0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #80 -: Февруари 15, 2007, 21:19:24 pm »
Известен гинеколог, като ми вижда снимката ми казва, че имам хидросалпингс. Аз го питам: "няма ли да ме прегледате, все пак?" Той: "е, щом искаш..можем да се обзаложим, че ще позная от коя страна е."
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #81 -: Февруари 15, 2007, 21:28:37 pm »
Нека Мели да ни каже!

На теория е така, на практика обаче сперматозоидите често не четат дебелите книги и не уважават теорията ни.  :)

Е, тъй де! Ама си има научна теория все пак, не е измишльотина! 8)

Предавам се без бой : ) На мен ми звучеше безумно, защото  не беше обяснено точно така в статията. Ама щом казвате, вярвам ви
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #82 -: Февруари 15, 2007, 21:34:42 pm »
Обяснявам за ситуацията при нас на известен гинеколог, като аз съм при него само за преглед:

Аз: Ние сме с мъжки фактор, мъжа ми е с азооспермия, с двустранна орхидопексия, няма сперматозоиди в еякулата и правихме икси с екстракция на сперматозоиди от тестиса.

Той: Добре, та кой ден си от цикъла?... Аз препоръчвам на 27,28,29 секс сутрин и вечер, като не ставаш 30 мин след това от леглото.

Аз: ама какъв е смисъла, той няма ни един сперматозоид 8O

Той: Ти не ми говори, аз на какви чудеса съм се нагледал през моята практика...Даже хубаво беше и с Клостил да се стимулираме малко 8O 8O 8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #83 -: Февруари 15, 2007, 22:38:25 pm »
Даже хубаво беше и с Клостил да се стимулираме малко 8O 8O 8O

мдаааааа.... рано или късно, всички кацат на Клостилеца...  :lol:

мисля, че този диалог е новият носител на жълтата фланелка във временната класация.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #84 -: Февруари 15, 2007, 22:43:38 pm »
Даже хубаво беше и с Клостил да се стимулираме малко 8O 8O 8O

мдаааааа.... рано или късно, всички кацат на Клостилеца...  :lol:

мисля, че този диалог е новият носител на жълтата фланелка във временната класация.



язък!любимото ми 'успокой се и ще стане' остава на втора позиция! :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #85 -: Февруари 15, 2007, 23:27:12 pm »
А иначе имаше нещо от сорта-ако не се лъжа Лили го беше писала, нека тя се включи:отива да види спукал ли се е фоликула, а и казват:О, бременна си и то с момче!

аха. така беше. и фоликула не се беше спукал при това :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #86 -: Февруари 15, 2007, 23:57:52 pm »
ще се включа с диалог между мен и клиент на работно ми място
   - добър ден, кажете
   - ами ще искам 2 прахчета терафлекс, и няколко прахчета це 200
е за 11 години практика все глупости и неясни имена съм чувала, но това просто води класацията при мен. в старата аптека имахме тетрадка,където с колегите пишехме бисерите, явно трябва да продължа тази традиция.
да уточня клиента беше около 40 г мъж, на вид интилигентен и трябваше да му продам прахче Терафлу и АЦЦ 200.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #87 -: Февруари 16, 2007, 00:19:37 am »
Да се включа и аз в темата :

Аз : Защо ми зацапва по време на овулация?

Известна гинеколожка : Ами матката е била раздута от полипите, които махнахме и сега яйчниците не могат да свикнат с това, че се е свила ...

Аз : Защо М ми е толкова продължителна и обилна?

Гинеколожката : Не е проблем. Означава, че по-късно ще ти дойде климакса.

Може и да е вярно, но ми прозвуча твърде нелепо за да повярвам.

П.П. : И нещо, което едно три годишно момиченце каза, докато гледаше рекламата на Шуърчек. Питам го : "Харесаха ли ти щъркелите?" А то : "Това не са щъркели! Това са гадини!"  :lol:




*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #88 -: Февруари 16, 2007, 05:40:29 am »
Цитат
Питам го : "Харесаха ли ти щъркелите?" А то : "Това не са щъркели! Това са гадини!" 


Яко! Много обичах момента,  в който след отрицателен тест ми навираха тая реклама в лицето! И на мен ми приличаха на гадини!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #89 -: Февруари 16, 2007, 07:32:03 am »
При уролога: /прегледа на Ник- едната ръка преглежда, с другата се пуши цигара, д-ра е без манта и не си сложи ръкавици, нито си изми ръцете/
той- Ааааа, абе има някакво незначително варикоцеле, ама то не му е проблема на него. Така като го гледам- хормонален ще да е проблема.
аз- Ами тогава ще ни дадете ли направление за хормони?
той- Нямате проблеми бе, ей сега ще пусна един тестостерон.
аз- Ама аз искам направление за всички репродуктивни- ЛХ,ФСХ, Пролактин, Тестостерон и за тези на щитовидната ТСХ и фТ4.
той- абе ти луда ли си, как ще пускам на мъж женски хормони, нали ще ми се смее целия град.  8O

При ендокринолога:
аз- Пролактина ми се оказва над нормата при първото изследване и искам да го проверя и ако може за щитовидната жлеза да ми пуснете хормоните, че не съм ги направила.
той- А, за пролактина е ти дам, ама за какво ще си изследваш тези на щитовидната- цикъла ти как е?
аз- ами нормален на 27- 30 дена, 3-4 дена продължителност.
той- абе щом нямаш проблеми с цикъла, нямаш проблеми и със щитовидната. Ако пък толкова настояваш- ей тука едно прегледтче 20 лева на УЗИ-то, ама като те гледам не ми приличаш да имаш проблеми.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #90 -: Февруари 16, 2007, 10:20:26 am »
Не са смешни тези неща, плачевни са. :(
Да дам и аз моята скромна лепта:
"Няма ехографски признаци за непроходимост на тръбите", следват 3 месеца Клостил...с по две УЗИ на цикъл, като нито  едното от тях не е след Прегнил-а.
Другата реплика е от друг лекар, след като ме среща във входа, в който живее, няколко дни след поставяне на  Прегнил "...Ааа, този месец ще стане, като гледам каква си се наточила...".Репликата е пред мъжа ми и след като ме оглежда отдолу-нагоре и обратно, и почти ми пуска бримка на чорапа. 8O
Същият този лекар, ме убеждаваше да си правя при негов колега в София инсеминация, но тъй като, уж съм имала ЛУФ -синдром, инсеминацията да била във фоликула.
Аз: как така  във фоликула, да нямате предвид ИКСИ
Той: Не бе, ИКСИ-то е много скъпо. Във фоликула се вкарва спермата.
След този разговор пуснах и въпрос във форума, толкова беше убедителен.
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 10:26:25 am от alia_alia »
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #91 -: Февруари 16, 2007, 10:32:10 am »
Момичета, ние тука пишем бисери, ама имайте предвид, че ние тук, във форума, сме от начетените, отраканите и не се даваме лесно! Все пак поназнайваме това-онова. А сега си представете какви ли ги говорят на момичетата, които не знаят абсолЮтно нищичко, нямат интернет, не знаят за форума...Там направо ще е... 8O
Alexandra
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #92 -: Февруари 16, 2007, 10:33:18 am »
Цитат
Аз: Ние сме с мъжки фактор, мъжа ми е с азооспермия, с двустранна орхидопексия, няма сперматозоиди в еякулата и правихме икси с екстракция на сперматозоиди от тестиса.

Той: Добре, та кой ден си от цикъла?... Аз препоръчвам на 27,28,29 секс сутрин и вечер, като не ставаш 30 мин след това от леглото.

