0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #860 -: Януари 10, 2008, 14:30:18 pm »
Ама тия лични са отвратителни понякога.Оня ден ми даде за гинеколог и ендокринолог,като каза,да ги върна,ако не се използват.
Питах за хепатитите,каза ми,че тях ще трябва да си ги платя,и останах с впечатление,че не се поемат от каса и няма как.
Като разбрах от вас,че се поемат,пак се обадих,намусено ми отговори,че ги дава само на бременни,за мъжа ми не можело да издаде.
Пак ще трябва да настоявам,не ни стигат останалите разходи и се чудим как да си ги покриваме,трябва и с тях да се разправяме.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #861 -: Януари 10, 2008, 14:38:08 pm »
...В началото на февруари отидох при личната си лекарка и и поисках направление за гинекелог. Тъкмо трябваше да правя и цитонамазка. Гинеколожката ми пусна изследвания чрез касата на: ПКК, СУЕ - време на кървене, фибриноген, Биохимия - глюкоза, АСАТ, АЛАТ, TSH, LH, FSH, Prolactin, Урея, HIV, HbSAg, HCV и МБИ - влагалищен секрет. Платих си време на съсирване(нямаше и лев) и Syphilis(който бил безплатен само за бременни). На мъжа ми личната лекарка даде направление за друга лекарка(май е ендокринолог, но аз я знам като вътр. болести). Тя му пусна каквото му трябваше - HIV, HbSAg, HCV и урокултура. Васерманът си го платихме и двамата - по 6 лв...

Да, по принцип така би трябвало да става, обаче... има едно много голямо ОБАЧЕ. При мен се наложи да си платя повечето изследвания, въпреки че съм здравно осигурена и то от доста време, защото не можах да намеря добронамерен гинеколог, който да ми даде въросните направления - изчерпан лимит:dontknow:
И с всичко се оказва така - плащащ си редовно здравните осигуровки, а когато ти се наложи ти да ползваш услугите на държавата, се оказва, че трябва да пиеш една студена вода...  :bonk:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #862 -: Януари 10, 2008, 15:10:28 pm »
Ние в ХЕИ платихме 78 лв. за двамата.
При вас много евтино бе. 8O


Объркала съм - 74 лв. е вярната сума.
« Последна редакция: Януари 10, 2008, 15:49:11 pm от eganeva »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #863 -: Януари 10, 2008, 15:53:27 pm »
за единия в РИОКОЗ е 38 лева.

Като не чета задълбочено, така става то.
Значи 76 лв. за двамата.
Колкото и във Варна. :D
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #864 -: Януари 10, 2008, 16:19:57 pm »
Някъде имаше закована тема с всички изследвания, които се поемат от касата и кодовете им.
Тази година и при мен се случи така. Понеже нямам право да кандидатствам отново по каса, мислех, че няма да ми се наложи да правя всички тия изследвания. Да, ама не... Вчера бях на преглед и ми пуснаха изследвания за ин витро. Платих 196,40 лв за двамата с мъжа ми, при това без да са включени репродуктивните хормони.
« Последна редакция: Януари 10, 2008, 16:23:03 pm от du6ka »

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #865 -: Януари 10, 2008, 16:23:49 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=4567.0

Душе, я виж това ли е?
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #866 -: Януари 10, 2008, 17:31:31 pm »
Ганева, ти си съкровище!  :bighug:

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #867 -: Януари 10, 2008, 19:38:40 pm »
:D Дребна работа!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #868 -: Януари 11, 2008, 17:41:10 pm »
Не забравяйте да прочетете и новата програма - Програма за лечение на безплодие при жената (2008 г.)
Успех на всички, които ще кандидатстват тази година!  :goodluck:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #869 -: Януари 11, 2008, 18:08:15 pm »
Почна ли вече приема.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #870 -: Януари 11, 2008, 18:26:43 pm »
Айде, момичета и момчета на берекет да е Новата програма!

Аз да попитам: ние кандидатствахме мин. година с мъжки фактор, сега дали не може да кандидатстваме със женски?  :lol:

п.п. направи ми впечатление че, са различни препаратите за стимулацията.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #871 -: Януари 11, 2008, 19:16:44 pm »
п.п. направи ми впечатление че, са различни препаратите за стимулацията.

Така е.Дано са по-добри,наистина! :crossfingers:

   Желая на всички успешен старт с подаването на документите
 и бързо получаване на лекарствата!Късмет в процедурите!
:goodluck:
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #872 -: Януари 14, 2008, 11:44:57 am »
В новата програма никъде не пише,че изследвания трябва да са с давност до шест месеца.Като ходихме при Стаменов да разгледа какво сме събрали,видя и,че едната ни спермограма е от август и до момента на подаване на документи ще са минали повече от шест месеца, и ни каза,че няма значение,това никъде не го пише.
Някой от вас,които вече сте подавали документи може ли да каже така ли е това.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #873 -: Януари 14, 2008, 14:16:13 pm »
Може ли някой да ми каже каква сума поема Здравната каса за ин витрото?
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #874 -: Януари 14, 2008, 14:31:42 pm »
До 1650 лв.



Копирам:

С цел да се прецизира и рационализира подборът на прилаганите лекарствени продукти, се приема принципът на “терапия съобразно индивидуалните потребности” при всяка пациентка, като лекуващите специалисти от съответните IVF-центрове могат да предлагат отпускането на всички включени в Лекарствения списъка на НЗОК (в сила от 01. 02. 2008 г.) лекарствени продукти по Програмата, в рамките до 1 650 лв. за лечение на една пациентка.   




Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #875 -: Януари 14, 2008, 17:48:20 pm »
Здравйте момичета, аз започвам инвитро януари но не по здравна каса. Въпроса ми е дали мога да си почна процедурата и междувременно да си подам документи за касата, чието одобрение ще бъде най-рано есента. По този начин или на втория опит реално ще съм по касата или ако сегашния опит е успешен ще мога да ги подаря лекарствата на някой друг нуждаещ е?
Възможна ли е такава комбинация?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #876 -: Януари 14, 2008, 18:03:10 pm »
Здравйте момичета, аз започвам инвитро януари но не по здравна каса. Въпроса ми е дали мога да си почна процедурата и междувременно да си подам документи за касата, чието одобрение ще бъде най-рано есента. По този начин или на втория опит реално ще съм по касата или ако сегашния опит е успешен ще мога да ги подаря лекарствата на някой друг нуждаещ е?
Възможна ли е такава комбинация?
Може, аз така направих мин. година, дори те съветвам да направиш така, тъй като така или иначе голяма част от изследванията ги правим паралелно.
Но от сърце ти пожелавам, да подариш отпуснаните ти лекарства поради успешната ти първа процедура! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #877 -: Януари 14, 2008, 19:13:54 pm »
Чул те Господ Евро. Благодаря за отговора. :D
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #878 -: Януари 15, 2008, 23:20:31 pm »
Искам да попитам освен лекарствата за стимулация Диферелина и Прегнила също ли се отпускат от Касата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #879 -: Януари 16, 2008, 00:20:15 am »
Както е описано в програмата, лекарствата са на стойност до 1650 лв. и са индивидуални.