0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Има достатъчно антимикотични глобули, които балансират средата.

Именно! И аз продължавам да се учудвам, че все още има лекари, които предписват промивки със сода!А фантето от вчера ръси бисер след бисер..... :lol:
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    Smile76

Привет и от мен! За първ път влизам тук, но се забавлявах от сърце с това, което прочетох тук и реших да дам и моя скромен принос.
Бременна съм в края на втори, началото на трети месец след поредна инсеминация. Отивам при гинеколожката, която съм избрала да проследи бременността ми. Гледа ме на ултразвук (не вагинален) и аз я питам има ли пулс. Отговорът: да, има пулс, даже ето това беличкото нещо, което виждаш, е гръбначният му стълб. Всичко е наред.
Оказа се мисед аборт - така и не се разви зародиш, без пулс, камо ли гръбначен стълб да види. А това, което е видяла, беше част от жълтъчния мехур!!!
Отивам да давам кръв за изследване на хормони.Тук каквито хормони искаш да си изследваш при такъв лекар ходиш,респективно аз бях при гинеколога си.Видях нова жена -около 25 годишна.Криво-ляво й обясних,че искам да ми изследват прогестерона и пролактина.Тя каза момента и погледна в записките за мен в компа.Вследствие на което ме погледна учудено и ми каза:"Ама на вас не са ви предписали тези лекарства.Трябва да чакате доктора да излезе и да го питате дали ще ви ги предпише.Започнах аз един спор с нея,че трябва да дам йръв за да ми се изледват тия ХОРМОНИ.Обаче тя неее-аз съм акушерка,завърших миналата година,учила съм медицина и повече разбирам.
Излезе доктора-обясних му аз какъв е проблема на английски(той не знае ,че говоря вече малко повече немски)и той й казва на нея какво трябва да направи.Познайте какво го запита тя???
"Ще й взема кръв,за да разберем ,дали е алергична към лекарствата ПРОЛАКТИН и ПРОГЕСТЕРОН нали?" :oops:
Няма да ви описвам реакциите на доктора при този отговор...
Да ви споделя за кръстницата ми какво отговори....Аз я питам :Какво ти каза доктора?..А тя:Каза ми че съм в 5-ти клонарен месец.. :D
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Случват се какви ли не работи.
Аз един път отидох да ми направят изследване за прогестерона/трябваше да стане в определените дни/. Когато отидох да си взема резултата,какво да видя!
"пролактин".......в нормални нива! :balk_149:


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Моята братовчедка е акушерка. Както знаете, голяма част от родилките са ромки. Та приемат те една такава ромка да ражда и я питат:
"Ти с контракции ли дойде?"
Ромката: "А не, с тролея" :D
*
незнам дали съм го казвала, ама ще си го кажа пак.
идва в магазина ни шефката на клинична лаборатория в центъра.аз я питам-правите ли изследване за уреаплазма?тя ми се усмихва и изтърсва- че в коя лаборатория не правят уреа???
*
Скоро бях при личния лекар за да си взема направление за ендокринолог за преглед на щитовидната жлеза. Междувременно му показвам резултатите от изследването на репродуктивните хормони и той ми каза "Няма нужда щитовидната ти жлеза е наред, виждаш ли, че хормоните LH и FSH са ти в норма". 8O След прегледа се оказа, че имам малък възел на щитовидната жлеза и повишени МАТ и TSH.
*
Моята братовчедка е акушерка. Както знаете, голяма част от родилките са ромки. Та приемат те една такава ромка да ражда и я питат:
"Ти с контракции ли дойде?"
Ромката: "А не, с тролея" :D
:smiley_abxb:Номер "1"!!!!!!!!!!!!!!!! :D
*
Днес отивам в Бодимед за изследване на хормони- ФСХ и Естрадиол и имаше една младичка лаборатнка която пита другата-
- Абе за да изследваме естрадиол трябваше ли да им цикъл...  :P :)
Такова нещо да не знае че Естрадиола се изследва по време на цикъл за 1 път ми се случва...  :P :)
*
Днес отивам в Бодимед за изследване на хормони- ФСХ и Естрадиол и имаше една младичка лаборатнка която пита другата-
- Абе за да изследваме естрадиол трябваше ли да им цикъл...  :P :)
Такова нещо да не знае че Естрадиола се изследва по време на цикъл за 1 път ми се случва...  :P :)
Браво! Като не знае - пита  :D, повечето въобще не се интерисуват и/или не им пука.
*
Аз ще ви кажа един виц, нищо че не е на репродуктивна тема:
Млад лекар-гинеколог го пращат на специализация в едно село. Тръгват жените на профилактичен преглед. Отива една жена, преглежда я лекаря и накрая и казва: "Всичко е наред, обаче като идваш другия път се поизмий малко, че мирише неприятно", а тя отговаря:"Абе, докторе, ти като искаш да ти мирише на теменуги да беше станал горски!"
Дано да съм ви разсмяла!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
 