Аз: ама какъв е смисъла, той няма ни един сперматозоид

Той: Ти не ми говори, аз на какви чудеса съм се нагледал през моята практика...Даже хубаво беше и с Клостил да се стимулираме малко
 

Е, това направо ме разби!!!!! 8O
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 11:09:47 am от jam »
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #93 -: Февруари 16, 2007, 10:43:50 am »
На 18г ми правиха операция от киста на яйчника. Отвам след известно време на преглед след операцията и си търся кварталната /тогава/ по съседните кабинетите. Две медицински лица седнали в любима поза - кръстосани ръце и крака, с чаша кафе отпред и извършващи любимо занимание - обсъждане на пациенти. Питам за докторкта си.

Едната: За какво става въпрос?
Аз: За преглед след операция от киста.
Тя: Ами така е, като почвате да водите полов живот на 12-13 годишна възраст.
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #94 -: Февруари 16, 2007, 11:19:19 am »
Цитат
Питам го : "Харесаха ли ти щъркелите?" А то : "Това не са щъркели! Това са гадини!" 


Яко! Много обичах момента,  в който след отрицателен тест ми навираха тая реклама в лицето! И на мен ми приличаха на гадини!
Аз покрай рекламата намразих и теста. На друга марка и вид тест съм виждала две чертички, но на Шуърчек - никога. Може и да е верен, но не съм му фен. :)

Сетих се още нещо от един преглед :

Гинеколожката : Ако видиш обилна разтелива слуз, значи имаш възпаление.

Представете си, как около средата на всеки месец търча на преглед, защото мисля, че имам възпаление.  :x





Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #95 -: Февруари 16, 2007, 11:26:25 am »
Едната: За какво става въпрос?
Аз: За преглед след операция от киста.
Тя: Ами така е, като почвате да водите полов живот на 12-13 годишна възраст.
Това ме подсети.Бях за конизация.Та чаках пред общ кабинет за приемане на документи за конизирането, моят док липсваше, приемаше гинеколожката на смяна.
-Вие?
Подавам документите.
-Дааа, така е като правите редовно секс с различни.
 8O 8O 8O/Тогава й се озъбих и скандал вдигнах, защото си ме изкара направо к***а.Няма да ви описвам жените пред вратата за прием как гледаха/
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #96 -: Февруари 16, 2007, 11:38:15 am »

Едната: За какво става въпрос?
Аз: За преглед след операция от киста.
Тя: Ами така е, като почвате да водите полов живот на 12-13 годишна възраст.

Това ме подсеща за нещо, което ми каза учищната лекарка в първи клас. Няма много връзка с темата, но вече 25 години не мога да й се начудя на тази лекарка.

 Бяха ни викнали за някакВа ваксинация, а мен много  ме беше страх. И тогава тя ми каза: Сега ако те е страх, какво ще правиш след няколко години като тръггнеш да правиш аборти?
Представете си физиономията на майка ми като след училище я попитах много ли болят абортите   8O
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #97 -: Февруари 16, 2007, 11:43:45 am »
Едната: За какво става въпрос?
Аз: За преглед след операция от киста.
Тя: Ами така е, като почвате да водите полов живот на 12-13 годишна възраст.
:twisted: Ох само да ми падне! Ще я накарам така научно да ми обясни, каква е връзката между киста и полов живот?! Ама така ще я накарам, че да ме запомни! Некомпетентност е едно, ама никой няма право да прави злобни забележки за пациентите си! :witch:
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #98 -: Февруари 16, 2007, 12:08:26 pm »
На мен пък ми беше заявено от местната гинеколожка,4е съм много млада за деца и щом маика ми е родила,значи и аз ще мога 8O.Да уточня,че от 4 години не мога да забременея,за съжаление явно не съм като маика ми :lol:
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #99 -: Февруари 16, 2007, 12:52:08 pm »
Да се отчета и аз.
Доцентката: Изписвам ти клостилбегит
Аз: Няма ли преди това да проверим тръбите?
Доцентката: Така като те пипам, тръбите ти са проходими! Ще ги пиеш три месеца и ако не стане, пак ще дойдеш да те видя.