0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Като казвате, че има тестове с три черти, аз започвам да се чудя - ми девойката може да е била бременна от миналия месец, тя с тези сериозни познания на репродуктивна тема, напълно е възможно да очаква мензис на два месеца например...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Общо имам 3 бисера ,но тъй като са малко по-дълги ще ги публикува един по един.И всичките са плод на "БИСТРИЯТ УМ"на немските доктори.
Първият бе за това как се отказах от клиниката по стерилитет след второто ми посещение там.
Година 2004.Отиваме с моите резултати и с тези на мъжо при доктора.
Той ги поглежда и казва:
-Ама как така имате проблем със забременяването?
Аз:-Докторе вижте ни бройката(10млн/мл) и морфологията(31%)
Той:-58%деформации на главичките и слепване в тази област.Това е идеално!!!
Аз:-Докторе ,опасявам се,че е това твърде голяма бройка
Той:-Няма нищо страшно,дори е хубаво.Това са "съветниците на морската пехота"-с един мозък са и вземат бързо своите решения!!!Избират си 10тина пълководеца и започват да ги "тикат" нагоре.Като стигнат до целта пехотинците клякат и почват да пускат"стеноразбиващи вещества",а пълководците щурмуват яйцеклетката.
Аз:-Докторе а има ли сухоземна пехота?
Той-Има разбира се!Нали точно такава се използва при ИКСИ?
Аз бях зяпнала от учудване -такова теория не бях чела нито чувала.

Той:-Няма нищо страшно,дори е хубаво.Това са "съветниците на морската пехота"-с един мозък са и вземат бързо своите решения!!!Избират си 10тина пълководеца и започват да ги "тикат" нагоре.Като стигнат до целта пехотинците клякат и почват да пускат"стеноразбиващи вещества",а пълководците щурмуват яйцеклетката.
Аз:-Докторе а има ли сухоземна пехота?
Той-Има разбира се!Нали точно такава се използва при ИКСИ?
Аз бях зяпнала от учудване -такова теория не бях чела нито чувала.

Ще ме извиниш, мила, ма тоя немски доктор е плакал за диагноза.
 8O
И като имаш предвид,че това беше от устата на старият професор(собственикът на клиниката)!!!!!
А аз си мисля,че по би му отивало ако открие клининика за лечение на психичноболната интелигенция. :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
И като имаш предвид,че това беше от устата на старият професор(собственикът на клиниката)!!!!!
А аз си мисля,че по би му отивало ако открие клининика за лечение на психичноболната интелигенция. :D

 8O 8O 8O
Стана ми интересно, в коя клиника става това? Ако може сподели, че наистина това е страшно, и в момента съм в избор на нова клиника.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
И като имаш предвид,че това беше от устата на старият професор(собственикът на клиниката)!!!!!

Щом е стар професор - му е простено. Честно. Ние имахме един - като влезеше в лекция и си вадеше от чантата един будилник, от онези старите, с капаците отгоре, дето и умрял ще събудят (с извинение). И щом звънне, лекцията приключваше. Да споменавам ли, че при звъна половината поток подскачахме стреснати на банките...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Един от любимите ми(аз вече съм писала за него в друга тема):
"Пий фолиева киселина и прави секс на 14 ден от цикъла и ще стане!"
Друг (от лекар) - показвам му аз графики на БТ, обаче след покачването имам 1-2 дни с термепратура под 37 радуса:
"Оооо имаш проблеми с овулацията" - и ми рисува как трябва да изглежда графиката ми, докато междувременно си пуши в кабинета цигарката. ДО 14 ден 36.8, след 14 ден 37. АКо не е така - проблем! Естествено се предписва любимата рецепта за забременяване - клостил + дуфастон от 15-ти ден за 2 седмици.
"Ама докторе, да идвам ли да гледате дали има фоликули и пукат ли се?"
"Не, няма нужда. Те хапчетата ще си свършат работата. Действайте така 3-4 месеца и ако не стане пак ела."
Поне се сети да ми препоръча цветна снимка преди това.
Друг бисер пт същия доктор:
"Ти недей да ходиш при д-р Х. Той ще ти взема много пари. Спокойно, ще ти направим бебето." - Не знам той ли искаше да ми прави бебето. То верно че сме с мъжки фактор, ама не е мой тип тоя доктор :)


