0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Знаете ли колко трябва да са миниално сперматозоидите за да има смисъл да се прави вътрематочна инсеминация?
« Последна редакция: Януари 18, 2007, 14:52:46 pm от stefani »
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
наи малко 1 милион
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Теоретично и без кръчмаря - под 5 млн след обработка няма смисъл.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Браво, Мели!!!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Над 15 милиона след обработка - отлични шансове.
Между 10 милиона и 15 милиона  след обработка - прилични шансове.
Между 5-10 милиона след обработка - минимални шансове.
Под 5 милиона след обработка - лоша прогноза, обикновено лекарите не се съгласяват.
Обърни внимание - след обработка!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Цитат
Над 15 милиона след обработка - отлични шансове.
Между 10 милиона и 15 милиона  след обработка - прилични шансове.
Между 5-10 милиона след обработка - минимални шансове.
Под 5 милиона след обработка - лоша прогноза, обикновено лекарите не се съгласяват.
Говорим за общ брой, а не на милилитър, нали?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
За общ брой става въпрос, нали, Лали? На мен при първото инсе ми върнаха 6 милиона, при второто 11 милиона след обработка, но скоро разбрах, че след второто преживяемостта е била 0%  8O ха, и тогава си бях упорита оптимистка, но се оказах глупаво наивна.  8O И още съм!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Аз правих при доктор Владимиров с 15 милиона неуспешна,прежижяемост въобще не сме обсъждали,задължително ли се оставя проба за това колко живеят или това се уговаря допълнително?
Успех на всички!!!
*
Според мен винаги се оставя проба  :D, просто трябва да питаш на следващия ден, няма нужда от специална уговорка. Така е в МЦРЗ, може би и в МЦ"София" е така.
Каси, и аз веднъж имах подобна изненада  :(, 5 % преживяемост. Казаха, че уж имало някакъв минимален шанс, ама къде ти  :(
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Аз също не знаех за това нещо. Това означава, че и това е сериозен проблем при нормалното забременяване.  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
И при нас няма преживяемост. Имало шанс, ако се направи на спукан фоликул, т.е. цели се момента. Ние го направихме веднъж, но не стана.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
За общ брой става въпрос, но те връщат около милилитър.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
 :thankyousign:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
От 3 инсета, при всяко от които сме имали над 15 милиона след обработката, още не съм забременявала :( А преживяемост - в "Надежда" не са ми казвали каква е и не знам дали въобще са изследвали - аз не съм знаела да питам.


*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
А преживяемост - в "Надежда" не са ми казвали каква е и не знам дали въобще са изследвали
Правят - просто трябва да попиташ док на следващия ден :D.
Намерихме нашето синче.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Пети, а дали пазят информация от миналата година - да им се обадя по тел да ги питам?


*
На самата спермограма пише след колко часа какъв е % на живите.В смисъл ,че след инсеминацията отивате при доктора и си взимате спермограмата от това инсе,там го пише.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
На самата спермограма пише след колко часа какъв е % на живите.В смисъл ,че след инсеминацията отивате при доктора и си взимате спермограмата от това инсе,там го пише.
Asi, ами нали инсето го правят 2-3 часа след даване на материала? На нашата СГ пише само концентрацията на различните подвижности преди и след обработка, т.е. след 2 часа.


*
Винаги съм си искала спермограма след инсеминацията, но преживяемостта не фигурира там. На другия ден става ясно каква е била. Носех си спермограмата и ми го допълваха или просто питах по телефона.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Чудя се защо нищо не са ми казали в клиниката при инсеминациите? Или се подразбира, че щом нищо не са казали, значи плувците оцеляват до следващия ден? Не мога всичко да знам как става и да питам :( Направо вече ми е омръзнало да чета и да питам, вместо докторите сами да казват кое, как, кога  :(