0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: дуфастон
« Отговор #80 -: Юни 04, 2007, 21:32:50 pm »
Извинявай моя е грешката - сега оправих линка. Ето го и тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=12&topic=12006.0;all
това е тема за утрогестана, ама е съвсем същото лекарство на друга фирма
Не е съвсем същотото лекарство Урогестана е естествен прогестерон, а Дуфастона не е. За киста изписват дуфастон, но той естествено не пречи на бременността, някои лекари го предпочитат, други предпочитат при бременност Утрогестан.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: дуфастон
« Отговор #81 -: Април 29, 2011, 17:05:59 pm »


Здравейте момичета.Имам въпросче.Миналият месец пих дуфастон,за регулиране на цикъла....Пих ги по схема.След като свършиха,ми дойде на 4 ден.Този месец пак пих,но този път лекарят ми ми ги изписа на 16 ден от менструацията.Днес ми е 5 ден,а още няма нищо.Да вметна само,че пия два поредни месеца Клостилбегит от 3 до 7 ден на цикъла.Не ги пия с цел забременяване.Просто лекарят ми ми ги изписа,понеже имам нередовен цикъл-понякога не ми е идвало и 6 месеца.Направих си куп изследвания,и се оказа,че яйчниците  ми реагират на стимулация.Въпросът ми е нормално ли е вече да ми е 5 ден,а да не ми е дошло.Аз разбира се,ще изчакам още няколко дни и ще попитам олекаря си. :D А дано още малко като порастна и аз стана мамаааа.Сега съм на 20  :bori_007: :bori_010: :sleeping:
Re: дуфастон
« Отговор #82 -: Април 29, 2011, 19:25:08 pm »
stamencheto, след спирането на дуфастона цикъла трябва да се появи до 10-тина дни, може всеки месец да е различно.

Но съм потресена как може лекар да изпише Клостилбегит, без целта на приема му да е бременност. На всичкото отгоре той се пие само след проверка на проходимостта на маточните тръби и при стриктно проследяване с ултразвук.

Ако искаш сподели от къде си, за да те упитим към някой добър гинеколог.

Има много информация във форума относно хормонални изследвания и други, ако искаш да си наясно с репордуктивните проблеми (какъвто и проблема с нередовния цикъл) може да прочетеш или да питаш каквото те интересува.





Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: дуфастон
« Отговор #83 -: Май 20, 2011, 20:51:45 pm »
Привет момичета,

искам да ви кажа,че явно практиката да се изписва Клостилбегит без да е правена проверка за проходимост на тръбите,е доста разпространена,защото и при мен така се беше получило преди две години.
И още нещо-много,ама много съм възмутена от повечето гинеколози,а аз съм посетила доста!!!!!!Най-после отидох при специалист по репродуктивна медицина,което е най-доброто,което едно момиче с проблеми може да направи.За да ми каже,че наистина Дуфастона подтиска овуто,след като на мен четири различни лекари ми бяха казали обратното и аз спокойно си мислех,че няма проблеми!Нямам думи просто как губят времето на хората!!!!!Искам на всички да кажа-не си губете времето по разни гинеколози,ако бебето се бави,отивайте при специалист,аз така си загубих 2,5 години!
П.С.Извинявам се,ако звуча прекалено ядосано,но възмущението ми е още прясно:).
Re: дуфастон
« Отговор #84 -: Май 31, 2011, 21:40:58 pm »
Здравейте, на някой случвало ли му се е подобно нещо: след един цикъл прием на Дуфастон след доказана овулация, следващите два цикъла ми идва на 20тия ден !!!  8O Винаги съм имала редовен цикъл - 26-27 дни, веднъж за 15 години ми е идвало по-рано /с изкл. на този и предния месец/. Мерила съм всички хормони /в норма са/, с изключение на прогестерон - може би там ми е грешката, но така решихме с докторката - да пия за всеки случай, тъй като засече хубав фоликул, който се спука, пък и с мойте симптоми /зацапване и т.н./, решихме, че Дуфастона е добро решение тогава. Направо не знам - никога не съм взимала хормонални препарати - вкл. противозачатъчни, да не би този Дуфастон да ми е "объркал" орагнизма, и сега да "чака" пак прогестерон от вън? И затова да ми идва с една седмица по-рано два месеца подред ...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: дуфастон
« Отговор #85 -: Юни 01, 2011, 15:29:37 pm »
лула
Не е от Дуфастона. Той само подпомага МЦ.
А тези 2 МЦ / 20дни/ - имаше ли О.?
Добре е да мериш БТ и да правиш тестове за О.

