0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1060 -: Февруари 23, 2008, 14:50:13 pm »
Честито на  първите одобрени! Късмет на останалите, които чакат отговор!



Имам още един въпрос: Пак ли ще одобряват по 100 жени на месец? или в срок от 20-30 дни ще отговорят на всички, в зависимост от датата на подаване?




*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1061 -: Февруари 24, 2008, 00:51:31 am »
Сесиите за разглеждане са два пъти месечно, незнам по колко ще разглеждат, вероятно всички постъпили, но по 100 протокола месечно ще биват отпускани, така че колкото по-рано подавате документи, толкова по-сигурно ще се в бройката за отпусканите протоколи!
Честито на одобрените и успех на чакащите!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1062 -: Февруари 25, 2008, 23:59:57 pm »
Някой в началото беше питал, но дали ма възможност да се разбере кой номер съм от цифрите на входящият номер който са ми дали?
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1063 -: Февруари 26, 2008, 07:23:32 am »
dendy - на листчето с входящия номер трябва да са вписани номерата на протоколите ти (един или повече), както и входящия номер на документите.

Колкото до коя по ред си е много трудно, защото входящите номера (поне в София е така), са за всички скъпоструващи програми ... разбирай, не си например 765 номер по програмата за стерилитет, а си 765-тата, която във вашия ЗОК си е подал документите за някоя от програмите

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1064 -: Февруари 28, 2008, 23:00:15 pm »
A някой знае ли кога е следващото събрание на комисията  :oops: нямам търпение....
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1065 -: Февруари 29, 2008, 10:27:47 am »
Здравейте, и аз вече си събрах всички документи за касата, но имам няколко въпроса, на които ще се радвам да ми отговорите :
1. Резултата от микробиологията ми е, че имам бактериална вагиноза (мажду другото нямам никакви симптоми на това заболяване и ми е малко съмнителен този резултат, но не ми се губи време да го повтарям)Та въпроса ми е възможно ли е заради това да ме отрежат?
2. Знаете ли какво е работното време за приемане на документите на офиса на касата на ул. Енос в София. Бих искала да ги подам още днес след работа, но никой не ми вдига на посочените телефони.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1066 -: Март 03, 2008, 22:10:48 pm »
Спокойно, не се чака много,аз отидох към 12.00 и към 13.00 бях готова. Нямат обедна почивка /или са на смени/, но не прекъсват работа. Имам много баби и дядовци - много подтискащо и миришещо, но те са за други гишета, нашето е 2-ро /доколкото си спомням/. Там подавах миналата година за програмата с/у ендометриоза.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1067 -: Март 05, 2008, 12:03:10 pm »
Мога ли да попитам колко време е нужно за да разбера дали съм одобрена , и при двата случая ли ще ме уведомят.Аз моите док съм си ги подала в наща РЗОК на 25.02.08 до края на  април  дали ще е ясен резултата.Че и аз нещо нямъм търпение.Успех на всички.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1068 -: Март 05, 2008, 12:08:29 pm »
Един съвет относно изследванията ,джипито ви може да ви даде направления за всички изследвания спин,васерман,австралийси + HCV и кр.група.До тази година неса се поемали от касата но сега се поемат ,може да се възползвате.
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1069 -: Март 05, 2008, 15:36:26 pm »
Аз си платих като поп, за всички изследвания на мен и мъжа ми дадохме около 300 лв. Естествено опитах и при джипито, но ми даде направление единствено за ПКК, което и без това е най-евтиното. Дано наистина вече да се поемат, че за да ти отпуснат някакви 1500 като похарчиш 300 за изследванията и то упражнението почти се обезсмисля.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1070 -: Март 05, 2008, 18:33:50 pm »
Джипитата много добре знаят ,че касата поема тези изследвания но се правят че незнаят защото им е ограничен лимита.Ако мине номера.Особенно ако пациента нее запознат с тези неща .
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1071 -: Март 05, 2008, 18:56:42 pm »
джипито ви може да ви даде направления за всички изследвания спин,васерман,австралийси + HCV и кр.група.До тази година неса се поемали от касата но сега се поемат ,може да се възползвате.
С какви кодове са и къде има писмено упоменание,че може не само на бременни да се отпускат?Верно е,че винаги се оправдават с това и е време да си отстояваме правата.

*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1072 -: Март 05, 2008, 20:59:13 pm »
Пише го в националния рамков договор. Австралийски мисля ,че беше 05.05 ,hcv 05.06 ,спин 05.01 или 05.02.Лично аз с направления си направих изследванията.Само за васермана несъм много сигорна как точно стана но нищо не съм плащала.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1073 -: Март 05, 2008, 23:21:15 pm »
Мога ли да попитам колко време е нужно за да разбера дали съм одобрена , и при двата случая ли ще ме уведомят.Аз моите док съм си ги подала в наща РЗОК на 25.02.08 до края на  април  дали ще е ясен резултата.Че и аз нещо нямъм търпение.Успех на всички.


Polq аз също подадох на 25.02 в РЗОК Варна и смятам в края на март да им се обадя  :lol: КОлкото до изследванията,  васерманът, кр. група и хормоните платих, а и тези на мъжа ми.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1074 -: Март 06, 2008, 09:50:00 am »
Аз си извоювах правата и нито аз платих нито мъжа ми.На него само за васермана не му дадоха направление.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1075 -: Март 06, 2008, 09:56:42 am »
Дано да ни се обадят до края на март и да започваме процедурите.Та до януари февруари да родим ншите бебета.Казвам бебета защото аз искам 3 знаци или поне близнаци.Успех на всички.

                               :blowingdust2:
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1076 -: Март 06, 2008, 10:16:37 am »
 Аз преди 2 дена ходих до РЗОК-Ст.Загора да питам какво става,щото никой не ми се е обадил.А вече мина месец-подадох документи на 5 февруари.И служителката ми вика:Оооо, рано е още ,ние ще ви се обадим!
  Това е от мен . :)Значи в Стара Загора още няма резултат,аз съм втория човек подал документи.
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1077 -: Март 06, 2008, 11:51:35 am »
Много ми е интересно защо така се получава .От 1.02 започна приемане на документите ,преди около седмиса имаше момичета които се похвалиха ,че са одобрени.Явно РЗОК бавят нашите докуминти докато ги изпратят в НЗОК.Друго обяснение аз нямам.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1078 -: Март 06, 2008, 11:59:03 am »
Явно РЗОК бавят нашите докуминти докато ги изпратят в НЗОК.Друго обяснение аз нямам.
Всяка година се получава така. От РЗОК изчакват да се съберат определена бройка молби и тогава ги пращат накуп в НЗОК. Настоявайте да ви кажат кога са били изпратени, кой е бил отговорен за това, а информацията за закъсненията може да подавате на д-р Клисурска в НЗОК.
Отстоявайте правата си, защото всички вие сте тези, които плащат заплатите на държавните служители!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: ЗДРАВНА КАСА И ДОКУМЕНТИ ЗА ИНВИТРО
« Отговор #1079 -: Март 06, 2008, 12:20:26 pm »
Ultra много благодаря за информацията .Ще трябва да се разходя до там и да разбера как си вършат работата.