0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Къде ще раждаме...
« -: Декември 21, 2006, 23:25:34 pm »
  Мамчета, решихте ли къде и при кого ще раждате? Дайте мнения, моля ви, че аз все още се лутам. Със сигурност съм решила да е в София, но къде ли? :balk_160: /тук в Благоевград положението е отчайващо/.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #1 -: Декември 22, 2006, 05:30:19 am »
Ми аз , то ми е и рано, незнам все още. Най -  вероятно където ми препоръчат от Стаменовата клиника. Във всеки случай бягам от Майчин дом и ІІ градска.
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #2 -: Декември 22, 2006, 11:02:40 am »
Аз ще съм в Майчин дом, там лежах три пъти до момента. Успях да видя отделенията за родилките (нормално раждане). След основен ремонт са, по две жени в стая със самостоятелна баня и тоалетна. Грижат се много добре за бебетата и родилките.
Ако не бях го видяла с очите си вероятно щях да раждам в Токуда.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #3 -: Декември 22, 2006, 12:35:07 pm »
За мен притеснениято беше "как да си намеря лекар, на който да разчитам поне 90%, че ще направи всичко възможно да защити бебето ми при раждане, имайки в предвид през какво съм минала?". Не искам да обиждам никого, но бебетата след стерилитет са по-ценни за майките, отколкото бебетата, заченати от спукан презерватив или на първото дигане на краката. И търсех лекар, които да разбере това и да се грижи за нас.
И....естественно чрез препоръка на моя любим д-р Владимиров, аз си избрах д-р Благоева. Ще раждам в Св. София (бившата Тина Киркова) и определено съм спокойна. Докторката е много мила, знаеща, способна, млада и обгрижва пациентите си както никой друг. И съм сигурна, че ще направи всичко възможно ние с бебето да сме добре. А доверието и спокойствието за мен са едни от най-важните неща за успешното раждане. А съдбата си знае работата.  :balk_602:  
« Последна редакция: Декември 22, 2006, 12:37:48 pm от oganche »

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #4 -: Декември 22, 2006, 14:20:53 pm »
Оги, ще плащаш на каса предполагам за избор на лекар? Казвай на всеки, който те пита при кого си - отношението км момичетата без избран лекар беше лошо в родилно отделение. Ако можеш плати си и за раждане във VIP зала - 100.00 лв (ако си нормално, ако е секцио няма да може). Преживяванията в предродилна зала не са от най-приятните ми спомени.
От вип стаите има смисъл само единичния вип, за двойния не си струва да плащаш - ползват се обща тоалетна и баня със съседната стая, както е и при обикновените. Аз бях в обикновена с 3 легла, имаше и с по 5 легла.
Питай за подробности, ако те интересуват.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #5 -: Декември 22, 2006, 15:08:02 pm »
Оги, ще плащаш на каса предполагам за избор на лекар?
Че ще се плаща е ясно. :balk_600: Досега толкова сме заложили, че плащането на раждането е въпрос, който изобщо не подлежи на обсъждане. Аз просто искам сигурност и професионално отношение, за да родя здраво бебе. Това е най-важното за мен.
С д-р Благоева решихме да е секцио. Не може да се резервира VIP стая предварително, но от Нова година отварят нов етаж с двойни VIP стаи и вероятността да се класирам за там е голяма. Пък и да не стане...здраве да е. В единична VIP определено не искам да бъда, щото си сам. Сумата за секциото е трицифрена и не включва цената на престоя във VIP стая.
Ултра, ти там ли роди?

*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #6 -: Декември 22, 2006, 15:26:49 pm »
Аз раждах в Майчин дом. Там съм оперирана и останах доволна, от раждането и грижите след това също.Ако се наложи пак бих отишла там.За вип стая не се уредих, просто защото бяха заети ,бях в обикновенна , но не съжалявам.Е вярно,че е мизерничко, не е като в частна клиника, но исках там най вече заради добрата база по отношение на неонатологията.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #7 -: Декември 22, 2006, 15:49:32 pm »
да не дава Господ, но неонатологията на Майчин дом наистина е може би най-добрата в България.
само дето положението със секциото в МД е много тегаво...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #8 -: Декември 22, 2006, 16:56:17 pm »
Джами,мен пък не ми стана ясно,защо са те мъчили за нормално,след като си искала секцио?
Аз ще си раждам при д-р Стаменов,не искам да рискувам с други лекари,които не познавам,всякакви ги има,нали знаете :x
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #9 -: Декември 22, 2006, 18:22:20 pm »
Джами,мен пък не ми стана ясно,защо са те мъчили за нормално,след като си искала секцио?

