0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #20 -: Януари 30, 2007, 21:51:19 pm »
Уайт,моята теория е същата като твоята.аз също си мисля,че точно намесата на  човешки фактор ми пречи.
и аз не вярвам на %-ти.давай смело напред,може "сладоледчетата" да са ти на късмет!
поздрави!
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #21 -: Януари 30, 2007, 22:16:50 pm »
....Шансът със замразени е минимален, а психическото натоварване си е като при стимулирана процедура?
Какво въобще ще оцелее след размразяване?
Писано ли ми е да стане от замразен опит?
Толкова много въпроси, а нито един отговор...
Да, white така си е, аз наскоро минах през такива вълнения с много :dontknow:. При мен всички замразени преживяха размразяването, но за съжаление крайния резултат беше отново отрицателен. Човек обаче няма как да незнае кога ще го споходи късмета. Желая ти много късмет и успех със сладоледите! :crossfingers: yahoo_17
Обещах на Ganka:)
*
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #22 -: Февруари 01, 2007, 11:43:05 am »
Здравейте милички, каквото и да решите успех! Само искам да споделя, че имам приятелка бременна в шестият месец от трансфер на замръзени! Така че шанс има и то реален.  :crossfingers:
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #23 -: Февруари 01, 2007, 15:04:22 pm »
Здравейте. На мен ми останаха 4 ембриона,които замразиха.Аз съм с голяма надежда спрямо тях.Учудих се,че лекарят беше доста скептично настроен.Много ме озадачи.Но съм решила напролет да работя със сладолечетата :D. Никога нищо не се знае.Както казва Малкият принц,който чистил и загасналите си вулкани-"Човек никога не знае кога могат да избухнат пак"...А щом е и толкова евтино..
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #24 -: Февруари 01, 2007, 15:27:43 pm »
Здравейте. На мен ми останаха 4 ембриона,които замразиха.Аз съм с голяма надежда спрямо тях.Учудих се,че лекарят беше доста скептично настроен.Много ме озадачи.

Не знам защо имат такова отношение към "моржовете" (аз така си ги наричах  :D_) Е, шансът може да е по-малък, но кой знае може това да е точно ТВОЯ шанс! Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #25 -: Февруари 01, 2007, 22:34:37 pm »
     И аз постигнах кратък успех със "сладоледчетата",та дори и на спонтанен цикъл,без стмулация.
*
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #26 -: Февруари 08, 2007, 10:45:19 am »
Да, всички лекари явно са по-скептични със замразените ембриони, но аз мисля, че има шанс, какъвто и да е той. При мен имаше 6 замразени, като ги замразяваха 2 от тях бяха перфектни, а другите 4 не чак толкова, мисля от 10-20% фрагментации имаха, така поне ми казаха. След като ги разбразихме 4 месеце след това само три преживяха размразяването, а на другия ден когато беше трансфера имаше само един хубав и 2 -лоши. Но точно след този трансфер имаше имплантация, за съжаление приключи много рано. Много съм си мислила по този въпрос и смятам, че е важно и самото оплождане и самото отглеждане и самото замразяване/размразяване. Т.е. човешкия фактор.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #27 -: Февруари 14, 2007, 16:26:22 pm »
Момичета, моля тези, които са преминали през трансфер на замръзени ембриони да споделят каква е цената.
Питам ви, защото след първия си неуспешен опит инвитро ми останаха 2 замръзени ембриона.
В Тина Киркова миналата година е било около 300лв, сега обаче явно шефа на болницата е решил, че хората с репродуктивни проблеми са милионери, и иска трансфера на замръзени ембриони да се таксува като нормална процедура инвитро. Обясниха ми, че това все още не е изяснено и се води спор по въпроса. Естествено, че това не е справедливо и мисля да се срещна с шефа на болницата. За целта обаче искам да съм подготвена с аргументи, за това колко струва замръзеният трансфер в други клиники.
Ще съм ви много благодарна ако се включите!
*
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #28 -: Февруари 14, 2007, 17:29:44 pm »
Ама това звучи като лоша шега!  :x Как така като нормално инвитро? Мисля, че дори при Табакова (при която парите са мнооого важни) не беше толкова. Мисля, че максимум 400-500 лв. да беше...На всяка цена се бори! Ако ти го потвърди и директора на болницата трябва да се реагира!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #29 -: Февруари 14, 2007, 20:13:03 pm »
Как така като нормално инвитро?!?На мен при Щерев ми струва 450лв.В цената не включвам предварителните прегледи(4).Ако е така си взимай сладоледчетата и в друга клиника.Макар че незнам дали ще е толкова лесно.Пожелавам ти успех!
*
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #30 -: Февруари 14, 2007, 20:38:16 pm »
миси,това наистина не е нормално. :x
на мен ми струваше около 350 лева,като цената вкючваше и  няколко узита.
само че,при мен самото замразяване струваше 900 лева общо за всички ембриони.виждам,че при теб е било 200.в тина киркова на бройка ли се плаща?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #31 -: Февруари 14, 2007, 21:26:34 pm »
Ами не е на бройка, а на нещо като пакет, защото моя приятелка замръзи там (в Тина Кирова) три пъти по три ембриона, т.е. тя имаше оплодени общо 12, от които 3 й върнаха и останалите девет ги замръзиха, за което й взеха 600лв., т.е. по 200лв на пакет.
А иначе, че е безобразие спор няма в това. Едва ли ще ми позволят да си взема сладоледчетата и да ги нося в друга клиника, въпреки, че и аз се замислих по този въпрос, но незам дали въобще е въможно транспортирането. Едно е сигурно - няма да оставя този въпрос така и ще направя всичко възможно.
Те висшестоящите спекулират и знаят, че сме готови на всичко, за да постигнем целта си, но това вече е прекалено.
« Последна редакция: Февруари 15, 2007, 11:43:43 am от misi »
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #32 -: Февруари 15, 2007, 04:48:36 am »
има ли успели със замразени ембриони?


