0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zdraveite, d-r Daskalov. Veche sam v 14 g.s. i edin den.Ot prochetenoto razbrah,4e  ve4e mi e kasno sa izsledvaneto, koeto se pravi na vratleto na bebeto i za tova iskam da vi popitam kade moga da si napravia biohimichen skrining? Az sam ot grad Plovdiv i dokolkoto znam se pravi samo v Sofia. V momenta sam v Chujbina i shte vi bada mn blagodarna da mi obiasnite kakvo tocno triabva da napravia kato si doida sled edna sedmica. Az sam pose6tavala va6ia kabinet i dali moje pri vas da se napraviat nujnite proceduri. Blagodaria vi predvaritelno

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Април 14, 2007, 19:56:14 pm от Lali »
Д-р. Даскалов,вчерa бях на ФМ и искам да ви попитам следното нещо термина ми е за 16.08. а резултатите от размерите на бебчето са отговарящи ; BPD-53.9-21+3 г.с.
FML-36,4- 21+4г.с.   AC- 154.9-20+5 г.с.    и HC-184- 20+5 г.с.нормално ли е при положение че съм в 21+6 г.с.?
« Последна редакция: Април 20, 2007, 11:46:15 am от dimiani »
*
Д-р Даскалов, благодаря за отговора!
*
Здравейте, д-р Даскалов:)

В петък бях на 2ри преглед фетална морфология при д-р Димитрова в МЦ"Фемина" /първи преглед 13г.с, а сега втори в 19г.с./.
При мен проблемите са положителен АФС /антибета гликопротеин/, положителни ТАТ и МАТ, както и миоми.Назначената ми терапия от началото на бременността е Фраксипарин 0,3 и аспирин.
За момента всичко с бебчо е оки, но притеснителното е че при мен кръвотока в матката ми и при първия преглед и сега и в ляво и в дясно е все увеличен.
Докторката не искаше да ме плаши, но определено разбрах че рискове си има и то доста и ме интересува какви са рисковете, мога ли някак да си помогна, изобщо каквото се сетите ще ми бъде от помощ.
Благодаря Ви предварително за споделеното мнение.
*
Д-р Даскалов!

Радвам се, че има и такива хора като Вас, които не пестят знанията си (Мъдрите китайци са казали, че само така се поддържа енергията в универсума).
Аз влизам в 12 г.с. Започвам ЖК и бих искала да Ви попитам какви допълнителни изследвания би трябвало да направя, след като преди три години получих екламсия в 7ми лунарен месец. След 2 пристъпа ми направиха секцио. Бебето беше много малко...
Казаха ми, че съм направила бъбречна криза. След това си правех редовно изследвания на бъбреците и всичко беше наред.

Благодаря Ви предварително!
Биохимичен скрининг и УЗИ
« Отговор #105 -: Април 20, 2007, 21:21:57 pm »
Уважаеми Д-р Даскалов,
Днес ходих в женската консултация в "Шейново" да давам кръв за биохимичен скрининг. Преди една седмица бях при наблюдаващия ме лекар, който на УЗИ определи, че съм в 16-та седмица и плодът тежи 138 гр. Наистина, според последния ми цикъл, бях в 16-та седмица. Днес измериха плода и казаха, че е 179 гр., и че би трябвало да съм в 18 седмица /17 седмици и 2 дни/. Въпросите ми са:
1) Има ли вероятност да измерването да не е точно?
2) Ако да, това няма ли да повлияе на резултатите от скрининга?
3) Ако измерването е точно, нормално ли е такова наддаване на тегло на плода за 8 дни?
Предварително благодаря!
Здравейте, Д-р Даскалов!
Моята история е следната:Имам проблем с цикъла, не ми е редовен, един месец го има един го няма.При направени изследвания се оказа, че имам завишени стойности на пролактина. Лекарят ми изписа Парлодел пих го 6 месеца по схема като накрая 3 по едно и пролактина влезе в норма.Спрях го и след няколко месеца ходих на контролен гинекологичен преглед оказа се, че имам "кистички на яйчниците"(така се изрази лекаря)изписа ми противозачатъчни Регулон.Пих ги една година и един месец т.е до януари 2007.След прегледа лекаря каза,че всичко е нормално и кистите вече ги няма.Направих ме контрола на пролактина и се оказа че е два пъти над нормата и пак съм на Парлодел, имам цикъл поне за сега ...Искам да попитам дали може да настапи бременност при тази ситуация и трябва ли да си направя други изследвания...
Благодаря Ви предварително

Re: zdr,az sam novi4ka izvinete za nahalstvoto
« Отговор #107 -: Април 23, 2007, 01:05:02 am »
imam edin dosta pritesnitelen vapros!neznam kam kogo da se obarna za otgovor,no koito znae ne6to pove4e,MOLQ DA MI PI6E
posleden cikal mi be na 20.01.07g NA 20.02.07 SI NAPRAVIH TEST I BE OTRICATELEN,POLOJITELEN MI SE POQVI NA 24,02! tova koeto me pritesnqva e 4e po iz4isleniq trqbva da sam v tretiqt mesec,a doktorite koito me nabliudavat sporqt 4e:
-ediniqt kazva 4e qiceto e kuho!t.e nqma puls i struktura
-drugiqt kazva 4e nezavisimo koga mi e bil posleden cikal,bebeto moje da e stanalo po kasno i mi kaza 4e sega otgovarq na 22 dni i ima struktura i e s razmeri 17 milimetra,no e malko i nemoje da se vidi puls!
-tretiqt doktor kazva 4e trqbva da go mahnem po skoro za6toto ne se razviva I moje da ima anoomalii!
MOLQ VI KAJE TE KAKVO DA PRAVQ ILI PONE VAZMOJNILISA TEZI NE6TA!
AZ POLU4AVAM 4ESTO EDNOKRATNO KARVENE-RAJDIVO E!GLEDANASAM NA EHOGRAV (VAGINALEN)
KOGA MOJE DA SE USETI PULSA NA BEBETO?
TEZI RAZMERI KOITO VI KAZAH NA KOLKO DNEVNO BEBE OTGOVARQT
I MOJELI DA IMA TOLKOVA GOLQMA RAZLIKA,NORMALNO LI E TOVA!
TOVA BILI DALO NQKAKVI ANOMALII ZA NAPRED VARHU PLODA!
I KAKVO DA PRAVQ ZA NAPRED!
ISKRENO SAM VI BLAGODARNA ZA VNIMANIETO KOETO MI OTDELIHTE ZA MOQ PROBLEM

  Възможно е овулацията и следователно забременяването да е станало по-късно и поради това бременността да е по-малка. Съвтвам Ви да направите серийни ултразвукови изследавния и само когато и ако напълно е сигурно, че бремеността е проблемна, само тогава да предприемате стъпки към нейното прекъсване.
  На гестационна възраст 7,5 г.с. ембрионът трябва да има сърдечни пулсации.
  Желая Ви успех!
« Последна редакция: Април 23, 2007, 01:12:33 am от Д-р Даскалов »
zdraveite, d-r Daskalov. Veche sam v 14 g.s. i edin den.Ot prochetenoto razbrah,4e  ve4e mi e kasno sa izsledvaneto, koeto se pravi na vratleto na bebeto i za tova iskam da vi popitam kade moga da si napravia biohimichen skrining? Az sam ot grad Plovdiv i dokolkoto znam se pravi samo v Sofia. V momenta sam v Chujbina i shte vi bada mn blagodarna da mi obiasnite kakvo tocno triabva da napravia kato si doida sled edna sedmica. Az sam pose6tavala va6ia kabinet i dali moje pri vas da se napraviat nujnite proceduri. Blagodaria vi predvaritelno

Пиши на кирилица

  В 16 г.с. е следващият срок, в който може да се направи биохичмичен скрининг, но с други тестове. Феталната молфология също дава информация състоянието на плода - прави се в срок 19-22 г.с.
Да, при мен могат да се направят тези изследвания.
*
Здравейте д-р Даскалов,

В 7-ма седмица кръвната ми картина показа АРТТ 48.1 сек. при референтни граници 24.9-36.8 сек. Бих искала да Ви попитам дали това може да е основание за притеснение? Протромбиновото време е 1.15 INR, а фибриногена 3.4 g/l.

Имам и още няколко показателя, които са леко извън границите:
WBC 10.3+10^9/l (5.00-10.00)
GRA 7.65+10^9/l (2.50-7.50)
LY% 24.0-%      (25.0-40.0)
MI% 2.1-%       (3.0-7.0)

Много ще се радвам ако кажете Вашето мнение.

Благодаря Ви предварително!

здравейте при доктор мазнейкова се направи скриниг във 16 г.с и резултатът беше 1 към 350 аз съм на 36 г.,въпросът ми е нормален резултат ли е защото ми се каза че няма нужда от амниоцентеза
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Здравейте д-р Даскалов,
в момента съм бременна в 6г.с. Вчера с вагинален ултразвук се видя сърдечен пулс, но плодният сак е много малък ( за съжаление не разполагам с точни размери)- просто много близко до плода.  Какво означава това и има ли възможност да не увреди плода? Лекарката ми каза, че не е виждала толкова малък плоден сак до сега. Възможно ли е да има някаква грешка и всичко да е наред?
Благодаря Ви предварително.

