0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #20 -: Декември 23, 2006, 04:13:22 am »
Ами незнам, както Джам ви е написала по горе от гледна точка на специалисти МД е болницата, но това че е страшна бюрокрация също е вярно. Важното обаче отново е да намериш своя лекар. При мен показанията за секцио бяха малко, отежнената акушерска анамнеза (предишна операция), диоптри, но малки, което не е достатъчно и бебе 3 кг, коеот може спокойно да излезе по естествен път. Но въпреки всичко ме оперираха планово, защото лекаря направи всичко възможно, като дори не успя да вземе разрешение от шефа на болницата и след това се е наложило да изпише една кофа мастило заради мен. Но аз съм му безкрайно благодарна, защото по време на операцията стана ясно, че бебето така се е омотало с пъпната връв, защото била доста дълга, че дори не ми се мисли какво щеше да стане...
Навсякъде има добри лекари, но и добри хора, на мен доктора ми каза "не искам да се притесняваш за нищо, аз ти обещавам че ще имаш живо и здраво бебе". Все пак човека знае през какво съм минала и това че паниката и страха са опасно нещо в такъв момент.
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #21 -: Декември 23, 2006, 10:05:24 am »
Ми що не отидете в клиника Торакс - Пловдив, ей го на има няма един час път от София, пък и доктора е готин   :balk_602: :balk_600: :balk_68: и няма да имате никаква грижа
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #22 -: Декември 23, 2006, 11:55:16 am »
Ми що не отидете в клиника Торакс - Пловдив, ей го на има няма един час път от София, пък и доктора е готин   :balk_602: :balk_600: :balk_68: и няма да имате никаква грижа
Сърбят ме ръцете и мен от няколко дни това да препоръчам!
« Последна редакция: Декември 30, 2006, 20:12:27 pm от Verdi »
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #23 -: Декември 23, 2006, 14:34:17 pm »
Аз съм се засилила към Шейново и д-р Попов.
Три от операциите ми са при него, имам му все пак достатъчно доверие.
В Шейново е чисто и като условия е сравнимо с хотел, макар че това разбира се е най-маловажното. Отношението и на лекари, и на акушерки, и на санитарки е добро.
Не съм имала грам проблем с вписването в оперативната програма за секцио. Надявам се да не изникне нещо в последния момент.
Толкова съм свикнала вече с реда и организацията там, че ми е като втори дом 8O
ПОзнаваме се и с неонатоложката, която ще присъства на раждането, което пък ме успокоява, че най-важното - детето ни, също ще бъде в добри ръце.


Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #24 -: Декември 23, 2006, 17:37:25 pm »
Аз раждах във Вита, основно защото гинеколожката ми от 5-6 години д-р Мариана Райчева преди работеше там, сега също води раждания там. Струваше ми 1200 лв за секцио (1800 е цялата сума, но от тях 400 идват от здравната каса и 200 бяха отстъпка, защото фирмата ми им е корпоративен клиент). Секциото щеше да е по желание, но се оказа 2 седмици по-рано, по спешност. Неонатоложката беше д-р Валя Гергинова от Шейново, тази жена ми спаси детето - имаше тежка анемия и пневмония, които тя диагностицира светкавично, интубира го веднага и го прати в Мед академия. Другото хубаво беше, че Вита имат специална линейка с транспортен кувьоз, който има апарат за обдишване - ако няма такъв апарат, се обдишва на ръка, но така няма как лекарят да подава постоянно налягане всеки път и това увеличава риска от пневмоторакс. После ми казаха, че ако бяхме тръгнали на нормално раждане, бебето вероятно нямаше да се справи, освен това също имаше яко увита около врата пъпна връв.

Ако не бях направила вече конкретен избор на лекар, сигурно нямаше да ида във Вита, само защото е като хотел, това не е важно. План Б ми беше Св. София (Тина Киркова) - няколко познати родиха там в  последната година, във всички случаи с избор на екип (за което си имат официална политика и се плащаше 500 лв) и при всички раждането беше минало спокойно и според очакванията им.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #25 -: Февруари 22, 2007, 07:02:40 am »
Съжалявам, че бутам на горе тази стара тема, но имам питане.
Тъй като 90% е сигурно , че изрично трябва да родя в Майчин дом, моля споделете мнения за добри доктори.
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #26 -: Февруари 22, 2007, 10:07:06 am »
lady_11, имам лични впечатления от д-р Тюфекчиева, която ме оперира и в последствие ми води бременността и искренно ти я препоръчвам. Съжалявам, чене можах да родя при нея, защото беше в отпуск по време на термина ми. Имам и косвени впечатления от д-р Диков, който оперира едно момиче докато лежах там и също се справи перфектно. Беше се погрижил да и поставят например епидурална катетър заедно със спиналната упойка, така че тя не усети болка след операцията и лично се грижеше след операцията за нея.


Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #27 -: Февруари 22, 2007, 10:22:38 am »
Д-р Диков вече работи в Токуда. Иначе добри д-ри са Дяволов, Райчева, Георгиев, Хранов.
Хранов ти го препоръчвам горещо, той и георгиев ме оперираха и съм много доволна.
Анестезиолог ми беше доц. Анастасов, факир.
« Последна редакция: Февруари 22, 2007, 10:37:55 am от Cvetelina »
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #28 -: Февруари 22, 2007, 11:33:21 am »
Лейди, мен ме оперира д-р Манчев и доц. Маринов, нямам никакви забележки. Първата операция пак ми я прави Манчев и д-р Димитров. Но Манчев не се занимава с нормални раждания, а само със секцио.
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #29 -: Февруари 22, 2007, 12:00:23 pm »
Д-р Дяволов   :balk_602:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #30 -: Февруари 22, 2007, 12:04:06 pm »
Добре - а как се избира конкретен лекар в МД? Защото на "Св. София" гледам в ценорасписа, че има "избор на лекар -500лв". За МД обаче пише в "бг-мама", че е безплатно...Т.е. не виждам как става изборът на лекар?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #31 -: Февруари 22, 2007, 12:12:08 pm »
е още не съм раждала,но имам впечатления от Тюфекчиева и Хранов и са много добри.
<br />
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #32 -: Февруари 22, 2007, 12:15:27 pm »
Лан, от 20 дневния ми престой в МД останах с впечатление, че отиваш и се уговаряш с конкретния лекар. После като дойде време да раждаш, той се грижи да попаднеш в негова стая. И оттам урежда и секциото, защото в МД няма секцио пожелание. А е въпрос на договорка колко ще му платиш.
Моето инфо е от май, 2006г., така че може да има промени.
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #33 -: Февруари 22, 2007, 12:16:19 pm »
Доколкото знам - безплатно е в МД, когато отидеш и те поеме екип, който е на смяна. Ако вече искаш конкретен лекар, тогава трябва да имаш някаква уговорка с него, ама как точно се уговаряте и аз не знам...
Ако има някой повече или по-различна информация, нека я сподели. И мен този въпрос ме интересува.
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #34 -: Февруари 22, 2007, 12:22:48 pm »
StefiZ, това за диоптъра как го документират, отиваш с диагноза от очния или на доверие - каквото им кажеш?
« Последна редакция: Февруари 22, 2007, 12:33:09 pm от Lan »
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #35 -: Февруари 22, 2007, 12:32:06 pm »
Ами при мен си беше на доверие, ама е хубаво да имаш документ, но предполагам че доктора ще ти каже. :)
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #36 -: Февруари 22, 2007, 13:44:26 pm »
някой да знае за Карагьозов младши ли става http://standartnews.com/bg/article.php?d=2007-02-22&article=179377въпрос???
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #37 -: Февруари 22, 2007, 13:51:29 pm »
Да д-р Карагьозов младши и д-р Диков са лекари от МД, които се преместиха да работят в Токуда.
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #38 -: Февруари 22, 2007, 14:15:43 pm »
Привет момичета :),
искам и аз да и разпитам нещо във връзка с темата. Аз все оче сзм далеч от финала, но живот и здраве, ако стигна, почти съм решила, че ще е секцио /засега няма други индекации за секцио, но сзм на 38 лазерника все пак :D/ Най-вече защото съм чела и чувала, че е по безопасно за бебето.
Е да де, ама оня ден се разговорихме с едни приятели, мадамата роди преди 3,5 год секцио, тук в Германия. Та като споменах, че заради сигурността за бебето съм се насочила към секцио, те ми разказаха, как са подписали купишта документи, че поемат риска при секцио, защото можело да се получи някакъв фал при разреза и. т. н.. т. е. с една дума, че не било чак толкова сигурно откъм безопасността за бебето :(. Бе аз знам, че в Германия преди всяка интервенция те карат да подписваш подобни док., ама това ме поддикна към размисли, какъв е риска наистина.
Е, то е ясно, че от способностите на доктора зависи, но все пак

Обяснявали ли са ви на вас, подписвали ли сте документи?

*
Re: Къде ще раждаме...
« Отговор #39 -: Февруари 22, 2007, 14:20:57 pm »
Здравей albenanedelcheva!
Тук се подписват задължително подобни документи дори и при нормално раждане!