0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #760 -: Септември 02, 2007, 13:41:18 pm »
Момичета а какво става ако ме удобрят от касата, съответно си взема лекарствата и се окажа бременна? Или пък удобрена съм ,но пък още не съм си взела лекарствата и се окажа бременна? Аз ли решавам да ги дам на някого или пък ги връщам? Има ли установен регламент  за това?
« Последна редакция: Септември 02, 2007, 13:43:04 pm от dendy »
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #761 -: Септември 02, 2007, 16:50:51 pm »
ако си "О"добрена от НЗОК,нищо не ти пречи да си вземеш лекарствата и да ги дадеш на някое момиче.Няма лошо.
Успех и дано така да се получи.  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #762 -: Септември 09, 2007, 16:54:33 pm »
   Здравейте, момичета! Към 24 август поръчах лекарствата по каса в аптеката и оставих протоколите. Казаха ми, че до 24 часа ще изпълнят поръчката. Обаче вече минаха две седмици, пурегонът е пристигнал, но с меногона имало проблем-нещо с доставчика, така че и пурегона не мога да си взема. Добре, че отложих с месец ИКСИ-то, иначе щях да я вапцам :)!Сега се чудя ще се оправят ли скоро нещата, да не се проточи още няколко седмици, че да ми попречи на мероприятието. Има ли някой друг с такъв проблем и знаете ли нещо повече?
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #763 -: Септември 09, 2007, 17:00:25 pm »
Защо да не можеш да си вземеш пурегона? Меногона е доста по-ефтиния препарат, ако започнеш процедура от клиниката най-вероятно ще могат да ти го подсигурят, когато дойде меногона ще го вземеш и ще си го държиш в хладилника.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #764 -: Септември 09, 2007, 17:04:20 pm »
Защо да не можеш да си вземеш пурегона? Меногона е доста по-ефтиния препарат, ако започнеш процедура от клиниката най-вероятно ще могат да ти го подсигурят, когато дойде меногона ще го вземеш и ще си го държиш в хладилника.
Успех!
  Ами аз исках да си взема пурегона, но не можело, трябвало всичко заедно да се вземе. Кой знае дали е така, или се правят на интересни.
   Благодаря ти! Успех и на теб!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #765 -: Септември 09, 2007, 17:09:03 pm »
Правят се на интересни. Просто не си попаднала на аптека, на мене в Пд даже една добра  жена ми даде Сетротида само с одобрението, след това занесох протоколите. Питай в др. аптека и ако може си ги вземи и пробвай на др. място!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #766 -: Септември 09, 2007, 17:28:38 pm »
Различните лекарства изписани по протоколите се пишат отделно и от личния лекар и след това се отива в аптеката.Така,че т дори да имат само едното лекарство ти си го взимаш него и чакаш за другите.Протоколите оригинала си е за теб не трябва да го оставяш в аптеката само при взимането на лекарствата им даваш по 1 копие от различните протоколи.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #767 -: Септември 09, 2007, 18:22:29 pm »
А някой знае ли кога започва приемането на документите за 2008г.? Верно, че много рано питам, но някакси нямам търпение да започва тази ми ти пуста процедура :(
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #768 -: Септември 09, 2007, 19:15:41 pm »
Най-вероятно приема за 2008 ще стартира от февруари.Дано чакайки този срок да не ти се наложи да кандидатстваш!Успех!

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #769 -: Септември 09, 2007, 22:34:30 pm »
   Здравейте, момичета! Към 24 август поръчах лекарствата по каса в аптеката и оставих протоколите. Казаха ми, че до 24 часа ще изпълнят поръчката. Обаче вече минаха две седмици, пурегонът е пристигнал, но с меногона имало проблем-нещо с доставчика, така че и пурегона не мога да си взема. Добре, че отложих с месец ИКСИ-то, иначе щях да я вапцам :)!Сега се чудя ще се оправят ли скоро нещата, да не се проточи още няколко седмици, че да ми попречи на мероприятието. Има ли някой друг с такъв проблем и знаете ли нещо повече?
На отделни рецепти ли ти бяха изписани?Ако е така, не би трябвало да има проблем. И аз почаках малко за меногона, но беше в рамките на два дни.
Ако са ти изписани на обща рецепта, вероятно от аптеката имат право. Но все пак самата рецепта е валидна в рамките на месец. По-добре да отидеш на място и да поискаш разяснение.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #770 -: Септември 10, 2007, 08:29:44 am »

