0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #180 -: Февруари 25, 2007, 12:58:14 pm »

Док:Че как така ще се влоши?!Нито е боксьор,нито ходи по курви...защо да го мъчим човека?   :balk_69:
...Е,след време направи с-ма,ама не ми се стори чак толкова "измъчен"...
Aууууу, моя като е боксъор (даже и тренъор на всичко отгоре), какво следва?Да не чува, че ще има да се чуди от него ли е бебето :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: /въпреки всички добри спермограми и изследвания/
Тоя компетент-доктор трябва  да го питам на какъв трябва да се преквалифицира мъжо та да е потент  :lol: :lol: :lol:

То по тая неговата логика- проблемите при мен са щото съм жена на боксъор :P
« Последна редакция: Февруари 25, 2007, 13:00:02 pm от piera »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #181 -: Февруари 26, 2007, 20:43:28 pm »
Бившата ми свекърва преди около 18 години:
(става въпрос за другия и син, който в последсвие се оказа с азооспермия)
Тя, снахата не може да забременее, нещо и има. Къде ли не ходихме да я преглеждат.
Аз:  А, него изследвахте ли?
Тя:  Че той е мъж, какво да се изследва.

Так че, проблема при мъжете нежелаещи да се изследват, идва  и от невежите мами. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #182 -: Февруари 28, 2007, 17:33:45 pm »
ООО как пропуснах. Преди година когато за първи отидох на преглед при гинеколожка (по повод незабременяване)тя ми откри причината:
"Имаш тесен цервикален канал и сперматозоидите не могат да минават, затова не забременяваш"

И аз съм имала такава "диагноза" :D
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #183 -: Февруари 28, 2007, 18:04:21 pm »
piera ...   :jump12:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
От филма "Двама мъже и половина". Чарли носи еякулат за замразяване преди вазектомия.

Чарли: "Внимавай, не бива да се излага на слънце!"
Брат му: "Защо, да не е сперма от вампир?"


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Хихихи. Изчетох темата и много се смях. Наистина малко е черен хумора и смеха е през сълзи,но всичко ми е познато и съм го чувала или чела някъде през всичкото това време на бебеправенето.  :lol: Сетих се и аз за един бисер от моя доктор. След като бяха минали 5 години без резултат /т.е. без забременяване/ ,бяхме направили вече доста изледвания - фоликуметрия,хормони,бях пила Клостил / Естествено!!! 8O/ , МБ ,безброй прегледи и т.н... дойде момента за цветна снимка и аз му казвам "Така и така ,това е на дневен ред..." А той : " Ми виж сега ,тя цветната снимка по принцип не се прави на нераждали жени ,защото все пак е опасно ..." 8O 8O 8O Представяте ли си ,кои жени тогава ходят да си правят светна снимка ?  :lol: :lol: :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ама и ти си пила клостил без проверка за проходимост на тръби.
ето това ми хареса  :D

"molq vi pomignete s moq priqtel mnogo iskame da si imame dete.Ve4e ot 2 sedmici se ma4em no ne se polu4ava ot4aqna sam kajete mi moga li da napravq ne6to za da uspeq da zabremeneq po barzo"

