0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #720 -: Юли 26, 2007, 16:10:21 pm »
Здравейте, искам да ви попитам от кои аптеки в София мога да си взема лекарствата отпуснати от Здравната каса? Оказва се, че не всяка аптека работи с този вид протоколи  :( . Зная за аптеката на пл. Славейков, но ми е невъзможно да отида дотам в работно време, а не съм сигурна дали работят с протоколи през уикенда  :?
Моля, споделете вашия опит дали е възможно да поръчам лекарствата по телефона и когато ги доставят да отида да си ги взема с протоколите и рецептите?

Благодаря предварително и честито на всички одобрени!
         Equally Destructive
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #721 -: Юли 26, 2007, 16:29:54 pm »
Аз ги взех от Славейков. Работят до 20 часа. Обаждаш се предварително и казваш да ти донесат лекарствата.

lb2f
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #722 -: Юли 26, 2007, 19:45:14 pm »
Благодаря ти jazzybaby! Щом работят до 20:00ч. ще успея да се докопам до там :D
         Equally Destructive
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #723 -: Юли 31, 2007, 07:06:27 am »
здравейте момичета,искам да ви попитам,като съм си взела протоколите имам срок от 6 месеца да си взема лекарствата от датата на получаване на протоколите,нали като отида живи и здрави септември няма да е късно,просто ме е страх да не ги загубя и имам голямото желание да си ги взема още сега.Какво да правя,протоколите са в мен от две седмици и все там ми е акъла.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #724 -: Юли 31, 2007, 08:42:38 am »
здравейте момичета,искам да ви попитам,като съм си взела протоколите имам срок от 6 месеца да си взема лекарствата от датата на получаване на протоколите,нали като отида живи и здрави септември няма да е късно,просто ме е страх да не ги загубя и имам голямото желание да си ги взема още сега.Какво да правя,протоколите са в мен от две седмици и все там ми е акъла.

Ами защо не си вземеш лекарствата сега,защо ще чакаш до септември?
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #725 -: Юли 31, 2007, 09:31:01 am »
    :D Момичета,купувайте си от сега лекарствата,ами то до септември не остана!Искрени пожелания за успех от мен! :goodluck:
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #726 -: Юли 31, 2007, 10:04:26 am »
Какво да правя,протоколите са в мен от две седмици и все там ми е акъла.
Няма какво да се чудиш, отивай взимай си лекарствата и ги прибирай в хладилника.  :D
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #727 -: Юли 31, 2007, 17:52:57 pm »
благодаря ви момичета още утре ще свърша тази работа,успех на всички ни
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #728 -: Юли 31, 2007, 18:37:01 pm »
Вземи си лекарствата, не отлагай.
Миналата година в края на август НЗОК смениха доставчиците на лекарства и дори да имаш одобрен протокол, след първи септември не можеше да ги вземеш.
Не си струва риска от допълнителни разправии.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #729 -: Юли 31, 2007, 19:10:13 pm »
Данини, взимай ги, не ги мисли. По-спокойно ще ти е да са ти вкъщи.

И аз моите ги взех май, а правя опита сега. Ей го къде е септември.  :lol:
  09.11.2007
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #730 -: Август 01, 2007, 09:13:35 am »
Вземи си лекарствата, не отлагай.
Миналата година в края на август НЗОК смениха доставчиците на лекарства и дори да имаш одобрен протокол, след първи септември не можеше да ги вземеш.
Не си струва риска от допълнителни разправии.

Verka, аз миналата година бях изпаднала в такова положение,протоколите ми дойдоха 21.08,ние бяхме на море,върнахме се след 1 седмица,после още една седмица и аз така стоях,и като започнах да си събирам лекарствата,беше кошмар.В едни аптеки ги има,в други не...голямо обикаляне падна.Но истинския проблем беше, че след 1.09. се сменяха лекарствените списъци и дори искаха да си плащам лекарствата,отпуснати ми безплатно от НЗОК!  :x Големи скандали ставаха-в аптеката, в НЗОК,но до дупка си търсих правата!Не стига,4е лекарствата са малко,не стига ,че само 1 опит подпомагат,ами и да ги плащам!Света изрових и си ги получих безплатно!Бях бясна!Извинявайте,ама само като се сетя и ме хващат пак бесовете.Така че момичета,взимайте си лекарствата по-скоро.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #731 -: Август 01, 2007, 14:15:50 pm »
днес най-после сиполучих писмото от здравната каса(пловдив)бях подала на 13.03.,така че очаквайте включване :lol:
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #732 -: Август 01, 2007, 14:24:39 pm »
На мен току що ми се обадиха по телефона от Здравната каса в София да отида да си взема протоколите.Подала съм на 14.03
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #733 -: Август 01, 2007, 15:10:55 pm »
дано не ни трябват!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #734 -: Август 01, 2007, 21:41:54 pm »
Честити протоколи! Дано нямате нужда от тях!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #735 -: Август 02, 2007, 00:27:22 am »
Е,май най-после ще дойде и моят ред-аз съм ги подала на 15.03. във Варна.Как мислите,да очаквам ли включване?
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #736 -: Август 02, 2007, 08:09:04 am »
Да,предполагам и ти си в тоя кюп със нас.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #737 -: Август 02, 2007, 16:31:35 pm »
Йес,най-после доживях да си взема протоколитеТоку-що се връщам от Здравната каса и съм безкрайно щастлива.Но едно нещо ме озадачи.Тук всички съветвате лекарствата да се вземат при първа възможност.А господинът,който ми даде протоколите ми каза,че няма за къде да бързам и най-добре да се разбера с лекаря си кога точно ще започне процедурата и да ги взема непосредствено преди това.На въпроса ми какво пречи ако са в къщи в хладилник,той ми отговори,че не било препоръчително,защото ако спре тока за 2 часа,всичко отива по дяволите.Аз хич не искам да оставям нещата за в последният момент,като знам какво се случи миналата година ме е страх да не остана без лекарства.Та въпроса ми е има логика в думите му и как да постъпя според вас.
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #738 -: Август 02, 2007, 16:38:28 pm »
Ти да не живееш в Столипиново  :lol: /това е най-големия цигански квартал на Балканския п-в и се намира в Пловдив, и там са с режим на тока/.

Взимай си ги при първа възвожност. И през ум не ми е минавало ако спре тока какво ще правя, но са у дома в чекмеджето за плодове, пък и да спре тока - ако не се отваря хладилника, температурата ще се задържи дълго време ниска.

Успех на всички ново-протоколни! yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #739 -: Август 02, 2007, 16:41:32 pm »
Мила capris, взимай си ги и хич не го слушай този господин, така ще си спестиш после излишни нерви ако се случи, че някое лекарство в последния момент го няма. Разбира се първо попитай в аптеката с какъв срок на годност са. Успех!