 
На отделни рецепти ли ти бяха изписани?
За рецепти нямам спомен, като че ли никой не ми е писал рецепта. Всъщност аз имах само протоколи, оставих копия в аптеката- за всяко лекарство има отделен протокол.Ще отида да питам какво става. Благодаря, момичета!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #771 -: Септември 10, 2007, 10:26:16 am »
Протоколите - едно на ръка, два са, но ти трябваше заверена рец. книжка и рецепти от Джи пито.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #772 -: Септември 10, 2007, 11:14:01 am »
Протоколите - едно на ръка, два са, но ти трябваше заверена рец. книжка и рецепти от Джи пито.
Абсолютно!
С протоколите се отива при джи пи то, там оставяш по едно копие от тях. Дават ти рецепти на специални бланки, всяко лекарство трябва да е изписано отделно. Като отидеш в аптеката и ти дадат лекарствата. На всяка кутия има по един стикер, обозначаващ че лекарството е по НЗОК. Та тез стикери ги лепят на гърба на рецептата по касата. Отделно ти записват в оригинала на протокола, че си си получила лекарствата, както и в рецептурната книжка.
При получаването на лекарствата се подписваш на рецептата, че си ги получила.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #773 -: Септември 10, 2007, 13:29:04 pm »
   
Протоколите - едно на ръка, два са, но ти трябваше заверена рец. книжка и рецепти от Джи пито.
Абсолютно!
С протоколите се отива при джи пи то, там оставяш по едно копие от тях. Дават ти рецепти на специални бланки, всяко лекарство трябва да е изписано отделно. Като отидеш в аптеката и ти дадат лекарствата. На всяка кутия има по един стикер, обозначаващ че лекарството е по НЗОК. Та тез стикери ги лепят на гърба на рецептата по касата. Отделно ти записват в оригинала на протокола, че си си получила лекарствата, както и в рецептурната книжка.
При получаването на лекарствата се подписваш на рецептата, че си ги получила.
   Говорих с друга аптекарка днес и тя ми обясни същото. Ще отида при джипито да ми напише рецепта за пурегона и диферелина, и ще мога да си ги взема. Явно другата не е била никак наясно. Но с Меногона имало голям проблем, може би чак през октомври евентуално щял да се реши. Целувки!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #774 -: Септември 10, 2007, 16:42:03 pm »
Най-вероятно приема за 2008 ще стартира от февруари.Дано чакайки този срок да не ти се наложи да кандидатстваш!Успех!
Оооо, адашче :)
Какво имаш предвид да не ми се наложи? Аз мисля да подавам документи за следващия транш, а засега търся и други варианти, но така или иначе ТРЯБВА да правя инвитро (освен ако не се случи чудото) :)
Благодарим Ви Д-р Александров!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #775 -: Септември 17, 2007, 17:32:51 pm »
Дългоочакваното одобрение от Здравната каса ми пристигна днес.Чистито ми спестени 1500 лв.Еееееееееее, то не беше чакане ,но не беше чудо.На 29 март съм подала документи и едва днес получавам одобрение.Слава на Бога.И на Вяра, Надежда и Любов.
Успех на всички момичета в борбата.Аз края на месец септември ,началото на октомври стартирам със стимулациите.Късмет мили момичета!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #776 -: Септември 17, 2007, 17:41:34 pm »
Да са ти честити протоколите!
Дано опита е успешен! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #777 -: Септември 17, 2007, 19:47:21 pm »
Днес една колежка се обади и й казаха, че са обработили до 3 април. тя е подала на 20 април и са й казали, че до края на месеца, ако не - другия месец.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #778 -: Септември 17, 2007, 19:52:58 pm »
Днес една колежка се обади и й казаха, че са обработили до 3 април. тя е подала на 20 април и са й казали, че до края на месеца, ако не - другия месец.

  :D :D :D Ехааа,наближават и нашите "кандидатури" подадени от май месец!
    Честито,
gery_jak!Успех ти желая! :goodluck:
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #779 -: Септември 19, 2007, 19:41:27 pm »
Baracuda, дъхваш ми надежда :)
Аз вече се бях примирила, че са ни отписали. Подадох документи на 23 май, все още нямам абсолютно никакъв отговор. Дано все пак до края на тази година да си получим лекарствата.