0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ааа

дуфастон
« -: Февруари 13, 2007, 19:04:24 pm »
Здравейте момичета,

извинявам се за тъпия въпрос-може ли от дуфастон да се получи втора розова чертичка на тест за бременост.Днес ми е 6-ти ден от както пия дуфастона и трябва да го пия до 10-ти ден след овуто.Пия го вече 3-ти месец.Втората бледа, ама много бледа чертичка. Днес ми е 23-ти ден от цикала при 28-30 дневен цикъл. Благодаря ви предварително!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: дуфастон
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2007, 19:51:45 pm »
Не е възможно. Няма тъпи въпроси.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: дуфастон
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2007, 19:56:34 pm »
Мила ,как то ти каза Лали не е възможно да е от Дуфастона.
Дано да е станало!Успех! :D
*

    ааа

Re: дуфастон
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2007, 20:13:04 pm »
Lali, Adi много ви благодаря за бързия отговор.След два дни пак ще направя тест да видим.От две години правим опити-вече ми се струва нереално да е станало, но дано.Само тестове,мерене на температури, лекари - предполагам знаете какво е.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: дуфастон
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2007, 20:17:20 pm »
aaa понякога ,когато най-малко очакваме,точно тогава стават чудеса!!!!! :DДай Боже и при теб да е станало!!!!После докладвай как са нещата! :D :D :D
*

    Veri4

  • *
  • 22
  • Слънце мое, злато мое....
Re: дуфастон
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2007, 11:22:47 am »
Аз съм чела много статии за дуфастона, защото и аз го пия. Във всичките пише, че дуфастона не влияе на тестовете за бременност били те домашни или кръвни...

Успех мила, ще чакаме да се похвалиш...


*
Re: дуфастон
« Отговор #6 -: Февруари 19, 2007, 08:28:34 am »
ааа, кажи какво стана прави ли друг тест? Аз също правих тест след като прочетох тази тема, и видях бледа втора чертичка. Прия дуфастон и днес ми е 9-ти ден. Графиката на БТ не е хубава, не знам дали да се надявам и доколко теста е верен толкова рано.
*

    дида

Re: дуфастон
« Отговор #7 -: Март 04, 2007, 18:01:14 pm »
ако тестът е Surecheck, е възможно! пишете момичета за развръзката при вас! :)
*
Re: дуфастон
« Отговор #8 -: Март 04, 2007, 20:45:13 pm »
Ами да отговоря! След като видях бледа втора чертичка след 4 дни правих друг тест, който беше отрицателен. И в крайна сметка нямаше бебе само празни надежди и голямо разочарование.
*

    ааа

Re: дуфастон
« Отговор #9 -: Март 04, 2007, 22:27:03 pm »
Здравейте момичета,
чак сега виждам форума и сядам да отговоря.За съжаление и мен не ме подмина лелката-навести ме, но надеждата остава за следващия месец.
Re: дуфастон
« Отговор #10 -: Март 23, 2007, 10:44:19 am »
Имам син на 5г. и с мъжа ми от известно време правим опити за второ, но нещата не стават.Ходих на гинеколог и нищо сериозно не ми откриха, но ми изписаха дуфастон да го пия от 11 ден след цикъла до 25.Неразбирам, защо след като с първата си бременност не съм имала проблеми сега работата се бави.Ако някой е имал подобни на моите проблеми,нека пише.
*
Re: дуфастон
« Отговор #11 -: Март 23, 2007, 12:43:21 pm »
livelo, не казваш защо са ти изписали дуфастон... няма начин лекарят да не е изтъкнал причина. и ако не е тайна - откъде си и кой лекар ти изписа дуфастона по тази схема?
Re: дуфастон
« Отговор #12 -: Март 23, 2007, 16:16:35 pm »
Ами честно казано и аз не знам защо ми изписаха дуфастон. Може би за стимулиране на овулацията-незнам....Аз съм от София и живея в "Младост"3.Гинеколожката ми е д-р Илиева от 25 поликлиника.Винаги при нея ходя и не съм имала оплаквания.Понеже смятах, че за втора бременност ще е по-лесно, доста се отчаях, защото от повече от година пробваме с мъжа ми,а все не става.Моля пишете ми ще се стимулира ли овулацията ми след дуфастон.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: дуфастон
« Отговор #13 -: Март 23, 2007, 20:29:29 pm »
Миличка....Дуфастон е прогестеронов препарат и се приема след (доказана) ову!!!!!
Предполагам че ти го е изписала за одължаване на ЛФ.

