0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #40 -: Февруари 22, 2007, 14:22:10 pm »
Бени, това е информирано съгласие, което се подписва преди всяка операция, както и преди раждане. Не се впрягай излишно, риск винаги има, но го има и при раждането и то в много по-висок процент. Щом си решила да ставаш майка, значи не те е страх от мечки.  :lol: Така или иначе ще трябва да родиш.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #41 -: Февруари 22, 2007, 14:24:07 pm »
Бени, тук документите, които подписваш са т.нар. документи за информирано съгласие. Аз като раждах ме накараха да ги подпиша. Свързани са с всичко - упойка, начин на опериране, алергична ли си, има ли някакви заболявания и т.н. Просто е един вид информация за пациента. Това тук в Германия е един вид тяхната застраховка ако нещо се случи. По принцип си е рутинна операция за тях и не би трябвало да има проблеми. Преди самото секцио тук ти правят снимка, т.е. гледат те на узи - при мен беше опериращата лекарка, така че да е информирана за плода и придлежанието. Не мисля че е толкова голям риска при едно секцио.
П.С. Желателно е обаче да си поискаш по-хубави тестове за упойката, защото аз направих алергичен шок.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #42 -: Февруари 22, 2007, 15:19:35 pm »
тъй нареченото информирано съгласие се подписва от пациента и в България - преди всяка манипулация. друг въпрос е, че понякога го подписваш постфактум, но това е неизбежно.

в МД уговорките с лекарите са изцяло "на черно". тоест, има официално плащане от 100 лева за избор на лекар, но сами се сещате, реалната цена на лекаря не е толкова.

лейди, защо пък 90% трябва да раждаш в МД.

много пъти съм го казвала - от Хранов съм с отвратителни впечатления, но пък много жени са доволни от него. мен ме оперира Дяволов, който наистина е майстор на секциото, но е чешит и малко вече не знам дали да го препоръчвам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #43 -: Февруари 22, 2007, 15:25:56 pm »
в МД уговорките с лекарите са изцяло "на черно". тоест, има официално плащане от 100 лева за избор на лекар, но сами се сещате, реалната цена на лекаря не е толкова.
Их как ги мразя тези работи "на черно", ами да фиксират една цена и да знаеш, че отиваш и си плащаш. Дори и да е различна за различните лекари! Какво пречи, еди кой си доктор - 400, еди кой си с повече титли по-добър и т.н. 500лв. А така какво -  каквото и да ми каже все ще се чувствам мината :(. Май няма да избера МД.
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #44 -: Февруари 22, 2007, 15:32:11 pm »
Лан на мен не са ми казвали да си плащам, направих го защото бях много доволна и ако не бяха те, незнам дали нещата щяха да се развият толкова благоприятно. Платих след операцията, така че и да не го бях направила резултата е един и същ. Никога не е обсъждана темата за плащането. Направих го защото исках. Имаше жени които не им плащаха нищо и също останаха много доволни./д-р Хранов и д-р Георгиев/
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #45 -: Февруари 22, 2007, 15:52:41 pm »
Cvetelina, беше ли си ги избрала предварително тези лекари или те бяха на смяна?
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #46 -: Февруари 22, 2007, 16:10:02 pm »
Три пъти влизах в МД през бремеността, първият път попаднах на д-р Георгиев, в последствие той ме консултира с д-р Хранов, защото при нас в 32г.с. се откри хипотрофия на плода, грижиха се много добре за мен. Не бяхме обсъждали раждането, но водите ми изтекоха в 36г.с., вече си бяха тръгнали, но когато им се обадих по тел. дойдоха в МД въпреки че след това бяха нощна смяна.
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #47 -: Февруари 22, 2007, 16:15:00 pm »
 :DТогава само БРАВО! може да им се каже на тези лекари! Т.е. ти си се отблагодарила финансово, без никой да ти е "намеквал" за това. Попитах, защото за "Св. София" от доста места чувам, че ако не си платиш предварително и не си избереш лекар, отношението е съвсем различно. Това явно не е така в МД.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #48 -: Февруари 22, 2007, 17:39:02 pm »
Цитат
лейди, защо пък 90% трябва да раждаш в МД.
Джам, заради кардиологичен проблем. Всички лекари, с които говорих в последните дни ме съветват да не раждам във Вита /там исках принципно/, а във МД, защото там са най-добри реаниматорите. Задължително на раждането ми ще присъства в екипа кардиолог. Даже вече се запознах с нея. Въпросът е да си избера доктор и екип /сиреч да уговоря плащането/ .
Я сподели повече за Дяволов, че ми го хвалят и от друго място.
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #49 -: Февруари 22, 2007, 18:11:44 pm »
в МД уговорките с лекарите са изцяло "на черно". тоест, има официално плащане от 100 лева за избор на лекар, но сами се сещате, реалната цена на лекаря не е толкова.

