0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1360 -: Ноември 12, 2008, 17:38:36 pm »
deni4e за какво ти трябва?
Ако я търсиш за 2009 ,не съм сигурна дали ще съществува тази програма през 2009.
Нали ще има безплатни опити за 10 млн лева през 2009
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1361 -: Ноември 14, 2008, 09:24:43 am »
Благодаря за отговора.Исках да разбера кои клиники предлагат безплатно инвитро, тъй като ние със съпруга ми сега планираме инсиминация в Плевен-Клиничен институт по репродуктивна медицина, а този център е само платен.Надявам се при нас да се получи с инсеминацията, но това не пречи да се ослушвам и събирам информация и за следващата стъпка-инвитрото.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1362 -: Ноември 14, 2008, 11:08:35 am »
Засега не е изяснен начина ,по който ще се предлага безпалтното инвитро и къде.Най-вероятно главните участници ще са пак клиника Щерев,Стаменов ,Владимиров,Плевенската може би ,но никой не знае какви са условията и къде ще бъде предалагано безплатното инвитро .
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1363 -: Ноември 17, 2008, 20:59:04 pm »
здравейте!!!
Аз мисля,че лекарствата от касата не трябва да се премахнат,трите опита са от бюджета и 2009 може да няма излишък.Поне аз не съм чула или прочела касата да спира да дава лекарства,защото от тях е само това.А за тези 3 опита колко ли ще се чака,просто не знам,в нашата държава всичко е толкова мудно,че ..... :balk_153:
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1364 -: Ноември 17, 2008, 21:36:55 pm »
 Здравейте! Надявам се някой запознат да ми обясни какви документи трябва да подготвим, за да кандидатстваме в ин витро програмата на Здравната каса.
 Вие сами ли си подготвяте документите или с това се занимава представител на клиниката , в която ще се прави опита? Какъв е редът за кандидатстването и какви са сроковете за подаването на документите по принцип?
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1365 -: Ноември 17, 2008, 23:49:33 pm »
fatalwoman,
Документите се подготвят в клиника по стерилитет.
Това включва изследвания,спермограми ,епикризи ,становища и протоколите за лекарствата.
Не е задължително да правиш инвитро процедурата в клиниката ,където ти подготвят документите.Това е въпрос на личен избор
След това се отива при личния лекар ,който заверява рецептурна книжка.
Всички документи заедно с рецептурната книжка се носят в клон на Здравната каса .
Тази година програмата започна февруари и завърши юли.
Чака се максимум около половин година ,както е в моя случай.
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1366 -: Ноември 18, 2008, 19:24:51 pm »
Здравейте! Тази тема малко вече не е актуална, защото от догодина касата няма да "играе":) Слава Богу, де! Поне моето мнение е такова. Но това не означава, че няма да се кандидатства по определена процедура - да, просто още не е ясно каква ще е тя.
Относно това кой ще участва - всички инвитро клиники, които са лицензирани и отговарят на определени критерии, ще участват. Относно обема на програмата - догодина предполагам, че 10-те милиона ще стигнат за по 1 пълен инвитро опит (до 5000лв) на 2000 двойки, което е доста по-добре от положението до сега - 1000 жени по 1000лв лекарства.
Вярно е, че още не са публикувани начините за кандидатстване, но това е само въпрос на време. Работи се и закон, чрез който за нас държавата да мисли постоянно, а не епизодично. Да се създаде национален регистър на двойките с репродуктивни затруднения - такъв регистър знаете, че засега няма, а е редно да има, за да се изясни мащабността на проблема и да се погледне на нас по-сериозно...
А Фонда ще плаща процедурата на одобрените пациенти направо в клиниката, която те са си избрали (поне така се говотеше) - т.е. като те одобрят за безплатно инвитро, ти си правиш процедурата в българска клиника по стерилитет, която е лицензирана, а като опре до плащане - превеждат парите от фонда, а ако сумата е над 5000 - ти си доплащаш само разликата!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1367 -: Ноември 18, 2008, 19:50:10 pm »
Ети благодаря за инфото мила.
дано само по-бързо регламентират правилата за кандидатстване, защото като знам как всичко при нас е тромаво и бавно, не ми се мисли.
по-важното е, че се постави началото и дано тази инициатива се разрасте.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1368 -: Ноември 20, 2008, 12:02:07 pm »
Момичета, аз преди няколко дена си взех лекарствата от аптека и днес за моя изненада ми звънят от аптеката и ми казват че, са забравили че, декапептила се доплаща 22лв.Това така ли е? Аз останах очудена.Ако някой знае моля да ми отговори. :?
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1369 -: Ноември 20, 2008, 13:07:13 pm »
Момичета, аз преди няколко дена си взех лекарствата от аптека и днес за моя изненада ми звънят от аптеката и ми казват че, са забравили че, декапептила се доплаща 22лв.Това така ли е? Аз останах очудена.Ако някой знае моля да ми отговори. :?

Да,вярно е,че се доплаща за Декапептила.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1370 -: Ноември 20, 2008, 13:23:07 pm »
 :thankyousign: за инфото
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1371 -: Ноември 22, 2008, 13:20:04 pm »
Да, доплаща се за "безплатните" лекарства по здравна каса!:)
А за новините - следете и в темите за догодина - ще пишем, веднага след като има нови новини - засега нещата се случват - ще има пари за инвитро, само да се изработят документите. Вярно е, че в БГ се бавят обикновено нещата, но сега доста хора се трудят за това и се стараят да стане добре и да работи в полза на пациента цялата система, затова отнема технологично време! Според мен е важно да се изпипат нещата, за да са полезни за всички.
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1372 -: Декември 28, 2008, 07:46:46 am »
Искам да питам дали от януари ще се приемат документи в ЗК?До сега не съм се възползвала от ЗК,но пък защо да не опитам поне лекарствата ако дадат все е нещо.Много моля ако някой знае нещо за 2009г.да сподели,и то ми се ще още в началото на год.да подам,до колкото знам от януари приемат или не?

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1373 -: Декември 28, 2008, 08:35:27 am »
Мисля ,че приема започва от 1.02 поне за 2008 беше така.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1374 -: Декември 28, 2008, 15:19:49 pm »
Аз мисля, че й по здравна каса през 2009 година ще има пари по същия начин - само за лекарства!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    гиче

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1375 -: Януари 08, 2009, 12:08:24 pm »
Моля Ви ако някой знае какви са необходимите документи за кандидатстване и сроковете за инвитро за 2009 година нека да каже.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1376 -: Януари 08, 2009, 12:40:54 pm »
Лекарят ти ще ти даде списък с нужните изсл.,а док.щели да приемат от 01.02.2009г.,аз им звънях и така ми казаха.Нужните документи и изсл.може също да ги видиш в сайта на ЗК мисля,че в лекарствена политика или нещо такова беше.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1377 -: Януари 08, 2009, 13:30:13 pm »
На сайта на касата в секция въпроси и отговори изрично пише, че за 2009 година средства ще се отпускат единствено от фонд Асистирана репродукция и посочват препратка към Министерство на здравеопазването. Съмнява ме да има програма по касата.


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1378 -: Януари 08, 2009, 13:37:05 pm »
Аз преди 3 дни им звънях и ми казаха както всяка година щели да приемат от 1.02.2009г.,ама ми намирисва че нещо май не са в час.Май приказливата и любезна служителка с която говорих никак не е била на ясно.Ще видим аз подготвям документи и ще се пробвам,но май-май пак ще се плаща.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1379 -: Януари 08, 2009, 14:19:57 pm »
Отговорът на сайта им е от 07 януари, така че може би е по-актуален.....
Аз си мисля, че скоро фондът ще стане факт и все пак ще се поемат три опита, просто кандидатстването ще е по друг начин, не чрез ЗК.