0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
ей това за сапуна не ми се отваря
 :(
Отиват двамата на контролен преглед след месец с ксерокопирана таблица
в два екземпляра попълвана стриктно и от мъжа! :wink:

много ми хареса  :D страхотно свежо!

а, за да не съм съвсем спам, а да бъде спам с полза  :wink:, ето един виц, който прочетох в кръчма вчера:

На вратата се звъни, отваря съпруга и пита:
- Вие кой сте?
- Джак Изкормвача ...
Съпругът: Скъпа, за тебе е

 :D
« Последна редакция: Май 28, 2009, 20:28:03 pm от mmary »
Абе, те в студентска са касапи. И аз докато бях студентка веднъж ходих-гинеколожката ме нахока, че след отрицателен тест и двуседмично закъснение било много рано разбираш ли да съм ходела на лекар и ме прати да си ходя :( така и не ме прегледа като хората. Тъпа овца, повече и аз не стъпих там.
Скоро моята кума откри че също ще си има бебче, като ходила при личния за нправление, оня й извадил от девет дерета вода, как разбираш ли не е бременна, че две седмици закъснение не са показателни и уринните тестове били най-точни. Голяма борба да й даде направление за гинеколог  8O все едно са златни.
Може и същата кака да е била, но разочарованието беше пълно.. Много ми е  чудно кога според такива хора трябва да се отиде на доктор.. :BangHead: :BangHead:
Аман от компетентни!
А за това си права, всеки чул - недочул съвети дава..Най - тъжното е, че повечето си вярват...
Мерило за невежеството ти е степента, в която вярваш в неправдата и трагедията. Онова, което за гъсеницата е краят на света, за Учителя е пеперуда.


Момичета, ето един цитат от книга, която баща ми чете днес за църковните празници:
"...Според народните вярвания само в нощта срещу Спасовден може да се излекува безплодие. Яловата жена трябва да преспи тогава под растението росен, което се смята за самодивско цвете. Но не сама, а с придружител, с когото няма кръвна връзка. Преди това двамата поставят върху червен месал спасова пита, варена кокошка и бъклица вино. Ханват, пийват под росена и започват да се "борят" слещу безплодието. Около полунощ те трябва да легнат под росена и да мълчат. Малко преди първи петли, около 2 часа през нощта, трябва да оставят храната там и да хукнат към селото, без да се обръщат назад. Смята се, че безплодието остава под росена. Ако жената зачене в нощта преди Спасовден се смятало, че  това е станало по магичен начин и не се тълкувало като прелюбодеяние."
книгата се казва "Български календар на обичаите", съставител: Ваня Мандова;
стр.147-148
 mf_bounce8 :balk_160:
« Последна редакция: Май 30, 2009, 14:08:00 pm от harmony »
Е, защо чак сега пишеш? Що не ни каза преди 4-5 дни? :D
Сега трябва да чакаме догодина Спасовден. :lol: :lol: :lol:
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Старнно... уж жената е ялова...пък ако зачене от друг и то не се смята за прелюбодеяние.  :lol: Как ще зачене като е ялова? :lol:
Знаели са те още навремето, че има мъжки стерилитет, ама не са си го признавали. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
А ако жената точно на Спасовден се окаже, че е в цикъл, сигурно въпреки това ще зачене ако изпълни всички заръки!  :witch: :balk_47: :mrgreen:


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
А ако жената точно на Спасовден се окаже, че е в цикъл, сигурно въпреки това ще зачене ако изпълни всички заръки!  :witch: :balk_47: :mrgreen:
:jump12:
Или ако проблема все пак е в нея..... :lol:, тогава сигурно ще е непорочното... :lol:
То ние хубаво се смеем, ама някои поверия все още се възприемат като абсолютна истина от доста хора :(Което е жалко в 21 век, при наличието на всякаква информация и свободен достъп до нея.
« Последна редакция: Май 31, 2009, 03:14:06 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Ханват, пийват под росена и започват да се "борят" слещу безплодието.
:jump12: :jump12:
Борбата е безмилостно жестока...
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Ханват, пийват под росена и започват да се "борят" слещу безплодието.
:jump12: :jump12:
Борбата е безмилостно жестока...
Ти остави, освен жестока е и епична...И какви хубави плодове ражда....
Мерило за невежеството ти е степента, в която вярваш в неправдата и трагедията. Онова, което за гъсеницата е краят на света, за Учителя е пеперуда.


Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #450 -: Септември 11, 2009, 12:27:02 pm »
Ханват, пийват под росена и започват да се "борят" слещу безплодието.
:jump12: :jump12:
Борбата е безмилостно жестока...

Мммддаааа голяма борба пада :wink: та един бисер и от мен:
Зълвата на сестра ми след като е споделила, че вече е бременна за втори път казва "Ами да така е - ние работим, а вие само спите, нищо друго не правите!"
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #451 -: Септември 11, 2009, 12:42:48 pm »
ялова...

Ей това е бисер номер 2 в личната ми класация (след култовото "Успокой се и ще стане' )
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #452 -: Септември 12, 2009, 00:39:08 am »
Мммддаааа голяма борба пада :wink: та един бисер и от мен:
Зълвата на сестра ми след като е споделила, че вече е бременна за втори път казва "Ами да така е - ние работим, а вие само спите, нищо друго не правите!"
[/quote]


Ох, това ми е любимо. Ако знаят, че всъщност може би много повече работят от тях ...  :x

Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #453 -: Септември 17, 2009, 14:48:04 pm »
Може и да съм го споделяла някъде, но пак ще го напиша, защото звучи толкова невероятно за един АГ специалист в днешно време. Една приятелка, когато се опитваха да забременее, ходеше при АГ в София. Тя е от друг град. При наближаване на овулацията, за която си прави тестове за ОВУ, няма възможност да отиде в София и отива при доказан специалист в нейния град. Споделя, че иска да я прегледа дали все още има фоликул, споменава, че си е правила и тест за овулация. Той останал изненадан, че има такива тестове.  8O. Тя му казала, че има няколко вида и се купуват от аптека.  :oops:
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #454 -: Септември 17, 2009, 17:42:22 pm »
И в нашия град си имаме от тези "специалисти". При една от инсеминациите, моята д-рка също ми каза да не се разкрвам до София и да ме прегледат тук, да видят дали се е спукал фоликула. Повреме на прегледа нашата "специалистка" ми завъртя монитора към мен и ми каза: "Понеже те гледам за първи път и не знам как изглежда фоликула ти спукан, я погледни ти и ми кажи какво мислиш, спукан ли е?" 8O 8O 8O
Заклех се повече да не стъпя на гинеколог в града ни.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #455 -: Септември 18, 2009, 08:43:41 am »
"Понеже те гледам за първи път и не знам как изглежда фоликула ти спукан, я погледни ти и ми кажи какво мислиш, спукан ли е?" 8O 8O 8O
Ми така де- ти ако не знаеш собствения си фоликул как изглежда, какво чакаш от горката жена :nono:
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #456 -: Септември 18, 2009, 11:18:21 am »
Карамелке,
кажи за кой град става въпрос?

А, иначе, това щеше да е смешно, ако не беше тъжно...

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #457 -: Септември 18, 2009, 11:20:26 am »
Става въпрос за Благоевград.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #458 -: Септември 18, 2009, 12:52:19 pm »
Благодаря ти.  :) Няма да идвам на преглед там. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #459 -: Септември 18, 2009, 13:24:07 pm »
Онзи ден пристигна една приятелка в 8 месец. Следяла се в поликлиниката. На последната микробиология излязли гъбички(не успя да се сети какво е наименованието им).
Момичето се разплака. Едрия мъжага който я е преглеждал  я е попитал в коридора пред около двадесет човека, с тоя тумбак кой била яхнала геройски. Тя невярваща на ушите си се опулила здраво, а той: Аааа ясно, мъжа ти е яхнал, не си ти. Изсмял се идиотската и се прибрал в кабинета си.
Кажете ми, що за идиоти може да съществуват?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0