Следващите 2 бисера са на бившият ми гинеколог,който наричах "98%"
Края на 2005 и началото на 2006
1.Чета си аз изследванията и разбирам че имам рак на гърдата.Паника до няма и къде.В един момент се усещам че нямам мамография и се успокоих.Чета по-нататък пише ПРОЛАКТИНОМ.
Отивам при него и му казвам:
-Докторе как открихте че имам рак на гърдата и пролактином без скенер и мамограф?
-При висок пролактин получва пролактином
Аз мигам и нещо не ми излизат сметките.
-Мислех че пролактинома е причина за високият пролактин.
Той:=Нее пролактинома се получва след високият пролактин в 98% от случаите.
Реших да се направя на идиот и го питам:
-Докторе ,а какво е пролактином?
И ето я най-голямата изненада:
-Пролактиномът е образуване на "бучки в гърдите вследствие на високият пролактин"и в 98% води до рак на гъдите.
И аз викам тоя или ме прави на балама или не е наясно с материята и му зададох последният си въпрос:
-А това означава ли че родилките са също застрашени?
-Неее,при тях има "циркулация на кърмата" и затова в 98% от случаите са защитени от пролактином на гърдата!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
нещо, което вече бях пускала...но е позабравено а пък си е истински хит

Колеги , настоящи и бъдещи родители, имате ли представа какво причинявате на децата си като ги подлагате на ваксинации към най различни болести.
Ще Ви дам един линк към форума на бг майките, където въпроса е разискан има и още препратки,пък който иска повече да научи и да прочете ще се справи сам с нета. Само това ще кажа- ваксинациите са геноцид спрямо човечеството. На моето дете задължително поставените му ваксини като се роди , вече са извадени по хомеопатичен път, и никакви ваксинации няма да позволя да му се правят занапред

ето и цялата тема. този идиот има доста хитови изказвания, но който иска да си ги прочете сам.
http://vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=30892&postdays=0&postorder=asc&highlight=%E2%E0%EA%F1%E8%ED%E0&start=0

и още нещо от същия капацитет за флуора.
http://vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=42664&postdays=0&postorder=asc&start=0
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    красимира

Едно "светило" в своята област при което отивам на преглед за установяване дали има пулс бебето или не.И той:Ооо има пулс бебето(става въпрос за 9 г.с.)Ето има пулс.Аз го питам:Докторе сигурен ли сте?А той:Е сигурен съм как да не съм сигурен,на толкова невеж ли ти приличам.Аз колко бебета съм изродил... представа нямаш.А резултата след 2 дни кръвоизлив и установяване,че бебето е загинало преди повече от 2 седмици.Хаиде то за пулса как да е,ми не можа ли да види че е спряло да се развива и матката не отговаря на седмиците.Просто нямам думи тоя и за ветеринар не става. 
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Просто нямам думи тоя и за ветеринар не става. 

А недей да обиждаш ветеринарите :D, те също са лекари  8)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
И аз ще се включа. Отивам при първия специалист, успял с инвитро в България и разговорът протича така:
- Вие откъде научихте за мен
- От интернет
-а, откъде точно
- ами от еди кой си сайт и там има форум - последва точно записване на името на сайта,.
- така ли? и как е форумът
Когато вече все пак стигаме до същността на въпроса ме пита -Вие колко пъти сте забраменявали?
- Нито веднъж, нали това ви обеснявам, че не мога да забременея....
Ами то с вашата матка няма как да стане, първо трябва пластика задължително да направим. Имам двурога матка.
Този ценен разговор струваше 30лв.
Още по-големи глупости обаче чух след раждането на дъщеря ми. Тях може би трябва в отделна тема да ги отделим.
<br />[link=http:
А недей да обиждаш ветеринарите :D, те също са лекари  8)
Сори за оффа, но...
абсолютно!
Преди време водех кученцето си на ветеринарна клиника, защото имаше шипове. Там се подвизава някакъв гостуващ хуманен доктор-ортопед, нает веднъж седмично да разчита снимките. Гледа намусен и вика - "Ти к'во искаш, то хората боледуват, па кучетата ли? Това е! Kато стане нетърпимо я доведи да я приспим."
Жалко, че пропуснах да го попитам къде практикува с човеците :(
Айде след това - беж към друг, този път препоръчан ми ветеринарен доктор. Човекът направи каквото можа, би обезболяващи, препоръча туй, онуй, животинчето се освести и след това тежки кризи не е правила.

