0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: "Обърната" матка
« Отговор #20 -: Юни 10, 2005, 13:48:45 pm »
Цитат на: babyface_bg
Имам т. нар. "обърната" матка. Има ли тук някои със същия проблем като моя? Знам за позите, удачни в моя случай, но ако някой има повече информация нека да я сподели.  :cry:


И аз съм с обърната матка. Имам две забременявания. Майка ми също е с обърната матка а има две деца без проблеми. Болки имах преди като ученичка но съвсем леки колкото да се замисля че ще ми идва. Сега обаче нямам въобще незнам дали има връзка но след операция от апандисит като малка имам страшно много сраствания в дясно и преди като имах болки бяха предимно там. А за позата не съм се съобразявала и двата пъти с нея но след това стоя с вдигнати крака и таз 30 мин.  :D Така че се успокой над 70% от жените в света имат под някаква форма обърната матка малко са тези които са с абсолютно правилна форма на матката така както го пише по книгите  :D Желая ти успех!  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Нов

"Обърната" матка
« Отговор #21 -: Юни 10, 2005, 17:11:17 pm »
Аз съм с обърната матка и забременях трудно. Все си мисля, че помогна лежането след акта по гръб около час, като част от времето в поза свещ.
*
"Обърната" матка
« Отговор #22 -: Юни 24, 2005, 17:31:30 pm »
здравейте, от известно време чета, но чак сега се престраших да се включа във форума.
аз също съм с обърната матка и вече 2 години се опитвам да забременея, безуспешно  :(  засега, надявам се. лекраката каза че обърнатата матка не е проблем, но изследванията досега не показват да има какъвто и да е проблем. не знам нищо за пози, освен за лежане по корем. можете ли да споделите някакви "хитринки" 8O

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
"Обърната" матка
« Отговор #23 -: Юни 28, 2005, 16:41:55 pm »
Цитат на: Pippi-Longstocking
не знам нищо за пози, освен за лежане по корем. можете ли да споделите някакви "хитринки" 8O


Ами това са хитринките които са писали момичетата или обобщено повечето лекари препоръчват при такъв проблем колянно-лакътна поза при секс и след това лежане с вдигнати на високо крака. Аз например ги вдигам на стената но ето че други правят свещ. И двата пъти в които съм забременявала е било по този начин с вдигане на краката а иначе за позата не съм го спазвала стриктно. А хормонални изследвания прави ли си?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
"Обърната" матка
« Отговор #24 -: Юни 29, 2005, 13:14:49 pm »

малко се обърках от препоръката за лежане след полов контакт с краката нагоре или на свещ. може би има различни начини на обръщане на матката? защото моята лекарка ми препоръча да лежа по корем след полов контакт.
хормонални изследвания съм си правила, всичко беше в норма; спермограмата е в нормални граници (малко клони към долните, но е добре, казаха); тръбите са проходими... мисля си че матката може би е проблем, но не знам...
 :roll: