0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #560 -: Май 22, 2007, 23:51:41 pm »
Момичета, имам спешен въпрос: епикризата ми, в която е описана операцията за премахване на ляв яйчник и лява тръба, е само копие. Нямам в мен оригинална епикриза, за да направя нотариална заверка, че копието е вярно с оригинала. Това проблем ли ще е утре за Касата? Много се притеснявам, че могат да ни отхвърлят заради неточно подготвени документи.  :(

seasmilebg, за да не се притесняваш, помоли твоят лекар да завери копието с печата на клиниката и да се подпише. Не мисля, че той ще ти откаже, но е напълно възможно чиновничките от здравната каса да си вменяват повече от дадените им права и да те върната за такова нещо.
Пробвай, просто за да се чувстваш по-спокойна.
Успех!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #561 -: Май 30, 2007, 20:30:22 pm »
Здравейте момичета,и аз съм една от есенната групичка разбира се,ако ме одобрят от касата. Аз подадох моите документи в края на месец март и още нямам отговор от касата.Успех на тези които вече са започнали,стискам  :crossfingers: да се похвалят с   :bfp: preggo тестове.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #562 -: Май 31, 2007, 00:50:13 am »
Здравей Мери,
добре дошла! Дано есента ни донесе само положителни тестове!

Момичета, има ли някакво раздвижване около касата? Някой получавал ли е отговор или протоколи скоро? Настана някака ужасна тишина по тази тема, чак започнах да се притеснявам дали любимата ни здравна каса не се спотайва целенасочено, нещо като предвесник на лоши новини.
... Ох, ама и аз съм един оптимист ....
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #563 -: Май 31, 2007, 10:49:46 am »
И аз се чудех дали да попитам за това?! Никой не се хвали, че си е взел протоколите... Следващото заседание на комисията е в началото на месец май, мисля, и вероятно след това ще има раздвижване и добри новини!

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #564 -: Юни 01, 2007, 12:12:11 pm »
Здравейте.Подала съм документи за инвитро в края на месец март,преди два дни се обаждах на Клисурска и ми каза че най вероятно резултати ще има в края на месец юли.Сега разглеждали документите от началото на март.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #565 -: Юни 03, 2007, 16:59:59 pm »
Момичета, здравейте! Малко се изгубих, но пътувахме по празниците и не успях да ви пиша как се развиха нещата с нашите документи. За щастие не ни върнаха, както се притеснявах (заради копието на епикризата)и си подадохме документите успешно на 23 май. От това, което сте писали по-горе разбирам, че най-рано мога да с енадявам за резултат септември - октомври, щом сега гледат документите на подалите през месец март. Има ли някаква опасност според вас, въпреки че сме подали документи, местата да се изчерпят и октомври да ни кажат, че не че не сме одобрени, просто лимитът за тази година се е изчерпал?
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #566 -: Юни 04, 2007, 16:28:30 pm »
Току що звънях във Здравната каса на телефоните които ми бяха дадени заедно с номерата при подаването на документите.Документи съм подала на 14.03,отговориха ми,че абсолютно нищо не се знае и никакъв отговор няма ,а първоначално уж закъснението беше около 2 месеца,а то почти 3 са минали и никъкъв отговор.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #567 -: Юни 04, 2007, 19:58:50 pm »
Здравейте момичета! Ако това ще ви успокои поне малко по въпроса за дългия период на чакане.Аз подадох документите на 28.02 получих удобрение през май,а днес чак ми се обадиха,че са ми пристигнали протоколите.Добре,че моята процедура ще е чак през есента,че иначе голямо изнервяне щеше да падне.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #568 -: Юни 04, 2007, 22:09:51 pm »
Здравейте момичета! Ако това ще ви успокои поне малко по въпроса за дългия период на чакане.Аз подадох документите на 28.02 получих удобрение през май,а днес чак ми се обадиха,че са ми пристигнали протоколите.Добре,че моята процедура ще е чак през есента,че иначе голямо изнервяне щеше да падне.

Вени, малко не схванах - как разбираш, че си одобренаа, чак след време ти пристигат протоколите? Не е ли едно и също - обаждат ти се и ти казват, че до 3 дни трябва д аидеш да си вземеш протоколите?
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #569 -: Юни 04, 2007, 22:55:55 pm »
Не е едно и също. Комисията разглежда молбите на събранията, които са мисля 2 пъти месечно. Пращат ти писмо, че си одобрена и чакаш да ти дойде реда да си получиш протоколите, защото заради финансовата рамка бройките отпуснати протоколи са ограничени. Затова и предполагам новини за протоколи пристигат вече само в началото на всеки месец - бързо се изпълва бройката, защото има вече много одобрени, които чакат своя ред.
Аз подадох документи на 23.02, разгледана съм на събранието в началото на април, в края на април получих писмо, че съм одобрена и на 08.05 ми се обадиха, че имам протоколи. Обаче предполагам, че времето между одобряването и получаването на протоколите ще се проточва все повече.  :(
  09.11.2007
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #570 -: Юни 05, 2007, 00:22:03 am »
Значи ли това, че касата може да одобри колкото си иска момичета, да речем 3000, а реално ще отпусне протоколи на 1200?
Не е ли редно, след като са решили, че ще бъдат 1200 протоколите, да одобрят 1200 молби?
Иначе, примерно аз ако получа одобрение чак през септември, то чакайки си протоколите, може да прескоча в новата финансова година. И тогава с чиста съвест могат да ми кажат, че програмата за 2007 г. е приключена и какво правя тогава?
Мисля си, че точно това са измислили умниците от касата, за да не попадат в миналогодишното положение.
Знаете, с касата на глава не се излиза. Тя и не помага толкова, но все е някаква помощ (имам предвид само финансово).
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #571 -: Юни 05, 2007, 00:37:30 am »
Подкрепям Северина - доста тревожно ми звучи подобно развитие на нещата. И аз не разбирам какъв е принципът - как те одобряват, пък чак след време си чакаш реда, за да се вместиш в свободната бройка за съответния месец? Действително възможно ли е да ни одобрят, а да се окаже, че бройките са свършили?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #572 -: Юни 11, 2007, 12:04:22 pm »
Раздвижванееее...

Днес ми се обадиха от касата в Пловдив, че протоколите са ми пристигнали! :D

Успех на всичси чакащи!  :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #573 -: Юни 11, 2007, 12:49:57 pm »
Evro честито :D И успешни процедури ти желая,както и на останалите момичета :lol:
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #574 -: Юни 11, 2007, 16:28:44 pm »
Раздвижванееее...

Днес ми се обадиха от касата в Пловдив, че протоколите са ми пристигнали! :D

Успех на всичси чакащи!  :crossfingers:

Евро, ЧЕСТИТО :) Ти кога си подаде документите?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #575 -: Юни 11, 2007, 17:06:10 pm »
на 27.02, а бяха разгледани в началото на април. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #576 -: Юни 11, 2007, 17:13:36 pm »
Хайде честито! И успех!  :lol:
  09.11.2007
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #577 -: Юни 11, 2007, 21:21:47 pm »
Evro, успех!  :bori_004: :bori_007:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #578 -: Юни 11, 2007, 21:40:06 pm »
evro ,успех!Айде,нека късметът бъде с теб!
:needleani: :eggsperm: :goodluck: :bfp1: :crossfingers: preggo yahoo_17 :babyflips: :sunshine:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #579 -: Юни 11, 2007, 21:58:50 pm »
Мерси, куклчки!
Имам нужда от него!

Желая късмет на всички борещи се за рожба! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com