0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
От няколко дни ме притеснява един въпрос: Кога трябва да си направя нужните изследвания за раждането със секцио?

Имам направени изседвания за Спин, Васерман и Хепатит В в началото на бременността (07.06.2006), но не знам дали важат до края т.е. до раждането (термин 20.01.2007). 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Изследвания за раждане със секцио - какви и кога?!
« Отговор #1 -: Декември 21, 2006, 21:53:53 pm »
Тези изследвания важат. Задължително е да се тестваш за упойката преди раждането. Хубаво е да ти пуснат и една пълна кръвна картина. За друго - на мен поне не са ми пускали. Стандартното - измерване, пулс, статус при плода, кръвно налягане. Това са основните.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Изследвания за раждане със секцио - какви и кога?!
« Отговор #2 -: Декември 21, 2006, 22:59:45 pm »
Аз влязох в болницата също с тези изследвания, но освен това малко преди това ми бяха направили ПКК, урина. А, имах и кръвна група. В болницата ми взеха микробиология, защото решиха, че моята /правена 4-5 седмици преди това/ е остаряла.


*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Изследвания за раждане със секцио - какви и кога?!
« Отговор #3 -: Декември 22, 2006, 18:29:27 pm »
При мен секциото не беше планирано, а спешно. И в тарапаната трябваше да ми правят това изследване за алергия към упойките. Даже се учудиха как са го пропуснали по време на бременността.
При теб щом е планирано би трябвало да ти кажат какви изследвания трябват и да ти ги направят при някоя от последните консултации.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Изследвания за раждане със секцио - какви и кога?!
« Отговор #4 -: Декември 23, 2006, 23:34:34 pm »
При мен секциото не беше планирано, а спешно. И в тарапаната трябваше да ми правят това изследване за алергия към упойките. Даже се учудиха как са го пропуснали по време на бременността.
При теб щом е планирано би трябвало да ти кажат какви изследвания трябват и да ти ги направят при някоя от последните консултации.
Изследванията, които ми даде да си направя гинекологът ми са ПКК, Микробиологични (анален секрет), Урина - белтък. Имам изследване за кръвна група, правена ми по- рано и понеже съм с Rh (-) имам и едно изседване - Кумс от преди 2 месеца.
Единственото ми притеснение е за Спин, Васерман и Хепатит-а, да не би да не важат и да ме тикнат в изолатора.
Казаха ми, че теста за алергия към упойките се правел в АГ-то.
« Последна редакция: Декември 23, 2006, 23:36:53 pm от tina_cute »
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Изследвания за раждане със секцио - какви и кога?!
« Отговор #5 -: Декември 24, 2006, 08:18:38 am »
При мен секциото не беше планирано, а спешно. И в тарапаната трябваше да ми правят това изследване за алергия към упойките. Даже се учудиха как са го пропуснали по време на бременността.
При теб щом е планирано би трябвало да ти кажат какви изследвания трябват и да ти ги направят при някоя от последните консултации.
Изследванията, които ми даде да си направя гинекологът ми са ПКК, Микробиологични (анален секрет), Урина - белтък. Имам изследване за кръвна група, правена ми по- рано и понеже съм с Rh (-) имам и едно изседване - Кумс от преди 2 месеца.
Единственото ми притеснение е за Спин, Васерман и Хепатит-а, да не би да не важат и да ме тикнат в изолатора.
Казаха ми, че теста за алергия към упойките се правел в АГ-то.
Няма да те тикнат в изолатора :lol: Важат си тези изследвания...важното е да си ги носиш. Иначе на мен ПКК, тест за алегии към упойката, кръвно..такива неща.
Всеясно стана, че на мен после не ми трябваше тези изследвания :D
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Изследвания за раждане със секцио - какви и кога?!
« Отговор #6 -: Декември 24, 2006, 10:39:35 am »
Няма да те тикнат в изолатора :lol: Важат си тези изследвания...важното е да си ги носиш...

Аз от сега съм си ги нагласила в един джоб за документи, само никробиологичните ми останаха да направя (но мат'ряла все не идва, когато трябва  :lol:).
Момичета, благодаря Ви много за вниманието и помощта! Весели празници!