0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ето, че се разболях отново !!!
« -: Февруари 03, 2007, 12:56:35 pm »
Момичета, имам страхотен проблем и вече се чудя дали да не ходя на лекар. Преди седмица изкарах грипа на крак за два дни, но понеже всички са болни вкъщи и ето че пак ме хвана. Пия сок от изцедени портокали, лимони, грейпфрути, натурални сокове, ама засега ефект нямат. Сега пък се притеснявам да не приемам твърде много Витамин Ц и да навредя на бебето? Как мислите? Освен това имам хрема и ужасно главоболие, нямам грам силици, а се тъпча цяла сутрин с шоколад и се наливам с течности само и само да мога да стана от леглото и да се добера до компютъра. Да ходя ли на лекар, да не ходя ли? (Ако да къде в София, при кой?) Никога не ме държи за повече от ден-два, ама много ме е страх да не му стане нещо на бебето? Има ли опасност за него и кога? Цяла нощ не можах да мигна от страх да не му навредя... температура нямам, ако имам ще да е съвсем лека...

А и много обичам да се завивам с дебело одеяло и да се затоплям, това май не е много препоръчително?

Ох, помагайте, че се притесних. Вече съм в 6-ти месец, и идея си нямам настинката как може да му повлияе?
*
Re: Ето, че се разболях отново !!!
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2007, 13:07:23 pm »
Момичета, имам страхотен проблем и вече се чудя дали да не ходя на лекар. Преди седмица изкарах грипа на крак за два дни, но понеже всички са болни вкъщи и ето че пак ме хвана. Пия сок от изцедени портокали, лимони, грейпфрути, натурални сокове, ама засега ефект нямат. Сега пък се притеснявам да не приемам твърде много Витамин Ц и да навредя на бебето? Как мислите? Освен това имам хрема и ужасно главоболие, нямам грам силици, а се тъпча цяла сутрин с шоколад и се наливам с течности само и само да мога да стана от леглото и да се добера до компютъра. Да ходя ли на лекар, да не ходя ли? (Ако да къде в София, при кой?) Никога не ме държи за повече от ден-два, ама много ме е страх да не му стане нещо на бебето? Има ли опасност за него и кога? Цяла нощ не можах да мигна от страх да не му навредя... температура нямам, ако имам ще да е съвсем лека...

А и много обичам да се завивам с дебело одеяло и да се затоплям, това май не е много препоръчително?

Ох, помагайте, че се притесних. Вече съм в 6-ти месец, и идея си нямам настинката как може да му повлияе?
Голямато количество плодове няма да навредят на бебето,но ако имаш температура над 38 тогава не е добре.Веднага отивай на лекар.За главоболието може да взимаш Парацетамол.Спокойно не се притеснявай ще се оправиш и бебо ще е добре.Забравих да ти кажа,че прегряването на краката с горещата вода е забранено също и на тялото,но одеялото не е проблем.Успех :)
Re: Ето, че се разболях отново !!!
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2007, 13:34:13 pm »
Благодаря ти, определено се поуспокоих... лошото е че нямам термометър и не мога да си измеря температурата, но не изглежда висока...
Re: Ето, че се разболях отново !!!
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2007, 14:20:26 pm »
Немрих един стар живачен термометър, държах под мишниците за 15 мин и показа 37.5. Но нали при бременност има леко повишаване в телесната темепература. Как мислите това нормално ли е?
*
Re: Ето, че се разболях отново !!!
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2007, 14:31:17 pm »
37.5 си е температура. Аз лично преди няколко дни, когато се разболях, имах между 37.5 и 38.0. Чумствах се като парцал. Взимай парацетамол и непременно иди на лекар, защото грипът е с усложнения и ако не взимаш мерки, може да стане по-лошо. особено ако си боледувала скоро). Кашлица или хрема имаш ли?
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*
Re: Ето, че се разболях отново !!!
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2007, 15:08:55 pm »
Немрих един стар живачен термометър, държах под мишниците за 15 мин и показа 37.5. Но нали при бременност има леко повишаване в телесната темепература. Как мислите това нормално ли е?
Не е опасна,но да не стига 38.Един начин за сваляне на температурата-взимаш леген с малко вода и започваш с един сапун да правиш пяна,след това тази пяна е мажиш на ходилата,гънките на слабините и мишниците и накрая китките на ръцете.Може да ти изглежда смешно,но е истина.Не забравяй да отидеш на лекар и според мен в краен случай антибиотик.Тази настинка може да мине само с Фервекс,капки за нос и гаргари с лайка и сода.
Re: Ето, че се разболях отново !!!
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2007, 15:14:10 pm »
Имам само хрема, кашлица - не, гърлото не ме боли, само дето ми е малко замаяно и от време на време ме обливат студени вълни. Пия много течности, вече ми е малко по-добре от сутринта.
А при кой да отида в София? Чувала съм хубави неща за Вита? Или Торакс?
Мерси  zlatimira и това ще пробвам.
Re: Ето, че се разболях отново !!!
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2007, 17:50:29 pm »
Здравей мила! Не се оставяй отиди на лекар. И аз както пишеш- ти по леко карах грипа т.е. на крак но уви- даде усложнение в момента съм с пневмония. От миналия четвъртък -ходих при личната изписа ми баналните лекарства за грип-колдрекс макс грип, за смукане, працетамол, е няма и няма вдигнах темп до 37,8 не повече, но кашлях, също като теб нямах сила за нищо, и като имаш впредвид, че от втория ден започнах и оспамокс но въобще не подейства докато си изгубих гласа и цъфнах с бактериална пневмония вдясно. Моят съвет е не се дръж така още повече, че си в 6месец.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Ето, че се разболях отново !!!
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2007, 17:53:17 pm »
След като скоро си боледувала и ако чувстваш, че си изтощена и организма ти няма сам да успее да се справи, то трябва непременно да го споделиш с лекаря и ако той ти предложи антибиотик изобщо не се притеснявай да го пиеш. Аз съм 13 г.с. и от 4 дни пия Цефалексин, които е слаб антибиотик, но определено с много добър ефект при мен. В началото много се притеснявах, още повече че в момента е и органогенезата на бебчо, но след като поговорих с моя гинеколог и с лекарката ми, вече съм спокойна и знам, че това няма да му навреди, а една протакана болест има много по-лоши последици. Относно при кой лекар да отидеш незнам какво да те посъветвам, защото аз ходя само при моя личен лекар. Тя приема и на свободен прием, но за съжаление не работи в събота и неделя, а ако все още поддържаш температура, тогава няма какво да чакаш до понеделник. Пробвай в някой от центровете, които работят през почивните дни и хубаво им обясни в какво състояние се намираш. Желая ти успех и стискам палци бързо да се оправиш.
« Последна редакция: Февруари 03, 2007, 17:55:28 pm от denito »


Re: Ето, че се разболях отново !!!
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2007, 18:08:58 pm »
Много ви благодаря за отговорите, момичета. Преди около два часа си мерих пак температурата и вече беше стигнала до 38.2 - скочих в едно такси и право във Вита. Прие ме д-р Стоянова. Изключително любезна жена, обясних й за хепарина, за предишните ми загуби, изказа съчувствие и ми вдъхна оптимизъм :)

Предписа ми Zinnat - 2 х 500 мг. на ден
и капки за нос със морска сол - Sterimar

Искаше да ми даде друг антибиотик, но понеже съм алергична към Пенецелина и ми предписа този. Търсих инфо из Интернет за него, но видях, че го предписват предимно за някакви инфекции в урината.

Аз си го купих, но все пак какво мислите и вие? Случайно някоя от вас да го е взимала. Сега ще преровя сайта за да видя дали няма още нещо за него. Каза да й се обадя във Вторник, за да ме чуе как съм.
Re: Ето, че се разболях отново !!!
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2007, 11:07:17 am »
Бебе 2007, малко късно се включвам, исках да ти кажа, че във Вита са специалисти, можеш да им се довериш.Желая ти остатъка от бременността да е лека!!
Re: Ето, че се разболях отново !!!
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2007, 19:33:36 pm »
Благодаря ти, mini. Днес се чувствам малко по-добре, вчера имах чувството че ще умра! От години не ми е било толкова лошо :( Да се надяваме, че и бебчо е добре!!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Ето, че се разболях отново !!!
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2007, 12:53:45 pm »
Baby, надявам се че вече си по-добре и си смъкнала температурата. Стискам палци и скоро оздравявай.  :D