Дай да видим изследванията

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: дуфастон
« Отговор #86 -: Юни 01, 2011, 18:32:03 pm »
Благодаря за отговора, Денис. Днес започвам Линдинет 30 за 3 месеца по препоръка на лекарката. Надявам се това да ми нормализира хормоните и цикъла.
Re: дуфастон
« Отговор #87 -: Юли 08, 2011, 13:58:50 pm »
Здравейте момичета, имам едно запитване...
Последната ми М беше на 13ти юни, + тест за О на 25ти юни и оттогава болка в левия яйчник като от неспукан фоликул. На 29ти бях на лекар и се оказа, че фоликулът се е спукал, т.е. имало е О, но при пукането се е образувало мехурче с кръв - киста. Лекарката ми изписа дуфастон за 12 дни до евентуалната дата на цикъла за подпомагане на лигавицата ако е станало чудото този месец и нищо за кистата. На 6тия ден от приема му започна много слабо кафяво зацапване, което ту се увеличава, ту намалява. Имам всички симптоми на бременност освен гадене и повръщане, а тестовете са отрицателни. Трябва да ми дойде на 11ти и знам, че е рано за тях, но не се трае... Много ме притеснава това зацапване, дори да няма бременност е прекалено рано за него. На мен по принцип ми зацапва 2-3 дне преди да ми дойде, но този път 6 дни  8O , а и съм на дуфастон все пак... Някой има ли представа на какво може да се дължи? Свързано ли е с дуфастона? Благодаря, знам че стана дълго, затова се извинявам... :?



Re: дуфастон
« Отговор #88 -: Юли 08, 2011, 21:52:24 pm »
Здравейте момичета,
 моят цикъл е супер нередовен откакто се помня. Въпреки, че 2 год. бях на Диане 35
(и ми идваше като по часовник), щом го спях отново се разреди. Чувала съм, че след противозачатъчни лесно се забременява (ако нямаш проблеми ) ние вече 6 мес опитваме и нищо :( (имаме отлична спермограма, цитонамазка, хормонални изследвания,).
Според календара ми с нанесения цикъл за последните 3-4 мес. нямам фертилни дни. Това ме притесни и миналата седмица посетих д-р Анета Костурска.
Предписа ми Дуфастон за регулиране на м.ц. каза ми да го пия от 15-тия ден на МЦ 10 дни 2х1. Днес ми е 2-ри ден с Дуфастона и засякох О (с тест и БТ) :)
Възможно ли е Дуфастона да е повлиял по някакъв начин на О ми.
Re: дуфастон
« Отговор #89 -: Юли 12, 2011, 13:18:26 pm »
avasileva1986, дуфастона подтиска овулацията, затова започва да се пие след доказана такава.



