0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1020 -: Февруари 07, 2008, 23:21:40 pm »
Оф работата стана май по объркана от колкото очаквах, сега какви са тия препращанки и то до МД, ами ако неща да ходя там  :x Нека някой да просветли как стоят нещата в АГ Варна, моляяяяяяяяяяяя. Вчера една позната се оплака, че не и вдигали телефоните, нито Ани нито док.  8O и кой да питаш и кой да ти обясни  :x !!!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1021 -: Февруари 08, 2008, 15:26:35 pm »
Денди, аз днес ходих до моя личен гинеколог и оставих там документите си за писане на протоколите за лекарства, защото доколкото разбрах, трябва подпис и печат на здравното заведение, от което излизат протоколите за лекарства.
В АГ-Варна явно са доста изнервени с нашите въпроси ..., но според мен не са прави - ние няма кого да попитаме, а после се сърдят, когато нещо не е наред по документи или процедури ... Да, аз казах, че няма да чакам отговора на НЗОК, но ако до април дойде (защото тогава съм си записала дата при Александров), никак няма да му се разсърдя (на одобрението), защото на всеки са проблем паричките и това нашето не е от гевезелък...
Благодарим Ви Д-р Александров!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1022 -: Февруари 08, 2008, 16:48:28 pm »
Оф работата стана май по объркана от колкото очаквах, сега какви са тия препращанки и то до МД, ами ако неща да ходя там  :x Нека някой да просветли как стоят нещата в АГ Варна, моляяяяяяяяяяяя. Вчера една позната се оплака, че не и вдигали телефоните, нито Ани нито док.  8O и кой да питаш и кой да ти обясни  :x !!!
Протоколите за лекарствата трябва да ти ги напише гинеколог , който има договор със здравната каса. Не е задължително да ходиш точно в майчин дом . Успех  :wink:
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1023 -: Февруари 08, 2008, 19:21:30 pm »
А тези протоколи от кого да взема? А становището нали те трябва да ми дадат? Смятам понеделник сутринта да цъфна на 7мият етаж от 8ч. и който дойде да нахалствам, ясно 4е имат много хоар, но в крайна сметка какво сега  :(  :? ние къде да отидем.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1024 -: Февруари 09, 2008, 09:04:32 am »
А тези протоколи от кого да взема? А становището нали те трябва да ми дадат?
Да, становището ще ти го издадат те, а от там трябва да отидеш при гинеколог, който работи със ЗК за да ти издаде протоколите, но понеже не всеки лекар знае как става това, те те изпращат в "Майчин дом " при лекар работещ със ЗК и знаещ как да ги попълни без да се луташ излишно. Такава беше практиката още 2005год.  :D Ако имаш такъв гинеколог работещ със ЗК и наясно с въпроса, т.е. как да попълни протоколите  не е необходимо да ходиш до "Майчин дом".
 Успех!
« Последна редакция: Февруари 09, 2008, 09:10:23 am от peta »
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1025 -: Февруари 09, 2008, 11:12:55 am »
Мацки, много сложно, бе!? Аз миналата година, като кандидатствах, отидох в клиника по стерилитет и от там ми приготвиха всичко - и експертното мнение, и протоколите за лекарствата...и не мисля, че лекарят, който ми ги издаде има договор със ЗК. Ама, вие си знаете най-добре, да не ви объркам нещо...Хайде, действайте и успех!

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1026 -: Февруари 10, 2008, 16:03:48 pm »
Момичета мога ли да поискам експертно становище при условие, 4е другите ми изследвания не са готови?
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1027 -: Февруари 10, 2008, 17:04:56 pm »
На мен ми го дадоха като представих в клиниката пълния набор от документи.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1028 -: Февруари 10, 2008, 20:37:46 pm »
Мацки, много сложно, бе!? Аз миналата година, като кандидатствах, отидох в клиника по стерилитет и от там ми приготвиха всичко - и експертното мнение, и протоколите за лекарствата...и не мисля, че лекарят, който ми ги издаде има договор със ЗК. Ама, вие си знаете най-добре, да не ви объркам нещо...Хайде, действайте и успех!

