0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #60 -: Ноември 07, 2006, 20:15:16 pm »

             БРАВО! БЯХТЕ НЕВЕРОЯТНИ!
                        И как е възможно такъв геноцид от страна на касата?!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #61 -: Ноември 07, 2006, 20:59:33 pm »
 :youwoman:
 :flower:БЛАГОДАРЯ ВИ!
 :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #62 -: Ноември 07, 2006, 21:07:48 pm »
Момичета, бяхте перфектни!
Освен това не мога да се сдържа да не благодаря персонално на д-р Владимиров, за високата оценка, която ни даде, след като каза, че благодарение на Зачатие вече обществото гледа и говори по друг начин на този проблем!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #63 -: Ноември 07, 2006, 22:06:44 pm »
Браво за точните реплики на Ана. Направо съм изненадана. :lol:
Браво на Ирина за смелостта. :lol:
Браво на д-р Владимиров за признанието на Зачатие. :lol:
*
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #64 -: Ноември 07, 2006, 22:18:30 pm »
 :balk_46: :balk_47:браво момечета,благодарим ви. :bighug:
*
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #65 -: Ноември 07, 2006, 22:30:46 pm »
БРАВО АНИ И ИНА! :balk_46: :balk_47: :balk_81:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #66 -: Ноември 07, 2006, 22:33:16 pm »
С две н съм, моля :D
Участието ни в предаването трябваше да продължи след рекламите. Но се появи дядото и решиха, че неговият проблем е по-важен от този на 270 000 двойки със стерилитет. С д-р Владимиров бяхме подготвили още доста неща за казване. Той се опитва да уреди и участие в сутрешния блок на нова тв. Както винаги, той обеща и занапред да помага с каквото може и благодари на Зачатие, че благодарение на нас, пациентите му са много по-ерудирани и съответно комуникацията и работата с тях е по-лесна.
Браво на Ini - това й беше телевизионният дебют и смятам, че се справи повече от блестящо :youwoman:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #67 -: Ноември 07, 2006, 22:38:29 pm »
Браво момичета!  :balk_81: Успях да гледам една малка част от предаването, но според мен се справихте страхотно. А и Милен Цветков доста настъпваше служителката от касата, а тя само цитираше еди коя си наредба.  :D
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #68 -: Ноември 07, 2006, 22:51:22 pm »
Ох не съм гледала, до 7 бях в среща, ефирчето ме осведоми как е минало, ама и аз да кажа - БРАВОО АНИ! БРАВО ИРИНА! БРАВО НА ВАС!
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #69 -: Ноември 07, 2006, 23:03:09 pm »
За Гането, Мари и другите чужбинки ще се опитам да разкажа какво се случи, но не съм убедена, че ще се справя. Нека другите допълват и корегират.
Първо започна Милен Цветков с кратък анонс на акция "Буркан".
След това представителката на касата /така й не й запомних името/ реши да се похвали с новината, че ще отпуснат лекарствата по чакащите 140 молби. Явно за това я бяха изпратили и си мислеше, че ще "съберат точки". Но Ани много бързо я върна където й е мястото  :D
Ини разказа как не са й приели изобщо документите, как са спряли програмата без предупреждение. Беше точна и говореше с факти и дати.
Служителката от касата само цитираше решението на УС на НЗОК и разказваше как на време са уведомили районните поделения /явно за нея 1 ден е повече от достатъчен срок  :?/
Та Милен Цветков и казва: - Кажете на госпожата защо е дала 400 лв. на вятъра? /парите за подготовка на документите/
Госпожата от касата: - Искам да кажа на всички..
Милен я прекъсва: - Не казвайте на всички, кажете на на госпожата /визираше Ини/
Касата: - Искам да кажа на всички..
Милен вече разпален я прекъсво отново: - Госпожо, погледнете това момиче и му обяснете, защо е дала 400 лв. на вятъра? Не казвайте на всички. На нея кажете! /Напълни ми душата, чак се усетих, че съм седнала в леглото и ръкопляскам  :lol:/
Онази нищо смислено не успя да каже  :lol:.
После се включи Д-р Владимиров. Опита се да каже, че е нужна стратегия за борба със стерилитета и че проблема е много дълбок и сложен, че не трябва да се мисли на парче. Милин Цветков го прекъсна на два пъти с мотива, че предаването се занимава с проблемите на деня. Хубавото беше това:
Милен Цветков: - Трябва ли здравната каса да поема изцяло разходите по ин витро процедурата?
Д-р Владимиров: - Категорично ДА!
Милен Цветков: - Трябва ли касата да поема повече от един опит?
Д-р Владимиров: - Категорично ДА!
Милен Цветков: - Край на дебата! /Тук чак се просълзих от кеф/
От вълнение ми се губи точната хронология, но Ани се включваше постоянно с много умесни и точни забележки. Контрираше представителката на касата с факти, точно и на място! Успя да разкаже за голяма част от проблемите, като се има предвид краткото време, чак ми е трудно да повярвам колко болни теми засегна.
После пуснаха ефирните телефони. Имаше две много хубави обаждания, които запомних. Едното беше на жена, която е останала без деца, точно поради липса на гласност и информация, незаинтересованост на институциите... тъжна, но точно на място разказана история.
После се обади мъж, който също ни подкрепи.
Милен Цветков го пита: -Мислите ли, че касата трябва да поема повече от един опит?
Зрителя: - Да!
Милен Цветков към госпожата от касата: - Вие какво мислите?
Касата: - Няма средства.
Цветков към зрителя: - Казва, че няма пари, Вие какво ще отговорите?
Зрителя: - Ами да не си купуват скъпи коли и ще има пари  :lol:
Касата: - Аз ходя пеша на работа. Елате да видите къде работя.
А Милен Цветков: - Е, всички сме видали сградите на НЗОК  :lol: :lol: :lol:
Като цяло беше страхотно. Предаването остави ясна представа за безхаберието и некадърността на служителите от касата и най-вече на ръководството. Ани успя да насочи разговора към най-болните и важни проблеми. Сигурна съм, че пропускам нещо, но толкова се вълнувам дори в момента, че ми е трудно да си събера мислите на едно място.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА!

