0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #160 -: Февруари 21, 2007, 09:45:09 am »
Ама от мъжа ти ли е или прави нещо по-специално?"

забележете колко е интересен и популярен този манталитет по отношение на проблемното забременяване - щом "правиш нещо по-специално" (тоест, лекуваш стерилитет), значи "не е от мъжа ти"!

това напълно се покрива с народните приказки за Еньовден, Спасовден и прочие оплодителни празници...

а все пак сме вече в 21-ви век.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #161 -: Февруари 21, 2007, 13:07:22 pm »
В тази връзка - с по-специалното - първо прибиране у дома след раждането. Посрещане на летището от свеки със снимки на мъжа ми като бебе. Пада едно голямо сравняване на кого прилича и общия извод на тази част от роднините беше - на баща си. Да не говорим, че след толкова време все още се вадят снимки и се сравнява на различните периоди дали има нещо общо това дете с баща си или не. Даже се смеем с майка ми, че той за мой късмет е одрал кожата на баща си, та няма много поводи за съмнения от кой точно е, нищо е сме проблемни :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #162 -: Февруари 21, 2007, 13:49:01 pm »
Ами нямам нищо против да ме питат - особено пък ако се интерисуват за друга двойка с мъжки фактор, пък дори и само от любопитство да е. Ама и питането може да е по-културно, например: "Проблемът в мъжът ти ли беше?", или "Надявам се, че не ви се е наложило да ползвате донорска сперма/ яйцеклетка."
С една дума - да личи доброто отношение на питащия, а не нещо, което звучи точно като: "Ти си кръшнала, за да стане!" или пък "Не сте могли толкова време, сега не може всичко да ви е наред." - злобеенето зад въпроса ме подразни...
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #163 -: Февруари 21, 2007, 15:54:58 pm »
"Надявам се, че не ви се е наложило да ползвате донорска сперма/ яйцеклетка."

На повечето такива питащи за съжаление им липсва общата култура, за да са чували подобни термини :x (но за сметка на това всичи знаят за Спасов ден  :mrgreen:), а им  липсва и елементарно възпитание да се поинтересуват малко от темата, преди злобно да задават такива въпроси.
Намерихме нашето синче.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #164 -: Февруари 21, 2007, 21:13:49 pm »
Ох момичета, то баба ми май вярно казваше, че глупоста не ходи по гората. То бива, бива ама.....
Верно, някои неща са просто смешни, но някои.....
Та за смешните да споделя - както писах и преди малко в друга подобна тема, чета извадки от тази на колежката, а тя коментира. И по повод къртичините сподели, че в техния двор има предостатъчно. Та в тази връзка жената предлага къртичини на дами със запушени тръби. Твърди, че са много и все ще успеете да намерите прясно изровена. Ако има интересуващи се да ми пишат на лични.
П.П. "Мерси не пием" - цитат.
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #165 -: Февруари 22, 2007, 10:56:08 am »
Това не е бисер, ами направо идиотщина, ето:
Отивам да си взема резултата от контролна цитоназка. Резултат ПАП 2. Бях споменала, че вече ще работим за бебе, но лекарят е забравил и започва: Това е много лош резултат, имате HVP, това не се лекува. Говорете със съпруга си и бързо си направете две-три деца, защото като ви отстраним матката, вече няма как да стане!  8O Така е, нали?"
Впоследствие се оказа, че е имало само съмнения за HVP, защого пробата не е била достатъчто количество, за да се определи с точност и при следващата цитонамазка се оказа, че дори нямам HVP!
Още се вбесявам като се сетя. :bonk: Добре, че бях достатъчно информирана, за да не се панирам от тези "новини". На всичко отгоре вместо само да ми даде листа с резултата, ме покани в кабинета си, за да ми изнесе тази лекция и после ми взе такса като за преглед.
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #166 -: Февруари 22, 2007, 12:07:24 pm »
предполагам са си помислили, че ще осиновяваме и аз се преструвам на бременна...


Легенди се носят, ей!
В наше село, да знаете, от двайсе и повече години се говори как една докторка се е правила на бременна 9 месеца и си е намирала различни по големина "кореми", за да може да замаже очите на хората за, видите ли, осиновеното дете... Пък тя, милата подхрани клюките, роди в София, та да не могат да видят хорските жадни очи как излиза бебето...
Уж съм кротък човек, ама в такива моменти спокойно мога да зашлевя някой, без да ми трепне окото  :twisted:
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #167 -: Февруари 23, 2007, 11:41:40 am »
Цитирам от един друг сайт ....... http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?p=42986#42986

Момичета, когато се опитвате така настойчиво да си направите бебе, нищо не става, защото не се пазите през целия месец!

И при мен беше така цели шест месеца, но се сетих за моя колежка от университета,тя беше посетила лекар, който я беше разпитал за честотата на половите контакти без контрацепция. следкато разбрал, че не се прилага такава и казал, че организма си изгражда сам защита и отхвърля сперматозоидите.

И така започнахме да се пазим, а по време на овулация само веднъж се пробвахме............и аз забременях на втория месец!

Сега си имаме живо и здраво момченце


Опитвам да вкарвам малко информация във въпросният сайт, че повечето „бисери” от тази тема, там са реалност ....... Смъмриха ме че давам линкове към Зачатие, защото видите ли били сме им конкуренция :) :) :) Паднах ......

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #168 -: Февруари 23, 2007, 12:01:45 pm »
Смъмриха ме че давам линкове към Зачатие, защото видите ли били сме им конкуренция :) :) :) Паднах ......

Я, че Зачатие е без конкуренция на Балканите, тия хора пък къде се напъват и те в А група.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #169 -: Февруари 23, 2007, 12:18:09 pm »
Смъмриха ме че давам линкове към Зачатие, защото видите ли били сме им конкуренция :) :) :) Паднах ......

Я, че Зачатие е без конкуренция на Балканите, тия хора пък къде се напъват и те в А група.  :lol:
Ми да се напъват, ама със смислена информация да го правят, иначе...  да не стане беля... :lol:
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #170 -: Февруари 23, 2007, 16:11:02 pm »
Чудех се аз дали да продължавам да влизам във въпросният сайт, след направената забележка към мен, ама моля ви, кажете как да не отговоря и да посупокоя девойката.

Казала и една гинеколожка че едната и тръба е с повече сраствания от другата ..... Обаче с палци не можела да определи степента на срастването, та да направела лапароскопия .........

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #171 -: Февруари 23, 2007, 16:42:07 pm »
темата се развива в един друг форум. та една жена току що е научила че е бременна. отишла на лекар, където я гледали на вагинален уз (естествено) но все още нищо не видяли. тя е изнервена от вагиналния уз - притеснявал я. опитвам се аз да я успокоя като казвам че няма нищо изнервящо и притеснително. стандартна практика е бременността до 3 месец да се следи с вагинален уз. намесва се една капацитетка със следното:

-Не съм точно на това мнение  Ама вие по му разбирате, поне мен ме посъветва гинеколог-специалист , че не бива да се правят вагинални прегледи, когато забременее една жена, понеже може да причини аборт без да иска... 

вие си мислите че това е всичко, но неее. включва се друг капацитет с това:
-Вагинални мануални прегледи не бива, естествено!
Но в случая става дума за вагинален ехограф, което е съвсем друга бира 


питам аз и отговор не ща - що тия хора не си млъкнат просто. като не могат да помогнат поне да не всяват допърлително паника в другите като тях.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #172 -: Февруари 23, 2007, 17:20:04 pm »
Аз ли ще се окажа единствената дето не използва цитати от зачатие , защото и двата ми написани случая са си реални и не са изкопирани от никъде  :P :)
Видяла жабата, че подковават коня, и тя вдигнала крак :lol:
Фантичке, чети хубаво докрай преди да се изказваш, моля те
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #173 -: Февруари 23, 2007, 17:37:10 pm »
Цитат
Видяла жабата, че подковават коня, и тя вдигнала крак
Да, ама Фантата е от онез жаби, дето принца кат ги целуне или кат пийнат един ретбул и щъ съ превърни в принцеса :lol:...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #174 -: Февруари 23, 2007, 17:43:58 pm »
Чудех се аз дали да продължавам да влизам във въпросният сайт, след направената забележка към мен...

Таня, че то това е бисер на репродуктивна тема - Ние сме конкуренти на Зачатие.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #175 -: Февруари 23, 2007, 19:29:53 pm »
Айде нека бъда коректна :)
Получих друго лично съобщение от друг модератор, който ми се извинява и вече ми е разрешено да публикувам линкове към Зачатие.

Вече са саглсани че Зачатие не им е конкуренция :)

И благодарности получих

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #176 -: Февруари 23, 2007, 20:23:40 pm »
Айде нека бъда коректна :)
Получих друго лично съобщение от друг модератор, който ми се извинява и вече ми е разрешено да публикувам линкове към Зачатие.

Вече са саглсани че Зачатие не им е конкуренция :)

И благодарности получих

Браво! Ето това е правилен подход. Разбира се, че трябва да са благодарни, та нали това е основната идея на Зачатие - да предоставя съвременна, коректна и безплатна информация на ВСИЧКИ хора, независимо къде пишат, та да си спестят проблемите от незнание.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #177 -: Февруари 23, 2007, 20:54:15 pm »
спестява си ги който иска. който не иска в 22 седм се чуди какъв е пола на бебето обаче отказва скрининг щото няма нужда...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #178 -: Февруари 23, 2007, 20:55:49 pm »
Така е, Лили, не става насила. Само който иска ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #179 -: Февруари 23, 2007, 22:03:00 pm »
fanta_22, как стигна до този извод бре , мила?
Коментарите не бяха за бисерите от твоята гинеколожка (които са си ценни спор няма), а за онова мнение, което си изтрила и в което казваше, че само твоите едва ли не са оригинални, а другите са копирани от "Мама и бебе".