0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #480 -: Декември 22, 2009, 22:42:49 pm »
Оххххх, аз да не разказвам за моите срещи с кварталните.. При оплакване, че вече 8 месеца не мога да забременея, жената ме прегледа с ръка /за ехограф и дума да не става/, пусна ми едни хормони, които уж бяха перфектни, пусна една спермограмка в местната лаборатория - перфектна, и заключи - "Ми мойто момиче, ти си в идеално здраве, няма причина да не забременееш" 8O 8O 8O Дори добави - "Няма смисъл да ходиш по лекари и изследвания, само да се травмираш, успокой се и ще забременееш!"
А когато ходих при нея, за да се прегледам преди да започнем опитите за бебе и я питах какво трябва да си изследвам, за да съм сигурна, че съм ок за една бъдеща бременност, тя дори една микробиология не ми пусна! Прегледа си ме с ръка, по стар български обичай и заключи, че съм в идеална форма :lol: Отивай, вика да забременяваш! Викам, а не трябва ли да пия фолиева киселина, а тя - ааа, да бе, ама ти много добре си се подготвила, браво! 8O
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #481 -: Декември 22, 2009, 23:40:51 pm »
Ето и няколко от мен:
След тежкото заключение Азооспермия от спермограмата, аз най-накрая успявам да се вредя за преглед при тогавашния ми гинеколог / виден софийски/ за консултация, да ме успокои, насочи, а той ми вика: "Ами мойто момиче, при теб всичко си е наред, няма какво да продължаваме с изследванията, а ти не разбираш ли, че тоя мъж никога няма да стане биологичен баща, дори и да се консултирате с андролози, те няма как да ви помогнат." 8O 8O 8O
Решаваме ние да се консултираме с уролог- андролог, въпреки тежката дума на "величието" и при прегледа урологът пита мъжа ми: -"Някога да сте имали асансьорни тестиси, като дете?"
Мъжа ми : - "Не.".
След много чудене и мълчане от страна на доктора и какви ли не насочващи въпроси от моя страна, "андрологът" констатира: - "Ами според мен, той още от малък е имал асансьорни тестиси, аз и сега като ги пипах и те се свиха, за това е стерилен!" 8O 8O 8O
 osi_7
« Последна редакция: Декември 22, 2009, 23:43:06 pm от Dolphin »
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #482 -: Декември 23, 2009, 13:33:40 pm »
Да се включа и аз, макар че то човек като чете тук се чуди да се смее ли, да плаче ли 8O
Когато бях бременна в 8 месец и виждам моя позната, която е лекар Пита ме как съм и споделям, че сега е по-добре, но много съм повръщала до края на 5 месец, а тя това най-вероятно е заради ин витрото 8O
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #483 -: Декември 23, 2009, 18:47:34 pm »
Ей този коментар на съфорумка в темата за Pre-seed искрено ме развесели:

Цитат
Мили Момичета, сетих се нещо което съм забравила да напиша, Тук в австрийските сайтове пише като се ползва Пре сййд, хубаво е да се притисне леко с рака ниско в слабините демек матката,Смисъл мъжът като каже че идва момента тогава се слага ръката на матката, като ВАКУУМ да се получи. Директно Вакуума да ги засмуче, по принцип при мен в точно месеца като е станало правех това.

Т'ва вакуумът е голяма работа - прави консерви, а явно и бебета. :D
« Последна редакция: Декември 23, 2009, 18:53:22 pm от cigularche »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #484 -: Декември 23, 2009, 23:25:21 pm »
Брех туй ин витро, бе, голямо повръщане пада от него...... 8O
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #485 -: Декември 23, 2009, 23:35:36 pm »
Мииии .... аз таковата .... как ли съм забременяла, като не ми се гадеше даже?!
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #486 -: Декември 23, 2009, 23:49:34 pm »
На 23 години съм и съм в "Майчин дом"-София за операция, седим с няколко момичета в столовата и си говорим,а пред нас са лекарски кабинети. Една женица стои пред единия кабинет, по едно време излиза един млад готин доктор и пита:"ти за какво си", а тя с етнобългарски акцент "ами за осеменяване...", че като викна оня ми ти доктор "ще се научите,че жените не са крави и тук не ги осеменяваме,а ги инсеменираме...", горкичката така се притесни.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #487 -: Декември 24, 2009, 09:09:51 am »
че като викна оня ми ти доктор "ще се научите,че жените не са крави и тук не ги осеменяваме,а ги инсеменираме...", горкичката така се притесни.

