0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: отзиви за протеста
« Отговор #80 -: Ноември 06, 2006, 10:14:16 am »
Момичета, и аз бях от дошлите на протеста, и съм много горда със себе си, въпреки скромния ми принос  :lol: Мярнах се в един от репортажите с моето чисто бяло яке и бяла шапка  :lol: :lol: :lol: Бях довела и половинката, ама той не се престраши да се покаже. Само по някое време изпълзя от колата и се присламчи най-отзад, все едно е случаен минувач :P Той обаче се запознал с някакъв чичо, който минавал наблизо, но като видял за какво протестираме решил да остане. И му разказал как много дълги години с жена си не можели да имат деца, и сега му било много мъчно да ни гледа и нас. Дано сред повече хора получи отзвук нашия проблем, сигурно и сред политици, журналисти и висши чиновници в НЗОК има такива, които са били дълги години бездетни. Дано се докосне някоя струна в душите им и се задейства огромната бюрократична машина в наша полза!
*
Re: отзиви за протеста
« Отговор #81 -: Ноември 06, 2006, 10:15:52 am »
Миники, Ефирче, Куки,неможахме да се запознаем пак :(
Уж гледах, гледах...... ама  :dontknow:
Аз пък да ви кажа, понеже незнаех къде е точно НЗОК, питах едни баби на пазарчето пред Енергопроект, и те ме упътиха към един жилищен блок.
На вратата имаше табелка НЗОК. Ама явно е бил някакъв офис :balk_149:
Извадих си аз бурканчетата от раницата, подредих си цветенцата, позавъртях се, ама много неестествено ми се стори да няма никой! :balk_160:
Тръгнах аз на обиколка, да видя какво не е наред и срещнах мъж и жена. Попитах пак къде е НЗОК /срамота, да не знам!/ и те ми казаха:
"Ей там, по - надолу, ама какво става, има толкова хора, телевизии и пр", Аз им обясних с две думи и хукнах да си взимам бурканчетата обратно :balk_56:
В крайна сметка целта беше постигната!
НЕ беше страшно и не болеше!
Радост се настани в душата ми, мисля че трябва да продължаваме в същия дух!
Сега си мисля  - Що да не атакуваме с картички сайта на президентството? Там поне може и да не ги изтрият, ще вървят заедно с писмото до президента!
Целувам ви и ви обичкам всички! :bighug:
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: отзиви за протеста
« Отговор #82 -: Ноември 06, 2006, 10:28:29 am »
Може ли да кажете брлоя на изпратените картички, че 523 ми се видяха малко  :(
Re: отзиви за протеста
« Отговор #83 -: Ноември 06, 2006, 10:34:51 am »
Мацки, аз малко се бях ошашавила вчера пред касата, а и гледах да опазя свеки да не даде интервюта на всички медии, та успях да запомня само миники, рали-пат, дидето, мели, джамче...ох, простете ако бъркам джамче с ултра, ама за пръв път ми беше


Аз бях с късо черно яке, права дълга коса, е ,не много дълга, и една клоширана пола в бяло и черно.  И джитках насам натам през цялото време.

МОмичета, благодаря ви за благодарностите, заедно можем и повече!

 а картичките са 474 до момента..
*
« Последна редакция: Ноември 06, 2006, 10:42:31 am от cygnus »
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: отзиви за протеста
« Отговор #85 -: Ноември 06, 2006, 10:40:53 am »
Хм,  :balk_161: много малко картички.Все си мислех, че ще са над 1000
Re: отзиви за протеста
« Отговор #86 -: Ноември 06, 2006, 10:50:54 am »
Мда, картичките наистина са малко- аз пратих няколко, пратих и готови картички на познати, за да ги препратят. Наистина, надявах се да са много повече :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: отзиви за протеста
« Отговор #87 -: Ноември 06, 2006, 10:54:56 am »
Ами щото ние май играхме честно. Мели каза, че няма нужда по много от един човек, за да са реални резултатите. Иначе както се смя мъжа ми снощи, твоите щяха да са 60 :lol: Ако решите да продължим пращането - аз съм готова да им наспамя пощата ;) Да има какво да трият :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: отзиви за протеста
« Отговор #88 -: Ноември 06, 2006, 11:04:09 am »
ето и едно мнение след публикацията тука http://news.ibox.bg/news/id_2037672006

