0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #300 -: Март 21, 2007, 21:43:09 pm »
Момичета протоколите от софия ли трябва да си ги вземаме при евентоално удобрение независимо къде сме ги подали.
 
Желая успех на всички :)

Ще си ги вземеш от там, където си ги подала.
Успех! :)
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #301 -: Март 21, 2007, 21:50:46 pm »
dalli благодаря за бързия отговор

 :balk_102:
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #302 -: Март 22, 2007, 10:17:52 am »
Викам да ги потормозим телефонно, и като кажат, че протоколите са там, да ходим да ги вземем... Аз още ранно сутрешно в четвъртък смятам да я свърша таз работа  :lol: :lol: :lol:
дай телефона за тормоз :D. какво ще правиш рано сутрин в четвъртък. ако мислиш тогава да ходиш - оправяй се сама :D. аз ще водя мъжо да го правят на таралеж, но при нормални обстоятелства преди 11-12 рядко излизам 8).

Та значи - телефони за тормоз 965 67 38 / 965 67 49

И кат ме гледаш кааааак съм се разбързала да ходя по никое време....  :lol:

А пропо - моите протоколи още ги няма в РЗОК .....


Момичета, аз подадох документи на 13.2. На 15.3. ми се обадиха от РЗОК, че съм одобрена, да отида да си получа протоколите (те са с дата 14.3., което според мен е доста бърза реакция от страна на РЗОК). Реално при мен отговора дойде на 23тия работен ден.
На 19.3. получих протоколите от РЗОК и днес 21.3. вече съм с Диферелин в дупето  :needleani: :)

ЗАПОЧНАХ! Стискайте ми палци! И аз стискам за всички вас, да ви одобрят и да започнете възможно най-скоро процедурите!
  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Ази...ти къде си почнала процедурата, при кой лекар?
Много ми е интересно, по какъв начин се определя коя с какви лекарства ще се стимулира. Аз въобще нямам такова лекарство в протоколите,и аз вчера си взех моите от аптеката. Като видях само колко инжекции ще хапна..))

Миним, всичко зависи от индивидуалната преценка на лекаря за твоя случай от една страна, а от друга - ако си правила вече една процедура при този лекар, той знае организма ти на какви лекарства и в какви дози реагира и се съобразява с това.

Ако те учудва, че примерно нямаш Диферелин / Декапептил в протоколите - според мен това е напълно нормално, защото това са от най-евтините лекарства, които можем по-лесно сами да поемем. Затова лекарите предпочитат да изписват по протоколи по-скъпите лекарства, поне част от тази тежест да се снеме от плещите ни. Например в моите протоколи са само Гонал Ф и Мерионал.
« Последна редакция: Март 22, 2007, 11:00:17 am от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #303 -: Март 22, 2007, 10:43:31 am »
Ази...ти къде си почнала процедурата, при кой лекар?
Много ми е интересно, по какъв начин се определя коя с какви лекарства ще се стимулира. Аз въобще нямам такова лекарство в протоколите,и аз вчера си взех моите от аптеката. Като видях само колко инжекции ще хапна..))

Миним, аз съм при д-р Чернева в АГ Варна. И на мен не ми е ясно как определят на кой какво да поискат, но не се и замислям да си призная. Надявам се, че те си знаят работата.
А за "хапването" на инжекции - в пакета с консумативи, който вчера купих, има 100 броя игли. Надявам се на не ги употребят всичките върху мен 8O

Успех на теб!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #304 -: Март 22, 2007, 10:51:47 am »
Аз също съм при Чернева.Мен ме определиха по къс протокол.Ази какви са тези 100 игли???? 8O 8OНаправо си глътнах граматиката.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #305 -: Март 22, 2007, 11:05:16 am »
Аз не съм от София и съм сред първите одобрени.
Вчера си взех лекарствата от касата и съм мноооого доволна  :D.
« Последна редакция: Март 22, 2007, 11:59:52 am от *vera »
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #306 -: Март 22, 2007, 11:11:43 am »
Аз също съм при Чернева.Мен ме определиха по къс протокол.Ази какви са тези 100 игли???? 8O 8OНаправо си глътнах граматиката.

Georgeel, и аз много се чудя за какво са ми 100 игли, ама ми ги продават, факт. Има една торба спинцовки също в пакета, но далеч не са 100. Има 2 шишета спирт, 2 банки с някакъв разтвор, компреси, някакви подложки, тест за бременност, хапчета... какво ли не. 111 лв платих за него вчера.
За мен този пакет си е на 50% спонсорство за болницата, ама както и да е. Дано така да остане, а да не се налага върху мен да се употреби всичко това!

Ти на какъв етап си?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #307 -: Март 22, 2007, 11:12:19 am »

Та значи - телефони за тормоз 965 67 38 / 965 67 49

И кат ме гледаш кааааак съм се разбързала да ходя по никое време....  :lol:

А пропо - моите протоколи още ги няма в РЗОК .....

звънях. и мойте още ги няма. обаче тия глупаци са ме вкарали лиДия в компютъра :x.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #308 -: Март 22, 2007, 11:13:48 am »
*vera aйде 4естито.Дано и на всички други да е такъв резултата.Успех ти желая :lol:Кога почваш?
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #309 -: Март 22, 2007, 11:24:06 am »
Засега съм на никъде.Май месец чакам лапаро,а септември ще почвам същинската част.Всичко върви мнооого бавно и се изнервям вече,ама няма накъде когато стане.Чакам отговор от касата тия дни дали са ме одобрили.На теб успех ти желая :P
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #310 -: Март 22, 2007, 11:55:39 am »
Ази, georgeel - значи за иглите - при стимулацията при всяка инжекция - с едната игла се прави смеската в спринцовката (т.е. сухо вещество + разтворител), а с друга игла (по-тънка и в зависимост от това дали инжекцията е подкожна или мускулна) се прави самата инжекция. Това с цел да се избегне замърсяването и евентуална инфекция при самото биене на инжекция.

Лиле - ама нали знаеш, че там са се събрали съде "каки Минки"... ти какво очакваш от тях?  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #311 -: Март 22, 2007, 11:56:39 am »
да не ме карат да въртя тоягата...щото много боли 8) :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #312 -: Март 22, 2007, 11:57:44 am »
Цккк - не тоягата.... Те от нея не разбират... Трябва хуууубавичко да им се посссъссска  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #313 -: Март 22, 2007, 11:58:41 am »
Не знам кога ще почна. В момента хормоните са ми трагични и първо трябва да поработим върху тях. Да се стабилизират и тогава.
В тази връзка се сещам, че ГОНАЛ Ф е с годност до юли 2008, а меногона до юни 2008. Лекарствата съм ги взела от аптека 30 на Пещерско шосе в Пловдив.
Ази, браво! Успех ти желая! Много ме изненадва това с кашона и иглите и т.н. Аз нищо не платих, само си дадох копие от протоколите и рецептите.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #314 -: Март 22, 2007, 12:01:46 pm »
ако искаш може да се оставим за другата седмица, за взимането де. ще се разберем в събота
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #315 -: Март 22, 2007, 12:09:04 pm »
Rally_pat благодаря за пояснението,малко бях се поизпотила от броя на иглите.Предполагах че няма да се използват всичките,ама както викат възрастните "страх лозе пази".Малко съм "боса" по въпроса със самата процедура,ама ще се оправим скоро.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #316 -: Март 22, 2007, 13:22:12 pm »
Ази, браво! Успех ти желая! Много ме изненадва това с кашона и иглите и т.н. Аз нищо не платих, само си дадох копие от протоколите и рецептите.

Вера, предполагам, че това, че си купуваме пакет консумативи ние, пациентите на д-р Чернева, може би дава отражение в цената на процедурата.
1800лв се плаща за икси. Вероятно ако цената за икси е 2000лв, няма да се купуват отделно консумативите. Не знам, само предполагам.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #317 -: Март 22, 2007, 14:38:18 pm »
Абе да ви попитам, аз подадох документите в Пловдив на 27.02 - кога да звънна да попитам Клисурска?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #318 -: Март 22, 2007, 17:26:59 pm »
100 игли.. хора, аз временно бях свикнала с мисълта.. ма това число ми боде очите просто...  8O
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #319 -: Март 22, 2007, 17:35:16 pm »
100 игли.. хора, аз временно бях свикнала с мисълта.. ма това число ми боде очите просто...  8O
:wink: няма да ги ползват всичките наведнъж :lol:. Пък и болницата си подсигурява консумативи по този начин - няма лошо.