0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #200 -: Декември 28, 2007, 08:09:03 am »
Пл. е Пловдив.МОмичета,не процентите е основното в текста,който съм написала,макар,че в годината ,в която заченах-2005,това беше факт.Вкючих се в проблемите ви,защото искам да ви помогна с най-важното-избор на лекар и доверие в него.За мен,това беше Маркова.Не е нужно да минете по целия ми изстрадал път,за да стигнете до същия извод.Но познавам недоверието,познавам и надеждата.Желая на всички да намерят своя лекар.Успех
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #201 -: Декември 28, 2007, 12:07:04 pm »
Пл. е Пловдив.


Пределно ми е ясно, че е Пловдив.
Плевенският център още не беше открит.

Но тия съкращения не ми харесват особено. :wink:

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #202 -: Декември 28, 2007, 12:10:24 pm »
За мен,това беше Маркова.

За теб - ДА, но за мен - НЕ!
Защото ти си успяла при нея, а аз не.
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #203 -: Декември 28, 2007, 13:26:43 pm »
За успеваемост говорим когато е износен плода, не колко са заченали.

И в Плевен от 12, 10 са забременели, но не го водят 80 % успеваемост. Когато попитах ми казаха, около 28-30.

Двете ти твърдения си противоречат, не мислиш ли? Как в Плевен отчитат тази успеваемост, като имат 2 родени от ин витро деца. Пък и двете са заслуга на д-р Александров, ама никъде не се споменава това ...
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #204 -: Декември 28, 2007, 14:01:31 pm »
В Плевен са родени първите две бебета, останалите са на път :wink:.

[/url]
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #205 -: Декември 28, 2007, 14:04:04 pm »
Точно. Значи не може да се отчита успеваемост, все пак нали си статистик и знаеш колко броя трябва да има, за да е вярна статистиката. А не когато е за нашия център да отчитаме тестове за бременност, а когато е за другите, само родените бебета.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #206 -: Декември 28, 2007, 14:26:51 pm »
Мила, кой е вашия, и кой нашия център? Аз център по репродуктивна медицина не притежавам нито управлявам. Сега се раждат първите бебета от първата партида. Както може би знаеш, центъра е нов така , че не може да се направи точна статистика. Това е причината от 80-те % които са с положителен тест за бременост, 28-30% се очаква да завършат с успех.
Хайде, от мен Весели празници и дано новата година ти донесе едно или две хубави бебчета.

[/url]
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #207 -: Декември 28, 2007, 23:51:00 pm »
Момичета,искахте някой да ви вдъхне надежда,а сте готови да го изядете с парцалите.
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #208 -: Декември 30, 2007, 18:28:02 pm »
Мила, кой е вашия, и кой нашия център? Аз център по репродуктивна медицина не притежавам нито управлявам. Сега се раждат първите бебета от първата партида. Както може би знаеш, центъра е нов така , че не може да се направи точна статистика. Това е причината от 80-те % които са с положителен тест за бременост, 28-30% се очаква да завършат с успех.
Хайде, от мен Весели празници и дано новата година ти донесе едно или две хубави бебчета.
:lol: до колкото со спомням центъра отвори април, не е ли рачичко да има родени вече?
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #209 -: Декември 30, 2007, 19:53:58 pm »
Седмачета са. :balk_71:

цитат 1
-----------------------------------------------------------------------------
Ин витро център Плевен ще отвори врати в началото на месец Февруари 2007г.
Новият сайт на клиниката е  www.ivfpleven.com

-----------------------------------------------------------------------------

и после

цитат 2
-----------------------------------------------------------------------------
сега погледнах на сайта, че започват прием от 2-ри април. Пожелавам им успешен старт и да ощастливят много двойки с положителни тестове и сладки бебешки усмивки

-----------------------------------------------------------------------------

Пациентките са били подготвени и ВЕДНАГА са започнали
процедурата.
От април като смяташ излиза, че трябва да се родят декември. :wink:
« Последна редакция: Декември 30, 2007, 20:06:27 pm от eganeva »
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #210 -: Декември 30, 2007, 23:37:58 pm »
Мила, кой е вашия, и кой нашия център? Аз център по репродуктивна медицина не притежавам нито управлявам. Сега се раждат първите бебета от първата партида. Както може би знаеш, центъра е нов така , че не може да се направи точна статистика. Това е причината от 80-те % които са с положителен тест за бременост, 28-30% се очаква да завършат с успех.
Хайде, от мен Весели празници и дано новата година ти донесе едно или две хубави бебчета.
:lol: до колкото со спомням центъра отвори април, не е ли рачичко да има родени вече?
Аз пък разбирам цитата така- че съвсем малко ще износят бременността докрай, т.е. очакват се спонтанни аборти.А не, че вече има родени бебчета. Такава ли е статистиката при забременели от инвитро? Ако е така, е доста стряскащо. Дано аз нещо не съм разбрала.
 Мда, сега видях, че вече има родени двечки...И все пак се притесних от това"28-30% от 80% с положителен тест се очаква да завършат с успех"
« Последна редакция: Декември 30, 2007, 23:54:40 pm от Lilit »
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #211 -: Декември 31, 2007, 02:31:50 am »
само една клиника в света,работеща с отбрани жени има 60%,но тя е в Америка

Няма такова нещо! За това може да поспорим!  :lol: Мога да ти изброя поне десет клиники с по 60-65% успеваемост, верно не са в България.

