0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #20 -: Февруари 14, 2007, 16:04:42 pm »
ООО как пропуснах. Преди година когато за първи отидох на преглед при гинеколожка (по повод незабременяване)тя ми откри причината:
"Имаш тесен цервикален канал и сперматозоидите не могат да минават, затова не забременяваш"
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #21 -: Февруари 14, 2007, 16:07:59 pm »
Диалози

Олимпийски шампион
Той: Абе докторке, аз толкоз витамини не съм пил и за олимпиадата!
Аз: Виж к`во, ше ги пиеш ли или да не се хабя!
Той: Аре пиши, пиши!


Ски-учител
Аз: Колко време ви е въздържанието?
Той: Кво?
Аз: Кога последно правихте секс питам?
Той: Е как кога, снощи!


Младеж
Аз: Имате малки проблеми със сперматогенезата.
Той: Че аз неам никви проблеми със секса!


Жена на мой пациент
Тя: Докторе, личната лекарка пита тия хормони, дето сте ги написали в края на спермограмата, аз ли да ги правя?
Аз: Не, госпожо, за съпруга ви са.
Тя: Да, ама личната каза, че са за мене, щото са женски (пояснявам - ФСХ и ЛХ)


Един, който искаше да ме бие
Той: Кви са тея глупости, бе, имал съм проблеми! Виж кво, преди 7 години приятелката ми направи аборт от мене! И не ми казвай, че не е от мене, щото съм сигурен!
Аз: Господине, преди 7 години имахте ли коса?
Той: Ми да, що?
Аз: Чудя се, защо сега нямате?


Проверяващ
Аз: За първи път ли правите спермограма?
Той: Да.
Аз: Обяснявам подробно кое какво е, за какво говори, той мълчи и кима.
Той: Да ви кажа сега, имам дете от ин витро, правено в чужбина. Спермограмата и там беше подобна, но там бяха 2% сперматозоиди с нормална морфология, а при вас са 4%. Откъде дойде това двойно увеличение питам!
Аз: Между 2% и 4% има 2% разлика. Разговорът ни приключи


Тъщата
Тя: Ама моля ви се, той е футболист, не може всичко да му е нормално!
Аз: Не разбирам, защо да не може?
Тя: Ами как, сега излиза, че проблемът е в дъщеря ми!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #22 -: Февруари 14, 2007, 16:16:55 pm »
Крилатата фраза на Лали: "Слушай jam  и пиши на кирилица" брои ли се за бисер?

не е на репродуктивна тема, душата.

от първото ми посещение преди 3 години при гинеколожка - видна столична и много уважавана в едни съседни форуми. казвам, че искам бебе и ако може да приложим научен подход за по-бързо, че годините...

тя ми казва - "Сега пиеш противозачатъчни 1 месец, после отивате на море и ми се връщаш бременна!"

(това ми беше и първия постинг с питане в Проблемното - бе, аджеба, откога лекуват незабременяване с хапчета против забременяване?)
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 16:22:16 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #23 -: Февруари 14, 2007, 16:20:36 pm »
Разказвам на колежка как е нормално веднъж на всеки 11-12 цикъла да има един ановулаторен и тя изтърсва Е как има мензис после, като няма овулация?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #24 -: Февруари 14, 2007, 16:23:05 pm »
А знаете ли какво означава фразата "Те ти булка Спасов ден"? Аз скоро разбрах. Навремето булки, които не могат да забременеят дълго време свекървите са ги водили на Спасов ден на "Маймун дере"/парка в гр.Хисар/ да пренощуват, като се смята, че небето се отваря и свети Спас им помага.Самите свекърви си наемат квартира, а булките оставят сами. Вечер местните момци са се "справяли" с проблема мъжки фактор на стирилитет. :balk_159:
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #25 -: Февруари 14, 2007, 16:34:20 pm »
Свекървата:" Ми то като се роди му беше тооолкова голямо "съществото" и след това не ми е боледувал как сега ще е в него проблемът?" :BangHead:
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #26 -: Февруари 14, 2007, 16:49:03 pm »
А знаете ли какво означава фразата "Те ти булка Спасов ден"? Аз скоро разбрах. Навремето булки, които не могат да забременеят дълго време свекървите са ги водили на Спасов ден на "Маймун дере"/парка в гр.Хисар/ да пренощуват, като се смята, че небето се отваря и свети Спас им помага.Самите свекърви си наемат квартира, а булките оставят сами. Вечер местните момци са се "справяли" с проблема мъжки фактор на стирилитет. :balk_159:
Къде го научи това бре?! Не мога да повярвам, че не го знам  :lol:!
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #27 -: Февруари 14, 2007, 16:51:18 pm »
Един познат кандидат-свещеник ми го разправи.
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #28 -: Февруари 14, 2007, 16:53:05 pm »
"Тя извънматочната да не е станала, защото докторът ти е "бъркал" и те е повредил нещо?"
Ето на това не знаех, да се смея ли, да плача ли. :(
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 17:57:05 pm от Lan »
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #29 -: Февруари 14, 2007, 16:54:34 pm »
stanley_78, легендата сигурно е вярна, но съм почти сигурна, че мястото е добавено от конкретния автор! :lol:
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #30 -: Февруари 14, 2007, 17:02:51 pm »
Затова не съм сигурна, но мисля, че отговаря. И все пак е доста забавно, че хората навремето са отхвърляли наличието на мъжкия фактор.
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #31 -: Февруари 14, 2007, 17:08:46 pm »
" Едно свидетелство за този обичай ни е оставил възрожденецът Иван Богоров, написано през 1865 г.: "В Чирпан съществува още от вехто време един обичай, който наричат Росен. Срещу Спасовден мъже и жени, най-вече бездетни, лягат на една рътлина размесени, ала всеки е длъжен по една набожност да мълчи, каквото и да види. На сутринта, като станат, жените берат едно цвете, наречено Росен, което само тази сутрин расте и когато си отидат в Чирпан, варят това цвете и с водата се поливат три сутрини. И о, чудеса! Която чирпанка не е имала дете, тутакси зачева и става трудна. "
  От списание "Маргарита". Обичаят наистина го е имало, но не е Хисарски. Дори самата фраза "Те ти булка Спасов ден!" не е на Хисарски диалект :lol:. Но най-вероятно разказвачът (или поне първоначалният такъв) е бил от Хисар :lol:!
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 17:10:27 pm от Lan »
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #32 -: Февруари 14, 2007, 17:09:02 pm »
А знаете ли какво означава фразата "Те ти булка Спасов ден"? Аз скоро разбрах. Навремето булки, които не могат да забременеят дълго време свекървите са ги водили на Спасов ден на "Маймун дере"/парка в гр.Хисар/ да пренощуват, като се смята, че небето се отваря и свети Спас им помага.Самите свекърви си наемат квартира, а булките оставят сами. Вечер местните момци са се "справяли" с проблема мъжки фактор на стирилитет. :balk_159:
Къде го научи това бре?! Не мога да повярвам, че не го знам  :lol:!
В "проблемното" на дира имаше дълга тема по въпроса. :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #33 -: Февруари 14, 2007, 17:26:20 pm »
В далечната 1997/8г. отивам на АГ и му казвам
абе Докторе от година - две не се пазим с приятеля ми, а не забременявам!?
а той
ооо оженете първо и ако не става тогава го мислете
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 17:28:13 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #34 -: Февруари 14, 2007, 17:55:38 pm »
Забравихме диагнозата "студ в матката" на акупунктурист в дир-а!
Alexandra
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #35 -: Февруари 14, 2007, 18:01:57 pm »
Ето и едно по-скоро недоразумение, но аз паднах от смях:

