0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #20 -: Ноември 16, 2006, 13:20:03 pm »
Бравооо! Много обичам такива новини. Относно пола - при мен се видя в 14-та г.с., колкото до главата и "чертите на лицето" - направо си беше стряскащо. За най-весели намирах ръцете и крачката. Стискам ти палци и ти желая късмет!
*
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #21 -: Ноември 16, 2006, 18:57:11 pm »
Чудесно!!!
Щастливка си. И аз се заредих с позитивизъм покрай твоята история.
Дай Боже всекиму твоя късмет.
Сега концентрирай всичката си положителна енергия към бебчето. Бъди здрава и всичко останало най-добро ти желая!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #22 -: Ноември 16, 2006, 19:52:24 pm »
Мъжът ми каза, че много ясно е видял същото  :D Кажете възможно ли е толкова рано да се види полът? Моля, споделете вашият опит! Тъкмо влязох в 11 г.с., но ултразвукът беше много, много добър, щом можех да различа и чертите на лицето...  :lol:

Много рано, бре! Ти май си в чужбина?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #23 -: Ноември 17, 2006, 12:42:09 pm »
Много рано, наистина ! Трябва да е много специален този УЗ  :balk_103:

Много се радвам за теб и много късмет ти желая  :balk_21:!
Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде ...
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #24 -: Ноември 17, 2006, 22:49:50 pm »
Късмет!Леко бременеене! yahoo_17 :babyflips:
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #25 -: Ноември 18, 2006, 08:55:36 am »
Много късмет ти желая и лека бременност!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #26 -: Ноември 19, 2006, 08:43:58 am »
Пожелавам ти щастлива бременност и едно малко човече да зарадва теб и таткото накрая :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers:


*
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2006, 10:06:04 am »
Кажете възможно ли е толкова рано да се види полът? Моля, споделете вашият опит! Тъкмо влязох в 11 г.с., но ултразвукът беше много, много добър, щом можех да различа и чертите на лицето...  :lol: 
Хи, хи, хи :lol: :lol: :lol:  Ние с мъжът ми ходихме на фетална морфология в 16 седмица и  д-р Томова каза, че ще е момиче. Когато си тръгнахме, аз много въодушавена попитах мъжа ми дали е видял бебчето, той ми каза : "Да, приличаше ми на извънземно".... :lol: :lol:
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #28 -: Ноември 19, 2006, 20:47:38 pm »
ха ха ха , извънземно ! Голям шегаджия е ... :balk_117:
Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде ...
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #29 -: Ноември 30, 2006, 18:18:14 pm »
Благодаря ви за милите думи и пожелания:) Означават много за мен:) Носят ми спокойствие и вяра, че този път всичко ще бъде наред!

Надявам се да се уредя с още някой ултразвук в най-близко време и обещавам да ви държа в течение.

Поздрави!!!
*
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #30 -: Ноември 30, 2006, 20:42:38 pm »
Обаждам се в темата по няколко точки:

1. Толкова е приятно да прочетеш правилно написан, културен постинг! Честна дума, в днешно време е рядкост!

2. Стискам палци на ръцете и краката за лека бременност и здраво бебче накрая.

3. Господ здраве да дава на човека, изобретил Интернет. Това с пулса хич не го знаех.

4. Напрежението е огромно. Стискай зъби! Покажи от сега, че ще бъдеш един силен родител!

Мари
Alexandra
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #31 -: Декември 01, 2006, 00:26:18 am »
3. Господ здраве да дава на човека, изобретил Интернет.
всъ6тност май са двама :D. некви хамерикански студент4ета бяха ако се не лъжа :kiss:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #32 -: Декември 01, 2006, 17:48:59 pm »
Ох, сякаш четях за себе си : ... какво бих направила - бих отишна при друг лекар! Ти къде ходиш, от къде си? ...
аз също ти предлагам да потърсиш и друго мнение. аз също съм с два спонтани аборта в рамките на 1 година. при мен проблема се оказа друг, но на скоро го отсраних надявам се и чакам контролния, за да се успокоя. и след това си мисля да потърся и още 1 мнение, за да съм сигурна, че всичко е ок
повече почивка и позитивни мисли и вярвам, че ще се роди  през юни или през май, не вярвам това да ти е от значение
целувки
« Последна редакция: Декември 01, 2006, 17:56:43 pm от ujasia »
*
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #33 -: Декември 01, 2006, 17:55:29 pm »
чак сега прочетох всичко, май съм закъсняла с каментара си, ама нищо
важното е че всичко при теб е ок ;)
надявам се да продължиш темата, за да пишеш през какво минаваш, вярвам че ще е полезно на всички нас и скоро да споделим с теб и ние такава радост
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #34 -: Декември 01, 2006, 23:52:51 pm »
Моооже да се види пола дори толкова рано, особено на хубав УЗ. На нашия младеж го видяхме в началото на 13 г.с. на възстаричък УЗ, но лекарката много му разбираше. Желая ти успех, позитивна нагласа и прекрасно бебоче!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #35 -: Декември 14, 2006, 08:01:32 am »
Здравейте отново! Стана ми много приятно като видях, че сте писали по темата ми.