постингът е днес в подфорума "Първи признаци на бременност" на бг-мама
*
 8O
Тази жена си няма идея какво означава "отчаяна"!
*
Само не знам как е разбрала, че не е станало? Какво, след всеки секс прави тест ли? То и на самите тестове си пише, че не отчитат толкова рано. Пък и кръвен да прави всеки ден, предполагам, че лаборантката също ще я "светне", че и той толкова рано не отчита.
 :D
Абсолютен смях и то забележи в тема "Първи признаци ..."
Явно е силно неориентирана ...
Добре, че поне не пише в "Проблемното ..." :lol:
« Последна редакция: Март 14, 2007, 17:01:46 pm от mmery »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
какво ли не прави човек в отчаянието си... :lol: :lol: :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
"molq vi pomignete s moq priqtel mnogo iskame da si imame dete.Ve4e ot 2 sedmici se ma4em no ne se polu4ava ot4aqna sam kajete mi moga li da napravq ne6to za da uspeq da zabremeneq po barzo"
Това да не е шега?!  8O Егати мъката!  :lol:
Това да не е шега?!
накрая и аз до този извод стигнах, майтап от някое "дълго" чакано пуберче  :D
*
Нощта след пункцията ни оставят да преспим в болницата.На сутринта чакаме доктор Александров да ни каже колко яйцеклетки са се оплодили,тръпнем в очакване и излизаме периодично в коридора да проверим дали не се задава от някъде.При едно от моите излизания,виждам пред кабинета на доц.Маркова едно момиче,с което сме се засичали няколко пъти и е в процес на стимулация.Тя се радва,че ме вижда и аз я каня в стаята.Пита ме какво правя.Аз й отговарям,че вчера са ми правили пункция,а тя ме поглежда изненадано,замисля се и отговаря доста учудено:"Пункция ли?А-а,значи пункция ти правиха?Тц,тц,тц.Браво,браво!" Тук аз засичам,не знам какво да каза,тя чака да чуе нещо и аз й казвам,че трансфера е в петък."Ау,ама и трансфер ли?Тц,тц,тц.Сега пункция,а в петък трансфер,така ли?Тц,тц,тц./е,не мога да го предам толкова образно/ Ако го бях чула от човек,встрани от нашите проблеми,не бих се учудила,не всеки е запознат с процедурата и е нормално да не е наясно.Но тези думи,изречени от жена,която е процес на стимулация и всичко това й предстои,а тя не знае,ми звучат нелепо.Едва изчакали да напусне стаята,всички избухваме в смях.Но най-смешен  беше коментара на едното момиче от стаята:"Тя изобщо знае ли,че прави ин-витро?И ако роди сигурно ще се чуди от къде й е дошло."
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
а тя ме поглежда изненадано,замисля се и отговаря доста учудено:"Пункция ли?А-а,значи пункция ти правиха?Тц,тц,тц.Браво,браво!" Тук аз засичам,не знам какво да каза,тя чака да чуе нещо и аз й казвам,че трансфера е в петък."Ау,ама и трансфер ли?Тц,тц,тц.Сега пункция,а в петък трансфер,така ли?Тц,тц,тц./е,не мога да го предам толкова образно/
  8O  :lol: :lol: Capris,то не знам как не те е напушило на смях да ти кажа - едва ли не пункцията и трансфера са няк'ви "екстри" дето не на всеки му се падат... :lol: :lol: :lol:

А тва пък момиченце "отчаяното" (ми кво няма да се отчая момичето - след такъв умопомрачително дълъг срок от 2 седмици безуспешни опити за бебе! :lol:),направо без коментар...че там вече не не е просто смешно,а трагикомично... колко невежи са някои хора... 8O   :lol:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
ГОРКОТО МОНИЧЕ ДА НЕ СЕ Е ОБЪРКАЛО И ДА Е ИСКАЛО ДА КАЖЕ ДВЕ ГОДИНИ ИНАЧЕ НЕ МОГА ДА ГО ПРОУМЕЯ.
*
Ей сега прочетох въпросната тема в бг мама - в "Искам бебе" е,и всъщност се оказва,че е имала предвид 2 месеца.Което пак си е смешно де, да е толкова "отчаяна" след 2 месеца само  8O...така че все повече си мисля,че някой просто си е направил майтап :roll:
« Последна редакция: Март 15, 2007, 22:24:49 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Аз: От 4 яйцеклетки, 2 бяха годни и се оплодиха, след 3 дена ми ги върнаха.

Тя: Къде ти ги върнаха, обратно в яйчника ли?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Аз: От 4 яйцеклетки, 2 бяха годни и се оплодиха, след 3 дена ми ги върнаха.

Тя: Къде ти ги върнаха, обратно в яйчника ли?


Ах, това е супер :lol: :lol: А коя е Тя?
Благодаря ти, Бени!