lb2f
*
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #70 -: Ноември 07, 2006, 23:14:15 pm »
Е след тоз разказ няма нужда да го гледам.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #71 -: Ноември 07, 2006, 23:27:21 pm »
Благодаря ти, Джази :lol: Момичета, невероятни сте значи :lol: Не че съм се съмнявала де ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #72 -: Ноември 07, 2006, 23:29:05 pm »
За Гането, Мари и другите чужбинки ще се опитам да разкажа какво се случи, но не съм убедена, че ще се справя. Нека другите допълват и корегират.

Джазибейби,  :kiss: :kiss: :kiss: Имам да те черпя! :beerdr:

Браво на Ултра, на Ини, на д-р Владимиров и на Милен Цветков! Браво!
Alexandra
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #73 -: Ноември 07, 2006, 23:29:30 pm »
jazzybaby , аз не съм от чужбинките, но също не можах да гледам предаването и много ти благодаря за разказа. Дори само като го четях настръхнах и ми се насълзиха очите.
Момичетата явно са били страхотни и са постигнали търсения успех. Има един такъв израз "да яхнеш гребена на вълната", според мен сега всички вие правите точно това. Накарахте хората да заговорят за нашите проблеми и сега използвате медийното внимание за да затвърдите постигнатото. Ето НЗОК намери изведнъж 60 мил.
Още веднъж поднасям искрените си поздравления на участничките и на тези които направиха възможно това да се случи :youwoman: :youwoman: :youwoman: :youwoman:
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #74 -: Ноември 08, 2006, 08:30:29 am »
Гледах предаването, бяхте невероятни момичета. Опитвах непрекъснато да се свържа на живо, но естествено "натоварено направление". Както и да е - исках да попитам - Защо беше дошла точно тази служителка на НЗОК, след като на половината въпроси отговаряше с "Това не мога аз да го кажа"? А какво може - да цитира само разни членове.....
Милен Цветков малко ме издразни с това "20 лв ли ви са проблема". Много ясно че не са 20-те лева, а самото игнориране на мъжкия стерилитет. Бях доста пищисана, мъжа ми много ми се смя, защото сама си говорех с телевизора.
Иначе за Ани и Ирина  :youwoman: :bighug:
*
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #75 -: Ноември 08, 2006, 08:56:47 am »
Гледах предаването :) Много ми хареса. Браво на Ани и Ини. Момичета бяхте страхотни :) Поздравления и за д-р Владимиров :)

Супер готино беше как всички поставихте г-жата от касата на мястото и :) Дано тези от НЗОК хубаво са гледали предаването.....

Още веднъж поздравления за нашите момичета :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #76 -: Ноември 08, 2006, 09:19:15 am »
Не гледах предаването, но инструктирах родителското тяло и ми преразказано.
Благодарности на смелите момичета, на всички участници , на Милен Цветков, на д-р Владимиров, на Зачатие, на всички! :balk_7:
Разбрах и от отзивите че сте се справили чудесно!
Браво на екипа на предаването, че са убедили представител от касата да присъства в предаването!
Прекланям се пред смелостта  и решителноста ви! :youwoman:
*
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #77 -: Ноември 08, 2006, 09:36:15 am »
  Благодаря Ви много момичета за подкрепата и хубавите думи!  :wave:

Опитахме се да засегнем колкото се може повече въпроси, но времето бе малко, трябваше да продължим и след рекламите, но се появи нещо "по-спешно", така и не разбрах какво.
Съжалявам само, че Милен не бе разбрал, че д-р Владимиров е на наша страна и наистина,  има нужда  да се разработи цялостна стратегия.   

Но важното, е че от три дни присъстваме по медиите и се дава гласност на нашите проблеми и ето че вече има резултат - 140 молби ще бъдат одобрени. :grouphug2:

*
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #78 -: Ноември 08, 2006, 10:03:16 am »
Аз също нямах възможност да гладам прадаването, но ви благодаря момичета за всичко, което правите за всички нас.
Искам да благодаря и на всички , които организираха и подкрепиха акция Буркан.
Честно ви казвам просълзих се като видях момичетата които съвсем скоро станаха мами там пред сградата на НЗОК. БЛАГОДАРЯ !!! :bighug:
« Последна редакция: Ноември 08, 2006, 10:30:13 am от ara »
Re: Отново Милен Цветков - спешно
« Отговор #79 -: Ноември 08, 2006, 10:16:10 am »
Благодаря на участничките в предаването. Благодаря и на д-р Владимиров. Благодаря на инициаторките на акциите, на участниците и специална благодарност на Мели, че с нас по всички възможни начини.
Благодаря ви!