което само иде да покаже, че докторът е идиот и простак. осеменявам и инсеменирам означава абсолютно едно и също. едното е български термин, другото идва от латински.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репроду
« Отговор #488 -: Декември 27, 2009, 00:10:06 am »
В клиника (не специализирана) съм за вливка на имуновенин. След манипулацията влиза дежурният доктор, за да провери общото ми състояние и да ме пуснат да си ходя. Докторът(инъче симпатяга):"Ти сега що го вливаш тоя имуновенин?"
Аз:"Ами имам завишени НК клетки и имунолозите предцениха..."
Докторът:"Кви са тия клетки? Как разбра пък, че са ти завишени, кво те болеше, че тръгна да ги изследваш?"
Аз: "С дълготодишен неизяснен стерилитет съм и тръгнах да изключвам възможните причини и ..."
Докторът се обръща към сестрата в стаята: "Разбра ли сега, като решиш да забременяваш първо НК клетките да изследваш ха-ха-ха"
« Последна редакция: Декември 27, 2009, 00:17:58 am от stanley_78 »
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репроду
« Отговор #489 -: Декември 27, 2009, 17:51:36 pm »
В клиника (не специализирана) съм за вливка на имуновенин. След манипулацията влиза дежурният доктор, за да провери общото ми състояние и да ме пуснат да си ходя. Докторът(инъче симпатяга):"Ти сега що го вливаш тоя имуновенин?"
Аз:"Ами имам завишени НК клетки и имунолозите предцениха..."
Докторът:"Кви са тия клетки? Как разбра пък, че са ти завишени, кво те болеше, че тръгна да ги изследваш?"
Аз: "С дълготодишен неизяснен стерилитет съм и тръгнах да изключвам възможните причини и ..."
Докторът се обръща към сестрата в стаята: "Разбра ли сега, като решиш да забременяваш първо НК клетките да изследваш ха-ха-ха"

Жалко е, че има такива лекари  :(...
*
Страхотна тема! Хем се посмях яко, хем ме хвана яд колко много хора и "лекари" даващи повод за нея има..., но ще наблегна на веселата гледна точка  :D

Преди около 6 години отивам на профилактичен преглед, докторът на възрастта на дядо ми (прехвален), очаквам професионално отношение. Заемам позиция, той започва да работи и възкликва: "Я, какви буби има тук!" (гледа вътре в мен), подскачам на стола, под "буби" си представям насекоми с крачета, не мога да смеля на секундата... Док. зацепва явно защо съм  8O и се подхилва: "Споко де, некви гъбички са, вероятно заради аналния секс." Ама ние не правим анален секс...обяснявам аз. Той:"Е защо не правите?! Според мен ще ти хареса. Непременно да опитате...я к'во хубаво дупе имаш." следва намигане. Сега ми е смешно, но тогава бях в потрес  :?

Преди 10 години, по спешност ме приемат в болница със зверски болки в корема - не мога да стоя изправена даже. Преглеждат ме подред всички имащи "квалификацията" за това - мануално. Пускат изследвания и ми предлагат 2 таблетки аналгин за болките...
На сутринта пристига шефът на отделението и му хрумва да използва (най-после) "космическия уред" ехограф. Гледа и прави кисела физиономия. "Надявах се да е извънматочна бременност, ама ЗА СЪЖАЛЕНИЕ не е." Аз:  8O Поглежда и изследванията, пак монитора, още по-кисела физиономия и : "Нито кистички има....даже и една инфекцийка не излиза бе..." Аз:  8O 8O Вече поглежда и мен и с надежда в гласа ми казва: "Е, поне един-два аборта не си ли правила? Така без нищо как да разбера защо те боли корема?"  8O 8O 8O А сега де!!! Аз съм виновна, че нямам инфекцийка и един-два аборта (поне), явно съм ужасен човек  :lol: След луд скандал, 15 мин. по-късно се самоизписах, с уверението, че няма да имам деца ;)...щото нямам кистички и абортчета вероятно (бях почти на 20 г. тогава)

