0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
момичета, както знаете, днес е "малкия петък" за работещите ;)
да се повеселим малко, като съберем тук разни бисери и "мъдрости", чути или прочетени по повод репродуктивните проблеми.

почвам с класическия хит - кандидат за бисер №1 на десетилетието:

Успокой се и ще стане!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2007, 14:53:36 pm »
На мен веднага ми идва един друг на ум /реплика на мъж/:

Ами аз имам едно дете. При мен всичко е наред!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2007, 14:57:51 pm »
К'во е т'ва инвитро-минвитро... Секс му е майката! Ако не помага - ползвай "помощ от приятел/комшия".....

това от "приятелка"....
 
И ако сте забравили  - 24 часа

Заглавие... "При силен стрес се лее куршум или восък"
Под-заглавие.... "Методът на баба помага при уплаха, заекване и стерилитет"
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 15:06:09 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2007, 15:04:14 pm »
То мъжкия фактор най-лесно се преодолява - реплика от ендокринолог, придружена с намигане

На мен ми става (оная работа) - значи проблема не е в мен - казано от мъж (не моят!)
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2007, 15:07:22 pm »
Един диалог с личната ми лекарка, когато онзи ден отидох, за да ми завери рецептурна книжка за кандидатстване по програмата на ЗК:

Тя: От колко години е стерилитетът?
Аз: От три.
Тя: А, не са толкова много …
Аз (плахо): Според специалисти, ако не се получава повече от година значи има някакъв проблем.
Тя: Глупости, аз пет години нямах …

(Сигурно накрая се е успокоила и се е получило :lol:)
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2007, 15:09:43 pm »
Когато споделих за проблема ни на една моя колежка, тя го прие присърце и веднага намери разрешение. "Ти знаеш ли-казва-моята зълва нямаше деца много време. Една бабичка и казала да хванат едно животинче, дето живее покрай реките, ама да е мъжко.Да го убият и да му извадят топките и сурови зълва ми да ги глътне"" Видра ли"-питам аз."Точно!-казва. И да видиш, наистина забременя, бе!" :P
Та това е най-бисерното, най-ужасното и трудно за преглъщане средство за забременяване, което са ми препоръчвали. :)
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2007, 15:12:13 pm »
Ей, а сещате ли се за горещото зеле и за къртичините какво беше точно????  :dontknow: :ask:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2007, 15:15:36 pm »
И малко не по репродуктивните въпроси, но по темата за фолиевата киселина.

„Защо да пия фолиева киселина, нима моята баба е пила?”

Цитирам:
„Не съм пила фолиева кисилина по време на бременността, но не мисля, че от това се е получила  Спина Бифида при детето ми. Майка ми и тя не е пила, а аз и сестра ми не сме имали никакви проблеми.”

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #8 -: Февруари 14, 2007, 15:22:36 pm »
Изказване на акушер-гинеколог от частна софийска клиника с претенции:

"В днешно време цветната снимка не се практикува, правят се лапароскопии. Така е защото до 6 месеца след цветна снимка не трябва да има забременяване, противопоказно е!"

и още:

"Хм, няма нужда от мерене на хормони. И ако не са добри стойностите, какво - пак стимулация, само загуба на време и пари" (тук тя визира стимулация с клостил, без разбира се да е споменала преди това, че трябва да се направи проверка на проходимостта)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #9 -: Февруари 14, 2007, 15:28:11 pm »
То не е смешно, момичета ... страшно е  :(
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #10 -: Февруари 14, 2007, 15:29:52 pm »
Мрънкам на един уролог, че облъчването от рентгеновата снимка не е добре за мъжа ми, нали правим бебе. Той - спокоен: Ще направим една спермограма, за да видим колко са живи. Питам: докторе, подвижни ли? Той учуден: А, не, бе, живи.

Известна нефроложка (доцентка) ми разправя: Каква е тая клиника, дето сте правили спермограмата, я отидете в Цибалаб
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #11 -: Февруари 14, 2007, 15:31:46 pm »
Приятелка: Спрете да спите с мъжа ти един месец, ама не само секс, ами и в различни стаи да спите. И после ще стане
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #12 -: Февруари 14, 2007, 15:32:55 pm »
За глупоста човешка ..........
Ама те вчера се жениха, какво са тръгнали да се притесняват, че няма да имат деца.

За мъжете :)
Въпрос:
-   Какво пихте за хламидията?
Отговор:
- А, де да знам. Питай жена ми!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #13 -: Февруари 14, 2007, 15:39:42 pm »
"Е какво като няма да го има мъжът ти другия месец, ти пий клостил,за да видим как ще ти действа"


Това май към черния хумор клони!
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 15:46:07 pm от Stelliana »
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #14 -: Февруари 14, 2007, 15:43:27 pm »
акушер-гинеколог: "Много стана модерна тази фолиева киселина напоследък"
колежка: "е, щом ще правите ин витро значи ще стане, щом е толкова скъпо няма начин да не стане"
по-тъпа колежка: "Тя Джулия Робъртс родила с операция ин витро, защото много възрастна и не може да ражда"
позната: "сега тези близнаци като са ин витро значи са от различни бащи, нали" - ( Сигурно за това не са еднакви - мой коментар  :lol: :lol: :lol: )
онази тъпата колежка: "те жените вече много стари раждат, е племеницата ми на 29 чак роди"
позната: "винаги забременявам по време на цикъл"
приятелка акушерка: "усетих и двата пъти в кой момент точно  забременях"
потребители в бг-мамма: "егоистично е, да имат хубави професии, високи заплати, собствено жилище и да казват, че отлагат да имат деца, защото нямат достатъчно пари още за да ги отглеждат"

аз си мисля, че ако се включи някой доктор в клиника по стерилитет може да ни засипе с бисери.


« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 15:46:28 pm от cygnus »
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #15 -: Февруари 14, 2007, 15:45:15 pm »
"Е какво като няма да го има мъжът ти другия месец, ти пий клостил,за да видим как ще ти действа"


Това май към черния хумор клони!
О , това е върха ! Спомням си! Да уточним само , че го е казал лекар :)
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #16 -: Февруари 14, 2007, 15:50:43 pm »
Крилатата фраза на Лали: "Слушай jam  и пиши на кирилица" брои ли се за бисер?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #17 -: Февруари 14, 2007, 15:52:48 pm »
Преглед при известен доктор за консултация на мъжкото - Абе аз тея изследвания изобщо не ги харесвам. Определено жена ти те е набедила.
Разговор с мен, след видяна снимка - Оооо, ти с тая двурога матка и на тая възраст (31 години) изобщо нямаш шанс за нормално забременяване. По-добре си подготви документите за ин витро.
Абе тая графика и хормони като по учебник, е тогава що не става???
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #18 -: Февруари 14, 2007, 15:55:18 pm »
Ехеее! 12 нови отговора! Нападнахте темата като топъл хляб! :D
Ми сигурно някой вече каза за зелката и за къртицата. Пу да си заплюя аз да разкажа за тях, ако евентуално сте ги пропуснали.
 8)

Второ включване.
Ми не сте казали точно рецептите!

Рецепта със зелка: една зелка се вари в грамадна тенджера с мляко след което слагаш тенджерата на земята, и клякаш без гащи над нея и парите отпушват запушените тръби. Да се внимава много да не се попари жената и после след клеченето, понеже е затоплена, трябва да си обуе вълнени гащи и с тях да ходи на работа, ако трябва! Спомням си, че имаше момичета, които го опитваха...

Рецепта с къртица: по пълнолуние се излиза, отива се на ливадата, намира се прясно изровена къртичина и се кляка без гащи над нея. После се връщаш в къщи и забременяваш. В интерес на истината това беше пуснато в дира, изтрито от модовете на минутата и после авторката сама се извини, че е пуснала големи глупости.

Таз къртичина колко я сънувах като излезе темата, не си е работа направо... 8O

« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 16:07:35 pm от Marie »
Alexandra
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #19 -: Февруари 14, 2007, 16:01:58 pm »
Единствената смислена реплика тук е
"Слушай jam  и пиши на кирилица".
Що да е бисер?