Има -аз. Моят малък син е "сладоледче"
Трансферираха ми две размразени ембриончета и едното се захвана. Това беше първи трансфер при мен ( получих хиперстимулация и ми отказаха трансфер - замразиха всичко ).
На мен ми изглеждаше всичко научна фантастика,ала-бала и го бях записала като неуспех. А ето, сега съм мама.
За цени не мога да бъда полезна, защото не съм в БГ.
Момичета, ако имате избор - изберете го като вариант. Много по леко и нестресиращо е за организма.
Оттогава минаха две години, имам оставащи още три (за братче или сестриче). Е, дай боже то да стане по естествен начин де.
*
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #33 -: Февруари 15, 2007, 09:08:35 am »
има ли успели със замразени ембриони?
Има -аз. Моят малък син е "сладоледче"
Тиана благодаря ти, че се включи, винаги е супер освежаващо да видиш някой успял!
Миси, мисля, че практически е възможно да си вземеш замразените ембриони, но ако после не оцелеят при размразяването винаги ще се виниш, че нещо си ги повредила... Опитай се да се разбереш с шефа на клиниката, никъде няма такова нещо... а това си е истинско изнудване, защото вече са ти ги замразили там!
Далиа, радвам се да те "видя" пак!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #34 -: Февруари 19, 2007, 16:06:45 pm »
останалите девет ги замръзиха, за което й взеха 600лв., т.е. по 200лв на пакет.
Цитат
8O от кога са такива цените в Т. Киркова на мен миналата година ми взеха 200лв. общо за 9бр. замръзени.
*
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #35 -: Февруари 19, 2007, 18:33:58 pm »
Тиана, би ли споделила на какъв етап от развитието бяха замразени твоите сладоледчета?
Клиниката която посещавам, казват, че замразени на стадий бластоцист е най-добре. Съдържали по-малко вода. Следователно, преживявали по-добре размразяването, и били по-жизнени.
Аз също имам 6 замразени в Тина Киркова, които искам да си ги взема. Не мисля, че ще е проблем, дали ще ми ги дадат, а по-скоро откъде ще взема контейнер с който ще ги транспортирам. Те със сигурност нямат, а и не знам изобщо къде  в България има :ask:
« Последна редакция: Февруари 19, 2007, 18:40:34 pm от ocean »
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #36 -: Февруари 19, 2007, 18:43:25 pm »
Оушън, замаразиха ги на 6 ден, т.е. бластоцист. Да, и аз това знам - че преживявят по добре размразяването.
В клиниката не може да няма контейнери за пренасяне.Питай дали не може да си наемеш.
*
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #37 -: Февруари 19, 2007, 20:52:00 pm »
TianA, в момента се подготвям за нова процедура в друга клиника. Замразените са 6 по на 8 разделени на 3 ден. Не зависеше от мен, кога и как ще ги замразят. В Тина Киркова така процедират с всички. В момента не го обмислям този вариант, знам, че не мога да разчитам много на тях, но и няма да ги оставя там.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #38 -: Февруари 20, 2007, 10:07:03 am »
Ocean,
какво те накара да се насочиш към нова процедура, а не към трансфер на замръзените?
Аз имам две замръзени в Тина Киркова и се чудя какво да предприема - дали ново инвитро (в друга клиника) или да опитам със замръзените.
Това ми беше първи опит и реагирах доста добре на стимулацията (цели 7 фоликула, като се има предвид, че съм с един яйчник), та се чудя дали не е по-добре, докато все още съм сравнително млада (32) да направя втори опит. И мойте сладоледчета са разделени на по 8 и са замръзени на 3-ти ден, но пък са само две, едва ли има голям шанс. Доста съм объркана и незнам накъде да тръгна... искам да направя всичко възможно, за да не изживявам отново разочарование.
*
Re: има ли успели със замразени ембриони
« Отговор #39 -: Февруари 21, 2007, 15:35:52 pm »
 
Ocean,
какво те накара да се насочиш към нова процедура, а не към трансфер на замръзените?


misi, шанс винаги има. Просто при замръзените, и такива като нашите по на 8 разделени е по-малък. Мойте години са малко повече. Аз също отговарям много добре на стимулация. Затова реших да не губя време, а да се обърна към най-добрата клиника. Искам да направя всичко, което зависи от мен. Що се отнася до змръзените, могат да почакат и евентуално да ги прехвърля на друго место.
Каквото и да решиш успех!!!