0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #200 -: Март 12, 2007, 09:42:59 am »
Привет и от мен, момичета! Писах миналата седмица в сайта на НЗОК и ми отговориха, че срока за отговор е не 20 работни, а 30 работни дни. Аз подадох на 16.02., така че ще чакам до края на март.
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #201 -: Март 13, 2007, 15:02:56 pm »
имам конкретно питане към момичетата при Владимиров - какво изследване приложихте към документите за касата: микробиологично изследване на влагалищен секрет или цитонамазка? док ми каза, че ми трябва цитонамазка, но аз доколкото четох в темата тук, ми е нужно микробиологията. момичета, помагайте...
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #202 -: Март 13, 2007, 16:04:09 pm »
eternity - честно да ти кажа - не знам  :lol: Док ми оформи документите, връчи ми папката и ме прати да припкам към касата... Така и не ми остана време да погледна какво има вътре, но истината е, че не ми е искал никакви други изследвания освен тези, които съм правила при него  :lol:
Обаче пък при него бях правила и цито и микроб. та и аз незнам какво е приложил  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #203 -: Март 13, 2007, 16:43:18 pm »
имам конкретно питане към момичетата при Владимиров - какво изследване приложихте към документите за касата: микробиологично изследване на влагалищен секрет или цитонамазка? док ми каза, че ми трябва цитонамазка, но аз доколкото четох в темата тук, ми е нужно микробиологията. момичета, помагайте...
Не съм пациентка на д-р Владимиров, но виж в програмата какво пише:
При жената:
-   преглед и преценка за лечение;
-   клинико-лабораторни изследвания (кръвна група, ПКК, СУЕ, показатели на хемостазата, биохимия);
-   определяне на влагалищната чистота;
-   изследване на базални серумни хормонални нива;
-   ехография на малък таз;
-   разширени изследвания и консултации по индикации

т.е логично е според мен да е микробиология /и аз подадох с микробиология/.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #204 -: Март 13, 2007, 16:55:43 pm »
И аз не съм при Владимиров,но подадох микробиология.Това ми казаха това направих.*vera e написала по точно.Успех :D
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #205 -: Март 13, 2007, 17:04:17 pm »
И аз не съм при него, но подадох и двете изследвания.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #206 -: Март 13, 2007, 17:44:36 pm »
Здравей Eternity,аз подадох днес, и понеже ги копирах всичките за всеки случай, сега пак проверих - подала съм само микробиология, без цитонамазка.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #207 -: Март 13, 2007, 18:07:58 pm »
аз също имам и двете изследвания. док ми каза, че се иска цитонамазка. същото ми каза и медицинският консултант в клиниката (Стефи), която подготвя комплекта за касата. това мен ме устройва, защото микробиологията не е мн. добра (заключението е, че има данни за бактериална вагиноза, но не са изолирани конкретни анаеробни бактерии, не е правена антибиограма и няма данни за аеробни бактерии). ако трябва под определяне на влагалищна чистота да се разбира точно микробиологията, то се опасявам, че ако се приложи тя, няма да ме одобрят, защото не е идеална. ако пък приложа цитонамазка, а не се иска тя, то също няма да ме одобрят поради непълен комплект на документите. в патова ситуация съм :(.
извинявам се за настойчивостта, но наистина имам нужда от мнение на момичета подали с цитонамазка и подготвили документите си при Владимиров.

и още един въпрос: до 30 раб. дни трябва да бъдете уведомени от касата, че сте одобрени. а ако не сте одобрени, пак ли ще бъдем информирани. или липсата на отговор да края на календарната 2007 година ще е показател, че не сте одобрени? ей това не ми е ясно.
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #208 -: Март 13, 2007, 18:14:20 pm »
Аз днес попаднах при една учудващо любезна служителка, която сама ми каза след като изтече срока, да им звъня по телефоните и да ги питам ( написа тел. на листчето с вх. номер). Също така сподели, че малко изоставали със сроковете, та явно чакането ще е по-дълго от устновените дни (на мен тя ми каза 20 раб. дни или 1 календарен месец)
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #209 -: Март 13, 2007, 18:47:24 pm »
извинявам се за настойчивостта, но наистина имам нужда от мнение на момичета подали с цитонамазка и подготвили документите си при Владимиров.

Здравей, Eternity!
И на мен ми подготвиха документите при Владимиров, но ги подадох без цитонамазка и микробиология.
Д-ра ми каза, че микробиологията не е задължителна, а за цитонамазка нямаше време да правя. Той каза: "Подаваш на моя отговорност!" Незнам какво имаше предвид, но ми приеха документите, надявам се и да бъда одобрена.
Така, че отивай ги подавай смело, без притеснения!

Късмет, мила! :)
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #210 -: Март 14, 2007, 06:18:30 am »
благодаря ви за съдействието, момичета. Гали, много ме успокои! аз също ще ги подам без микробиологията в такъв случай, пък ако искат да ме одобряват. така или иначе, със или без касата, ще изтегля заема през април и ще стартирам инвитрото през май. успех на всички момичета с касата и процедурите! :)
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #211 -: Март 14, 2007, 11:14:09 am »
док ми каза, че се иска цитонамазка. същото ми каза и медицинският консултант в клиниката (Стефи), която подготвя комплекта за касата.
Прилагай цитото и подавай документите :)На мен  док. също ми искаше само цитомамазка . :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #212 -: Март 14, 2007, 12:21:48 pm »
Вчера говорих с д-р Клисурска - отговорник за програмата. От досега приетите молби 99% са с изрядни документи и ще бъдат включени в програмата. Първите 200 момичета трябва да са получили вече известие. Помоли да подавате молби с нови протоколи, за да може да използвате лекарства за цялата сума. по старите протоколи има включен Прегнил, който сега не се заплаща от касата. На негово място могат да се сложат други лекарства. Каза, че има доста необичайни комбинации от лекарства в протоколите, но че се одобряват без проблем.
Каза ми да ви предам да й звъните на нея да я питате до къде сте се придвижили в списъка и одобрени ли сте вече. Изчакайте 20 работни дни от подаване на документите и звъннете на телефон 96 59 282 - д-р Клисурска. От РЗОК нямат детайлна информация, тромава им е системата, затова звънете директно в НЗОК на д-р Клисурска. Нея можете да питате и ако имате съмнения, че изследванията ви не са пълни. Тя е много добронамерена жена и определено иска да помогне.
Успех на всички!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #213 -: Март 14, 2007, 12:40:57 pm »
 :flower:
Благодаря ти Ултра!
Много ме обнадежди
 :thankyousign:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #214 -: Март 14, 2007, 13:15:43 pm »
Ultra и от мен едно голямо благодаря за инфото. :bighug:
*

    Crystal

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #215 -: Март 14, 2007, 13:18:19 pm »
Аз подадох документи на 14 февруари и днес в РЗОК ми казаха че още няма отговор по молбата ми.Има ли някой, който вече да е получил отговор? Струва ми се, че би трябвало да съм между първите 200 подали документи.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #216 -: Март 14, 2007, 14:54:20 pm »
Аз току що звъннах на д-р Клисурска и разбрах, че съм одобрена. Не знам обаче дали протоколите ми са пристигнали в правилното РЗОК, т.е. Софийското. Като подавах документите, чиновничката ме увика, че зарад моя постоянен адрес в Сливен може да пратят протоколите там. И аз сега съм малко на тръни да не се загубят нейде  :?

Кристал, в кой град подаде?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #217 -: Март 14, 2007, 14:57:06 pm »
 :balk_47:
Grizkata

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #218 -: Март 14, 2007, 16:59:57 pm »
Браво, Гризка  :D

lb2f
*

    Crystal

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #219 -: Март 14, 2007, 17:23:30 pm »
Подадох ги в София, където ми е и постоянния адрес.Цял следобед звъня на телефона на д-р Клисурска и непрекъснато ми дава заето :(