0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #180 -: Януари 24, 2007, 21:57:17 pm »
Здравей, Counterfeit . Така като чета си разбрала точно какво ти е казала, да започнеш примолита на 09.02 (тогава ще ти е 19-и ден от цикъла май), на 14.02 ще ти направи сондаж, след като свършиш с приема на  примолита и ти дойде  на 21-ия ден ще ти поставят инжекцията за блокаж на хипофизата и чак след това когато пак ти дойде на 2-3 ден ще започне стимулацията. Оффф , дано да можеш да разбереш какво съм ти написала. А за всеки случай може пак да се обадиш на доцентката и не се учудвай на държанието им, те са много заети и трябва да улавяш думите им във въздуха, нямат време да обясняват. Успех!
*
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #181 -: Януари 24, 2007, 22:43:46 pm »
Peta невероятна си!  :youwoman:така ме успокои...значи съм разбрала както трябва наистина(9ти Февр. наистина ще ми е 19ти ден от цикъла),много благодаря и за инфото за инжекцията, че нали ти казвам за нея пък въобще нищо не разбрах щото доцентката бързаше много  :o  ...значи самата стимулация ще е не началото на този цикъл дето ще ми бият споменатата инжекция(21-22 Февр.),а вече следващия като започне през март..Хммм като отида на сондаж на 14-ти хубавичко ще я поразпитам аз,всичко да ми стане ясно... :)Още веднък мерси Пети!! :thankyousign:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #182 -: Януари 24, 2007, 23:13:37 pm »
 :thankyousign: на Пета и другите момичета, които така търпеливо обясняват на нас начинаещите зайци, които от сянката си се стряскаме :)
*
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #183 -: Януари 25, 2007, 07:01:46 am »
значи самата стимулация ще е не началото на този цикъл дето ще ми бият споменатата инжекция(21-22 Февр.),а вече следващия като започне през март..Хммм като отида на сондаж на 14-ти хубавичко ще я поразпитам
Не на 21.02, а на 21-23-ия ден от цикъла, но тъй като те вика за сондаж на 14.02( когато ще ти е 24-и ден, поне аз така ги броя) си мисля че тази инжекция ще ти я постави чак на следващия цикъл, но пък може да има нещо друго впредвид, защото това което ти обеснявам аз е за дългия протокол, а ти може да си по късия, а за съжаление там не знам как стоят точно нещата, но може да се включи някой друг и да ти обясни.  :D Като отидеш на 14.02 ще разбереш със сигурност, но така или иначе лекарите си знаят работата и трябва да им се доверяваме , а не постояноо да се измъчваме сами с разни мисли.  :). Сондажа при Маркова е с кратка упойка, за момента нищо няма да усетиш, но след това малко ще те наболява и ще кървиш, но не е болка за умиране. :D Успех!
нас начинаещите зайци, които от сянката си се стряскаме :)
Ами да не се самонавивайте за разни неща, при всеки е различно. Сега ви е нужно спокойствие, не си пълнете главите с излишна информация.  :D
*
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #184 -: Януари 25, 2007, 09:01:10 am »
 Не си създвайте страхове и не се самонавиваите,така само си вредите.Това е ИКСИ -тежката артилерия....за съжаление е натоварваща процедура .Имала съм съм 3 сондажа първите 2 бяха с далатация,без упоика-това,което сега се прави със упоика и е било различно всеки път.Понякога има  болка и при пункцията и при трансфера,при някои е просто неприятно усещане. Всеки път е било различно...всяка жена е с различна физиология,различен праг на болката.Успех на всички!
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #185 -: Януари 25, 2007, 09:44:59 am »
Не ме разбирайте погрешно, защото съм възхитена от всички в този форум, които подхождат с разбиране, приятелски и с утешителна ласка! Но смятам, че думите на лекарите не бива да се ловят във въздуха и да ги тълкуваме /кой както може/. Колкото и да е зает, добрият лекар винаги може да подходи правилно, да даде ясно и просто за разбиране обяснение на това, което се е случило, случва се или ще се случи. Както сами казвате - ИКСИ е тежка процедура, коства много пари, понякога болка, а най-важното надежди! Не би следвало към това да се подхожда така "леко". Ако пациента ти не разбира - обясни му го пак. Нали именно с лекаря си правим процедурата, той трябва да те води и напътства?!
Споделям мнението си според така описаното от Counterfeit и мила, според мен ако не си я разбрала и се опасяваш да не сгрешиш - обади й се пак, ако е необходимо - отиди в кабинета й лично! И не се чувствай виновна, че не си разбрала!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #186 -: Януари 25, 2007, 12:06:14 pm »
Но смятам, че думите на лекарите не бива да се ловят във въздуха и да ги тълкуваме /кой както може/. Колкото и да е зает, добрият лекар винаги може да подходи правилно, да даде ясно и просто за разбиране обяснение на това, което се е случило, случва се или ще се случи.
  Напълно съм съгласна с теб, не знам ти къде си правила опита си и дали си правила, но аз говоря от опит. И аз мисля, че трябва всичко да се обяснява на пациента, но за съжаление не става точно така.
Споделям мнението си според така описаното от Counterfeit и мила, според мен ако не си я разбрала и се опасяваш да не сгрешиш - обади й се пак, ако е необходимо - отиди в кабинета й лично! И не се чувствай виновна, че не си разбрала!
Да, аз също и написах още в първия си постинг към нея ако има някакви съмнения да се обади на доцентката и дано да отдели време да и обясни, защото днес бях в клиниката и мога да ви кажа, че е меко казано лудница. Има страшно много хора и едва ли може да отделят време за да обясняват подробно на всички. Не ги оправдавам, но положението  е такова. Всеки си решава сам за себе си в коя клиника да отиде.
 Виж в клиника "Олимед" съм чувала, че е много спокойно и  всичко ти се обяснява, а някой задава ли си въпроса защо е така?
« Последна редакция: Януари 25, 2007, 12:12:23 pm от peta »
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #187 -: Януари 25, 2007, 13:44:34 pm »
zdr.momicheta. az sam nova v foruma i mi e mnogo interesen zashtoto zasjga problemi koito ni svarzvat vsichki nas. predi da prodalga iskam da pogelaj na vsichki uspeh i dano bog da ni pomaga.njkoi ot vas ima li informacij za dok.savova ot kl. shterev?

Пиши на кирилица.
« Последна редакция: Януари 26, 2007, 10:15:12 am от Lali »
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #188 -: Януари 25, 2007, 18:21:52 pm »
 :DЗдравейте момичета!Заминавам с нова надежда за Варна за второто си ИКСИ и надявам се последно.Малко съм притеснена че,ми закъснява с днва дни но,д-р Чернева каза че е нормално от декапептила тъка ставало.Успехи на всички! :crossfingers:
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #189 -: Януари 25, 2007, 18:26:14 pm »
Розалин, желая ти успех и бъди спокойна. Това се иска от теб сега! И разбира се търпение. Закъснението два дни не е фатално, но може да е на хубаво  :D. Успех и пиши как си.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #190 -: Януари 25, 2007, 20:24:18 pm »
Днес беше и моят сондаж при Маркова.От утре започвам Примолут нор,а от неделя-Декапептила.Малко се страхувам от инжекциите,четох,че доста болят.Малена ни показа как се слагат в ръката,но аз мисля да ги бия в корема,нали там почти не боляло.Успех на всички!
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #191 -: Януари 25, 2007, 20:40:39 pm »
Каприд, от инжекциите изобщо няма нищо страшно. В корема не боли хич, просто има едно усещане, но чак болка, в никакъв случай. Мен лично най-много ме заболя от инжекцията преди трансфера, беше с но-шпа. Но какво оттова.... Но аз си мисля, че ние толкова сме преживели и като знаем, че има вероятност да се случи най-хубавото, не мисля, че инжекиите са страшни. Желая ти бременност, мила!!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #192 -: Януари 25, 2007, 20:50:01 pm »
Успех, Каприз, Розалин! Стискам ви палци! Върнете се във форума с положителни резултати!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #193 -: Януари 25, 2007, 21:42:06 pm »
Днес беше и моят сондаж при Маркова.От утре започвам Примолут нор,а от неделя-Декапептила.
Първо искам да кажа на теб и Розалин - успех момичета и скоро да се похвалите с  :bfp:!!
Ще ме прощавате за поредния въпрос :ask:, но този Примолут нор някой знае ли за какво го изписват масово при всички нас??Ами де що изчетох в този форум всяка една от вас е пила в един или друг момент примолут нор преди самата стимулация/процедура...(Това което аз знам е,че е за регулиране на мензиса най-вече)..Също така ми прави впечатление че няма точно определено време за прием на това лекарство - както вече се разбра на мен ми го предписаха от 19ти ден за 10 дни напред,след което ще мине някакъв интервал време докато почна стимулациите,а виждам че при теб го почваш утре,и веднага след това Декапептил,т.е. няма никакъв интервал от време между двете...? :balk_160: ох сигурно ви звуча малоумно,но все още ми е мъгла всичко... :oops: :oops: :oops:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #194 -: Януари 25, 2007, 21:47:32 pm »
Благодаря ви, момичета, за съпричастността!Щастлива съм,че намирам във ваше лице подкрепа и получавам отговор на въпросите,които ме вълнуват и които ще се увеличават с всеки изминал ден.Желая и на вас  preggo в най скоро време!
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #195 -: Януари 25, 2007, 21:57:22 pm »
Ще ме прощавате за поредния въпрос :ask:, но този Примолут нор някой знае ли за какво го изписват масово при всички нас??Ами де що изчетох в този форум всяка една от вас е пила в един или друг момент примолут нор преди самата стимулация/процедура...(Това което аз знам е,че е за регулиране на мензиса най-вече)..Също така ми прави впечатление че няма точно определено време за прием на това лекарство - както вече се разбра на мен ми го предписаха от 19ти ден за 10 дни напред,след което ще мине някакъв интервал време докато почна стимулациите,а виждам че при теб го почваш утре,и веднага след това Декапептил,т.е. няма никакъв интервал от време между двете...? :balk_160: ох сигурно ви звуча малоумно,но все още ми е мъгла всичко... :oops: :oops: :oops:

Да,правилно си разбрала,че е за регулиране на менструацията.Аз също ще го пия от 19-ти ден  на цикъла,10 дни.Но защо Примолут и Декапептил са в един цикъл не зная,нека се включат момичета,които са запознати.може би при всеки е индивидуално по преценка на лекаря.
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #196 -: Януари 25, 2007, 22:18:06 pm »
На мен пък ми беше обяснено, че Примилут нор трябва да започна да пия между 1-ви и 3-ти ден от МЦ. На момичетата, с които правихме ин витро по едно и също време също. Аз лично го започнах на 3-ти ден, пих го в продължение на 16 дни. Сред Примилут Нор лекарят ми каза, че следва задължителна 3-дневна почивка - без никакви лекарства. На третия ден от тази почивка ми дойде отново. След тридневната почивка започнах с Декапептил. Беше ми казано точно така и досега не съм се замисляла защо е така. Приех го като задължително за всеки.
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #197 -: Януари 26, 2007, 07:11:17 am »
Да,правилно си разбрала,че е за регулиране на менструацията.Аз също ще го пия от 19-ти ден  на цикъла,10 дни.Но защо Примолут и Декапептил са в един цикъл не зная,
И при мен беше така от 19-и ден на цикъла Примолит нор, а от 21-ден Декапептил Депо. След като се спре примолита до 2-3 дни ти идва цикъла и започва стимулацията.
 Counterfeit, мила щом имаш толкова много притеснения, защо не се обадиш пак на док., ние тук и без друго само можем да гадаем какво е имала впредвид.
« Последна редакция: Януари 26, 2007, 07:33:09 am от peta »
*
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #198 -: Януари 26, 2007, 07:33:52 am »
момичета, има значение дали е с къс или дълъг протокол, това от кога до кога се пие примолута.
*
Re: ИНВИТРО/ИКСИ-януари-март 2007
« Отговор #199 -: Януари 26, 2007, 09:38:34 am »
Цитат
Counterfeit, мила щом имаш толкова много притеснения, защо не се обадиш пак на док., ние тук и без друго само можем да гадаем какво е имала впредвид.
Цитат
Ами да,аз това и ще направя началото на другата седмица - извинявайте въбоще не съм искала да ви тормозя да гадаем какво е,що е  :wink: То тва мойто дори не са толкова притеснения да ти кажа Peta,а по-скоро просто ми стана интересно(любопитно ако щеш 8) ),защото при всеки е различно...и исках да обсъдим и да видя и при вас как е било,това е.Както и да е, както казва Cygnus,явно времето на приема на примолут нор зависи дали е къс или дълъг протокола...Благодаря ви момичета за мненията,стискам палци на всички виииии!!А аз ше бегам че пак окъснях за работа... :?
« Последна редакция: Януари 26, 2007, 09:40:50 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!