0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Безплатни изследвания в ХЕИ
« -: Декември 22, 2006, 18:00:16 pm »
Момичета, току що си пуснах в ХЕИ-Пловдив
Спин
Васерман
Хепатит В
Хепатит С,
напълно безплатно и анонимно, НО от съвсем скоро се вписват имената в същите изследвания на жени, които им предстои АРТ процедура! Предполагам че и в другите градове ще е така, единственото неудобство е че резултатите излизат чак след седмица, но като се има в предвид че е безплатно...  :lol: съм съгласна да почакам.
Весели празници и да молим скоро всяка една от нас да гушне своето чедо!!!  :grouphug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #1 -: Декември 22, 2006, 19:33:55 pm »
Вписват се имената, ако много се примолиш и попаднеш на отзивчива доФторка в КАБКИС-а.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #2 -: Декември 22, 2006, 22:11:30 pm »
Не не, Зайо. Девойката която ме обслужи каза ясно и категорично, че ако е за прием в болница или нещо от рода на "трансплантация" /към което се причислявало и Инвитрото/ имената на пациента се вписват без това да е проблем, и това било от съвсем скоро.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #3 -: Декември 22, 2006, 23:24:04 pm »
ако е за прием в болница или нещо от рода на "трансплантация" /към което се причислявало и Инвитрото/

Това е по друг начин казано, Евро. Не всяко момиче ще иска навсякъде да се знае, че ще прави ин витро. Приемане в болница и т.н. звучи по-дискретно.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #4 -: Декември 23, 2006, 10:12:57 am »
Evro,ти как разбра за тези изследвания?И как момичетата от другите градове биха могли да проверят кога могат да отидат да си ги пуснат.В смисъл,ако се обадя в ХЕИ-Варна и задам въпроса:"Абе, в Пловдив вече правят безплатни изследвания за еди-какво си,тук кога ще има?" :lol:Та, да не са свързани със някаква програма или какво?!?Дай повече инфо,ако можеш. :bighug:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #5 -: Декември 23, 2006, 12:53:43 pm »
Ми Баракудке, незнам дали са по някаква програма или нещо такова, но 1 дружка ми каза че в нащо ХЕИ правели безпл. изсл. за хепатитите - и аз така или иначе реших да ги пусна щото ще ми трябват. И като отидох вчера, там много усложливо момиче ме посрещна и ми каза че това са пакет изсл. /хепатитите, спин, васс./ които са Абсолютно безплатни и анонимни, но както казах вече: в случаи че са за инвитро, от броени дни вече се вписвали имената на пациентите с цел да са валидни пред клиниката за която са предназначени.
Така че предполагам и във вашето ХЕИ ще ги има. До скоро наистина са били анонимни и това което е казала Заека е вярно, но учтивата девойка с гордост ми каза че ВЕЧЕ при дадените случай се вписват имената ни, дори без да и удостоверявам по някакъв начин че ще правя АРТ.
Сега нали върви някаква кампания за Спин - та може и да има връзка, незнам.
« Последна редакция: Декември 23, 2006, 13:10:06 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #6 -: Декември 24, 2006, 12:41:05 pm »
Аз също разбрах за тези изследвания в Пловдив, но като проверих в Хасково хич не бях услужливи по телефона и ми заявиха, че ако си платя ще ги направят  :( много грозно ми прозвуча и защо в един град ги правят, а в друг не не знам....
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #7 -: Декември 24, 2006, 18:51:30 pm »
Ще питам след Коледа и ще докладвам за Варна. :lol:
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #8 -: Декември 25, 2006, 08:58:44 am »
Момичета, като звъните в съответните ХЕИ-та (вече се казват РИОКОЗ), искайте да ви свържат с КАБКИС - кабинета за безплатно и анонимно изследване за СПИН - там правят изследванията.

Иначе ХЕИ-тата вече не работят и със здраванат каса за изследвания.
*
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #9 -: Декември 26, 2006, 10:32:02 am »
Аз моите си ги направих точно в ХЕИ - написаха ми името с много молби, но ми казаха, че ще си ги получа с тяхното номерче.
Един вид ми направиха услуга.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #10 -: Декември 26, 2006, 22:09:17 pm »
     Защо ми си струва,че открай време си има такъв кабинет в РИОКОЗ за изследване на Спин и Васерман.И когато кампании против Спин вървят също много ги препоръчват.Сега се сещам,че личната ми лекарка също беше споменала за това.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #11 -: Декември 27, 2006, 00:25:02 am »
Абе на мене идеята ми беше че ВЕЧЕ вписват имената за такива като мен. Това беше по-интересното което исках да кажа. Цифром и словом си спестих около 80 лв., което не е малко.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #12 -: Декември 27, 2006, 09:13:50 am »
Анонимността трябва да е само по желание, няма логика да отказват да ти впишат името, щом не желаеш да си анонимен???

Евро, благодаря за информацията :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #13 -: Декември 27, 2006, 14:27:56 pm »
Момичета и аз планирам да кандидатствам по касата догодина за инвитро и днес ходих да питам в РИОКОЗ - Бургас - с хиляди молби и естествено след като чинно си казах за какво искам изследванията да не са анонимни ми обещаха да ни впишат отзад на листа имената.
Мен обаче друго ме притесни - листа е едно хвърчащо лисче:(
Имате ли представа дали ще важи за пред здравната каса?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #14 -: Декември 27, 2006, 14:40:14 pm »
И то кво се оказва, че нащо ХЕИ /РИОКОЗ/ са най-любезни?!  :lol: Ми елате ни на гости и ще ви водя  :D - а vkas, аз само дадох кръв, резултатите ми казаха че ще са готови на 03.01.07 - но си ми дадоха съвсем лигитимно картонче с №. Предполагам, че щом ще са ни вписани имената в изследванията - то те ще са валидни за касата!
Ето и телефоните на най-любезното РИОКОЗ: 032/643-436, 032/277-453

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #15 -: Декември 27, 2006, 14:40:59 pm »
Важи - за 2006 г. така подадох документи - едва ли са различни бланките!
*
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #16 -: Декември 27, 2006, 15:23:09 pm »
Момичета а подпис и печат имат ли бланките на ХЕИ?
Отзад е написано името ми казаха, ама подпис и печат къде е добре да се сложи?
*
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #17 -: Декември 27, 2006, 18:19:12 pm »
По спомени - имаше нещо като печат и подпис. Всеки един от тестовете се прави май от различен доктор и той се подписва. Не помня да ми е изглеждало 'хвърчащо листче" тогава. Въпреки, че и аз се притеснявах дали ще мине.....
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #18 -: Декември 28, 2006, 12:54:43 pm »
А как стои въпроса със софийското ХЕИ-има ли някой, който е успял да си направи такива безплатни изследвания? И къде по точно се ходи за тези изследвания?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Безплатни изследвания в ХЕИ
« Отговор #19 -: Декември 29, 2006, 08:53:59 am »
www.sriokoz.com - търсиш КАБКИС и им се обаждаш.