0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1160 -: Април 11, 2008, 14:27:10 pm »
Ами доколкото видях са суха субстанция ,с още една ампулка разтвор и Меногона и Гонала са така.Сложих си ги аз в килерчето при бурканите :) .Днес бях при Джипито,той ми каза че се съхранявали м/у 6 и 12 градуса и ме посъветва да ги сложа в кошницата за плодове(сигурно е имал впредвид за лекарства въбще).Ама още не съм решила,казвайте  какво да ги правя!
Svejo Не му мисли толкова.Няма проблеми да ги държиш в килерчето :P
 Успех!
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1161 -: Април 11, 2008, 17:52:45 pm »
Принципно се чака толкова колкото и в другите градове. Може би по-бързото е само това, че Роза (жената при която се подават документите) изпраща веднага към София пакета, ако се касае за инвитро. В смисъл, не чака да и се събере определена бройка, за да ги изпрати, а в деня е който ги подадеш тя им слага входящия номер и ги праща. Чакането вече зависи от това кой по ред си в София, и колко дълго ще разглеждат документите ти.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1162 -: Април 14, 2008, 13:11:53 pm »
Интересува ме също за документите за ЗК, може ли спермограмата да е направена в някоя непрофилирана лаборатория, при женски фактор, задължително ли е да е направена в център по репродуктивно здраве.

А хормоналните изследвания мисля, че могат да бъдат направени и в малък град, така ли е.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1163 -: Април 14, 2008, 14:48:38 pm »
За спермограмата не съм много сигурна, в смисъл ние имаме една от Благоевград и една от клиниката на Стаменов, и приложихме само вттората, защото сме с женски. НО за хормоните няма никакво значение къде са правени. Аз си взех направление от личната и си ги направих във Виталаб в Благоевград и си платх само за СПИН, ВАСЕРМАН, ХЕП. Б и ХЕП. С. Общо за двамата тези изследвания ни излязоха 98лв.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1164 -: Април 14, 2008, 14:55:01 pm »
Темата е доста дълга.Дали да не пуснем нова , а?
Какъв е срокът тази година за подаване на документите?
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1165 -: Април 16, 2008, 10:32:42 am »
  Ние сме с мъжки фактор и приложихме 3 бр спермограми:2 от клиники по стерилитет ,като едната беше с минала "годност" , и още една не от клиника но скорошна. :)
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1166 -: Април 16, 2008, 12:15:43 pm »
--------------------------------------------------------------------------------
Момичета, имам брадавици и кокоши трън, трябва първо с тях да се справя.А не ми се отлага процедурата вече, помагайте.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=27352.0
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1167 -: Април 16, 2008, 15:52:03 pm »
Преди малко говорих със ЗК, при женски фактор може спермограма да е направена в обикновена лаборатория.

Да ви питам, понеже вече почти няма време за чакане, може ли на сестра ми всички хормони да се пуснат на 3-5 ден от цикъла, само за формалност.Знам и, че едните се пускат в първите дни, останалите на чист ден, но тези и без това ще се правят заради формалностите на ЗК и в малък град, и после трябва да се актуализират тук, само сега да не се губи време.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1168 -: Април 16, 2008, 15:56:17 pm »
Кжи и да ги пуска всичките на 3ти ден от цикъла.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1169 -: Април 16, 2008, 16:43:53 pm »
Мерси за отговора, и аз така си мисля, няма смисъл да чака първо 3 ден, после пък да чака двадесети ден, да бодат два пъти.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1170 -: Април 17, 2008, 10:27:20 am »
Момичета, сетих се нещо, но не знам може ли да стане.

Доста се притесняваме да не изпуснем срока за подаване.
А какво ще кажете, ако всички изследвания се направят на 23 ден някъде.Предполагам и, че на такъв ден от цикъла хормоните, които трябва да се направят на 3-5 ден, ще дадат големи отклонения, но после ще ги повторят.Не знам ЗК такива ще ги приемат ли, важното е да се включат навреме, какво мислите.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1171 -: Април 23, 2008, 21:26:07 pm »
Тази седмица се обадихме в ЗК в София и казаха, че са спрели приема на документи, някой има ли инфо по въпроса?Оформиха ни документите и за пъсви път щяхме да подадем  :(
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1172 -: Април 23, 2008, 21:41:39 pm »
Тази седмица се обадихме в ЗК в София и казаха, че са спрели приема на документи, някой има ли инфо по въпроса?Оформиха ни документите и за пъсви път щяхме да подадем  :(
Ние подадохме днес нашите документи в РЗОК Русе.Сложиха ни входящ номер,но нищо не ми казаха за спиране на приемането на документи,всъщност може и да не са знаели още.Бях чула,че ще се приемат до края на месец Април.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1173 -: Април 23, 2008, 22:02:57 pm »
Това е повече от странно 8O.Аз не съм много в час,приема за 2008 е до април , така ли?Ако сме изпуснали срока за тази година, догодина нови докумрнти ли трябва да си извадя / нови изследвания и т.н. /
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1174 -: Април 23, 2008, 23:55:15 pm »
За съжаление да :( От ЗК имат изискване да са правени преди не повече от 6 месеца. В този смисъл освен кръвната група, май друго не можеш да ползваш :(
Съжалявам мила!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1175 -: Април 24, 2008, 11:11:46 am »
А в кой ден точно сте попитали за подаване на документи.
В Благоевград до вторник наобяд приемаха, не е ли логично навсякъде по едно и също време да приемат.Ако това са спиране на приема е вярно, какво става вече с приетите документи в РЗОК, смята ли се, че са подадени вече.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1176 -: Април 24, 2008, 11:21:06 am »
А в кой ден точно сте попитали за подаване на документи.
В Благоевград до вторник наобяд приемаха, не е ли логично навсякъде по едно и също време да приемат.Ако това са спиране на приема е вярно, какво става вече с приетите документи в РЗОК, смята ли се, че са подадени вече.
Искрено се надявам,че щом са ми сложили входящ номер/вчера/,значи документите са ми приети и ще бъдат разгледани!Би трябвало когато от Сф спарт да приемат,всички ЗК в другите градове да бъдат уведомени.Така че,ако все още ги вземат,значи програмата не  е спряна.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1177 -: Април 24, 2008, 12:11:16 pm »
Незнам какво става в тази каса вече, днес пак се обадих и казаха че мога да си подам комплекта документи, независимо че бройката за тази година може да се е изчерпала.Тоест по думите на служителката на НЗОК тел.080014800 документи могат да се подават през цялата година?!
За съжаление можем да ги подадем чак във вторник на място и ще разберем,какво става и ще ви пиша :wink:
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1178 -: Април 25, 2008, 19:06:49 pm »
Момичета,

Подадохме документи в касата в София на 17.03, обаче все още от тях няма отговор.
Интересува ме ако някой знае дали са разгледали документи на тези, който са подали Март месец или каквато и да е информация. Звъних много пъти, но все ми казват, че имат проблеми с компютрите и не могат да направят справка, а всички одобрени били уведомени по телефона, а и казаха, че ги разглеждат на траншове - преди седмица казаха, че тъкмо уведомили Февруарските.

Благодаря предварително.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1179 -: Април 25, 2008, 19:26:42 pm »
преди седмица казаха, че тъкмо уведомили Февруарските.

Аз подадох моите на 25.02 и все още не са ми се обадили, означава ли това, че не съм одобрена 8O