0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« -: Ноември 09, 2006, 20:21:10 pm »
Момичета,днес бях при док.Владимиров.Налага се за трети път да отстранявам хидросалпинкс(двустранен),за да мога да направя инвитро.Трябва да правя лапароскопия,и ми препоръчаха док.Попов.Ако някой има информация моля да сподели.Ще ви бъда благодарна.

Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #1 -: Ноември 09, 2006, 21:01:00 pm »
А защо за трети път? И аз имах хидросалпингс и ми срязаха тръбите. Сега едната пак събира течност, та затова съм любопитна.
За Попов, Данидан скоро прави лапаро при него и беше много доволна.
Успех!

lb2f
*
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2006, 10:38:41 am »
Слави, имаш късмет - аз правих при него лапаро преди 2 години, но си изрових визитката му:
приема му е бил в сряда от 14 - 17 ч., тел. в Шейново: 9659 420 или 422; моб. 0888 920781, но не знам дали е актуален...
Имай предвид, че е доста груб и припрян и се исказва много вещо за работата преди него на колегите му... Но иначе е корифей за лапарото и специализирал в Германия, тъй че мисля, че е добър избор!
Успех миличка!  :bighug:
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2006, 11:04:30 am »
Момичета,днес бях при док.Владимиров.Налага се за трети път да отстранявам хидросалпинкс(двустранен),за да мога да направя инвитро.Трябва да правя лапароскопия,и ми препоръчаха док.Попов.Ако някой има информация моля да сподели.Ще ви бъда благодарна.
Аз също ще попитам с цел да се повторя защо за трети път ???
При лапарото ако се прищипе тръбата нали няма опаснос да изтича течноста и да прави проблем за ембрионите -имам предвид ин-витро .
Аз съм със салпинкс на лявата тръба "умерени размери "-каквото и да значи ?-и се реших на лапаро защото док-рите не виждат друга причина за не успехите ми от ин-витрото .Но ми предложиха 2-варианта
1-Ако позволава тръбата и не е съвсем увредена -пластика
2- Ако пък не да я прищипат за да не създава проблем.
 Вие какво мислите???
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2006, 11:07:23 am »
Слави, имаш късмет - аз правих при него лапаро преди 2 години, но си изрових визитката му:
приема му е бил в сряда от 14 - 17 ч., тел. в Шейново: 9659 420 или 422; моб. 0888 920781, но не знам дали е актуален...
Имай предвид, че е доста груб и припрян и се исказва много вещо за работата преди него на колегите му... Но иначе е корифей за лапарото и специализирал в Германия, тъй че мисля, че е добър избор!
Успех миличка!  :bighug:
Здравей -би ли казала ако знаеш дали прави и пластика чрез лапаро ?
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2006, 11:25:18 am »

При лапарото ако се прищипе тръбата нали няма опаснос да изтича течноста и да прави проблем за ембрионите -имам предвид ин-витро .
Аз съм със салпинкс на лявата тръба "умерени размери "-каквото и да значи ?-и се реших на лапаро защото док-рите не виждат друга причина за не успехите ми от ин-витрото .Но ми предложиха 2-варианта
1-Ако позволава тръбата и не е съвсем увредена -пластика
2- Ако пък не да я прищипат за да не създава проблем.
 Вие какво мислите???
Аз понеже много се вълнувам от същия въпрос и доста статии прегледах, а и наскоро имах същата дилема... та това което прочетох е, че при моного малка част от пациентките се препоръчва отстраняване на хидросалпингса и пластика на тръбата. Също пише, че за много малка част от пациентите това лечение дава резултат и често хидросалпингса се "активира" отново при стимулация. Ако обаче твоят е малък и преценят, то има шанс.
В повечето случаи се препоръчва отстраняване цялата тръба, или "обгаряне" /срязване/, при което остава част от тръбата. Според моят доктор срязването е най-добрият вариант, защото при пълно отстраняване може да се наруши кръвоснабдяването на яйчника.
За клампирането знам, че вече започват да го отричат като метод. Често се случва клампираната тръба да изпусне. Така че, това не е вариант, на който аз бих се спряла /въпреки, че ми го предложиха/.
За Попов съм чела, че прави пластика, както и че е корифей на лапарото.
А за самото лапаро, операцията е кратка и възстановавянето е бързо. Няма от какво да се плашиш, смело пристъпвай към нея. Навсякъде пише, че шансовете за настъпване на бременност след отстраняване на хидрото са големи.
Успех!

lb2f
*
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #6 -: Ноември 10, 2006, 11:36:34 am »
Jimn, доколкото знам прави пластика и много го хвалят, но лично при мен проблема беше с множество миомни възли и не мога нищо конкретно да ти кажа. Но на мен при лапарото ми е направил допълнителен разрез около 3 см по средата , за да може да ги извади (имаше два 3х4 и 4х5 см), но този разреза го направи толкова фин, почти козметичен и вече почти не си личи
*
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #7 -: Ноември 10, 2006, 11:42:38 am »
Това за трикратното отсраняване на хидросалпингса е направо ужасно. Да не би да са ги махали с пункция преди това?

Иначе координатите, които ти е дала Ави са актуални, аз само ще допълня, че по-добрият вариант за записване на час е срядата, защото във вторник има огромен наплив. Аз съм правила две лапаро при Попов- първото за отстраняване на двустранен хидросалпингс. Последва пластика, но така или иначе нито тръбите пропуснаха след пластиката, нито стигнах до забременяване. Преди да започна инвитро опита си реших да направя още едно лапаро, ей така да ми е мирна главата, че ако евентуално се е появил "скрит" хидросалпингс ще го махна навреме и няма да си удрям главата в стената после, че не съм го предвидила. Е, оказа се, че при второто не е имало хидросалпингс - т.е. били са отстранени качествено. Лекарят е този, който решава как да подходи при конкретната ситуация. В зависимост от вида на хидросалпингса се избира и варианта за справяне с него - пластика, клампиране, "срязване" или пълно отстраняване на тръбата. Важното е докторската преценка да е точна, а Попов определено си знае възможностите. Има защо да бъде наричан "корифеят на лапароскопиите". Успех и кураж!

Между другото има страшно много писано по темата с лапароскопиите и д-р Попов, и тук, и в дир-а. Пусни търсачката  и ще намериш ако ти трябва много информация.


Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #8 -: Ноември 10, 2006, 11:44:16 am »
Благодаря за информацията момичета.Първите ми две,от която едната беше лапароскопия,а другата пластика бяха отдавна през 2002 и 2003г.Явно не са били и толкова успешни.Да не говоря,че док.Владимиров ми каза,че вече въобще не се препоръчва пластика,защото в повечето случаи е безрезултатна.Лапароскопията ми я правиха в Майчин дом при проф.Налбански,но той не присъства на операцията.Правиха ми я някакви доктори от Италия,които чрез МЗ си правили реклама на лапароскопа,да могат да го закупят нашите.Протокола ми го написа док.Пъневска по памет,2 месеца след лапарото.Въобще от тези хора там съм меко казано отвратена.Втората операция беше пластика на тръбите,и понеже ми я правиха в СЗ нашите светила тук,няма смисъл да казвам,колко е успешна.Та,затова момичета,ще има и трети път,за да мога да направя инвитрото.

*
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2006, 11:55:56 am »
Успех мила! Дано третото лапаро да е последно и скоро да след това борбата ти да се увенчае с успех!
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #10 -: Ноември 10, 2006, 12:18:42 pm »
Jimn, доколкото знам прави пластика и много го хвалят, но лично при мен проблема беше с множество миомни възли и не мога нищо конкретно да ти кажа. Но на мен при лапарото ми е направил допълнителен разрез около 3 см по средата , за да може да ги извади (имаше два 3х4 и 4х5 см), но този разреза го направи толкова фин, почти козметичен и вече почти не си личи
Благодария и на двете ВИ -наистина съм объркана но ще отида и при Попов в Шейново -да видим какво ще каже .
На мен ще ми е второ лапаро реди 1-7м имах лапаро от извън маточна и не проумявам като са видяли салпингса защо не са го отстранили .
Аз категорично не искам да ми се маха тръбата дали ще я клампира или обгори или пластика но не и махане и аз така съм чувала че трябва да е в окаяно състояние за да се премахне .
А за дясната ми тръба -където ми е била извън маточната -нея искам да ми провери лекара и ако се налага да има пластика !
Защото -не ми препоръчват хидротубация поради наличие на сълпингс за да проверядругата тръба . И трябва да реша до кряая на месеца .трябвало между 8-10 ден след цикъл да се прави .
А колко струва при ПОПОВ-лапарото знаете ли ?
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #11 -: Ноември 10, 2006, 13:47:36 pm »
Jimn, аз също имам 2 лапароскопии. При първата са ми направили пластика на едната тръба, а другата са я клампирали, като и двете са били с хидросалп. Сега ще правя иски, но док видя, че клампираната пак е събрала течност - правих II операция, с която ми отстраниха клампираната тръба. Личното ми мнение е, че клампирането е безсмислено - тази тръба каква функция извършва в случая!?!?Каквото и да решиш ти пожелавам успех.
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #12 -: Декември 05, 2006, 14:15:42 pm »
Кажете ми някой да е чувал за някакъв доктор в Шейново на име Немцов или нещо подобно?
Водел се един от най-добрите за генекологични операции и лапароскопии. Аз за първи път чувам за такъв. Една приятелка ми спомена за него - сестра и е била с извънматочна и успели при него да се уредят с  големи усилия и твърди че дори не са и махали тръба, само с лапароскопска операция са отсранили извънматочната бременност.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #13 -: Декември 05, 2006, 14:26:28 pm »
Да, докторът се казва Нецов, но вече не работи в Шейново.
Попов е по-добър от Нецов в лапароскопиите, макар Нецов да беше шеф отделение.
Ако е хваната в началото една извънматочна бременност е желателно да се отстрани с лапароскопия, а не с коремна операция. Случва се обаче по време на лапароскопия назначена по такъв повод да "открият", че бременността всъщност си е нормална....


Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #14 -: Януари 20, 2007, 23:08:37 pm »
най-добрия в цяла бьлгария за лапароскопия е др. попов а др.нецов вече не работи в шейново
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #15 -: Януари 21, 2007, 21:42:17 pm »
Правила съм лапаро при Попов през 2004. Моят случай беше от лесните, но все пак нямам забележки нито за работата, нито за отношението му, съвсем нормално си говори и с мен, и с мъжа ми след операцията.

В професионален план само добри неща съм чувала за него, миналата година се справи отлично с 6 степен ендометриоза на една позната, после ползвал филмчето за обучение на студенти. В друг случай откри нормална много ранна бременност при диагностично лапаро на приятелка със стерилитет - мъничето скоро навърши годинка :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #16 -: Февруари 08, 2007, 18:06:35 pm »
Да, докторът се казва Нецов, но вече не работи в Шейново.
Попов е по-добър от Нецов в лапароскопиите, макар Нецов да беше шеф отделение.
Ами аз си правих лапаро при Нецов 2003 и бях много доволна. Тогава се твърдеше, че той бил най-добрия в това, но всеки решава сам за себе си. Той сега приема в клиниката на д-р Мазнейкова. Тогава мисля, че платих към 500 лв., но сега сигурно цените вече са доста по-различни  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #17 -: Март 11, 2007, 15:24:06 pm »
Правила съм лапаро при Попов през 2004. Моят случай беше от лесните, но все пак нямам забележки нито за работата, нито за отношението му, съвсем нормално си говори и с мен, и с мъжа ми след операцията.


Iskah da te popitam sled tazi laparoskopia li stignahte do uspeshno zabremeniavane s myja ti i kakyv beshe problema?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #18 -: Март 11, 2007, 15:29:05 pm »
Inache az sy6to moga veche da se pohvalia s dore napravena laparoskopia pri dr.Popov ot Sheinovo i triabva da kaja che mnogo dobro vpechatlenie mi pravi i kato chovek i kato profesionalist. Nadiavam se tazi rabota koiato svyrshi da e ot polza i da uspeia da zabremeneia veche. Symneniata za hidrosalpings pri men otpadnaha, ednata tryba mi beshe provodima no leko prihvanata ot niakakvo srastvane, a drugata e veche otpushena i na iaicnicite e napravena niakakva procedura s lazer za da im se iztyni obvivkata i da imam ovulacia. :D
Pylno e s hora pri nego i priema pri predvaritelno zapisan chas vyv vtornik i sriada. Onezi telefoni gore sa aktualni. :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Помогнете ми за др.Попов от Шейново
« Отговор #19 -: Март 11, 2007, 19:29:54 pm »
Inache az sy6to moga veche da se pohvalia s dore napravena laparoskopia pri dr.Popov ot Sheinovo i triabva da kaja che mnogo dobro vpechatlenie mi pravi i kato chovek i kato profesionalist. Nadiavam se tazi rabota koiato svyrshi da e ot polza i da uspeia da zabremeneia veche. Symneniata za hidrosalpings pri men otpadnaha, ednata tryba mi beshe provodima no leko prihvanata ot niakakvo srastvane, a drugata e veche otpushena i na iaicnicite e napravena niakakva procedura s lazer za da im se iztyni obvivkata i da imam ovulacia. :D
Pylno e s hora pri nego i priema pri predvaritelno zapisan chas vyv vtornik i sriada. Onezi telefoni gore sa aktualni. :lol:
В сряда при него е по-спокойно. Може би, защото приема след обяд, а изследванията се правят все сутрин.
Успех със забременяването ти желая.