0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #900 -: Януари 23, 2008, 11:42:23 am »
dori - обтурация = запушване

Иначе казано, имаш право да кандидастваш по касата с тези критерии  :lol: Късмет :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #901 -: Януари 23, 2008, 22:56:53 pm »
Рали_пат, благодаря ти за просветлението  :D
Ще подготвям значи два комплекта документи - за НЗОК и АГ-Варна.
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #902 -: Януари 23, 2008, 23:01:06 pm »
 :wink:Защо два комплекта?Ако планираш опита си в АГ-Варна там ще ти изготвят документе за НЗОК,а и ще ти направят досие при тях.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #903 -: Януари 24, 2008, 11:23:51 am »
Такаааа, значи първото, което имам да ви казвам е, че в РИОКОЗ -Добрич няма практика да се пишат имената. Обаснили са, че се издава неофициален документ не с имена, а с някакъв техен код, т.е. трябва да се търсят други алтернативи за безплатни изследвания :)

Дороти, това за досието в АГ - Варна, не го знаех. Аз планирам процедурата да я направя май или юни, така че сега ще се обадя на Ани, за да разбера дали първо да направя изследванията и така да отида при тях или сега трябва да отида, а изследванията да правя после.

Ааааа и да попитам още - кои хормони трябва да са в комплекта за касата - стандартните, които изискват от АГ-Варна ли - E2, FSH i Prolactin?

И още нещо - забелязвам в програмата на касата за тази година, че се изисква: "2.   Епикриза от оперативната интервенция (лапароскопия или лапаротомия), доказваща обтурацията или липсата на маточни тръби и/или хистеросалпингография, доказваща същото" - това значи ли, че задължително трябва да има направена лапароскопия и цветната снимка няма да важи?

Искате ли да пусна програмата им за тази година тук в темата?
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 12:19:24 pm от dori »
Благодарим Ви Д-р Александров!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #904 -: Януари 24, 2008, 12:31:16 pm »
Момичета,да знаете,че единствено в КАБКИС до Майчин дом се съгласяват да впишат имената,сутринта ходихме,намира се в центъра по сексуално здраве,телефони 9523399 и 9520288,имайте само в предвид,че изследванията се бавят поне десетина дни,така ни казаха.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #905 -: Януари 24, 2008, 12:41:08 pm »
dori ,прилагаш това което имаш правено до момента.
Аз имам 2 лапароскопии и миналата година ми казаха,че в този случай няма нужда да прилагам цветната снимка.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #906 -: Януари 24, 2008, 13:39:32 pm »
Doroty, злато си :)
Аз си мислех, че ако и лапароскопия се налага да правя, съвсем щях да се откажа да подавам документи в касата.
А за хормоните какво можеш да ми кажеш?
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #907 -: Януари 24, 2008, 14:37:20 pm »
Сега ще отида до нашата каса и ще питам.По късно ще напиша какво са ми казали. :lol:

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #908 -: Януари 24, 2008, 15:11:28 pm »
А да ви питам,изследвания на ПКК,хормони и спермограми как се дават,в оригинали ли.И ако са копия,къде се подпечатват,от лаборатория,в която са правени ли,от клиниката ли.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #909 -: Януари 24, 2008, 16:01:47 pm »
Аз си бях приготвила два комплекта от изследванията, съответно копия /без да са подпечатани/ и оригинали. Д-р Боева си избра оригиналите. :wink:
Не е зле все пак да си имаш копия, ако ти вземат оригиналите!
Айде момичета, късмет на всички!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #910 -: Януари 25, 2008, 00:15:03 am »
Оххх,нямам думи за служителите в Здравната ни каса :(.Отидох днес както писах по рано,че ще ходя и попитах конкретно за изследванията,нужни за кандидатстване по програмата дали имат давност. :ask:Служителката реши да се направи на знаеща и четейки ми наредбата вметна,че епикризи за лапароскопия и болнично лечение са с давност 6 месеца макар и да не е упоменато.Е,не се сдържах и й казах че това са глупости. :lol:
Аз лично ще подготвя документи с това,което имам и смятам да оспорвам решенията на разни "канцеларски мишки". :witch:
« Последна редакция: Януари 25, 2008, 00:17:40 am от doroty »

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #911 -: Януари 25, 2008, 00:51:31 am »
Оххх,нямам думи за служителите в Здравната ни каса :(.Отидох днес както писах по рано,че ще ходя и попитах конкретно за изследванията,нужни за кандидатстване по програмата дали имат давност. :ask:Служителката реши да се направи на знаеща и четейки ми наредбата вметна,че епикризи за лапароскопия и болнично лечение са с давност 6 месеца макар и да не е упоменато.Е,не се сдържах и й казах че това са глупости. :lol:
Аз лично ще подготвя документи с това,което имам и смятам да оспорвам решенията на разни "канцеларски мишки". :witch:
dorothy  :balk_47: :youwoman:
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #912 -: Януари 25, 2008, 08:48:50 am »

 

Оххх,нямам думи за служителите в Здравната ни каса :(.Отидох днес както писах по рано,че ще ходя и попитах конкретно за изследванията,нужни за кандидатстване по програмата дали имат давност. :ask:Служителката реши да се направи на знаеща и четейки ми наредбата вметна,че епикризи за лапароскопия и болнично лечение са с давност 6 месеца макар и да не е упоменато.Е,не се сдържах и й казах че това са глупости. :lol:
Аз лично ще подготвя документи с това,което имам и смятам да оспорвам решенията на разни "канцеларски мишки". :witch:
:witch:
  По-голяма простотия от това няма :x Какво искат да кажат - че ако са ти направили лапароскопия преди повече от 6 месеца и са ти махнали тръбите например сега трябва да направят нова за да не би случайно да са ти порастнали нови??????  :x


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #913 -: Януари 25, 2008, 13:23:32 pm »
Можете ли да ми кажете,трябва ли да се подпечатват изследвания,да не губим време после и за това.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #914 -: Януари 25, 2008, 14:22:27 pm »
Когато подавах моите документи направих копия от всички изследвания и им сложиха печати там където са правени изследванията. Ако искаш можеш да дадеш и оригиналите, но няма да ти ги върнат а може да ти потрябват.


*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #915 -: Януари 25, 2008, 19:30:03 pm »
:) Ха ха, Дороти, тази служителка е излязла голяма кифла :)
Благодаря ти за информацията и за това, че си си направила труда да се разходиш и да събереш негативна енергия.
При мен тепърва май ще възникват въпроси.
Тааа сега се сетих за това дали ако приложа цветна снимка, ще ми я върнат - защото на нея няма как да направя копие ....
Аз днес направих хормончетата :) За резултатите ще разбера в понеделник.
Приятна вечер на всички и много много усмивки ви пожелавам
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #916 -: Януари 25, 2008, 21:54:37 pm »
Аз съм готова с изисквания пакет докумети и чакам 01.02.2008.Да видим какви ли изненади ме очакват  :lol: Но.....:fighting:

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #917 -: Януари 25, 2008, 22:25:08 pm »
Аз си мисля, ами ако хормоните не са добри какво правим? Няма инвитро?  8O
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #918 -: Януари 25, 2008, 22:39:54 pm »
Винаги има изход,само не се притеснявай предварително. :bighug:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #919 -: Януари 25, 2008, 23:43:09 pm »
Аз си мисля, ами ако хормоните не са добри какво правим? Няма инвитро?  8O
Едва ли ще има значение! Ако кандидатстате че сте без тръби, че сте със стерилитет над 3 год. /май така беше /, че сте с мъжки ф-р, че сте с ендометриоза и т.н. какво значение ще имат стойностите от изследванията?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com