0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1040 -: Февруари 19, 2008, 09:29:14 am »
Подадох ги на 8.02., приеха ги без проблем.Но се притесних от този отговор на ЗК, какво да се прави, каквото стане.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1041 -: Февруари 19, 2008, 10:13:12 am »
Сега очаквай обаждане с положителен отговор.Успех!

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1042 -: Февруари 19, 2008, 15:10:22 pm »
 И аз подадох в Касата без проблем ,но се притеснявам от информация като тази .Ще чакаме разбира се резултата .На мен ми казаха след около месец,от датата на подаване, да очаквам обаждане :)
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1043 -: Февруари 19, 2008, 22:09:20 pm »
Здравейте момичета, днес имах позвъняване от РЗОК - Варна. Подадох си документите още на 12.02.2008 а се оказа, че те още са си тука във Варна  :oops:
Та звъннаха ми да ме извикат да попълня нова декларация за съгласие с процедурата (имало нови формуляри вече, а аз съм била попълнила някакъв стар, който вече не бил валиден), освен това ми искаха експертно становище от лекар, в което да се даде становище относно това ендометриозата ми излекувана ли е окончателно или има нови огнища  :balk_149: Както и да е попълних новата декларация, но казах че такова становище за сега не мога да им дам, защото как от един преглед ще може да се разбере върнала ли се е тази гадна ендометриоза, че нали само с лапароскопия може да се докаже със сигурност. Аз сега и това ли да правя? Отказах, а те казаха, че ще пратят документите така в София, пък там вече каквото решат. Не е ли тъпо, аз приложих протокол за лечение на болестта със Золадекс, а те сега - излекувана ли била?


*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1044 -: Февруари 19, 2008, 23:27:19 pm »
Момичета има ли  друг лекар от Майчин дом освен д-р Великова, който може да ми попълни протоколите? Тъй като съм записала час при нея чак за след 2 дена, а не искам да губя време  :oops:
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1045 -: Февруари 19, 2008, 23:35:23 pm »
Dendy, аз ходих при д-р Великова миналата седмица, много бързо ми написа протокола, преди това обаче отидох при д-р Жени Георгиева, тя обаче се оказа бременна и каза, че се водела в болнични и нямала право да пише протоколи; другата глупост, която направих беше че отидох без направление от личен лекар и тя ми каза, че така не можело. Та преди да отида при Д-р Великова си взех направление и от личния лекар, та и там почаках солидно време и закъснях за работа. Освен нея мисля, че д-р Анна Атанасова пише протоколи, но да не те излъжа, по-добре питай (преди 2 години тя ми писа протокола за Золадекса). 2 дена не са кой знае колко, като се има предвид че си подадох документите миналата седмица, а днес ми се обадиха че още не са изпратени в София.


*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1046 -: Февруари 20, 2008, 00:01:26 am »
Тенкс Hoffnund за инфото, може би ще почакам до петък, а ти като подава документите по кое време ходи в ЗК? Има ли голям наплив, дали ще успея в петък след обяд или да оставя за понеделник сутринта- 25.02 / тогава имам и рожден ден- може да тоида с бонбоните :wink:/
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1047 -: Февруари 20, 2008, 07:52:42 am »
Аз отидох една сутрин към 8,30 и нямаше никой преди мен. Подадох си документите за не повече от 2-3 мин. Те там само ги вземат, преглеждат ги, ако има копие на някой документ ти слагат печат ВЯРНО С ОРИГИНАЛА и ти дават изходящ номер. Нищо повече.


*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1048 -: Февруари 20, 2008, 22:45:50 pm »
Момичета кажете нещо пове4е за тази молба свободен текст..... Какво писахте в нея?
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1049 -: Февруари 21, 2008, 07:24:00 am »
Момичета кажете нещо пове4е за тази молба свободен текст..... Какво писахте в нея?
Това беше през 2005-та  :D  :

До Директора на
РЗОК гр. .............



                            М О Л Б А

От .........................(трите имена по лична карта)
            Адрес, телефон.............



Уважаеми г-н Директор,

Моля да бъда включена в ин витро програмата за лечение на стерилитет.  Прилагам следните документи:

1. Оперативен протокол/Епикриза No./Дата
2. Експертно становище No./Дата
3. Спермограма/и Дата
4. Изследвания:
   - кръвна група No./Дата
   - хормони Дата
   - клинико-лабораторни No./Дата
   - микробиология No./Дата
   - серология No./Дата
5. Ехография на малък таз Дата
6. “Протокол за предписване на лекарства, заплащани от НЗОК/РЗОК” –
    обр. МЗ-НЗОК No.1
7. Декларация за съгласие с изискванията за лечение по програмата




Дата ............                 С уважение,
Гр. .......

                                            .................................
                                             / име  фамилия /
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1050 -: Февруари 21, 2008, 13:54:26 pm »
Момичета, моля ви кажете до кога се приемат документите за ин витро в РЗОК?

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1051 -: Февруари 21, 2008, 14:30:32 pm »
Денди, аз днес ходих до Здравната каса и ми приеха документите.
Ако все още не си си написала молбата ми кажи аз ще ти скенирам моята и ще ти я пратя на лични. Моята молба ми я написаха в клиника "Надежда", но като я гледам наистина е свободен текст.




*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1052 -: Февруари 21, 2008, 17:40:44 pm »
Мерси Петенце  :D ти си злато. Написах я по подобие на тази.
lussi_lus тенкс и на теб.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1053 -: Февруари 22, 2008, 14:16:42 pm »
Точно такава е и молбата тази година с разликата, че приложените документи трябва да се напишат собственоръчно.
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1054 -: Февруари 22, 2008, 20:28:20 pm »
Момичета, да ви попитам, дали има някакво разпределение по градове или всичко е в национален мащаб, в смисъл одобряването е общо за цялата страна или не
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1055 -: Февруари 22, 2008, 20:39:53 pm »
Няма разпределение по градове. Одобряват по реда на постъпване на документите в ЗК.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1056 -: Февруари 23, 2008, 14:14:36 pm »
А кога най-рано се очаква да има вече одобрени




*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1057 -: Февруари 23, 2008, 14:37:23 pm »
Вече има!!!  :balk_600:

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1058 -: Февруари 23, 2008, 14:37:39 pm »
Срока е 20-30 дена, програмата започна на 01.02- значи началото на март, ве4е трябва да са известни първите.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1059 -: Февруари 23, 2008, 14:38:15 pm »
Вече има!!!  :balk_600:

Е хайде честито на първите удобрени, ама защо не се похвалят тук деееее  :wink: