0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мonkey  , :bighug:
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Лелелелеелле бясна съм,днеска споделих с една пак "приятелка",че се надява да съм бременна и отговора беше "ъ ,бременна си мозъчно"  :x :x :x мразя ги всички около мен вече  :balk_145: :balk_145: :balk_145:
Маймунке душа, я не се връзвай на прости хора, тая май нещо не и наред мозъчно  :x :x :x :x :x :x :x :x :x
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Лелелелеелле бясна съм,днеска споделих с една пак "приятелка",че се надява да съм бременна и отговора беше "ъ ,бременна си мозъчно"  :x :x :x мразя ги всички около мен вече  :balk_145: :balk_145: :balk_145:
Ам твойта приятелка много забавна.Направо му иде  да я човек или най–малкото да я
Хаха ха!Ох,ма много "забавно" наистина...
« Последна редакция: Април 20, 2010, 03:31:48 am от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Абсолютен фаворит ... не вярвам някой да го мине скоро:

Едната от инсеминациите ми (бях писала за това в една от темите "Предстои ми инсеминация"), правена ми от д-р ...... изобщо не беше направена, в смисъл, не бях "инсеминирана", цялата течност изтече навън....
 изтече след лежане 15-20 мин., а веднага, под налягане, в момента в който махна онази гадна фуния, с която ме защипа много силно и болезнено. Тя самата гледа после мноооого дълго маркучето .... явно беше огънато, или не знам какво точно стана. Не беше фертилна слуз, нито физиологичен разтвор, защото те никога не са ми правили тоалет преди инсеминация

В очакване ....
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Фуси  8O е те това е не бисер, а бисерно съкровище  :jump12:
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
в смисъл, не бях "инсеминирана", цялата течност изтече навън....
 изтече след лежане 15-20 мин., а веднага, под налягане, в момента в който махна онази гадна фуния
Интересно какъв беше коментара на док. за тази "обратна  тяга" т.е. как излезе от конфузното положение?  8O  8O  8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
при това, въпросната от цитата на Fussii, си позволяваше да прави анализ и оценка на възможностите на конкретния лекар, на клиниката като цяло и на репродуктивната ни медицина като цяло, въз основа на преживяното от нея фуниено събитие под налягане.

няма да спра да се удивлявам на агресивното тържество на невежеството...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Много мислех, дали да го пусна, ама не мога да се сдържа - просто вече половин час си се кискам сама:

Общо казано, темата е как да се съобщи на 5 годишно дете, че скоро ще има 2 годишно осиновено братовчедче:

Цитат
Вчера казах на детето си,че на родители,които са женени от доста време и нямат деца,децата им идват по-големи,не бебета.Така е,природа.Мисля,че това е истина и не толкова "ненормален" факт.

аааааааааааааааа  :lol: :lol: :lol: - престояли един вид - ох не мога - много е смешно
Природа майка - играла си
В очакване ....
*
е браво, то пък ако на 5г. дете не можеш да обясниш как се раждат децата  :lol:
абе сладури всякакви :)
*
Братовчедка на мъжа ми, която се занимава с езотерика, го попитала дали детето било уравновесено, като било заченато ин витро. Той й казал, че детето е напълно здраво, но ако аз бях там, сигурно щях да й фрасна един по носа.  :x

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Което ще рече, че кухи кратуни се въдят и по немско. Не е само наш патент.
*
Тази е завършила фармация, Пеше. Уж не е проста жена, но духовните измишльотини явно са й изпили мозъка.

*
Което ще рече, че кухи кратуни се въдят и по немско. Не е само наш патент.

Кухи, ама виж как завъртяно си формулират съмненията, с финес.
Според коментарите тук, българите джаста-праста питат липсват ли пръсти.
*
цигуларче, на мен хич не ми се стори да е с финес, защото вижда мъжа ми само на семейните сбирки (веднъж на 2-3 години), а мен въобще не ме познаваше, но това не й попречи директно пристъпи към същината на нещата.  :x
« Последна редакция: Май 07, 2010, 23:35:17 pm от blue_sky »

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Братовчедка на мъжа ми, която се занимава с езотерика, го попитала дали детето било уравновесено, като било заченато ин витро. Той й казал, че детето е напълно здраво, но ако аз бях там, сигурно щях да й фрасна един по носа.  :x
Простете ми ако греша, ама така и така съм в бисерната тема. Имайки предвид скромните си познания относно ин витро бебетата и всички АРТ процедури, та чуденето ми е следното: не е ли по-голяма вероятността естествено заченато бебе да има разни вродени или генетични проблеми, отколкото бебе получено след АРТ процедура :) как само звучи, ама това и по повод на онази учена дофторица в съседна тема. Все пак при АРТ процедура яйцеклетката се подбира по критерии, а също така и сперматозоидите. Общо взето до колкото съм запозната аз - се избира най-доброто от доброто?
Ама "умни" глави всякакви, та всеки луд с номера си.
*
юлия, въпросната имаше предвид дали психически е здраво детето.  :x

Иначе само при предимплантационна диагностика могат да се изключат някои болести, които се унаследяват. Но такава се прави рядко при едно стандартно ин витро или икси. В замяна на това се правят доста изследвания по време на бременността и може би звучи надменно, но си мисля, че бъдещи майки, забременели след стерилитет, повече внимават и на повече изследвания се подлагат.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
юлия, въпросната имаше предвид дали психически е здраво детето.  :x

Иначе само при предимплантационна диагностика могат да се изключат някои болести, които се унаследяват. Но такава се прави рядко при едно стандартно ин витро или икси. В замяна на това се правят доста изследвания по време на бременността и може би звучи надменно, но си мисля, че бъдещи майки, забременели след стерилитет, повече внимават и на повече изследвания се подлагат.
Аз напълно те разбрах :) :) :) затова и казах, че "умни" глави всякакви :D
Истина е че майките които са забременяли след дълги години чакане са по-внимателни и старателни, но пък не всички :)
*
Ако не знаете защо бебетата от замразени ембриони се поставят в кувиоз за малко време след раждането - това е за да се постоплят малко заради замразяването  :wink: (казано е от медицински лица в родилното между другото)
« Последна редакция: Май 16, 2010, 11:05:21 am от cygnus »
Ако не знаете защо бебетата от замразени ембриони се поставят в кувиоз за малко време след раждането - това е за да се постоплят малко заради замразяването  :wink: (казано е от медицински лица в родилното между другото)
:jump12: :jump12:
А казаха ли до каква температура ги "постоплят"...

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Ако е казано насериозно, то изумявам ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.