0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дуфастон
« Отговор #40 -: Април 25, 2007, 10:09:40 am »
При мен до 1-2 дни,но при липса на бременност,си ми е идвало на очакваната дата ,дори още да не съм спряла дуфастона,макар че първите ден-два,три-само като зацапващо кървене.
   И при мен е така с Дуфастона 1-2 до 4 дни !   :P
Re: Дуфастон
« Отговор #41 -: Април 25, 2007, 12:13:53 pm »
И аз като пиех "Дуфастон" миналата година ми идваше до 2-3 дни, но веднъж ми дойде чак на 6-ия ден. Същото ми се случи впоследствие и с "Диане 35": вместо на 2-3 ден, ми идва чак на 6-7, но се свиква  :D
Le, а ти как приемаш утрогестана - орално или вагинално?
Би ли споделила по-подробно защо си по-доволна от него?
*
Re: дуфастон
« Отговор #42 -: Април 25, 2007, 16:05:39 pm »
Креми, много зависи в каква степен ти е ендометриозата, имаш ли запушвания и сраствания, кисти. ако е в лека степен и нямаш такива неща, инвитрото е доста подходящ начин за забременяване без да се лекуваш с инжекции.

а да питам и аз нещо - каква е разликата между дуфастона и утрогестана?

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: дуфастон
« Отговор #43 -: Април 25, 2007, 17:57:55 pm »
Към Livelo : А за спермограма на съпруга защо не помислите? Не боли и не е скъпо.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #44 -: Април 25, 2007, 20:41:44 pm »
Вагинално-2+2,по препоръка на док.Нямам никакво зацапване от него и не ми излизат пъпки.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #45 -: Април 25, 2007, 20:55:09 pm »
Вагинално-2+2,по препоръка на док.Нямам никакво зацапване от него и не ми излизат пъпки.

Не е ли само утрогестана за вагинално приложение?

Защо всъщност се предпочита дуфастона пред утрогестана? Единия беше естествен, другия изкуствен прогестерон, нали?
Re: Дуфастон
« Отговор #46 -: Април 25, 2007, 21:11:01 pm »
Цитат
П.С.От два месеца съм на утрогестан и съм по-доволна!
Цитат
Би ли споделила по-подробно защо си по-доволна от него?
Цитат
Вагинално-2+2,по препоръка на док.Нямам никакво зацапване от него и не ми излизат пъпки.

Nivear, за Утрогестана става въпрос тук, макар темата да е за дуфастон :)
*
Re: Дуфастон
« Отговор #47 -: Април 26, 2007, 09:19:15 am »
[quote author
Nivear, за Утрогестана става въпрос тук, макар темата да е за дуфастон :)

[/quote]

Аха, разбрах. Благодаря за уточнението.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #48 -: Април 26, 2007, 10:04:39 am »
Да-за утрогестана имах предвид,че съм по-доволна от него.
Макар,че лекарите са на различно мнение:
Д-р Стаменов препоръчва дуфастон(доколкото знам),
а д-р Владимиров(който е моят лекар)-утрогестан.Не съм сигурна,но мисля,че е по-безвреден за бебето.Пак казвам,че не го твърдя!
*
Re: Дуфастон
« Отговор #49 -: Април 26, 2007, 10:07:33 am »
Д-р Стаменов препоръчва дуфастон(доколкото знам),
Няма такова нещо. Мисля, че след инвитро всички препоръчват Утрогестан. За инсета не съм наясно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Дуфастон
« Отговор #50 -: Април 26, 2007, 10:11:43 am »
Д-р Стаменов препоръчва дуфастон(доколкото знам),
Няма такова нещо. Мисля, че след инвитро всички препоръчват Утрогестан. За инсета не съм наясно.
Значи аз нещо грешно съм разбрала :oops:...
Е-значи- 2на 0 в полза на утрогестана :goodluck:
*

