушите си се опулила здраво, а той: Аааа ясно, мъжа ти е яхнал, не си ти. Изсмял се идиотската и се прибрал в кабинета си.
Кажете ми, що за идиоти може да съществуват?

Мддааа, много позната ситуация.:) Миналата година при стартирането на ИКСИ-то ни, бяха пропуснали да ни искат изследване за хламидия. Пуснахме ги 2 дни преди съпругът ми да замине на път и след още седмица аз започнах процедурата (правихме я със замразен материал). Нося изследванията, като резултата беше положителен и при двама ни. Поглежда доктора, ухилва ми се насреща чаровно и ми вика, ти нали знаеш, че тази хламидия се предава само по полов път. А и да не знаеш, знам, че ще прочетеш в интернет, затова да ти кажа, че морячето (съпруга ми) някъде шава:))))))
Успях да не издам изумлението си мисля, но се обърнах към него и го попитах: "Аз да не би да съм гърбава, може шавливата да съм аз".
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #462 -: Септември 18, 2009, 17:28:26 pm »
Хаха, пак в тази насока, известна докторка от известна частна клиника когато видя резултата от спермограмата на моя мъж ми каза-няма да се отчайваш моето момиче, мъжа ти нали има брат ;)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #463 -: Септември 18, 2009, 18:15:30 pm »
Успях да не издам изумлението си мисля, но се обърнах към него и го попитах: "Аз да не би да съм гърбава, може шавливата да съм аз".
Хахахаахха, Лисе, добре си го наредила тоя идиот :lol:

Абе какви са тея малоумници бе...думи нямам.

Вчера като бяхме на заседанието на Общинския съвет в Бургас, на което се обсъждаше  наредбата за финансиране от общината, се наложи да разговаряме с един "виден" бургаски гинеколог. Той по принцип е за разстрел, но за зла участ е в здравната комисия в Общината и сме зависими от него. Та обсъждаме ние с него възрзстовото ограничение и го навиваме да го махнат. А той се цепи, че видите ли, нямало на по 50 да раждат я. До 40 било нормално, дотогава щом не можели, след 40 какво искали 8O Ние обясняваме, че понякога жените са стигнали тази възраст без да забременеят поради мъжки фактор. А той - "Еееее, ми като е мъжки фактор, нали има комшии бе!" 8O Не се сдържах и му казах - " ми то хубу комшии, ама и комшията като се окаже с мъжки фактор, какво правим?" Погледна ме опулено и си замълча простака...Пфуууу, още се ядосвам като се сетя :x
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #464 -: Септември 19, 2009, 11:20:40 am »
Смях през сълзи.  :oops:
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #465 -: Септември 20, 2009, 16:15:00 pm »
sixsens,много ми е любопитно името на това бургаско "светило". Колебая се между двама, на единия фамилията му започва с Д, на другия с Г  :wink:
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #466 -: Септември 20, 2009, 23:12:53 pm »
За тоя с Д става въпрос.
« Последна редакция: Септември 20, 2009, 23:26:53 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #467 -: Септември 25, 2009, 17:20:08 pm »
Погледнете с каква информация, "образова" виртуалния гинекологичен кабинет, на една от големите козметични фирми у нас :lol:
Отебележете възраст, между 18 и 35 год. И маркирайте въпрос "Кога е възможно да забременея"
http://www.palomita.com/kabinet.html
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #468 -: Септември 25, 2009, 17:49:01 pm »
Лелее,"колко мъка има по този свят Боже..." :lol:

Е тая идиотщина къде я раздават не знам,ама е без пари щото бая народ се е наредил да си вземе... :lol:

Последните "бисери" на които попаднах бяха на поредното барбекю,когато съобщаваме че чакаме бебе и една "фешън дама" се ицепва "ийй,вийй що чакате чак третия месец МА,ама тъй то у България тъй праИят" след като пояснявам,че не сме казали понеже,не дай Боже да се случи нещо,не ни се дават обяснения - "и кво ТОЛКОЗ,Ша си напрайтИ друго.Кво драматизираш" и довършва "амЪ тъй напръйтИ си там Идно,колкоТ да не тЪ разправят,чИ си яловЪ" 8O

Другия беше на андролога който откри Варикоцелето на мъжа ми "момче толкоз си зле и от давна,че ако някой бифшо гадже те търси за бащинство,няма съд дет да не те оправдай" 8O

 :lol: :lol: :lol:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #469 -: Септември 26, 2009, 16:59:52 pm »
Да се разпиша и аз! На сватбата на сестра ми, роднини се обръщат и ме питат:
Те:- Хайде вие кога ще направите едно бебе?
Аз:- Когато му дойде времето!
Те:- Много егоизтично от твоя страна!
Останах безмалвна от 12 години сме заедно,всичко което сте писали ми е до болка познато от клостила без цветна снимка ,та до наместване на яйчник (защото ми е изкривен 8O) с ръка!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #470 -: Декември 22, 2009, 16:20:03 pm »
такъв бисер още не бях срещала. при това, от мадама с "претенции" за грамотност. че и линкове на английски цитира, за да докаже безумната си теза.