аз: "Докторе, пробваме от година и четири месеца, но не се получава."
лекарят: "А секс правите ли?" 
:lol:
Трябваше да му кажа, че чакаме да мине щъркела  :lol:, ама си затраях. После Мели обясни, че всъщност, доста двойки именно не правят секс и чакат щъркела...Така че, какво да го виня доктора. :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #36 -: Февруари 14, 2007, 18:27:34 pm »
Eй тва си го бях копнала като бисер от мамата. Потресе ме личния опит на практикувалата рецептата :
и на 1 чист вечер от менструацията се прави запарка с хмел 100 гр.
Запарка:
10 л. кофа в която се налива 7 л. вряща вода сипва се 100 гр. хмел разбърква се добре до напояване и след 5-6 мин. се прави запарка сяда се от горе и се увивш хубаво в кърпа стои се 1 ч.
( адски е горещо и трябва да го направиш удобно за сядане, защото да седиш в/у кофа 1 ч. е адски неудобно, аз сложих 2 летвички които увих в плат и си ги направих като столче, малко но важно уточнение ако някои се навие да го прави кофата трябва да е от дебела пластмаса защото от температурата се огъва и при сядане може да подаде и да Ви плисне вряла вода това е много важно защото 1-вия път на мен ми се случи и направо щех да умра от болка.


В кабинета на гинеколожка след поредната микробиология със лош резултат: " А сега сме само двете, я кажи къде си ходила1"

В кабинета на джипито:
Обяснение: "Че то инвитрото е нищо работа, с една дълга спринцовка ти вкарват семенна течност от мъжа ти."
Въпрос от моя страна: " Добре докторе, а тогава инсеминация какво е?"
Отговор: "Пак същото, просто има различни термини за тази процедура"
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #37 -: Февруари 14, 2007, 18:30:14 pm »
Забравихме диагнозата "студ в матката" на акупунктурист в дир-а!

И недостатъчност на забравих какво.

В кабинета на джипито:
Обяснение: "Че то инвитрото е нищо работа, с една дълга спринцовка ти вкарват семенна течност от мъжа ти."
Въпрос от моя страна: " Добре докторе, а тогава инсеминация какво е?"
Отговор: "Пак същото, просто има различни термини за тази процедура"

Това ме разби!!!
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #38 -: Февруари 14, 2007, 18:37:40 pm »
А, и аз забравих джипката:  :D

"Че защо ти е изписал Утрогестан така предварително да го пиеш, то като търгнеш да правиш аборт, след прокървяването се пие!"

Трябваше да и занеса листовката на Утрогестана да се образова.  :?
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 18:40:43 pm от Lan »
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #39 -: Февруари 14, 2007, 18:40:23 pm »
При столична гинеколожка:

аз: Според Вас на базата на тези графики на БТ от предходните месеци, има ли проблем с овулацията?
тя: абе стига с тея термомерти в гъза бе, има вече тестове за овулация

Приятелка, която също има проблем със забременяването:
Говорих по телефона с една гледачка от Шумен и каза, че имам обърната матка, затова не мога да забременея.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]