0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #840 -: Ноември 26, 2007, 22:11:25 pm »
Baracuda,крайно време беше да ги получиш!!! :D
Честити протоколи!!!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #841 -: Януари 06, 2008, 14:57:07 pm »
  Момичета,кога ще приемат документи тази година.Знам че е рано ,ама как ще разберем че са почнали?! :)
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #842 -: Януари 06, 2008, 18:14:02 pm »
  Момичета,кога ще приемат документи тази година.Знам че е рано ,ама как ще разберем че са почнали?! :)
Тази е и моята питанка. Следващата седмица ще ходя да си взема пакета документи и започвам изследванията. Дано не е късно
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #843 -: Януари 06, 2008, 19:00:19 pm »
Момичета, не се шашкайте - още е прекалено рано! До колкото съм запозната даже не е сключен още рамков договор. С него ще се реши колко жени и с каква сума ще бъдат подпомогнати през тази година. Аз кандидатствах за помощ от ЗК през миналата година. Подадох документи на 5 април, одобриха ме в началото на октомври. Мисля, че приемът ще стартира през февруари-март. Вие междувременно можете да започвате да си подготвяте документите. Изследванията трябва да бъдат с давност до 6 месеца. Ако сте пациент на някоя от клиниките по стерилитет - там ги изготвят бързо и точно. Има национална програма за лечение на безплодието при жената - прочетете я, ще ви бъде полезна. Желая ви късмет и успех с кандидатстването и после с процедурите!
П.П. Ако греша за нещо - моля момичетата да ме поправят!

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #844 -: Януари 07, 2008, 06:51:19 am »
Душка, миличка, изобщо не грешиш....  :bighug:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #845 -: Януари 07, 2008, 10:18:16 am »
Благодаря ти за отговора Душка. :bighug:
Може би защото не знам колко време продължава правенето на изследвания и затова съм се ошашкала. А и нещо никак не ме бива в чакането и някой трябва да ми хвърли един як бой :bonk:, че да си седна на дупето и да се въоръжа с търпение :)
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #846 -: Януари 07, 2008, 11:49:34 am »
Рали -  :bighug:
Дори - търпение му е майката!  :crossfingers: :wink:

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #847 -: Януари 07, 2008, 18:38:36 pm »
 А в клиниката  как се ходи за документи ,без час ли?Или да се обадя по телефона примерно?
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #848 -: Януари 07, 2008, 19:33:42 pm »
Рано е още, но според мен е най-добре да позвъниш в клиниката. Там ще ти кажат да ли да започнеш да ги подготвяш!
Успех!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #849 -: Януари 08, 2008, 01:41:38 am »
Миналата година кандидатствах за инвитро по ЗК. Бях одобрена, но опитът е неуспешен. Ще продължа да опитвам, но искам да попитам дали имам право да кандидатствам и тази година?
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #850 -: Януари 08, 2008, 07:22:43 am »
Ще продължа да опитвам, но искам да попитам дали имам право да кандидатствам и тази година?
За съжаление касата поема само един опит, дано да решат и нещо в тази посока.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #851 -: Януари 08, 2008, 16:28:25 pm »
Да ви попитам относно изследванията,питах в ХЕИ,комплекта хепатин В,хепатит С,спин и хив са 38 лева,в цибалаб и останалите лаборатории са някъде над 50 лева,смятате ли,че от РИОКОЗ ги признават.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #852 -: Януари 08, 2008, 16:31:20 pm »
За двамата или за единия?Доколкото знам хепатитите се поемат от касата.СПИН-а върви по около 15 лв (изследването, не вирусът  :oops:), а васермана е някакви левчета.Значи за двамата излиза около 40 лв.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #853 -: Януари 08, 2008, 16:42:04 pm »
Тези четирите не се поемат от каса,поне така разбрах от личната лекарка,за единия в РИОКОЗ е 38 лева.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #854 -: Януари 08, 2008, 16:44:06 pm »
И за пролактина също да питам,д-р Стаменов ми написа какви изследвания да направим,специално хормони 2-5 ден LH,FSH и естрадиол.
А F4,TSH и пролактин в някои от чистите дни,не каза ден точно.
Като ходих при лична за направление,ми обясни,че освен първите три,и пролактина се прави в първите дни на цикъла.
Не съм разбрала правилно ли.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #855 -: Януари 08, 2008, 18:36:40 pm »
Сега, да ти кажа как беше при мен миналата година. В началото на февруари отидох при личната си лекарка и и поисках направление за гинекелог. Тъкмо трябваше да правя и цитонамазка. Гинеколожката ми пусна изследвания чрез касата на: ПКК, СУЕ - време на кървене, фибриноген, Биохимия - глюкоза, АСАТ, АЛАТ, TSH, LH, FSH, Prolactin, Урея, HIV, HbSAg, HCV и МБИ - влагалищен секрет. Платих си време на съсирване(нямаше и лев) и Syphilis(който бил безплатен само за бременни). На мъжа ми личната лекарка даде направление за друга лекарка(май е ендокринолог, но аз я знам като вътр. болести). Тя му пусна каквото му трябваше - HIV, HbSAg, HCV и урокултура. Васерманът си го платихме и двамата - по 6 лв. Бях си принтирала от сайта, кои изследвания ми трябват и отидох с листа. (още не бях ходила на лекар) Направих всички изследвания в един ден с едно боцване - на 3-ти ден от цикъла. После отидох в клиниката с изследванията, там ми направиха преглед и ехография на малък таз и ми окомплектоваха документите. Успех с изготвянето на документите и после с ин витрото!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #856 -: Януари 09, 2008, 16:39:51 pm »
На мен личната ми даде направление за гинеколог и ендокринолог и отидох на тях да се моля за хормоните ми.
Като разбрах от вас,че и хепатити,хив и васерман се поемат от каса,се обадих пак,и ми каза,че ги давала само на бременни жени.
Трябва пак да се обаждам и да настоявам,както изглежда.
На мъжа ми за какъв специалист трябва да даде направление,че да могат да минат по здравна каса.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #857 -: Януари 09, 2008, 16:51:12 pm »
Тези четирите не се поемат от каса,поне така разбрах от личната лекарка,за единия в РИОКОЗ е 38 лева.

Кои четирите?
На мен преди 2 години Хепатитите ми ги пуснаха по касата, на моя мъж също.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #858 -: Януари 10, 2008, 12:30:22 pm »
И значи да настоявам при личната лекарка.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #859 -: Януари 10, 2008, 13:06:47 pm »
  Аз си направих (и мъжът ми ) хепатитите ,през Касата.Също и Спин и Васерман.