Добре де, ако сме се уговорили "на черно" с конкретен лекар, трябва ли да платим и 100лв за "официалния" избор на този лекар?
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #50 -: Февруари 22, 2007, 23:04:54 pm »
аз лично не съм плащала 100 лв за избор на екип. С  оглед на това , че 7 години съм чакала това бебе, и хукнах от Русе да раждам в София се уговорих с д-р Дяволов по препоръка на проф..Карагьозов. Наистина е чешит с малко черен и странен хумор, но пък важното е че беше перфектен в работата си.Какво ме интересува повече, все пак контакта ми с него беше единствено и само на операционната маса , няколко посещения в реанимация и в отделението след това.Малко говори, не разтяга локуми, но пък е точен с уговорките.Имаше доста жени с черни уговорки с други доктори и при спешно повикване за израждане са пристигали пияни или не навреме.Това ме притесняваше и за Дяволов и доста поразпитах и в бг.мама и ме увериха,че си спазва уговорките и е точен.Той ми определи датата за секциото, същата нощ беше нощна смяна, оперира ме за няма и половин час,премахна ми доста сраствания,вкара веднага мъжъ ми в реанимация за малко,даде си нарежданията и си тръгна.Следващите дни идваше всеки ден да ме види.Е не винаги усмихнат и приветлив, сигурна съм,че не бях само аз на главата му, но пък аз доволна и той също.Мърморех отначало на мъжъ ми че е чешит, той ми каза,че не съм му схващала хумора.Плейбоя на МД. :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #51 -: Февруари 23, 2007, 12:35:25 pm »
хахаха,значи и майчин дом си имало плейбои,внимавайте девойки! :lol:
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #52 -: Май 12, 2007, 17:45:39 pm »
Здравейте момичета!Искам да попитам какви са показателите по- които се преценява как да родиш?
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #53 -: Май 12, 2007, 22:39:09 pm »
Размери на таза, нисък ръст /често при ръст под 1.60 препоръчват секцио/, придлежение на бебето, килограми на бебето, евент. усукана пъпна връв, плацента превия, висок диоптер, прееклапсемия и още много други болестни състояния. Лекарят е този, кйто трябва да прецени комплексно.
*

    GabiBabi

Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #54 -: Май 19, 2009, 17:13:57 pm »
Ми аз , то ми е и рано, незнам все още. Най -  вероятно където ми препоръчат от Стаменовата клиника. Във всеки случай бягам от Майчин дом и ІІ градска.

Mami, az goreshto preporachvam d-r Dyavolov, roih pri nego predi 2 god, a imah dosta riskova bremennost, detence se rodi prejdevremenno, no shtastlivia kray dalja 99% na tozi chovek. Sega go preporachvam na priatelkite si i te sashto sa mnogo dovolni ot profesionalizma i otnoshenieto. da vyarno ne e ot mnogo prikazlivite i ne ochakvayte da vi dava podrobnostti za vsyako edno neshto, no kato te poeme go pravi dokray.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #55 -: Май 20, 2009, 00:10:00 am »
Ми аз , то ми е и рано, незнам все още. Най -  вероятно където ми препоръчат от Стаменовата клиника. Във всеки случай бягам от Майчин дом и ІІ градска.

Mami, az goreshto preporachvam d-r Dyavolov, roih pri nego predi 2 god, a imah dosta riskova bremennost, detence se rodi prejdevremenno, no shtastlivia kray dalja 99% na tozi chovek. Sega go preporachvam na priatelkite si i te sashto sa mnogo dovolni ot profesionalizma i otnoshenieto. da vyarno ne e ot mnogo prikazlivite i ne ochakvayte da vi dava podrobnostti za vsyako edno neshto, no kato te poeme go pravi dokray.
Добро утро ! Темата е стара. Вече съм родила и то при доктор Дяволов, който междувременно ми направи и друга гинекологична операция.
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #56 -: Юни 16, 2009, 21:46:04 pm »
А да споделите нещо за Торакс-Пловдив?
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #57 -: Юни 17, 2009, 00:56:15 am »
Аз родих там и съм доволна. Е, от акушерките има какво още да се желае, но пък педиатрите са безценни.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #58 -: Юни 17, 2009, 15:16:15 pm »
Аз, както и двете ми съседки родихме в Торакс Пловдив. И тричките сме много доволни. Вярно е че някои акушерки са малко криви, но без такива няма да е интересно. Хигиената е на много добро ниво, отделението има две бани с тоалетни, стаите са чисти и обикновено ако няма много хора настаняват по сам в стая, вече ако се струпат родилки, настаняват и по двама. Лекартие са изключително внимателни и много отзивчиви. Аз така и не мислих за други варианти, почти от самото начало на бременността си бях решила да родя там и така и направих и нито за миг не съжалявам. Трябваше да родя естествено, но понеже по средата на раждането се загубиха тоновете на бебка и веднага се намесиха, следящата ме лекарка - д-р Маркова веднага направи секцио. Та сега си се радвам на малкото съкровище :) и препоръчвам на всеки, в крайна сметка ако си плащаш така или иначе направо там, освен това не трябва да носиш нищо със себе си, теимат грижа за  всичко, от теб само една четка за зъби и някакви тоалетни принадлежности :), хайде със здраве и успех.