    kremi74

  • *
  • 31
  • Музиката е моят живот
Re: дуфастон
« Отговор #51 -: Април 28, 2007, 11:40:36 am »
Здравей,Pippi!Незнам в какава степен ми е ендометриозата,но след цветна снимка направена ми преди месец установихме,че имам запушена лява тръба(дясната e o.k.),вследствие на ендометриозата и на извънматочната бременност,която беше резултат от първото ми инвитро през 2003г.Пробвали сме два пъти,започнахме от там,преди даже да знам,че имам ендо.След 1-вият опит ме оперираха(лапароскопия-извънматочно),и тогава ми откриха ендото. Направихме и втори опит след година,без да се подтиска ендото и резултата беше отрицателен,не стана абсолютно нищо.От май 2004г.до септември 2006г.не предприемахме нищо,просто бях на кръстопът,да продължа или НЕ!?Това е големият въпрос!Разочарованието е жестоко!!!Времето лекува и решихме и попаднах на друг доктор,да пробваме инсе.Това ми предстои в края на май.И вече ако не става,тогава ще пробваме отново инвитро,но това ще е последната ми крачка.Много от хората започват точно от там,но за мен това трябва да е последното нещо,което една жена да опита.Всеки по своему!Желая успех на всички!!!
  За Дуфастона и Утрогестана,назнам точно каква е разликата.Утрогестана го ползвах вагинално при инвитрото,мисля,че е за доброто инплантиране и развитие на плода,не съм 100 % сигурна.Дуфастона го пих за 1-ви път,при мен за предизвикване на менструация.
*

    kremi74

  • *
  • 31
  • Музиката е моят живот
Re: Дуфастон
« Отговор #52 -: Април 28, 2007, 11:53:05 am »
Утрогестан използвах и при двете инвитро процедури,вагинално 2.2 на ден,но това беше 2003г. и 2004г.Мисля,че все още се прилага по същия начин.Знам ,че е естествен продукт.Дуфастона е синтетичен и ми направи ужасни пъпки по челото и деколтето.
*
Re: Дуфастон
« Отговор #53 -: Април 28, 2007, 23:08:09 pm »
Утрогестан използвах и при двете инвитро процедури,вагинално 2.2 на ден,но това беше 2003г. и 2004г.Мисля,че все още се прилага по същия начин.Знам ,че е естествен продукт.Дуфастона е синтетичен и ми направи ужасни пъпки по челото и деколтето.

Аха, сега разбрах от къде са ми дошли тези пъпки!.. Благодаря Креми.
*
Re: дуфастон
« Отговор #54 -: Април 29, 2007, 20:29:25 pm »
Креми, виждам, че много неприятности си преживяла. Успех с инсеминацията!!! :goodluck: :crossfingers:

*

    kremi74

  • *
  • 31
  • Музиката е моят живот
Re: дуфастон
« Отговор #55 -: Април 30, 2007, 21:39:01 pm »
Благодаря,ви за страхотната подкрепа!!!Дай,Боже,всекиму успех!!!
Re: дуфастон
« Отговор #56 -: Май 05, 2007, 13:18:10 pm »
Здравейте момичета, отново ви пиша. Този път, за да ви се похваля - днес си направих тест за бременност и...........бременна съм.Уж толкова много исках да имам второ дете,а сега да ви кажа съм изплашена. Ще се справя ли? Радвам се, но ме е и страх. Незнам какво да ви кажа....Объркана съм....
Re: дуфастон
« Отговор #57 -: Май 05, 2007, 13:29:20 pm »
Здравейте момичета, отново ви пиша. Този път, за да ви се похваля - днес си направих тест за бременност и...........бременна съм.Уж толкова много исках да имам второ дете,а сега да ви кажа съм изплашена. Ще се справя ли? Радвам се, но ме е и страх. Незнам какво да ви кажа....Объркана съм....
Честито! Радвам се за теб. Може би тези емоции са нормални в началото. Лека бременност. :balk_16:
Re: дуфастон
« Отговор #58 -: Май 05, 2007, 14:04:06 pm »
Здравейте момичета, отново ви пиша. Този път, за да ви се похваля - днес си направих тест за бременност и...........бременна съм.Уж толкова много исках да имам второ дете,а сега да ви кажа съм изплашена. Ще се справя ли? Радвам се, но ме е и страх. Незнам какво да ви кажа....Объркана съм....
Честито! Радвам се за теб. Може би тези емоции са нормални в началото. Лека бременност. :balk_16:

Благодаря ти много. Желая ти го от все сърце и на теб.







*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: дуфастон
« Отговор #59 -: Май 05, 2007, 14:05:49 pm »
Здравейте момичета, отново ви пиша. Този път, за да ви се похваля - днес си направих тест за бременност и...........бременна съм.Уж толкова много исках да имам второ дете,а сега да ви кажа съм изплашена. Ще се справя ли? Радвам се, но ме е и страх. Незнам какво да ви кажа....Объркана съм....
Честито!

Лека и спокойна бременност и най-красивото бебче накрая.
Ще се справиш чудесно, не се притеснявай


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум