0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #20 -: Февруари 17, 2007, 13:11:57 pm »
Мисля, че що са завишени стойностите трябва да си изпиеш лекарствата/най вероятно ти е изписал сумамед/
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #21 -: Февруари 17, 2007, 15:34:09 pm »
Не е сумамед.Започва с "Аz...",но не се сещам как се казва.Като се прибера от работа ще го напиша.Утре трябва да изпия последното.Много ми е странно как ще мине с три хапчета 8O.Ще питам и друг док.за мнение.
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #22 -: Февруари 17, 2007, 17:22:06 pm »
И аз само за сумамеда знам , че се прилага в така съкратен ударен курс, а иначе Азатрила/Азитрокс не може да се пие само 3 хапчета.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #23 -: Февруари 18, 2007, 10:18:49 am »
mini_mouse,точно Азитрокс ми предписа една опаковка по 500mg.Два пъти го питах само една опаковка ли да изпия,а той да само една.Със сигурност ще питам и друг док.Наистина ли е толкова бавно лечението???Как по бързо мога да ги отрепя?Някой знае ли?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #24 -: Февруари 18, 2007, 11:03:54 am »
Преди седмица приключих с този проблем.
Лекувахме с Дотур, Фасижин и Микомакс. Имам 100 % доверие на д-ра.
И на мен ще ми е интересно да разбера какви са начините за заразяване с хламидия.

Лечението продължи 15 дни и при двамата. Направих си нов тест - отрицателен. На мен също ми е интересто дали е само половопредавана инфекцията.
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #25 -: Февруари 18, 2007, 11:09:15 am »
"Официалното становище на съвременната медицинска наука е, че хламидията се предава само по полов път (разбира се, и от майка на дете при раждане). Теоретично, но много малко вероятно е да има контактно-битов път на заразяване. По-скоро самият ход на протичане на заболяването, дългогодишното безсимптомнно носителство и късното и често случайно откриване, особено при двойки, които имат моногамни сексуални отношения, да са причина за подозиране на друг път на заразяване. "
Отговорът на д-р Даскалов в съседната тема.
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2007, 14:27:45 pm »
Ние пием за втори път антибиотик заради тези гадове!Първият път беше Fasigin от 500mg. и Dotur от 100mg., но нямахме успех с тях.Сега пихме Azatril от 250mg. разпределен на 3 приема по 4 таблетки.Доктор Даскалов ни вика за нови изследвания десетина дни след последния прием, но момичетата тук ми подсказаха, че трябва да мине поне месец.И аз незнам!Дано този път е било успешно лечението!Хайде успех и на всички, които се борите с този проблем!
Целта винаги оправдава средствата:)!!!
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #27 -: Февруари 19, 2007, 09:57:52 am »
Мен ме лекуваха в Транспортна болница,  доктора ми беше казал контролния тест да бъде 3 месеца след лечението. При мен беше пак положителен и се наложи втори курс, но ги изтрепахме гадините.
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #28 -: Февруари 19, 2007, 10:05:56 am »
Когато аз лекувах хламидия преди 2 години лекуващата ме тогава гинеколожка също ми каза контролата да е след 3 месеца ( не че въпросната дама излезе компетентен лекар, но това е друг въпрос)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #29 -: Февруари 19, 2007, 11:12:53 am »
И на мен ми казаха след 20-30 дни да пусна нови изследвания.
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #30 -: Февруари 19, 2007, 17:58:07 pm »
Три месеца са много време, месец след приема на антибиотик е добре да се направи контрола, като не забравяте, че секса е само с презерватив  до отрицателните резултати.
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #31 -: Февруари 19, 2007, 19:08:04 pm »
Какво да ви кажа момичета. Имаме моногамна връзка и три пъти сме изследвани за хламидия. Първите два пъти е отрицателен резултата. Третият път беше положителен и за това изпаднах в ужас. Единственият начин да се заразя е прегледа ми при гинеколожката. Кой може да ми даде гаранция, че инструментите й са били стерилни? Радвам се, че д-р Даскалов откри гадините навреме. Силно се назявам бързо да се излекуваме.

*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #32 -: Февруари 21, 2007, 09:12:09 am »
Здравейте на всички,
УЖАС, вчера ми откриха хламидии. Правих кръвен тест и изследвах титър IgG. Оказа се че при норма 1:32, аз имам 1:256.
Направо съм в шок.Чак ми се плаче. Имам час при лекар в петък и до тогава ще се побъркам.
Някой има ли представа какво означава тази цифра?
Има ли между вас излекувани с такъв висок резултат?
Моля ви помогнете ми да не се обезкуражавам, така искам бебчеее....
а това адски ме плаши.
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #33 -: Февруари 21, 2007, 09:45:11 am »
Здравейте на всички,
УЖАС, вчера ми откриха хламидии. Правих кръвен тест и изследвах титър IgG. Оказа се че при норма 1:32, аз имам 1:256.
Направо съм в шок.Чак ми се плаче. Имам час при лекар в петък и до тогава ще се побъркам.
Някой има ли представа какво означава тази цифра?
Има ли между вас излекувани с такъв висок резултат?
Моля ви помогнете ми да не се обезкуражавам, така искам бебчеее....
а това адски ме плаши.
Споко сега!Знаеш ли колко хора са имали хламидия, но наистина твоя титър е доста висок.Трябва сериозно лечение, но не трябва да се панираш.Ще се излекуваш!
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #34 -: Февруари 21, 2007, 10:03:46 am »
Дано се излекувам, че толкова ме е страх.....
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #35 -: Февруари 21, 2007, 10:09:19 am »
Естествено, че ще се излекуваш!Вярвай в това!
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #36 -: Февруари 21, 2007, 10:22:57 am »
Моя от възможни 1:32,е 1:16 това не е много зле така ли?Или се лъжа.Може ли някой да ми обясни?
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #37 -: Февруари 21, 2007, 10:43:25 am »
Това кои показател е - m ili g.И преди или след лечение
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #38 -: Февруари 21, 2007, 11:30:02 am »
G, преди лечението.Това е резултата от изследването.
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #39 -: Февруари 21, 2007, 12:33:51 pm »
Само това ли ти изследваха? ИгГ?
А какво лечение си правила?