От колко време правите опити за второ?????Засичала ли си ову????
Re: дуфастон
« Отговор #14 -: Март 23, 2007, 21:25:49 pm »
Правила съм си овулационни тестове и овулацията ми е към 14-15 ден от началото на цикъла, а опити за забременяване правим от около 2 години. Незнам просто какво става.Гинеколожката ми каза, че може би е на психическо ниво, но аз наистина се притеснява, защото ми се иска да стане по-бързо.Сега съм на 34г и нямам много време.
« Последна редакция: Март 23, 2007, 21:28:51 pm от livelo »
Re: дуфастон
« Отговор #15 -: Март 23, 2007, 21:53:11 pm »
Дуфастона се пие не само при доказана овулация, за да ти е по-хубава лигавицата, но  11 ден може би е малко ранично, освен ако не ти е доста тънка лидавицата, но тази лекарка какво точно ти гледа, мери ли нещо или...
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: дуфастон
« Отговор #16 -: Март 23, 2007, 23:19:24 pm »
Правила съм си овулационни тестове и овулацията ми е към 14-15 ден от началото на цикъла, а опити за забременяване правим от около 2 години. Незнам просто какво става.Гинеколожката ми каза, че може би е на психическо ниво, но аз наистина се притеснява, защото ми се иска да стане по-бързо.Сега съм на 34г и нямам много време.
Ако ову ти е към 15-14 ден.........значи  на 11 ден е рано да почваш Дуфастон!
2 години опити ....не е малко време.Но истината е че психически фактор също оказва голямо влияние.
Като за начало можеш да си направиш фоликулометрия....2-3 месеца....така хем ще провериш за ову....хем ще знаеш кога да действате с половинката.Дай Боже през това време да се получат нещата!!!! :D
Ако евентуално (недай Боже)не се получат,трябва да се обърнеш към клиника по стерилитет ,кадето ще ти назначат необходимите изследвания.........за да разберат причината за евентуален вторичен стерилитет.Успех мила! :D
*
Re: дуфастон
« Отговор #17 -: Март 23, 2007, 23:57:41 pm »
Остави гинеколожката в поликлиниката и отиди в клиника по стерилитет. Така ще загубиш много по-малко време до заветната цел.


Re: дуфастон
« Отговор #18 -: Март 24, 2007, 09:07:06 am »
Момичета, така ми се искаше да стане по естествен начин и да ви кажа честно много ме е страх да тръгна по такива изследвания. В поликлиниката, освен заради сина ми когато се разболее, въобще не влизам.А такива клиники имам чувството, че ще ме депресират, да не говорим, че въобще и незнам къде се намират.Ако знаете нещо безобидно, което да пия, напишете ми....моля,моля,моля... :help:
Re: дуфастон
« Отговор #19 -: Март 24, 2007, 09:12:18 am »
Дуфастона се пие не само при доказана овулация, за да ти е по-хубава лигавицата, но  11 ден може би е малко ранично, освен ако не ти е доста тънка лидавицата, но тази лекарка какво точно ти гледа, мери ли нещо или...
Прегледа ме по обичайния начин- цитонамазка,видеозон и толкова.Откри, че имам андексит и бях 2седмици на физиотерапия. Изписа ми и волтарен свещички и полижинакс отново свещички.Мислиш ли,че е нещо по-сериозно?Къде се прави тази фоликуметрия? Пишете ми по-подробно, нищо не знам.
 
« Последна редакция: Март 24, 2007, 09:54:02 am от livelo »