Боби


  
*
Здравейте доктроре,

какво следва след потвърждаване на бременността от лекар. Какви изследвания трябва да се направят, в коя седмица и колко често смятате че трябва да са прегледите през целия период на бременността?

Благодаря ви.
*
Виж тук :http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=153.0
Здравейте д-р Даскалов,

В 7-ма седмица кръвната ми картина показа АРТТ 48.1 сек. при референтни граници 24.9-36.8 сек. Бих искала да Ви попитам дали това може да е основание за притеснение? Протромбиновото време е 1.15 INR, а фибриногена 3.4 g/l.

Имам и още няколко показателя, които са леко извън границите:
WBC 10.3+10^9/l (5.00-10.00)
GRA 7.65+10^9/l (2.50-7.50)
LY% 24.0-%      (25.0-40.0)
MI% 2.1-%       (3.0-7.0)

Много ще се радвам ако кажете Вашето мнение.

Благодаря Ви предварително!
Не е възможно да се направи оценка на състоянието Ви само по посочените показатели, а и в някои случаи лабораторните изследвания имат известни вариации. Съветвам Ви да повторите изследването и да се консултирате с гинеколога си, който ще оцени цялостното Ви състояние.
здравейте при доктор мазнейкова се направи скриниг във 16 г.с и резултатът беше 1 към 350 аз съм на 36 г.,въпросът ми е нормален резултат ли е защото ми се каза че няма нужда от амниоцентеза
  Принципно се смята, че ако жената в момента на раждането е на или над 36годишна възраст, трябва да се предлжи амниоцентеза, тъй като на тази възраст рискът от аномалии на плода е по-висок от риска от самата манипулация "амноцентеза". Биохимичното и ултразвуково изследване не са диагноза, а само скрининг.  Окончателното решение е Ваше.
Здравейте д-р Даскалов,
в момента съм бременна в 6г.с. Вчера с вагинален ултразвук се видя сърдечен пулс, но плодният сак е много малък ( за съжаление не разполагам с точни размери)- просто много близко до плода.  Какво означава това и има ли възможност да не увреди плода? Лекарката ми каза, че не е виждала толкова малък плоден сак до сега. Възможно ли е да има някаква грешка и всичко да е наред?
Благодаря Ви предварително.

Боби
  Напълно е възможно при Вашата бременност да вяма никакви проблеми. Направете още едно ултразвуково изследване след 2 седмици.
Здравейте доктроре,

какво следва след потвърждаване на бременността от лекар. Какви изследвания трябва да се направят, в коя седмица и колко често смятате че трябва да са прегледите през целия период на бременността?

Благодаря ви.
  Това е въпрос за т. нар. "женска консултация" и ще ми е много трудно в няколко изречения да Ви я разкажа цялата. Не знам какви изследвания са направени до сега и какъв е срока на бременността Ви. Освен стандартните изследвания, които можете да намерите на страницата на НЗОК, е важно да се направи ултаразвуково изследване на морфологията на плода /фетална морфология/ в периода 13-та, 16-та и  18-та - 22-ра г.с.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Напълно е възможно при Вашата бременност да вяма никакви проблеми. Направете още едно ултразвуково изследване след 2 седмици.
Доктор Даксалов, благодаря Ви страшно много за бързият отговор. За съжаление тук където съм няма лекари като вас, които биха отнели от личното си време, за да обясняват на хора като мен, които не са им пациенти.
Назначиха ми преглед за след 1 седмица и се надявам всичко да е наред. Сега пък има друг проблем - кръвните резултати от прогестерона ми излезнаха и е много нисък - 6.7. Лекарката не ми предписа нищо и каза, че нивото на прогестерона е индикатор, че нещо става, а не причината. Вярно ли е това?
Още веднъж страшно много Ви благодаря за отговора.

Боби


  
*
Здравией те ,Д-р Даскалов

Бременна съм в 20 г.с и преди дни бях на консултация с вагинален преглед при който се откри скъсена маточна шийка 70% като лекарят написа ,че пропуска пръст.Предписа ми Магнерот 3х2,каза да внимавам с тежките неща а също и никакъв секс.Ако нямам оплаквания след месец съм на преглед.Аз обаче от тогава чета какви ли не неща и започвам да се плаша.Въпроса ми е това ли е всичко което мога да направя за момента и какво ме очаква за напред.
Предварително ви благодаря