А сега вече като се успокоих, направо да си отменя часа за преглед а? Щом съм споко - няма как да не забременея, какво ще се разкарвам по изследвания? Така ами  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    plams

  • **
  • 67
  • Получи се!
Убеждавам се, че човешкото невежество край няма. Ето малко и от мен.
Една колежка за дете на нейна позната, което е заченато инвитро: Еми аз като го гледам инвитро бебето, то си е като другите, нищо му няма

Обяснение на една лекарка, за кръвоизлив, който направих по средата на цикъла: Еми имаш заблудени яйцеклетки (и ми рисува на един лист един кръг с две точки посредата), едната е излязла навреме а другата е закъсняла и затова сега ти тече.

а пропуснах и още едно, реплика на лекар след преглед на една позната, която няма проблеми, просто профилактичен преглед: Нищо ти няма, всичко е наред, само като решите да имате бебе, трябва да провериш дали имаш овулация  osi_12.
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 18:40:13 pm от plams »


*
Въпрос: Имате ли либидо?
Отговор: Ами да, чака ме отвън.
(Пациентът/пациентката разбрал/а, че го/я питат дали има либе.)

И ако може някой да ми обясни за Спасовден как са успявали да си синхронизират циклите (защото явно става дума за повече от една жена), че всичките да са в овулация точно през тая нощ за успешна "борба".  :ask:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
а пропуснах и още едно, реплика на лекар след преглед на една позната, която няма проблеми, просто профилактичен преглед: Нищо ти няма, всичко е наред, само като решите да имате бебе, трябва да провериш дали имаш овулация  osi_12.

този съвет никак не е лош, нито е неадекватен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    plams

  • **
  • 67
  • Получи се!
а пропуснах и още едно, реплика на лекар след преглед на една позната, която няма проблеми, просто профилактичен преглед: Нищо ти няма, всичко е наред, само като решите да имате бебе, трябва да провериш дали имаш овулация  osi_12.

този съвет никак не е лош, нито е неадекватен.
Какво значи нищо ти няма, ама може да нямаш овулация? Затова иди си я провери като решиш да имаш дете. Имаше и продължение което реших да не пиша, но сега ще го допълня: И не се доверявай на други лекари, защото те ще искат да ти правят манипулации, а манипулациите са лошо нещо и винаги завършват зле.


*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
този съвет никак не е лош, нито е неадекватен.
Ами "гинеколожката" в поликлиниката в "Младост 1" дава точно такива съвети.
При нея съм ходила и преди да се оженя, тя такива съвети даваше. Нищо ти няма, когато решиш да забременяваш, тогава трябва да ходиш по доктори. Аз бях отишла, защото сестра ми имаше кисти и аз бях решила да видя аз дали нямам.

След около 3 години лечение отидох при нея, защото не ми се ходеше до Враца за едно УЗИ (3-5ден). След като ме гледа ми каза да ида да си взема резултатие когато ми дойде мензиса, тогава щели да станат готови. Но кисти не съм имала и явно проблемът е бил в мъжа ми. Те така правели мъжете. Завъждали бактерии и не ги лекували, а после се оплаквали от Простата.
Ама тя вече била решила да се занимава със стерилитет и вече имало една жена забременяма при нея, така че да ходя само при нея, няма нужда да ходя при други...
Съжалявам, че не й запомних името. А и резултите не отидох да си взема, че ми дойде след 2 години чак. Но щешеда е интересно да видя какво толкоз излиза от УЗИ след около месец.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Участвахме в едно тв предване през Декември. Малко след това отивам на фризьор и тя ме позна. Въртя сука и накрая ме попита:
 " Ми като бебето е ин витро,прилича ли на някой от вас ?!"  8O :lol:
" Ми като бебето е ин витро,прилича ли на някой от вас ?!"  8O :lol:

Прилича на доктора и на ембриоложката, кажи, защото те го правиха!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Хихихи, това последното на Люба ме разби :) А това, което е написала stanley_78  е направо обидно. Този лекар е бил много "тактичен".


Не знам дали някой го е писал това, но в един форум (не тук) прочетох това мнение: "По всяко време може да се забременее, но в овулация е най-голям шансът". :)