0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #920 -: Януари 27, 2008, 17:36:27 pm »
Здравейте момичета, и аз смятам да подам документи за Ин Витро и да го правя живот и здраве това лято в АГ Варна. Направих всички необходими изследвания и ми остава да отида в АГ-то за да ми подготвят молбата. Преди да отида реших обаче да се обадя на тел. на доц. Маркова. Нея я нямаше, но жената, която се обади (не се представи) каза като стартира програмата чак тогава да отида при тях. Аз и казах че програмата ще стартира през февруари и не искам да губя време а да си подам документите в касата съвсем в началото. Тя каза, че и те знаели че ще стартира през февруари, но трябвало да бъдат абсолютно сигурни :?
Не беше много словоохотлива  :( . Някоя от вас ходила ли е вече там за подготвяне на документи?


Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #921 -: Януари 27, 2008, 18:04:04 pm »
Досаждай им непрекъснато - колкото по-рано ги подадеш,толкова по-добре :crossfingers:


Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #922 -: Януари 27, 2008, 18:11:42 pm »
Дани С може би си права, другата седмица вместо да се обаждам направо ще отида на място да видя какво ще кажат. А аз си мислех че имат интерес да ме привлекат като пациент, за да не отида в друга клиника, те нали във Варна май вече станаха 3, и вместо аз да им се моля да ми подготвят документите, те да го правят. Но явно не етака? :oops:


Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #923 -: Януари 28, 2008, 16:39:51 pm »
Аз си мисля, ами ако хормоните не са добри какво правим? Няма инвитро?  8O
Моите хормони бяха кофти на изследванията, които дадох. Те са динамични. Не се притеснявай за това!
За епикризите - аз дадох само копия, без заверка от клиниката. Просто бях непоколебима, че оригинал няма да дам :D. Оригиналът го показах на място при подаването на документите.
Заверете си рецептурната книжка предварително! Защото като отварят нашата програма, отварят и всички други за скъпоструващо лечение:ендометриоза, остеопороза, хепатит и т.н. и става стълпотворение от хора за заверка и за подаване.
Друго, което евентуално би ви улеснило е да си разпечатате справка от НОИ за здравните осигуровки, че сте с непрекъснат здравноосигурителен статус.
Така се случи, че когато аз подавах им се беше скапала системата на НЗОК и не входираха молбите. Аз бях в див ужас, че документите ми ще отвисят прилично време на нечие бюро и си отидох до офиса, пуснах справката и я занесох. Веднага ми входираха документите.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #924 -: Януари 29, 2008, 16:12:33 pm »
А къде се заверява рецептурна книжка,в ЗК ли някъде.Като ходих при личната да ми даде направление,попълни ми и се разписа,но предполагам,че това не е заверка.

Трябва ли удостоверение за липса на задължения от нои да е заверено с печат от тях.Доколкото разбирам само разпечатка е нужна,така ли.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #925 -: Януари 29, 2008, 16:55:13 pm »
silvanchence , рецептурната книжка се заверява в регионалната ЗК.


Трябва ли удостоверение за липса на задължения от нои да е заверено с печат от тях.Доколкото разбирам само разпечатка е нужна,така ли.
Изобщо не е задължително да имаш такова! При мен се оказа от полза при създалата се ситуация и си беше чиста разпечатка от сайта на НОИ, без каквито и да е заверки.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #926 -: Януари 29, 2008, 18:13:42 pm »
Днес си взех комплекта документи от клиниката на д-р Владимиров,но ми направи впечатление,че в протоколите за лекарствата са ми изписали Gonal и Декапептил,а в новата програма са други лекарствата.Дали ще имам проблем при подаването на документите?
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #927 -: Януари 29, 2008, 18:19:23 pm »
Hoffnund, отиваш в АГ на 7ми етаж и търсиш Ани. Тя ще ти помогне за документите!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #928 -: Януари 29, 2008, 18:52:28 pm »
Днес си взех комплекта документи от клиниката на д-р Владимиров,но ми направи впечатление,че в протоколите за лекарствата са ми изписали Gonal и Декапептил,а в новата програма са други лекарствата.Дали ще имам проблем при подаването на документите?
Не се притеснявай! Д-р Владимиров си знае работата. Гоналът е едно от най-хубавите лекарства за стимулация! В програмата за тази година има включени и нови лекарства, но старите не са изхвърлени! Успех при подаването на документите и след това на процедурата!

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #929 -: Януари 29, 2008, 19:50:27 pm »
mirolina, мисля че според този абзац са ти назначили Гонал:

"С цел да се прецизира и рационализира подборът на прилаганите лекарствени продукти, се приема принципът на “терапия съобразно индивидуалните потребности” при всяка пациентка, като лекуващите специалисти от съответните IVF-центрове могат да предлагат отпускането на всички включени в Лекарствения списъка на НЗОК (в сила от 01. 02. 2008 г.) лекарствени продукти по Програмата, в рамките до 1 650 лв. за лечение на една пациентка."   

Докторът ще е достатъчно информиран относно новостите тази година и мисля, че можеш да се довериш. Успех с подаването, а и след това  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #930 -: Януари 29, 2008, 20:34:12 pm »
Dendy, ами днес ходих на 7 етаж и Ани не срещнах, там беше Мели, и доц. Маркова се мярна за малко, и двете като чуха за какво идвам ми казаха следното: Следете Здравната каса - като започнат да набират документи - елате при нас да ви подготвим. :? Ами че аз исках на 1 февруари да съм в Касата с подготвени документи, но явно няма да стане както съм го планирала.
Явно търсенето е повече от предлагането и тези които кандидатстваме по ЗК гледат малко да ни отложат. Чувствам се зле, някак безпомощна, от една страна си мисля - 1 600 лева са си много пари, но от друга страна -  на фона на тичането, купищата изследвания, разкарването по разните му там етажи и институции... Като си спомня как си чаках протокола за ЗОЛАДЕКС (като лекувах ендометриоза преди около 2 г.), забавиха ми го с 3 месеца, върнаха ми молбата за някакъв печат, който не харесали...



*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #931 -: Януари 29, 2008, 20:40:34 pm »
Hoffnung при кой лекар в крайна сметка си решила да правиш опита?Възможно е поради това,че само за документи отиваш и да са така недружелюбни.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #932 -: Януари 29, 2008, 20:55:08 pm »
Doroty, ами аз всъщност при Маркова исках, но тя май вече не се занимава пряко с Ин Витро. Бях при нея през септември 2007 и тя ми каза да отида при нея през януари за подготвяне на документите. Ето - отидох. Мислиш ли че трябва да си избера друг лекар и да отида първо при него? Аз другите от екипа лично не ги познавам  :oops: До сега съм посещавала Майчин дом, но се отказах там да правя първия опит. Посъветвай ме ако имаш повече информация.


*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #933 -: Януари 29, 2008, 21:04:13 pm »
Не знам мила,но мисля че Маркова се оттегля от АГ.В петък бях в АГ и попитах дали е истина инфото,което неофициално се дочува,но....Разбрах само,че вече радко ходи там.Ако държиш да си при нея добре би било да го обсъдите като я посетиш.Успех!

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #934 -: Януари 29, 2008, 22:26:23 pm »
Hoffnund не се отказвай от касата, 1650лв са си пари. КОлкото до АГ, ако си решила там да направиш своя опит можеш да се свържеш с д-р Александров, д-р Ковачев или  д-р Козовски, както ако желаеш мога да ти дам мобилният тел. на Ани за да се разберете за документите.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #935 -: Януари 30, 2008, 10:21:59 am »
Здравейте и от мен!И на мен ми предстои инвитро по каса,след неуспешно плантено ИКСИ месец декември,но искам да попитам за колко време става заверката на рецептурната книжка в Пловдив.И дали да я заверявам преди да отида при доктора,който съм си избрала или след като ми подготви документите.Сега съм на етап договорка с д-ра,заверена книжка от джипито и взето направление.Все пак си имам изследванията от миналото.Какво следва?Благодаря предварително!


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #936 -: Януари 30, 2008, 12:52:57 pm »
Заверката става веднага. Като влезеш в РЗОК веднага в ляво има едно гише и там се заверяват книжките.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #937 -: Януари 30, 2008, 13:56:36 pm »
благодаря!


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #938 -: Януари 30, 2008, 15:55:47 pm »
Може ли някой да ми каже миналата година до кога горе долу Здравната каса приемаше документи по програма инвитро.Аз също искам да си подам документите, но все още не съм готова, а и на 15.02 ми предстои лапароскопия и за сега съм с нагласа да ги подам когато се върна, но незнам дали няма да е късно.

Благодаря ви предварително




Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #939 -: Януари 30, 2008, 19:51:30 pm »
Денди, много ще съм ти благодарна ако ми изпратиш някакъв телефон за връзка с Ани.