  
Бе, те - ветеринарите, са добри и внимателни лекари, щото иначе какво хапане ще настане  :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Бе, те - ветеринарите, са добри и внимателни лекари, щото иначе какво хапане ще настане  :lol:


 :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_50:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Една от лекарките, при които ходех ми предписа първо да пия три месеца клостилбегит. Каза ми, че ако не забременея през това време следващата стъпка е да направим цветна снимка. Викаше ме на фоликулометрия като ми обясняваше, че е важно да се следи да не напрявя кисти, гледаше как расте фоликула, но спираше с фоликулометрията до нарастването му и нито един път не проследи дали фоликула се пука.
-----
Бях първи курс студентка и имахме една лекция за Матриархата, при което преподавателя ни обяснява как мъжете по това време са били използвани от жените само за продължаване на рода и една от колежките попита: "Ма как жените са могли да забременеят без да са били омъжени?"  8O  :lol:
*
Нещо не за ядосване:

Лежим си с любимия в леглото :bed:...
Аз :   "Ах! Май ми се спука фоликула..."
Той:   "Знаеш ли,и аз май го чух как припука!"

После:  :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat: :cul2:
*
Едно "светило" в своята област при което отивам на преглед за установяване дали има пулс бебето или не.И той:Ооо има пулс бебето(става въпрос за 9 г.с.)Ето има пулс.Аз го питам:Докторе сигурен ли сте?А той:Е сигурен съм как да не съм сигурен,на толкова невеж ли ти приличам.Аз колко бебета съм изродил... представа нямаш.А резултата след 2 дни кръвоизлив и установяване,че бебето е загинало преди повече от 2 седмици.Хаиде то за пулса как да е,ми не можа ли да види че е спряло да се развива и матката не отговаря на седмиците.Просто нямам думи тоя и за ветеринар не става. 

краси, тука имаме и по-фрапантен случай.момиче от съседния блок беше бременно и се записва за консултаации при една от уж най-добрите патки...извинете-гинеколожки в града.ходи си мацката на консултации, всичко е ок, ама на момичето му прави впечатление, че не наддава особено, корем почти никакъв.иначе на консултациите гинеколожката-ааа, ето го бебо, имаме пулсация, имаме си всичко!в средата на 7ми месец мацката получава кръвоизлив.оказва се, че има страшна аномалия-плода е жив, но е развит само до началото на 4тия месец.просто не се развива, иначе си има пулс.и тая овца е можела да го забележи още тогава, за да се прекъсне бременноста навреме.няма да ви казвам какъв шок беше това, дори се разделиха с мъжа си.
сега тя е омъжена за друг, има си детенце, но просто невежеството и некадърието на разградските доктори е вече легендарна!
НЕ ХОДЕТЕ НА ГИНЕКОЛОГ В РАЗГРАД!!!!ПО НИКАКЪВ ПОВОД!!!!!!!!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
краси, тука имаме и по-фрапантен случай.момиче от съседния блок беше бременно и се записва за консултаации при една от уж най-добрите патки...извинете-гинеколожки в града.ходи си мацката на консултации, всичко е ок, ама на момичето му прави впечатление, че не наддава особено, корем почти никакъв.иначе на консултациите гинеколожката-ааа, ето го бебо, имаме пулсация, имаме си всичко!в средата на 7ми месец мацката получава кръвоизлив.оказва се, че има страшна аномалия-плода е жив, но е развит само до началото на 4тия месец.просто не се развива, иначе си има пулс.и тая овца е можела да го забележи още тогава, за да се прекъсне бременноста навреме.няма да ви казвам какъв шок беше това, дори се разделиха с мъжа си.
сега тя е омъжена за друг, има си детенце, но просто невежеството и некадърието на разградските доктори е вече легендарна!
НЕ ХОДЕТЕ НА ГИНЕКОЛОГ В РАЗГРАД!!!!ПО НИКАКЪВ ПОВОД!!!!!!!!
Мила, това е много гадно :(Направо ...


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца

Лежим си с любимия в леглото :bed:...
Аз :   "Ах! Май ми се спука фоликула..."
Той:   "Знаеш ли,и аз май го чух как припука!"
После:  :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat: :cul2:
:lol: Ле, то на мъжете все има се счува, че се пукат фоликули сигурно :) Само повед за :bed: да има