Мила, кой е вашия, и кой нашия център? Аз център по репродуктивна медицина не притежавам нито управлявам. Сега се раждат първите бебета от първата партида. Както може би знаеш, центъра е нов така , че не може да се направи точна статистика. Това е причината от 80-те % които са с положителен тест за бременост, 28-30% се очаква да завършат с успех.
Хайде, от мен Весели празници и дано новата година ти донесе едно или две хубави бебчета.
:lol: до колкото со спомням центъра отвори април, не е ли рачичко да има родени вече?
Аз пък разбирам цитата така- че съвсем малко ще износят бременността докрай, т.е. очакват се спонтанни аборти.А не, че вече има родени бебчета. Такава ли е статистиката при забременели от инвитро? Ако е така, е доста стряскащо. Дано аз нещо не съм разбрала.
 Мда, сега видях, че вече има родени двечки...И все пак се притесних от това"28-30% от 80% с положителен тест се очаква да завършат с успех"

Lilit, нито положителните тестове са 80%, нито % на износване е толкова нисък. Обикновено абортите са между 5-10%, по нищо не се различава от нормалното забременяване.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #212 -: Декември 31, 2007, 04:19:19 am »
Онзи ден се отказах да пиша, но виждам, че доста хора не са наясно със процентите и искам да внеса малко светлина.
Първо успеваемостта не може да е 80%, защото са направени (по ваши данни) 12 опита, от които 10 успешни. Това са много малко на брой опити, за да се даде точния процент, който ще е действителен. При толкова малко опити не се смята процент, а се записват 10 успешни от 12 или 10/12. Ето и един пример на една случайна клиника: https://www.sartcorsonline.com/rptCSR_PublicMultYear.aspx?ClinicPKID=2003
За това на Teodk76 са и казали 28-30%, което е очаквания реален процент, но пак вероятен - дали ще бъде реалния бъдещето ще покаже.
И в Плевен от 12, 10 са забременели, но не го водят 80 % успеваемост. Когато попитах ми казаха, около 28-30.



Второ,този постинг не е верен,
Както може би знаеш, центъра е нов така , че не може да се направи точна статистика. Това е причината от 80-те % които са с положителен тест за бременост, 28-30% се очаква да завършат с успех.

за мен, това е предположение на авторката,с което се опитва да обясни, защо процента, който са казали ще бъде 28-30. Явно не е учила статистика.
Колкото повече ин витро опити има центъра, толкова повече процента успеваемост ще се доближава до реалния, но това не означава, че толкова много успешни ин витро опити завършват с неуспех, както се твърди в поста. Затова момичета не се стряскайте. Никъде в света няма толкова голям процент неуспешни бременности - това би било позор за днешната медицина.
При 100,200...500 опита ще се появи точния процент успеваемост (вероятно 28-30%, както са казали от клиниката).
За съжаление, в България, все още няма закон, който да задължава клиниките да събират и предоставят статистическа информация за това колко броя опити имат, процент успеваемост и т.н. Надявам се, че в близко бъдеще ще имаме официални данни, които да може да коментираме. На този адрес може да намерите официалната статистика на USA http://sart.org/ обобщено и за всяка клиника по отделно http://www.sart.org/find_frm.html.
« Последна редакция: Декември 31, 2007, 04:38:48 am от Rozy »
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #213 -: Декември 31, 2007, 08:33:08 am »
Абе темата не беше ли за Маркова??? 8O 8O 8O

Прекръстете в "МЦ КИРМ Плевен"  :lol:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #214 -: Декември 31, 2007, 13:23:49 pm »
Беше, беше...... :D
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #215 -: Декември 31, 2007, 19:58:25 pm »
Абе темата не беше ли за Маркова??? 8O 8O 8O

Прекръстете в "МЦ КИРМ Плевен"  :lol:

   :cool:
 Happy New Year!!!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #216 -: Януари 01, 2008, 18:06:52 pm »
Беше, беше, но вече не е :). Не смятам да ставам адвокат или говорител на центъра. Всеки има право на избор. Аз лично не съм се водила от % на успеваемост. Мисля, че е по- важно да се успеем. :crossfingers:.
« Последна редакция: Януари 01, 2008, 18:27:41 pm от teodk76 »

[/url]
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #217 -: Януари 02, 2008, 18:16:24 pm »
Момичета, ЧНГ!!!! Желая на всички вас успех в бабаначинанията!!! :lol:
И сега искам да се върна на темата за Доц. Маркова със следния въпрос. Някой има ли инфо дали др. Ковачев прави ин-витро процедури или Маркова обучава само Др Козовски?
И ако съм била при Ковачев на прегледи той ли трябва да ме прехвъли към Козовки ( ако той не прави ин-витро) или трябва сама да се преориентирам!В глават ми е пълна лудница.... Много ще се радвам да дадете малко мнения! :wink:
Благодаря ви предварително!!!!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #218 -: Януари 02, 2008, 18:37:18 pm »
:)Д-р Ковачев прави ин витро.Странно :wink:,че щом при него си била на прегледи не си наясно с това.А това на кой ще се довериш е лично твой избор.Успех!

*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #219 -: Януари 02, 2008, 19:02:55 pm »
Дороти, благодаря за отговора. Обсъждахме варианта, че може да се наложи да стигнем до ин-витро, но не ми е казал: АЗ правя ин-витро. Така или иначе има още доста работа, докато я докараме до там! А какви са отзивите от неговите процедури?  :D Ако някой има наблюдения или личен опит нека сподели!