Искат с народни пари да си правят деца, после ще искат с народни пари да ги отглеждат. Не достигат лекарства за болните, те искат ин витрото да им плащаме. Алооу, ако толкова искате дете, идете си осиновете някое изоставено циганче и му дайте шанс за добър и щастлив живот в нормално семейство.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: отзиви за протеста
« Отговор #89 -: Ноември 06, 2006, 11:11:17 am »
Поздравления и от мен!!!!!! Има го отразено и в днешния в. 24 часа! И във в. Дневен Труд!!
Б Р А В О, момичета!!!!
НИЕ МОЖЕМ!!!!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: отзиви за протеста
« Отговор #90 -: Ноември 06, 2006, 11:14:19 am »
Ей, Лиле, причерня ми от това :x И се разписах. Ай ще му се невидеше и смотльото :balk_198:

Цитат
Аз не желая да ползвам народни пари. Плащам си здравните осигуровки като поп и желая след като плащам такива да си ги ползвам. Това са моите пари, които отиват за скъпи коли и големи заплати на чиновниците от здравната каса. Не желая да осиновявам дете, защото в детските домове е пълно с ромчета. С какво аз съм заслужила да осиновя такова дете? А кукувицата дето го е родила да яде моите пари от държавата???
Ти като си толкова отворен - що не си осиновиш дете?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: отзиви за протеста
« Отговор #91 -: Ноември 06, 2006, 11:22:40 am »
Искат с народни пари да си правят деца, после ще искат с народни пари да ги отглеждат.

Всеки гледа от неговата си камбанария. Ще замълча да не ставам гадна, ама такъв отговор мога да му спретна на този в стил "ние деца нямаме в тази държава, той седнал да мисли как да си излекува гъза от хемороидите...", но няма да го напиша! Вече съм добра! :?

Извадих си аз бурканчетата от раницата, подредих си цветенцата, позавъртях се, ама много неестествено ми се стори да няма никой! Тръгнах аз на обиколка, да видя какво не е наред и срещнах мъж и жена. Попитах пак къде е НЗОК /срамота, да не знам!/ и те ми казаха:
"Ей там, по - надолу, ама какво става, има толкова хора, телевизии и пр", Аз им обясних с две думи и хукнах да си взимам бурканчетата обратно :balk_56:

Само по някое време изпълзя от колата и се присламчи най-отзад, все едно е случаен минувач Той обаче се запознал с някакъв чичо, който минавал наблизо, но като видял за какво протестираме решил да остане. И му разказал как много дълги години с жена си не можели да имат деца, и сега му било много мъчно да ни гледа и нас.

Цитат
Днес отивам на спирката да си купувам вестници... И лелята - еййй, аз вчера те видях по телевизията, да знаеш, на братовчедката дъщерята има проблеми и не знае къде да търси информация - я ми дай някакви координати, и тя да се присъедини към вас....

Това са такива мили моменти, толкова истински, толкова неподправени, толкова безценни. Порастваме всички. Ставаме по-големи, по-силни, по-можещи, по-знаещи! :grouphug2:

Alexandra
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: отзиви за протеста
« Отговор #92 -: Ноември 06, 2006, 11:40:09 am »
И аз се видях снощи по новините на БТВ, в последните кадри: вървим двамата с мъжа ми, с по един буркан...

Четох "Труд" – пише:
"Жени от сдружение "Зачатие" протестираха вчера с децата си пред здравната каса в столицата срещу спирането на програмата за лечение на безплодието”
***Малко е сбъркано тука: “жени с децата си, протестират срещу безплодието” – не мислите ли?

Re: отзиви за протеста
« Отговор #93 -: Ноември 06, 2006, 11:43:44 am »
Ами щото ние май играхме честно. Мели каза, че няма нужда по много от един човек, за да са реални резултатите. Иначе както се смя мъжа ми снощи, твоите щяха да са 60 :lol: Ако решите да продължим пращането - аз съм готова да им наспамя пощата ;) Да има какво да трият :lol:
Аз пратих от моите 2 пощи и на мъжа ми от 2-те пощи. Но пратих вторите картички, защото не бях сигурна в отложеното изпращане на абв-то. Иначе, не съм целяла да ги спамя, но мисълта ми е, че много хора влизат тук всеки ден и ако всяко момиче  е пратило по две( от свое име и  от половинката си), би трябвало да са доста повече. Е, срамота е, дори картички да не изпратят хора, които черпят инфо от сайта. Убедена съм , че има такива!
*
Re: отзиви за протеста
« Отговор #94 -: Ноември 06, 2006, 11:45:46 am »
А по БТВ-то имаше израз "бездетни майки". :x
Re: отзиви за протеста
« Отговор #95 -: Ноември 06, 2006, 11:50:40 am »
Мен ме издразни,че навсякъде натъртват и повтарят фразата "бездетни двойки" и други подобни??Сякаш сме някаква форма прокажени, по дяволите :x..А тези, които имат деца и са дошли на протеста, какво за тях???