Re: дуфастон
« Отговор #90 -: Юли 13, 2011, 08:14:17 am »
avasileva1986, дуфастона подтиска овулацията, затова започва да се пие след доказана такава.

linapoli, благодаря ти за отговора, но имайки в предвид, че без него не засичах никаква овулация, а сега откакто го почнах има промяна, немога да си обясня как дуфастона я подтиска.  :ask:
Re: дуфастон
« Отговор #91 -: Юли 13, 2011, 08:20:52 am »
И аз незнам, тук можеби могат да се включат по-компетентните момичета  :)



*
Re: дуфастон
« Отговор #92 -: Юли 13, 2011, 23:11:59 pm »
avasileva1986, дуфастона подтиска овулацията, затова започва да се пие след доказана такава.

linapoli, благодаря ти за отговора, но имайки в предвид, че без него не засичах никаква овулация, а сега откакто го почнах има промяна, немога да си обясня как дуфастона я подтиска.  :ask:

И аз благодарение на разни недостатъчно компетентни гинеколози си мислех,че дуфастона не подтиска овуто,дори съм спорила по този въпрос къде ли не,вкл.и тук.Навсякъде ми казваха,че нямало такова нещо и да спра да се ровя в нета.И аз уж имах втора черта на ову тестовете,пък нищо не ставаше.Ама си казвах,че ето на,нещата дори са се подобрили благодарение на дуфастона,щом отчитам ову.След доста време без резултат се обърнах към специалист по репродуктивна медицина-да кажа,не съм в Бг,в Италия съм и в моя град има изключително добро отделение по стерилитет.Само като му казах ,че пия дуфастон от 11 до 25 ден,лекаря ме попита как очаквам да забременея,като с така приеман дуфастон си подтискам овуто!Каза ми веднага да го спра и че наистина подтиска.И така,сума ти изгубено време поради такава тъпа причина-сега сме на преглед да видим дали ще се окаже само това.
Така или иначе,казвам го от опит,не знам какво значеха тези положителни ову тестове,но не стана и не стана до сега,заради дуфастона.
Re: дуфастон
« Отговор #93 -: Юли 15, 2011, 10:24:10 am »
Здравейте, на някой случвало ли му се е подобно нещо: след един цикъл прием на Дуфастон след доказана овулация, следващите два цикъла ми идва на 20тия ден !!!  8O Винаги съм имала редовен цикъл - 26-27 дни, веднъж за 15 години ми е идвало по-рано /с изкл. на този и предния месец/. Мерила съм всички хормони /в норма са/, с изключение на прогестерон - може би там ми е грешката, но така решихме с докторката - да пия за всеки случай, тъй като засече хубав фоликул, който се спука, пък и с мойте симптоми /зацапване и т.н./, решихме, че Дуфастона е добро решение тогава. Направо не знам - никога не съм взимала хормонални препарати - вкл. противозачатъчни, да не би този Дуфастон да ми е "объркал" орагнизма, и сега да "чака" пак прогестерон от вън? И затова да ми идва с една седмица по-рано два месеца подред ...
Лула, все едно си описала моите проблеми. Същото се случи и при мен, на 20-ти ден ми идва последните два цикъла - единия път не пих Дуфастон, защото със съпруга ми изпуснахме овулацията и аз на своя глава реших да си спестя хормоните - така и така нямаше какво да подпомагам същия месец. След това пак се случи, а на третия цикъл след тази случка точно на 20-ти ден имах цял ден менструални болки и леко зацапване, но не ми дойде тогава, а заради Дуфастона стана както се очакваше - на 27 ден. Още не съм ходила на лекар, но този месец мисля да го направя. Значи без прогестерон отвън моят организъм не желае да го произведе сам в нужното количество. Аз съм на Дуфастон от ноември 2010, след два миссед аборта и идеални хормони. Пускам хормони през 2-3 месеца, овулация засичам с тестове, БТ и на фоликулометрия ходя (винаги досега съм имала овулация). Не знам вече какво да мисля. Лошото е, че вече и на лекарите загубих вяра!
Пропуснах да пиша, че по препоръка на д-р К. Тодорова пия Метфогама 500 мг 1/2т., Лимфомиозот, Аспирин протект след ову, Фертилаид вече доста време и през 2-3 месеца вливаме Интралипид. Ако има още нещо, и него ще направя, но не знам какво!
Звуча отчаяно, давам си сметка, но на 35 години шансовете ми все повече намаляват!
*
Re: дуфастон
« Отговор #94 -: Юли 15, 2011, 12:47:53 pm »
Здравейте, на някой случвало ли му се е подобно нещо: след един цикъл прием на Дуфастон след доказана овулация, следващите два цикъла ми идва на 20тия ден !!!  8O Винаги съм имала редовен цикъл - 26-27 дни, веднъж за 15 години ми е идвало по-рано /с изкл. на този и предния месец/. Мерила съм всички хормони /в норма са/, с изключение на прогестерон - може би там ми е грешката, но така решихме с докторката - да пия за всеки случай, тъй като засече хубав фоликул, който се спука, пък и с мойте симптоми /зацапване и т.н./, решихме, че Дуфастона е добро решение тогава. Направо не знам - никога не съм взимала хормонални препарати - вкл. противозачатъчни, да не би този Дуфастон да ми е "объркал" орагнизма, и сега да "чака" пак прогестерон от вън? И затова да ми идва с една седмица по-рано два месеца подред ...
Да,на мен ми се е случвало.Докато пиех дуфастон,на последните пъти ми се случи именно същото-да ми дойде на 20-21 ден.Казаха ми,че било нормално,когато взимаш дуфастон(много странен отговор,но както и да е).В нета четох,че това можело да е свързано с недостиг на прогестерон,но все пак не съм лекар.
Re: дуфастон
« Отговор #95 -: Октомври 20, 2012, 09:53:47 am »
Здравейте, имам поликистозни яйчници, преди 2 години ми намериха киста на единия яйчник.Дадоха ми да пия противозачатачни хапче Диане 35, пих си с прекъсвания . Приключих да ги пия началото на септември,след това нямаше нормална менструация ,имах течение много слабо по скоро кафяво и доста симптоми на бременност. Ходих на лекар на 17.09 ,прегледа ме не установи бременност,каза ми че течението което имам е менструация,макар че беше доста слаба което не е нормално за мен. Предписа ми дуфастон и неопхолик . Неопхолик да ги пия колкото време искам по едно на ден, а дуфастон 10 дена след първия ден на менструацията (т.е. на 27.09)  десет дена подред сутрин и вечер. И така днес сме 20.10 минаха 14 дена от както съм спряла да пия дуфастон и няма цикъл. Ям доста което не е нормално за мен, ходя до тоалетната по малка нужда доста често,което пак не е нормално за мен. Имам леки болки в корема,яйчниците-ту в левия,ту в десния.....по скоро тежест. Качих около 3 кг.,което пак не е нормално. Естествено гърдите ми пораснаха малко както преди менструация, имам течение. Днес си направих тест отрицателен...  :bfn:
Най-рано доктора може да ме приеме в вторник.. и тогава ще ходя. Пиша тук защото има три дни до тогава а аз изчетох какво ли не.. и може би ще се успокоя ако някои напише мнение ..
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: дуфастон
« Отговор #96 -: Октомври 20, 2012, 12:44:50 pm »
Здравейте, имам поликистозни яйчници, преди 2 години ми намериха киста на единия яйчник.Дадоха ми да пия противозачатачни хапче Диане 35, пих си с прекъсвания . Приключих да ги пия началото на септември,след това нямаше нормална менструация ,имах течение много слабо по скоро кафяво и доста симптоми на бременност. Ходих на лекар на 17.09 ,прегледа ме не установи бременност,каза ми че течението което имам е менструация,макар че беше доста слаба което не е нормално за мен. Предписа ми дуфастон и неопхолик . Неопхолик да ги пия колкото време искам по едно на ден, а дуфастон 10 дена след първия ден на менструацията (т.е. на 27.09)  десет дена подред сутрин и вечер. И така днес сме 20.10 минаха 14 дена от както съм спряла да пия дуфастон и няма цикъл. Ям доста което не е нормално за мен, ходя до тоалетната по малка нужда доста често,което пак не е нормално за мен. Имам леки болки в корема,яйчниците-ту в левия,ту в десния.....по скоро тежест. Качих около 3 кг.,което пак не е нормално. Естествено гърдите ми пораснаха малко както преди менструация, имам течение. Днес си направих тест отрицателен...  :bfn:
Най-рано доктора може да ме приеме в вторник.. и тогава ще ходя. Пиша тук защото има три дни до тогава а аз изчетох какво ли не.. и може би ще се успокоя ако някои напише мнение ..
Бихте посъветвала да посетиш и ендокринолог! Много често именно в ЩЗ се крие разковничето на проблема с МЦ. Противозачатъчните хапчета в твоят случай Диане 25 са само временно решение на проблема.
На мен, Дуфастона, ми бе изписан по спомени от 15 ден на МЦ за общо 10 дни :wink:


Re: дуфастон
« Отговор #97 -: Октомври 20, 2012, 13:38:50 pm »
Благодаря много, предполагам до вторник ще разбера и ще пиша  :thankyousign:
Re: дуфастон
« Отговор #98 -: Октомври 22, 2012, 14:40:42 pm »
Момичета искам първо вас да питам. Историята ми е описана в темата "Забременяване в Бургас" на която аз съм автор и я създадох след спонтанен аборт юли месец.Накратко да ви запозная ако не сте я чели - След аборта като ми дойде цикъла си пуснах хормонални изследвания от които се видя че пролактина ми е много висок - 1200 единици при норма до 600, TSH - 5.18 при норма до 5.50 и антитела около 10 пъти над нормата. Пих бромокриптин и еутирокс след консултация с ендокринолози. А продължението е че след месец и половина трябваше да пусна пак хормоните да видим как са се променили. на 29.09 ми дойде цикъла и след 4 дни на 2 октомври си пуснах изследванията. Пролактина се оказа в долна граница и спрях бромокриптина а TSH паднал с 1.22 но все още висок за забременяване - 3.96. Докторката ми каза обаче да възобновим опитите за бебе. Аз си взех тест за ову и на 10 октомври той показа 2 ясни черти, правихме секс. Обаче тази събота т.е. 20 октомври -около 10 дни след предполагаемата ову се появиха няколко капки кръв по бельото ми, после нищо. Знам че по време на имплантирането на оплодената яйцеклетка е съвсем нормално но предвид спонтанния ми аборт юли месец се притеснявам да няма пак проблем. Знам че е много рано - днес е 24 ден но моя цикъл е средно на 26 дни. Чудя се да звъня ли на доктора, дали има нужда отсега да пия нещо за задържане или е много рано да го притеснявам. Този Дуфастон и Утрогестан дали могат да се пият профилактично или само при доказан проблем. Просто не искам излишно да притеснявам д-р Гамишев но не искам и пак да направя спонтанен аборт. Мисля си да си пусна кръвен тест и ако покаже + да му звъня. Тат и Мат са ми около 300 и двата което си е височко но и двете ендокриноложки при които ходих казаха че не е притеснително. Да допълня само че като забременях юли месец прокървявах до аборта, а тогавашния доктор при който ходих все ми твърдеше че не може да съм бременна и не се погрижи да спре кървенето. Преди спонтанния имам 2 други аборта преди 3-4 години и си мисля дали е възможно лигавицата на матката да е изтъняла и затова така да кървя и да не мога да задържам
Re: дуфастон
« Отговор #99 -: Октомври 30, 2012, 09:40:18 am »
здравейте, малко с закъснение пиша за което се извинявам  :hello: При мен всичко е наред, изследванията са добри. Разбира се след като отидох на лекар и дадох кръв за изследванията след няма и час ми дойде.. Доктора каза че е нормално при смяна на времето... Това е засега от мен ако има нещо ще пиша. Благодаря