чак сега прочетох всичко, май съм закъсняла с каментара си, ама нищо
важното е че всичко при теб е ок ;)
надявам се да продължиш темата, за да пишеш през какво минаваш, вярвам че ще е полезно на всички нас и скоро да споделим с теб и ние такава радост

Сега ще разкажа подробно за всичко ново:
 
Лекарката ми се обади преди около седмица и каза, че иска да отида на нещо като контролен преглед, за да види как протича бременността.

Когато отидох мед.сестрата ми премери килограмите, кръвното налягане, даде ми книжки и брошурки с образователна цел /правилното хранене, упражнения за бременни, информация как бебето расте през всяка една г.с., предложения за имена за момиченца и за момченца /според зодията/, предложения за детска стая и... още 1100 нещица в този дух, които намирам за интересни и много забавни/. Обсъдихме хранителният ми режим, начин на живот и т.н. и т.н.

След това пристъпихме към същинският преглед. Той се състоя от гинекологичен преглед с цитонамазка, казаха ми, че това включва и изследвания за рак на шийката на матката, за всякакви болести предавани по полов път и за всякакви известни на медицината възпаления и инфекции. След това имах и преглед за рак на гърдата, преглед уши, нос, гърло и накрая любимата ми и дългоочаквана част - ултразвук! Добрата новина е, че бебко е пораснал, видях ръчичките и крачетата, махаше и се премяташе :) , но този път явно беше по-срамежлив от предишния, защото реши да не ни покаже дали е момченце или момиченце, но аз вярвам, че ще е първото :D Лекарката ми погледна и яйчниците, увери се, че кистата от миналия път е изчезнала, каза, че матката е затворена, което е хубаво и така.

След това имам чувството, че ми източиха цял литър кръв за разни други изследвания. Направиха ми и тест за диабет, който Слава Богу минах без проблем! Накрая ме помолиха да разпиша някакви формуляри - че разрешавам да ме тестват за някакви кавказки синдроми (?!) това май е заслуга на европейския ми произход... дадоха ми още инжекцийки lovenox-чета, витаминки за бременни с екстра фолиева... накрая ми биха и една противогрипна ваксина, и ме пратиха да си ходя по живо, по здраво :D

И сега чакаме резултатите. Ако никой не се обади е добър знак.

Следващият ми ултразвук ще е чак в началото на януари, направо незнам как ще го дочакам. Предложих на мъжа ми да купи един за вкъщи, за да се гледаме с бебко :idea: той беше достатъчно любезен, за да не ми каже, че съм луда :mrgreen: Каза, че може да вземем доплер, обаче моята приятелка ми каза, че си е купила, но понякога не улавя тоновете и вече на два пъти я приемали по спешност... така, че се отказах и от този вариант. Ще си чакам до януари, вече достатъчно паранои имам.

Същата приятелка ви праща поздрави. Тя, миличката имаше химическа бременност, кухо яйце и мисед за година и половина, най-много две. През цялото време се подкрепяхме и си споделяхме всичко и сега и двете сме бременни, а най-интерсното е, че термините ни са на един и същи ден :D Направо не мога да си обясня как е възможно това, но просто така стана. Споделям това, за да ви вдъхна кураж и малко надежда. Моята история вече я знаете, нейната също е тежка, но с много упоритост и желание най-накрая стана.

Още веднъж благодаря за милите думи и обещавам скоро пак да пиша!!! Бъдете силни!   :bighug:
*
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #36 -: Декември 14, 2006, 12:32:58 pm »
Всичко звучи прекрасно. Радвам се за теб. И ти благодаря, че ни даряваш с надежда.
Ако не се засечем до празниците - Желая ти Щастлива Коледа, най- щастливата Нова Година (очевидно ще е така), здраве и всичко най-хубаво.
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #37 -: Декември 14, 2006, 17:53:27 pm »
Ей,бейби ,кураж виж нещата се развиват добре за теб и бебчо ! Ще чакам да ни осведомяваш как протичат нещата при вас, а сега мога да ти пожелая лека бременност , много щастие и весели празници! Мисли позитивно и лятото да пишеш най хубавата новина и да се похвалиш и за приятелката ти . Успех и на двете ви ! :D
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #38 -: Декември 21, 2006, 22:33:49 pm »
Момичета, пак започвам да се притеснявам...

Коремчето не расте, а и все още не съм усетила никакво движение :?

Уж вече влизам в петия месец, а никой не забелязва, че съм бременна???

Моята приятелка ми каза, че изпитва леки болки, заради разтеглянето на матката... а аз не усещам нищо...  :!:

Какво мислите? Нормално ли е всичко това?

Ще имам ултразвук чак през януари  :cry:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Имам нужда от съвет и подкрепа!!!
« Отговор #39 -: Декември 21, 2006, 23:03:02 pm »
Моята приятелка също нищо не усещаше и коремчето й се забеляза осезаемо чак след петия месец.Не се притеснявай!Всяка бременност е различна,не я сравнявай с тази на приятелката си. :lol:Успех!