Моята братовчедка е акушерка. Както знаете, голяма част от родилките са ромки. Та приемат те една такава ромка да ражда и я питат:
"Ти с контракции ли дойде?"
Ромката: "А не, с тролея" :D
:smiley_abxb:Номер "1"!!!!!!!!!!!!!!!! :D
:lol: :lol: :lol: това е направо като виц


Моята братовчедка е акушерка. Както знаете, голяма част от родилките са ромки. Та приемат те една такава ромка да ражда и я питат:
"Ти с контракции ли дойде?"
Ромката: "А не, с тролея" :D
:smiley_abxb:Номер "1"!!!!!!!!!!!!!!!! :D
:lol: :lol: :lol: това е направо като виц

Да, ама си е 99% истина. А 100-процентовата истина звучи така: "А не ма кака, с турлея дуйдох"  :jump12:
Спестих ви малко от циганския колорит :)
Такова кискане.....Страшна тема! И аз имам няколко бисера с моя богат опит в стелилитета.
Една позната ми споделя след като и обясних, че имаме проблем и не става по нормален начин: "Аз съм забременявала през презерватив." 8O
Друга приятелка с 2 деца и 5 аборта: " Аз имам непрекъснато овулация, защото първия път забременях от 1 опит. Направихме го на 17 ден от цикъла и забременях.."
Имам и няколко бисера от гинеколог(приятел на половинката).
Отиваме при него с проблема, че не става и той предлага да пия 1 месец противозачатъчни. На следващия месец се въздържаме и почваме секс от 14 ден нататък(цикъла ми е 28 дни).Като не стана така предложи да пия противозачатъчни до 13 ден-спирам ги и правим секс...дойде ми с кръвоизлив...После отидох на друг гинеколог и той като чу, че съм спряла противозачатъчните на средата на цикъла ми каза, че не се правело така и ми предложи да пия противозачатъчни 3 месеца....Не отидох повече и при този...Онзи-приятелят на мъжа ми ме кара да пия дуфастон-пих го и ми закъсня с 2 дена-бременна си! Какво изживях като на другия ден ми дойде...мислех, че правя аборт...Същия този хубостник ми беше взел и едно шишенце с "хапчета за забременяване". Аз му казах-"клостилбегит" ли и той се опули..."С тези хапчета акушерките в МА забременявали с близнаци.." Добре, че четях вече в проблемното в дира... :lol:
*
Топъл топъл бисер :)

Правя преди малко тест за овулация. Тестовата лентичка е по-наситена от контролната, ама явно нещо не е наред тестът защото контролната е доста бледичка, както и да е.

Питам милото
- Какво виждаш?
той
- Чертичка и половина! 


"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Такова кискане.....Страшна тема! И аз имам няколко бисера с моя богат опит в стелилитета.
Една позната ми споделя след като и обясних, че имаме проблем и не става по нормален начин: "Аз съм забременявала през презерватив." 8O
Друга приятелка с 2 деца и 5 аборта: " Аз имам непрекъснато овулация, защото първия път забременях от 1 опит. Направихме го на 17 ден от цикъла и забременях.."
Имам и няколко бисера от гинеколог(приятел на половинката).
Отиваме при него с проблема, че не става и той предлага да пия 1 месец противозачатъчни. На следващия месец се въздържаме и почваме секс от 14 ден нататък(цикъла ми е 28 дни).Като не стана така предложи да пия противозачатъчни до 13 ден-спирам ги и правим секс...дойде ми с кръвоизлив...После отидох на друг гинеколог и той като чу, че съм спряла противозачатъчните на средата на цикъла ми каза, че не се правело така и ми предложи да пия противозачатъчни 3 месеца....Не отидох повече и при този...Онзи-приятелят на мъжа ми ме кара да пия дуфастон-пих го и ми закъсня с 2 дена-бременна си! Какво изживях като на другия ден ми дойде...мислех, че правя аборт...Същия този хубостник ми беше взел и едно шишенце с "хапчета за забременяване". Аз му казах-"клостилбегит" ли и той се опули..."С тези хапчета акушерките в МА забременявали с близнаци.." Добре, че четях вече в проблемното в дира... :lol:
Леле леле ,егати пишман гинеколога!   :lol:  :lol:  :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Tutto, ама на какви "професионалисти" си попадала... Стискам палци за последното ти инвитро :crossfingers: Как вървят нещата?


Бившият ми гинеколог,след като му подадох листа с изследванията, които трябва да ми се направят преди бъдещата инсеминация.
-Ама той професор луд ли е?Недей да ходиш при него моля ти се.Как ще ти пише,да се изследваш и за хламидия и за ХПВ?То,дори и децата знаят,че ХПВ се причнява от хламидията.. :? 8O
*
Не мога да не споделя с вас следното попадение от Бг-мама:
"-цикълът ми закъсняваше с две седмици, а по принцип ми идва с една по-рано."


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери