0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #780 -: Септември 21, 2007, 11:36:47 am »
Здравейте!
Току-що говорих по телефона с д-р Клисурска! Днес са изпращали протоколи на одобрени момичета, подали документи на 11-12 април. Аз съм подала на 5 април и тя ми каза, че съм одобрена с предишния протокол и са ми изпратили документите в Бургас. Беше много мила и за първи път се свързах от раз! Каза ми в понеделник да им се обадя и да им кажа № на протокола, с който съм одобрена. Дано нещата се придвижат по-бързо! Успех на всички подали документи! Дано всички се похвалят - първо с одобрение, а после - и с положителен резултат от процедурата!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #781 -: Септември 21, 2007, 12:35:46 pm »
Ади Душе, на берекет да са ти! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #782 -: Септември 21, 2007, 13:07:41 pm »
Извинявам се ако бъркам нещо темата предварително.
Искам да попитам следното:
Подадох документи  в Здравна каса  на 19,03,07.Никой не ми се беше  обадил до понеденик.Обадих се аз на доктор Клисурска и тя ми каза, че съм одобрена с пр. 190 още август месец.
Звънах в нашата каса тук във Варна и ми казаха ,че все още не ми бил дошъл реда и затова не са ми се обадили. Някой би ли ми обяснил реда по точно,че нещо не ми е ясно .Какво се прави от тук нататък.
Много ви благодаря.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #783 -: Септември 21, 2007, 13:57:22 pm »
valikir  аз също съм в твоето положение,Клисурска ми каза в понедлник да отида в здравната каса и просто да им се помоля най учтиво :D,а от здравната каса във Варна вчера ми се оправдаха че нямали никаква пратка по програма Инвитро от София
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #784 -: Септември 21, 2007, 15:52:33 pm »
Мерси, Еvro!
Да, като, че ли има някакви недоразумения между НЗОК и РЗОКаси. Трябва да бъдем малко по-настоятелни. Ще звъним, ще питаме, ще се молим, ако трябва...

*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #785 -: Септември 21, 2007, 15:56:40 pm »
 :? Един може би глупав въпрос от мен - ако реша да кандидатствам за подпомагане в НЗОК и получа одобрение къде мога да използвам медикаментите за стим. - само на територията на РБ или на терит. на ЕС?
 
Мога, стига да искам.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #786 -: Септември 21, 2007, 15:59:40 pm »
:? Един може би глупав въпрос от мен - ако реша да кандидатствам за подпомагане в НЗОК и получа одобрение къде мога да използвам медикаментите за стим. - само на територията на РБ или на терит. на ЕС?
 

По последната наредба - само на територията на България.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #787 -: Септември 21, 2007, 16:01:02 pm »
Мерси, Еvro!
Да, като, че ли има някакви недоразумения между НЗОК и РЗОКаси. Трябва да бъдем малко по-настоятелни. Ще звъним, ще питаме, ще се молим, ако трябва...

Мисля, че трябва да сте по-настоятели, а щом имате и номер на протокол, тогава помолете конкретно да ви кажат по този протокол как стоят нещата. И не пречи да споменавате, че сте провели вече разговор с д-р Клисурска.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #788 -: Септември 21, 2007, 16:01:20 pm »
:? Един може би глупав въпрос от мен - ако реша да кандидатствам за подпомагане в НЗОК и получа одобрение къде мога да използвам медикаментите за стим. - само на територията на РБ или на терит. на ЕС?
 

По последната наредба - само на територията на България.

Благодаря ти, Мели!
Мога, стига да искам.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #789 -: Септември 21, 2007, 16:03:03 pm »
:? Един може би глупав въпрос от мен - ако реша да кандидатствам за подпомагане в НЗОК и получа одобрение къде мога да използвам медикаментите за стим. - само на територията на РБ или на терит. на ЕС?
 

По последната наредба - само на територията на България.

Благодаря ти, Мели!

Жужка, аз сега си мисля нещо - ние тогава, т.е. в момента на написване на наредбата, не бяхме членове на ЕС. Така че за следващата година е възможна и някаква промяна.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #790 -: Септември 21, 2007, 16:29:41 pm »
Мерси, Еvro!
Да, като, че ли има някакви недоразумения между НЗОК и РЗОКаси. Трябва да бъдем малко по-настоятелни. Ще звъним, ще питаме, ще се молим, ако трябва...

Мисля, че трябва да сте по-настоятели, а щом имате и номер на протокол, тогава помолете конкретно да ви кажат по този протокол как стоят нещата. И не пречи да споменавате, че сте провели вече разговор с д-р Клисурска.
Благодаря ти, Мели! Така и смятам да направя. В момента съм в София, но още щом се прибера в Бургас - отивам в РЗОК. Дано станат по-бързо нещата!

*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #791 -: Септември 21, 2007, 19:37:08 pm »
А дано, Мели :D!
Мога, стига да искам.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #792 -: Септември 21, 2007, 21:25:02 pm »
Du6ka, честито одобрение :) Сега само чакаме да ни зарадваш с  :bfp:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #793 -: Септември 21, 2007, 21:33:17 pm »
     Поздравления,Душка!Късмет ти желая!

 :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck:


   Лелее,seasmilebg,яко ще трябва да черпим,като вземем нашите протоколи!Е,дано ни удобрят,де!На мен Клисурска ми каза да й се обадя октомври,тогава  щяло да има новини за подалите май месец... :wink:
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #794 -: Септември 21, 2007, 21:33:23 pm »
du6ka, успех мила! :)
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #795 -: Септември 21, 2007, 21:42:54 pm »
Seasmilebg, Baracuda, Cygnus - благодаря ви за поздравленията и пожеланията!
 :bighug: Айде, момичета, малко остана! Всички ще бъдем одобрени! И после след процедурата - всички трябва да се похвалим! Късмет и успех на всички и от мен!  :goodluck: yahoo_17 :goodluck:

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #796 -: Септември 21, 2007, 23:53:06 pm »
Здравейте!
Току-що говорих по телефона с д-р Клисурска! Днес са изпращали протоколи на одобрени момичета, подали документи на 11-12 април. Аз съм подала на 5 април и тя ми каза, че съм одобрена с предишния протокол и са ми изпратили документите в Бургас. Беше много мила и за първи път се свързах от раз! Каза ми в понеделник да им се обадя и да им кажа № на протокола, с който съм одобрена. Дано нещата се придвижат по-бързо! Успех на всички подали документи! Дано всички се похвалят - първо с одобрение, а после - и с положителен резултат от процедурата!
[/quoтова е много добра новина
аз подадох документи последните дни на матр, а са изправети в софия 5 дни след това, т.е около твоята дата
още не са ми се обадили
дали са ме одобрили
моляте напиши няколко реда
има ли възможност за отказ
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #797 -: Септември 22, 2007, 07:29:31 am »
момичета ,като ви чета направо настърхвам.........почвам да се замислям 8O,дали да си подавам документите когато почне приема(януари,фебруари),или направо да тегля заем и час по-скоро да започвам процедурата 8O 8O по това което чета ....трябва да губя още една година........
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #798 -: Септември 22, 2007, 10:27:15 am »
момичета ,като ви чета направо настърхвам.........почвам да се замислям 8O,дали да си подавам документите когато почне приема(януари,фебруари),или направо да тегля заем и час по-скоро да започвам процедурата 8O 8O по това което чета ....трябва да губя още една година........
Тази година приема започна средата на февруари - аз ги подадох десетина дни след това. Така че имай готовност със стандартните изсл. и чакай в засада. За справка - взех си протокорите едва юни. :x

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #799 -: Септември 22, 2007, 15:22:27 pm »
момичета ,като ви чета направо настърхвам.........почвам да се замислям 8O,дали да си подавам документите когато почне приема(януари,фебруари),или направо да тегля заем и час по-скоро да започвам процедурата 8O 8O по това което чета ....трябва да губя още една година........
Не зная какво да те посъветвам, миличка! Аз съжалявам, че не изтеглих един заем още през пролетта и тогава да бях направила един опит. А пък - при неуспех - сега през есента с помощта на касата. (не че пак не ми трябва заем, ама...) Каквото и да решиш, ти желая успех!