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=308189.msg13390809#msg13390809

"имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации. "

"считам, че е много по-възможно - ето пример: нормален цикъл през 30 дни, което значи овулация на 16ти ден, нормално редуващи се яйчници. Представи си сега, че е узраването и/ или отделянето е закъсняло и е станало на 24 ден (примерно поради стрес, някакви хапчета, т.н.). Менструацията идва 14 дни след това и настъпва вместо след 30 дни, след 38, трае да речем 6 дни, т.е. 14 дни са минали вече, но другия яйчник си е в ритъм и на 16ти ден по график си овулира и ето ти, 3 дни след приключване на цикъл, жената е готова да забременее. Може това закъснение от 8 дни да е заради плаващо узряване и на двата яйчника - примерно между 11-17 ден от периода (както е при мен да кажем)."
« Последна редакция: Декември 22, 2009, 16:23:53 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #471 -: Декември 22, 2009, 16:38:16 pm »
А-хааа, тя е сериозна работата значи.


п.п. Признавам си че се напънах да разбера за какво иде реч.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #472 -: Декември 22, 2009, 16:57:31 pm »
п.п. Признавам си че се напънах да разбера за какво иде реч.

ми с две думи - докато единият ти яйчник е в менструация, другият е в овулация, щото им се разместват циклите на двата яйчника - така ставали забременяванията по време на мензиса  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #473 -: Декември 22, 2009, 17:12:27 pm »
След инсе един кандидат татко забрани на жена си да се къпе поне 2 седмици  osi_13 , за да не се "ОТМИЕ" бебето и тя се съгласи. На всичкото отгоре тестът е положителен и това потвърдено правило ни се предложи и на нас :balk_600: съвсем сериозно (дори една капка вода може да е достатъчна да развали работата ако не знаете  :wink:) Това е семейство, което 2 години нямаха деца и ходеха по доктори.
Та ако се чудите защо още не сте успели, да знаете от какво е. :D :D :D
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #474 -: Декември 22, 2009, 17:37:04 pm »
А-хааа, тя е сериозна работата значи.

п.п. Признавам си че се напънах да разбера за какво иде реч.

аз пък нищо не разбрах  :D

след това прочетох на готово  :D - значи имаме яйчници шизофреници  :D
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #475 -: Декември 22, 2009, 18:10:18 pm »
Аз пък да ви кажа за една моя приятелка,бременна за 1-ви път,която изтърси пред 10-на раждали жени,че сега вече трябва да се пазят,за да не забременее следващият месец с яйцеклетката от другият яйчник  8O 8O 8O
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #476 -: Декември 22, 2009, 18:17:12 pm »
Ами, ако забременее жената следващия месец, ще си има близнаци с един месец разлика! Знаете ли до какви сериозни последствия може да доведе това?!?

Нека се пазят хората! :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #477 -: Декември 22, 2009, 19:33:14 pm »
Боже, боже, божееееееееееееееееее!  :lol: :lol: :lol:
Погледнете с каква информация, "образова" виртуалния гинекологичен кабинет, на една от големите козметични фирми у нас :lol:
Отебележете възраст, между 18 и 35 год. И маркирайте въпрос "Кога е възможно да забременея"
http://www.palomita.com/kabinet.html

По интересното е в случая, когато изберете възраст 35+... :( няма никаква възможност дори да питате за забременяване.  :(
За тоя с Д става въпрос.
Тоя доктор с Д, преди n на брой години бе позорно изгонен от болницата в Айтос, след поредната си издънка.  :( А после взе, че стана голям доктор в Бургас.  :(
Аз пък преди години ходих веднъж на преглед при един друг известен касапин в Бургас - Михайлов. Той ме бръкна да ме прегледа - първия и последен такъв "преглед" в живота ми и като ме увери, че всичко си ми е наред, пък и не съм съвсем грозничка, ме попита сама ли съм или мъжа ми ме чака някъде?  8O Та, ако не съм бързала, можел да ми помогне по въпроса с бебето... 8O 8O 8O Бях меко казано шокирана, унизена от прегледа и какво ли още не, но все пак успях да му кажа, че по-добре е да нямам деца, от колкото да са грозни, като него.  :lol:

*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #478 -: Декември 22, 2009, 21:26:11 pm »
http://www.palomita.com/kabinet.html
О това определено си е за бисер :)

Възраст 35 +
възможна е появата от време на време на менструация през менопаузата.

 8O Верно ли?  8O

И въпросите не касаят изобщо забременяване след тази възраст. Абе кой ги е писал тези неща?
« Последна редакция: Декември 22, 2009, 21:36:51 pm от cygnus »
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #479 -: Декември 22, 2009, 22:29:53 pm »
Аз като ходих при предната ми гинеколожка,която естествено смених,та я питах няма ли  някакви изслледвания да правим след като не забременявам,тя ми отговори"Ти знаеш ли колко много изследвания могат да ти се направят,ама няма страшно,спокойно,ще стане бебето".Е не ставаше и след няколко месеца аз пак притеснена отивам,тя-абе спокойно мери си температура,прави ову тестове,ето ти и рецепта(Клостил по 1 табл от 5 до 10 ден) и ще стане.Не стана дума за цветна снимка дори,повече не съм ходила при нея.
« Последна редакция: Декември 22, 2009, 22:35:52 pm от nikid »