ами, Морки, точно защото в МД е много трудно разрешението за секцио. аз имах купища показания за секцио - възраст, кръвно, АФ синдром, два миседа, липса на разкритие при изтекли води и т.н. - но въпреки това ме държаха 13 часа, преди докторът ми да успее да уреди разрешението.
ето, при СтефиЗ също е имало проблеми с разрешението, хем лежа там предварително. докато бях там, коментираха случая на една тяхна акушерка, която също са оставили да се мъчи 16 часа без разкритие, преди да я срежат.

някаква политика е това, но жените страдат, а понякога последиците могат да са жестоки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #10 -: Декември 22, 2006, 19:12:13 pm »
когато аз лежах за задържане май месец в МД (на 7 етаж) имаше също проблем със секциото. почти всички момичета, на които им предстоеше раждане бяха със симптоми за секцио, но шефът на отделението заяви, че това било едва ли не животоспасяваща операция и само в изключителни случаи трябвало да се прибягва до него. Една жена даже си тръгна срещу подпис и лекуващия и лекар я прати да ражда във ВИТА
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #11 -: Декември 22, 2006, 19:41:36 pm »
и при мен беше така. първо викнаха професор Карагьозов да каже , че наистина при мен само секцио, даже да не се допуска нормално раждане. явно не им беше достатъчно и ме имаха за негово протеже, та викнаха друг професор, забравих му името, но физиономията му никога няма да я забравя. На близо 70 г, плешив и ме качи на стола пред една камара студенти и целия персонал на 5 ет и като почна да ме бъркааааааа та се забрави и отсече - секцио. след което се врътна и замина, а аз виех от болка и почнах да кървя. акушерките го изпсуваха и казаха - кво се е разбъркал, все едно чака бебето да му проговори от вътре. вярвайте момичета прегледа ми се стори вечен, сега струва ми се ако се наложи незнам дали ще позволя.Иначе от отношението на Дяволов не мога да се оплача , но жалко, че не можеше сам да взема решения и викаха консулти.
   Интересно, а тези, които раждат секцио пожелание, как се процедира???
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #12 -: Декември 22, 2006, 20:02:31 pm »
Не знам изобщо има ли секцио по желание в МД.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #13 -: Декември 22, 2006, 20:33:17 pm »
Като избирате, гледайте! Само това мога да ви кажа. Успех на всички чакащи!
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #14 -: Декември 22, 2006, 20:38:24 pm »
  А как стоят нещата в ТОКУДА, знае ли някой? Чух, 4е условията там били много добри, но от страна на специалисти и цени нищо незнам...
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #15 -: Декември 22, 2006, 20:42:11 pm »
Моя приятелка роди секцио във "Св. София" - частната клиника на д-р Мазнейкова и беше много доволна - чисто и ново, акушерка за нея, акушерка за бебето, нищо не си носи от къщи. За всичко това тя плати 1000 лв.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #16 -: Декември 22, 2006, 21:34:19 pm »
  А как стоят нещата в ТОКУДА, знае ли някой? Чух, 4е условията там били много добри, но от страна на специалисти и цени нищо незнам...

Знам, че има добри кадри от Майчин дом. Д-р Карагьозов - младши и Д-р Диков, и още ....но не ги знам. Иначе една приятелка роди при Мазнейкова и е доволна, но мисля, че плати повече. Утре ще се видя с нея сутринта и мога да я питам за подробности, ако искате.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #17 -: Декември 22, 2006, 21:49:29 pm »
  А как стоят нещата в ТОКУДА, знае ли някой? Чух, 4е условията там били много добри, но от страна на специалисти и цени нищо незнам...

  До колкото знам,ако си здравно осигурен е безплатно.Ако не си-600лв.,а ако искаш да си избереш екип-900лв.
<br />
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #18 -: Декември 22, 2006, 23:46:23 pm »
  А как стоят нещата в ТОКУДА, знае ли някой? Чух, 4е условията там били много добри, но от страна на специалисти и цени нищо незнам...

Чух, че още не са готови да израждат - едно момиче ходи скоро и било като строителна площадка - може би по-нататък...

Аз (ако успея да стигна) съм си избрала д-р Александров в АГ Варна. Даже не ми пука дали ще има места във ВИП-а - минала съм през огън и вода и за мен е важно да сме живи и здрави при "нашият" доктор  :D
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #19 -: Декември 23, 2006, 00:12:30 am »
Знам аз за "Майчин дом",там няма такова "животно"-секцио по желание!Затова треперя,да вляза в 9тия месец,че иначе имало нареждане от здравния министър всички недоносени бебета САМО в "Майчин дом".Моя приятелка са я мъчили там за нормално при д-р Дуковски,като е била и тя с показания за секцио,часове наред и след това я резнали.
Аз пък имам ужасен спомен от спонтанния ми аборт там и хич не я обичам тази болница.Незнам,може и да има добри специалисти,обаче отношението им беше кошмарно,направиха ме на маймуна там,изкараха едвали не ,че съм си предизвикала аборта сама 8O