Сложно Душе, ама ако е лесно, няма да се падне на нас :)
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1029 -: Февруари 13, 2008, 15:38:18 pm »
Здравейте гугутки.
Май всички бягате по документи и изследвания, та никоя не пише тук :)
Аз да се похваля - днес си подадох документите в здравната каса. Дадоха ми и входящо номерче :) Сега остава да чакам вече.
Благодарим Ви Д-р Александров!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1030 -: Февруари 13, 2008, 16:33:45 pm »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1031 -: Февруари 13, 2008, 16:37:03 pm »
Всъщност това

in vitro от: Зорница Попова  - 2008-02-08 09:53:01 ;
Здравейте,бих искала да попитам какви документи се подават за отпускане на лекарства по ин витро,къде се подават документите и какви изследвания трябва да се направят.Какъв е периода за одобрение, бих ли могла да направя всички изследвания в една лаборатория и коя?Благодаря Ви.

говор от: НЗОК - 2008-02-11 15:26:11 ;
Уважаема г-жо, може да се информирате подробно за програмата за лечение на безплодие по метода ин-витро, от нашата електронна страница ( линк "Лекарствена политика – програми за лечение - IVF."). При кандидатстване в програмата се проверява здравноосигурителният статус на пациента. Прегледът на жената преди започване на процедурата за in vitro оплождане се извършва в: 1). Медицински Център "Репробиомед", София, ул. “Петър Берон” № 5А, тел. 963 08-04, 980 09 91. 2) Акушеро-гинекологичен Център "Димитров", София, ул. “К.Иречек” № 17, тел. 953 41-36, 954-73-40 3).Медицински Център "Братя Тодорови", София, бул. “Скобелев” № 26, тел. 953 34-00 4) Център по репродуктивна медицина и оплождане ин-витро, София ул. “Цар Борис ІІІ” № 54, тел. 954 91 02. 5) Медицински център "Технобиос", София 6) Център по АРТ, СБАЛАГ – Варна, 7) СБАЛАГ "Майчин дом" гр.Варна, от където ще се извършва in vitro оплождането. Изследванията с изключение на спермограмата, която се прави в центъра, могат да се направят във всяка лаборатория. Клинико-лабораторните изследвания, за които НЗОК заплаща, могат да се извършват с талон за медико-диагностична дейност, изписан от общопрактикуващ лекар или от специалист акушер-гинеколог в извънболничната помощ в договорни отношения с НЗОК. Останалите - HIV, Wass, HBsAg, HCV се заплащат от пациента. НЗОК не е в договорни отношения с IVF центровете. Не е необходимо направление, за да бъде насочен пациентът към центъра. НЗОК заплаща само терапията за in vitro оплождане. Комплектоването на документите се извършва от посочените центрове. Право да издават “Протокол за предписване на лекарства, заплащани от НЗОК/РЗОК” имат само специалисти по профила на заболяването, работещи по договор с НЗОК, посочени в програмите и критериите за разрешаване отпускането на съответния лекарствен продукт. (Указание за работа с Лекарствен списък на НЗОК – РД-16-4/20.01.2005г.) От казаното по-горе следва, че протоколите за предписване на лекарства, заплащани от НЗОК/РЗОК обр. МЗ-НЗОК №1 се изписват от специалист по профила на заболяването в договорни отношения с НЗОК за извънболнична медицинска помощ. Разглеждането на документите от комисия в ЦУ на НЗОК се извършва по реда на постъпването им. Няма разпределение на бройки по РЗОК в страната. На интернет страницата на НЗОК се публикуват програмите за скъпоструващо лечение, които може да разгледате в линк “Лекарствена политика” . При промяна в механизма за участие те ще бъдат отразени. 
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1032 -: Февруари 13, 2008, 16:37:48 pm »
Никъде не видях да е включена клиниката на Стаменов, защо така.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1033 -: Февруари 13, 2008, 16:45:52 pm »
Всъщност това

in vitro от: Зорница Попова  - 2008-02-08 09:53:01 ;
Здравейте,бих искала да попитам какви документи се подават за отпускане на лекарства по ин витро,къде се подават документите и какви изследвания трябва да се направят.Какъв е периода за одобрение, бих ли могла да направя всички изследвания в една лаборатория и коя?Благодаря Ви.

говор от: НЗОК - 2008-02-11 15:26:11 ;
Уважаема г-жо, може да се информирате подробно за програмата за лечение на безплодие по метода ин-витро, от нашата електронна страница ( линк "Лекарствена политика – програми за лечение - IVF."). При кандидатстване в програмата се проверява здравноосигурителният статус на пациента. Прегледът на жената преди започване на процедурата за in vitro оплождане се извършва в: 1). Медицински Център "Репробиомед", София, ул. “Петър Берон” № 5А, тел. 963 08-04, 980 09 91. 2) Акушеро-гинекологичен Център "Димитров", София, ул. “К.Иречек” № 17, тел. 953 41-36, 954-73-40 3).Медицински Център "Братя Тодорови", София, бул. “Скобелев” № 26, тел. 953 34-00 4) Център по репродуктивна медицина и оплождане ин-витро, София ул. “Цар Борис ІІІ” № 54, тел. 954 91 02. 5) Медицински център "Технобиос", София 6) Център по АРТ, СБАЛАГ – Варна, 7) СБАЛАГ "Майчин дом" гр.Варна, от където ще се извършва in vitro оплождането. Изследванията с изключение на спермограмата, която се прави в центъра, могат да се направят във всяка лаборатория. Клинико-лабораторните изследвания, за които НЗОК заплаща, могат да се извършват с талон за медико-диагностична дейност, изписан от общопрактикуващ лекар или от специалист акушер-гинеколог в извънболничната помощ в договорни отношения с НЗОК. Останалите - HIV, Wass, HBsAg, HCV се заплащат от пациента. НЗОК не е в договорни отношения с IVF центровете. Не е необходимо направление, за да бъде насочен пациентът към центъра. НЗОК заплаща само терапията за in vitro оплождане. Комплектоването на документите се извършва от посочените центрове. Право да издават “Протокол за предписване на лекарства, заплащани от НЗОК/РЗОК” имат само специалисти по профила на заболяването, работещи по договор с НЗОК, посочени в програмите и критериите за разрешаване отпускането на съответния лекарствен продукт. (Указание за работа с Лекарствен списък на НЗОК – РД-16-4/20.01.2005г.) От казаното по-горе следва, че протоколите за предписване на лекарства, заплащани от НЗОК/РЗОК обр. МЗ-НЗОК №1 се изписват от специалист по профила на заболяването в договорни отношения с НЗОК за извънболнична медицинска помощ. Разглеждането на документите от комисия в ЦУ на НЗОК се извършва по реда на постъпването им. Няма разпределение на бройки по РЗОК в страната. На интернет страницата на НЗОК се публикуват програмите за скъпоструващо лечение, които може да разгледате в линк “Лекарствена политика” . При промяна в механизма за участие те ще бъдат отразени. 


Извинете, как да разбирам 'терапията'???
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1034 -: Февруари 18, 2008, 14:48:36 pm »
Момичета, някой кандидатствал ли е с фактор- неизяснени причини за стерилитет и уодобрен ли е?
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1035 -: Февруари 18, 2008, 15:08:45 pm »
Аз ще кандидатствам с такава диагноза. Според мен щом я има сред изброените в Програмата, няма причина за притеснение, споко!
Е, ако има някой от миналогодишните одобрени с неизяснен стерилитет, може да сподели.  8)
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1036 -: Февруари 18, 2008, 15:48:57 pm »
 
Никъде не видях да е включена клиниката на Стаменов, защо така.
Да ,и на мен това ми стана чудно .Може би е ясно по подразбиране?! :wink:
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1037 -: Февруари 18, 2008, 15:50:24 pm »
А от предните години има ли неудобрени?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1038 -: Февруари 18, 2008, 15:53:08 pm »
Никъде не видях да е включена клиниката на Стаменов, защо така.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1039 -: Февруари 18, 2008, 22:52:24 pm »
silvanchence ,не се чуди повече,а подавай документите ! :D