Re: отзиви за протеста
« Отговор #96 -: Ноември 06, 2006, 11:55:00 am »
А по БТВ-то имаше израз "бездетни майки". :x

Не се ядосвайте, момичета. Повечето журналисти не се подготвят по темите, които ще отразяват и говорят глупости. А жлъчни коментари винаги ще има. Малко са хората, които не участват в нашата битка и пак разбират за какво става въпрос. Важното е, че събитието беше отразено във всички основни медии. 
Re: отзиви за протеста
« Отговор #97 -: Ноември 06, 2006, 12:02:46 pm »
Искам да благодаря на всички, които в този студен ноемврийски ден намериха сили да отидат пред сградата на Здравната каса в София, за да защитят нашите права!
Благодаря ви, момичета, благодаря ти, Мели!!!

Аз почти не пиша напоследък... Все още не съм изпълзяла от черната дупка, в която попаднах след неуспешното ИКСИ. Но в този момент нямах право да замълча, защото това, което правите е един малък подвиг в името на нашето щастие.

Моля Ви, нека не спираме, да продължаваме с акциите! Сигурна съм, че все повече от нас ще намират сили да се включват в тях.

Имам идея за нова акция... по-подходяща за тези, които все още не намират сили да говорят открито за проблемите си... Акция... ох, помагайте ми с името...

Така си я представям: нещо като тема тук във форума, в която всяка една от нас да опише колкото се може по-подробно разходите, които са направили със съпруга си със собствени средства при борбата със стерилитета, заради ненормалното функциониране на здравната система.... всяко едно от мненията да започва и завършва по един и същи начин... например... за начало: "Заради неадекватното функциониране на здравната система и липсата на клинична пътека за лечение на стерилитета, нашето семейство е направило следните разходи...." А за край: Ние искаме да създадем и отгледаме свое дете! Стерилитетът е заболяване! Стерилитетът трябва да се лекува! Съпругът ми има ... години осигурителен стаж! Аз имам... години осигурителен стаж! Защо Държавата и Здравната каса абдикират от нашия проблем! Това е геноцид спрямо нас!"
Горе-долу така си го представям... Като се съберат достатъчно мнеия, същите да бъдат изпратени като линк и като разпечатка до различни държавни институции и до медиите...
Re: отзиви за протеста
« Отговор #98 -: Ноември 06, 2006, 12:16:16 pm »
Браво момичета!

Ей, Лиле, причерня ми от това :x И се разписах. Ай ще му се невидеше и смотльото :balk_198:

И аз така, не издържах и се включих:

Става въпрос и за отчетност на така наречените "държавни пари", които все пак идват от нас. Не може да даваш надежди на над 1000 семейства, че ще са включени в програмата и в момент да се окаже, че няма пари. Парите стигали за 600. Къде потънаха средствата, предвидени в бюджета? Защо доставните цени, договорени с касата са по-скъпи от тези в съседните страни?
Който иска да осиновява. Това си е личен избор. Аз бих го направила, ако съм изчерпала всички възможности за свое биологично дете.
Стерилитетът е болест. Болест на нацията. 270 000 са стерилните двойки в България. Това спрямо младото активно население в репродуктивно възраст в проценти колко е ?Огледайте се около себе си и ще ги видите.
Държавата трябва да има активна позиця по този проблем!
Успех на всички, които се борят!

Е баси злобния народ!
*
Re: отзиви за протеста
« Отговор #99 -: Ноември 06, 2006, 12:35:55 pm »
И аз получих:
Your message

  To:      NZOK
  Cc:      INVITRO_JIVOT
  Subject: INVITRO=JIVOT
  Sent:    Sun, 5 Nov 2006 11:56:30 +0200

was deleted without being read on Mon, 6 Nov 2006 10:44:46 +0200
, предполагам и всички останали, ама това само ме амбицира пак да им изпращам, пък те нека си трият!