0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

И аз да се включа с един бисер от една много "умна" моя колежка.Тя естествено се досеща,че имам репродуктивни проблеми и седнала да ми разказва и да ми дава съвети.Имала братовчедка,която не можела да има 10 години деца и били казали,че да гледа луната всщка вечер преди да прави секс с мъжа си и яе забременее.И така опитвали,опитвали и хп след 6 месечно гледане на луната забременяла.Даде ми съвет и аз да го правя,отговорих и че това са глупости и няма как да се случи таково нещо.И тщ ядпсана излезе от стаята,мърморейки под носа си,че като не съм вярвала така не съм забременявала.Е на това човек,какво му вика:)
*
Като ми се дочете нещо смешно, влизам в бгмама. И днес няма пропуск - бременна в 26-та седмица пита:

Цитат
На мен пак ми се появи сутрешното гадене и повръщане... Възможно ли е да е от растежа на косата [на бебето]?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Като ми се дочете нещо смешно, влизам в бгмама. И днес няма пропуск - бременна в 26-та седмица пита:

Цитат
На мен пак ми се появи сутрешното гадене и повръщане... Възможно ли е да е от растежа на косата [на бебето]?
Ха ха - това явно е известно по цял свят, защото и американците го разправят и си вярват. Само че те казват, че получаваш киселини. Освен това си вярват и че по това дали високо или ниско го носиш можело да се каже дали е момче или момиче.

Б.


  
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Аз страдах от зверски киселини по време на бременността и все ми повтаряха, че това значело че бебетата ще имат много коса :D, и наистина се родиха с големи коси, ама те едва ли са причина за киселините.


Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репроду
« Отговор #764 -: Август 17, 2011, 22:40:18 pm »
Аз страдах от зверски киселини по време на бременността и все ми повтаряха, че това значело че бебетата ще имат много коса :D, и наистина се родиха с големи коси, ама те едва ли са причина за киселините.
... и какво...аз като не страдам от тази екстра... моите принцеси плешиви ли ще са?????  :lol:
 
Освен това си вярват и че по това дали високо или ниско го носиш можело да се каже дали е момче или момиче.
Пък да му мислят мамите, които носят разнополови близнаци :D
« Последна редакция: Август 17, 2011, 22:50:13 pm от kotaranata »
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*
И аз да се включа с един бисер от една много "умна" моя колежка.Тя естествено се досеща,че имам репродуктивни проблеми и седнала да ми разказва и да ми дава съвети.Имала братовчедка,която не можела да има 10 години деца и били казали,че да гледа луната всщка вечер преди да прави секс с мъжа си и яе забременее.И така опитвали,опитвали и хп след 6 месечно гледане на луната забременяла.Даде ми съвет и аз да го правя,отговорих и че това са глупости и няма как да се случи таково нещо.И тщ ядпсана излезе от стаята,мърморейки под носа си,че като не съм вярвала така не съм забременявала.Е на това човек,какво му вика:)

:lol: :lol: :lol:А за още по голяма ефективност май ще е по добре да се гледа луната над кофата с прословутата зелка-тогава даже може близнаци да станат :lol:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Хайде аз да си призная без бой ...  :lol:
След като забременях първия път и се появи съмнение, че бременността е извънматочна, доктора ми даде лист с необходимите изследвания. Не знам защо, но изследването на бета ЧХГ беше в колоната "Туморни маркери". В такива филми се вкарах тогава, че имаше период, в който се надявах да съм извънматочно бременна :) Ама кой ти знае какво е ЧХГ...дори в лабораторията не бяха чували  :lol:


*
Не знам защо, но изследването на бета ЧХГ беше в колоната "Туморни маркери".
Защото действително освен хормон на бременността, ЧХГ е и туморен маркер.

Цигу, страшен бисер си намерила, направо се смаях 8O :lol: 


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
По повод суеверията пускам линк към една статия, която ми стана любима,  :wink:
http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-desi/p2997.html
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Не знам защо, но изследването на бета ЧХГ беше в колоната "Туморни маркери".
Защото действително освен хормон на бременността, ЧХГ е и туморен маркер.

Да, и си представете как вече си пишех завещанието, защото при референтна стойност на въпросния туморен маркер 0-5, моят резултат беше 1980  8O


*
По повод суеверията пускам линк към една статия, която ми стана любима,  :wink:
http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-desi/p2997.html
:D :D :D Е, много е добро!
*
А за още по голяма ефективност май ще е по добре да се гледа луната над кофата с прословутата зелка

Смейте се, но доколкото чувам, доста сериозен брой хора считат този метод за еднакво ефективен, наравно с инвитрото.  Може би всяка самоуважаваща се клиника по репродуктивна медицина трябва да помисли дали да не включи процедура със зелка в ценоразписа си... Да се смее ли човек или да плаче...


По повод суеверията пускам линк към една статия, която ми стана любима,  :wink:
http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-desi/p2997.html
Да, да, вече не  ми е смешно дори, защото всеки ден някоя жена  ми казва нова глупост, не ги и изслушвам.И  тези неща се мелят от  претендиращи за какво ли не МЛАДИ  жени(хайде някоя баба да  ти каже да ходиш като самодива и да не поглеждаш  ножици,че може да  отрежеш пишката на момчето, ще се посмееш).
И  култовото-Ако бременна види ,че друг яде нещо, веднага трябва да яде от същото,че ще й стане нещоооооо.Мен ме гонят с някоя хапка и дори яростната ми съпротива,че не искам не ги спира,ами бутат с думите:"Ама на тебе  може да не ти се яде, на детето му се яде". 8O
*
И  култовото-Ако бременна види ,че друг яде нещо, веднага трябва да яде от същото,че ще й стане нещоооооо.Мен ме гонят с някоя хапка и дори яростната ми съпротива,че не искам не ги спира,ами бутат с думите:"Ама на тебе  може да не ти се яде, на детето му се яде". Shocked
Ох, до болка ми е познато това. Добре че почти не остана, че ми писна   :-))))


 :lol: :lol: :lol: То с това върви и другото: вземи си, даже да не ти се яде, за да не е злоядо детето!  :lol:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Чета ви отдавна, но не се бях включвала :)) Човешкото невежество няма граници  8O Онзи ден, едни познати чули-недочули за репродуктивните ни проблеми и разбрали-недоразбрали "Що е то инвитрото и има ли, почва у нас"  8O ни питат: Вие, как си избирате, кое бебе ще искате  8O те, нали са в епруветки  8O махат ли ви, да ги изберете, и значи, първо ги забъркват в тея буркани и после ... Ееее е няма такива въпроси просто ...


*
По повод на написаното от krasavicata: моя позната изкоментира по следния начин близнаците (момиченце и момченце) на наша обща позната, която е споделила, че е забременяла инвитро: 'Ами те така са ги поръчали- едно момиче и едно момче'.
Мисля, че нямам нужда да коментирам :(
Това с поръчаката е голям смях, аз колко пъти обяснявах какво е ин витро, че всички бяха чували, ама и понятие си нямаха за същността, и те като мен в началото  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Това за момчето и момичето е нормално да го каже някой, който не е запознат. Замислете се колко сме знаели ние по въпроса преди да ни дойде до главата. Пък и реално е възможно да си ги "поръчаш" определен пол.

Б.


  
Аз много се радвам като ме питат "еднояйчни близнаци ли са".
Някои след малко размисъл се сещат верния отговор, други настойчиво питат.
Това за XX, XY на много от хората си е останало в учебниците по биология, без да има отпечатък в главата им.
Питали са ме дори медицински лица.