0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Кървене на 23-ти ден
« -: Януари 09, 2007, 14:27:37 pm »
Какво може да е?
Не е имплантационно кървене, пропуснахме овулацията целенасочено, защото трябва преди това да повторим излседванията за хламидия.

Кървенето дори не усетих кога и как се е случило. Помислих че е менструация (че даже и питах на какво може да се дължи толкова кратък цикъл) но не беше - беше само веднъж и бледо розово ....

На какво може да се дължи?

Ще изчкам да ми дойде менструация (и да ми свърши естественно) и тогава чак на преглед. Давайте предположения за сега, че място не си намирам тези дни.
« Последна редакция: Януари 09, 2007, 14:29:45 pm от Тaня »

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #1 -: Януари 09, 2007, 15:17:20 pm »
Аз съм имала розово кървене няколко пъти - два пъти бях бременна и двата пъти завърших със спонтанен аборт (от розово кървенето постепенно стана червено). Случвало ми се е и ден-два преди да ми дойде, цикълът ми да започне с розово кървене и пак постепенно да се превърне в червено. Имплантационното кървене (имала съм го 2 пъти) винаги ми е било червено, точно като менструалното, никога розово. Веднъж говорих с лекарката ми и тя каза, че розовото кървене по време на бременност било често срещано и не винаги е индикация, че нещо не е наред. Понякога може да е спукан кръвоносен съд заради нарастването на матката.
 
А при теб какво е не се наемам да предположа... само искам да споделя от личен опит. Успокой се и не се шашкай, може наистина да е по-кратък цикъл. Причините за това могат да бъдат много.
*
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #2 -: Януари 09, 2007, 15:25:43 pm »
Не е по-кратък цикъл :( Докато рабера, че имам кървене, то взе че изчезна. Нямаше и ден, даже като се замисля не е имало и час. Беше свръх кратко кървене ......
Чета за разни ранички и  ме е страх. Преди 2 месеца бях на преглед ......, дано да не е раничка ...

Балгодаря за информацията

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #3 -: Януари 09, 2007, 15:30:40 pm »
За нищо... съжелявам, че не мога да ти помогна  :(

дано да не е раничка  :(

ще стискам палци всичко да е наред!!!
*
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #4 -: Януари 09, 2007, 17:01:17 pm »
Танче, не се притеснявай излишно, не е задължително да е раничка. Иди на лекар да те види. Може да е от много неща. От стрес, смяна на климата (топло-студено), промяна в хормоните и т.н.  Аз например получавам такова кървене от различни видове ежедневни превръзки (по-специално от ароматизираните), също така и от високо кръвно налягане (само, че тогава не ми зацапва, а си е обилен кръвоизлив), въобще има различни причини. При теб може да е било инцидентно само този месец.
Успех :)!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #5 -: Януари 09, 2007, 17:34:38 pm »
Може да е от по-ниски нива на прогестерона.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #6 -: Януари 09, 2007, 18:27:51 pm »
Таня, може да бъде всичко!
Но аз ти желая от цялото си сърце да е имплантационно кървене.
Стискам палци.


ПП: И аз така един месец уж се пазих много стриктно, ама не се бях опазила :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #7 -: Януари 09, 2007, 20:10:09 pm »
Таня ,дано да е за хубаво! :D
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #8 -: Януари 09, 2007, 20:36:56 pm »
Таня, аз прокървих на 23 ден и бях сигурна,че този месец ще ми дойде по-рано.Кървенето не беше силно, но не беше и розово, а кафяво,постепенно избледня.Беше придружено от болки и затова бях сигурна,че ще ми идва по-рано.Не мислих,че сме улучили ову-то този месец, но.......било бебе  :D
« Последна редакция: Януари 09, 2007, 20:42:22 pm от Дени (c6688tt) »
*
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #9 -: Януари 09, 2007, 21:01:30 pm »
извинете,че измествам малко темата, но може ли да има имплантация без кървене?
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #10 -: Януари 09, 2007, 21:09:13 pm »
Да.
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #11 -: Януари 10, 2007, 02:09:44 am »
извинете,че измествам малко темата, но може ли да има имплантация без кървене?

Разбира се, даже в голям процент от случаите няма дори и зацапване.
Имплантационно кървене си е рядкост. Аз например със сегашната ми бременност нямах.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #12 -: Януари 10, 2007, 08:53:48 am »
Таня, т.нар. раничка не кърви.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #13 -: Януари 10, 2007, 09:16:48 am »
Аз имах такова кървене в един период от около година, то беше по време на овулация и непоследствено преди началото на цикъл, но не беше точно кървене, а зацапване - от розово - до кафеникаво. Нито един доктор, тогава неуспя да установи причина затова, изписваха ми Дуфастон, или промивки със млечна киселина, които само засилиха тези зацапвания. Тогава реших че няма да му обръщам внимание и то някак изчезна, оттогава минага поне 2 години без такова зацапване /чукам на дърво и вс. дървено :?/, но... това беше лирично отклонение!
И двете ми приятелки, които забременяха имаха такова зацапване и после се оказа че са бременни! От сърце ти го пожелавам! :crossfingers:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #14 -: Януари 10, 2007, 09:41:34 am »
но.......било бебе  :D


супееер, успех Таня, дано и при теб приключат така нещата!  :D   :D  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #15 -: Януари 10, 2007, 09:50:35 am »
Хубави пожелания и надежди ми давате :). Ама няма да е,  поне този месец не :) Няма как - трябва овулация и сперматозоид, е - второто липсваше ;)

Мели - златна си :) Успокои ме и то много.

А дано е от кръвното или някой стрес. Това е далеч по-успокояващо от раничка ;)


"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #16 -: Януари 10, 2007, 10:35:43 am »
Когато е еднократно не е причина за тревога. Не му обръщай внимание.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #17 -: Януари 10, 2007, 11:02:00 am »
Ама няма да е,  поне този месец не :) Няма как - трябва овулация и сперматозоид, е - второто липсваше ;)



               Да - второто е много важно!!  :D   :D   :D

     Моето мъжле пък замина командировка и днес би трябвало да съм в ову, така че и при мен второто липсва този месец! Освен ако онзи ден не съм била  8O  :D целувки Таня!
           И късмет следващия път!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #18 -: Януари 10, 2007, 12:17:57 pm »
   И при мен имаше такова зацапване в предния цикъл на 22 и 23 ден.Такова нещо не ми се беше случвало никога през живота и аз се бях шашнала.Сега съм 4 ден от М. и ще изчакам да видя какво ще стане този месец и тогава ще ходя на лекар(ако евентуално се повтори).
*
Re: Кървене на 23-ти ден
« Отговор #19 -: Януари 11, 2007, 18:36:40 pm »
Как мислите при инплантация има ли тъпа болка ниско долу