0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #40 -: Ноември 23, 2006, 17:14:17 pm »
Чудя се обаче, дали да стоя в къщи през идните 15 дни, тъй като съм си пуснала болничен само за първите 7? А, като не ми стават дрехите, как ще ходя на работа :lol:
Миличка, ако слагаш утрогестан вагинално 3*2 просто не си представям как може да го правиш на работното място.
Д-р Стаменов само 7 дни болничен ли дава и след пункцията или след трансфера са те?
Ще го слага 2 пъти по 3 или обедната доза ще я пие... приема е до 12г.с.
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #41 -: Ноември 23, 2006, 19:12:27 pm »
Здравеите Виолет, Миранда,и mtk.Относно изследванията аз мисля да ги направя началото на януари наи вече хормоните  защото до края на декември сам на достинекс.За другите които са за двамата сме ги направили те са с годност 6 месеца,а хормоните са месец за месец.И януари ще и званна да ми каже кога точно и какво да правя защото сам отдалече ,но ако трябва ще отида пак до варна.Пишете и само усмивки да има.
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #42 -: Ноември 24, 2006, 22:45:29 pm »
Марми,

утрогестана е 2*1, сутрин и вечер х 1 капсула, вигинално. Няма проблем да се слага на работа, но в крайна сметка реших още малко да си почина.
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #43 -: Ноември 25, 2006, 14:58:32 pm »
Само да те предупредя, че Утрогестана който ще пиеш много унася и отпуска цялата мускулатура и просто не се мъчи да ходиш на работа, а си стой в къщи и си почивай най-добре, просто няма да можеш да работиш, аз като го пиех и не само ми омекваха ръцете и краката, ами едва се удържах да не заспя, защото от толкова спане после вечер пък не ми се спеше. Той действа така само като се пие иначе вагинално ако е ги няма тези странични ефекти. :lol:
« Последна редакция: Ноември 25, 2006, 15:24:05 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #44 -: Ноември 25, 2006, 15:03:31 pm »
Няколко месеца съм взимала утрогестан - никакви странични ефекти нямаше.
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #45 -: Ноември 25, 2006, 15:26:16 pm »
Лали, може би е различно и е до организъм, но и в упътването на лекарството го пише , като нежелани странични ификти, а и докторити ме предупредиха че е възможно това.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #46 -: Ноември 25, 2006, 15:45:53 pm »
Повечето момичета нямат странични ефекти.
Да не си била бременна?
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #47 -: Ноември 27, 2006, 15:14:39 pm »
Тогава може но не знам, теста ми беше даста по-късно след 20 дена и беше отрицателен. Междувременно ако е имало бременност не съм си правила тестове преди това. Само тогава ли смяташ , че има такъв ефект утрогестана?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #48 -: Ноември 27, 2006, 15:43:15 pm »
ейй, тук май почти всички след трансфер се подуват - ето и Хида, и други, и после всичко приключило успешно!... аз защо не се подувам.. ИСКАМ ДА СЕ ПОДУВАМ ПЪК!  :D
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #49 -: Ноември 27, 2006, 16:18:47 pm »
Аз се подух, но ефекта беше нулев. По-добре, че не си, защото е много кофти-боли, не можеш да си поемеш въздух, не можеш да си събереш двата края на панталона и т.н. Пък и с подуване или без, ако е станало скоро ще се похвалиш. :D
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #50 -: Ноември 27, 2006, 17:51:09 pm »
ейй, тук май почти всички след трансфер се подуват - ето и Хида, и други, и после всичко приключило успешно!... аз защо не се подувам.. ИСКАМ ДА СЕ ПОДУВАМ ПЪК!  :D
Куки, аз се подух, не много, но имах симпатично коремче, което си стоя до края и пак се оказа, че не съм бременна! (даже спадна 2  седмици след теста чак!) Доколкото разбрах, най-лошо е да се подуеш след транфера и после да ти спадне корема, но можеш изобщо да не се подуеш и пак да си бременна!  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #51 -: Ноември 28, 2006, 12:49:38 pm »
И при мен все така ставяше все се подувах и никакъв резултат накрая.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #52 -: Ноември 29, 2006, 09:36:36 am »
Подуването е в резултат на проведената лекарствена система...ефект който не показва какъв ще е резултата. Като се замисля обаче и аз в началото се чудех защо съм подута и дали това е знак зазачатие. Всъщност ако няма подуване - по-добре! Значи организма не задържа вода и обмяната на веществатае добра.... Подуването е само неразположение, неприятно...
Бях обезверена и дори когато виждах първите едва забележими чертички на теста за бременност си мислех че просто е от теста...не вярвах да е бебето. Някак успокоих се, примирих се със съдбата си...и мисля че това успокоение ебило част от причините които са позволили на ембриончето да се закрепи. Стресирания организъм почти не успява да се справи с тази на пръв поглед лесна задачка!
Така че....спокойствие и самоконтрол!!! :D
Внимавай какво си пожелаваш, защото някои желания се сбъдват!
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #53 -: Ноември 29, 2006, 11:44:33 am »
Хида, много съм съгласна с твоето мнение, аз от личен опит го разбрах. При мен както  съм писала тук по темите в третия ми опит инвитро се получи бременност до 7 седмица и после мисед. Но си спомням, че тогава бях най-спокойна и убедена, че нещата вече трябва да станат, а когато възникваше колебание просто някак не ме притесняваше толкова сякаш го бях приела вътрешно и ето че тогава стана. Така че и от мен съвет правете каквото трябва и не го мислете много-само спокойствие  :goodluck:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #54 -: Ноември 29, 2006, 12:14:02 pm »
ейй, тук май почти всички след трансфер се подуват - ето и Хида, и други, и после всичко приключило успешно!... аз защо не се подувам.. ИСКАМ ДА СЕ ПОДУВАМ ПЪК!  :D

Има време да се подуваш
Са се кроти  :D
Гуш!
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #55 -: Ноември 30, 2006, 16:01:03 pm »
         Здравейте на всички, аз съм Веси и за първи път попадам в  този форум. Зад гърба си имам 2 опита ин-витро неуспешни, а съм едва на 27 год. Реших да сменя доктора. Досега бях при Д-р Янакиева- 1 АГ- София. Честно не съм доволна. Видях във Форума добри и лоши отзиви за Д-р Стаменов. Немога да преценя при кого да отида за третия опит, моля ви дайте ми съвет. 
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #56 -: Ноември 30, 2006, 16:44:05 pm »
  Къде чете лоши мнения за Стаменов?
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #57 -: Ноември 30, 2006, 16:47:34 pm »
Отиди, виж, задай си въпросите, поговори и ще прецениш сама. И, ако не си сигурна, отиди при втори, при трети, ако е необходимо. Отношенията доктор-пациент са нещо строго индивидуално и не трябва да разчиташ само на прочетените неща по форумите.
Късмет!
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #58 -: Ноември 30, 2006, 17:02:55 pm »
          Видях във Форума добри и лоши отзиви за Д-р Стаменов. 
И аз съм любопитна, къде видя нещо лошо за Стаменов?

lb2f
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #59 -: Ноември 30, 2006, 18:04:24 pm »
Интересно , че и аз не бях чула зя лоши отзиви за Стаменов и чак по едно време се зачудих - има ли такива доктори. Определено има избор на клиники за инвитро - ей ги горе банерите непрекъснато се сменят и ги рекламират. Отиваш и преценяш на кого да се довериш.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание