0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tonito

Лимонов сок и зехтин!
« -: Октомври 11, 2006, 16:20:43 pm »
Здравейте!
Страхотно ми помогна бабината рецепта - сутрин на гладно една лъжица лимонов сок /натурален/ и една лъжица зехтин. Този илач ме оттърва от киста на яйчника и то за отрицателно време!Дано да помогне и на други с подобни проблеми!Може би трябва да прецените как ще действа, ако имате проблеми със стомаха.Иначе спазвайте дозата стриктно!
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2006, 16:27:58 pm »
Тая бабина рецепта я препоръчват за камъни в бъбреците, за първи път чувам че лекува и кисти.
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
*
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2006, 18:38:24 pm »
а аз знам, че е за пречистване на черния дроб.даже скоро 1 приятел си я прави, който е боледувал от хепатит.но те са хубави неща, така, че може да помогат и за кисти и бъбреци
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2006, 21:04:06 pm »
На мен подобна рецепта ми я препоръчаха за жълчка ,че от време на време правя много тежки кризи!
Само че рецепта е следната ........сок от 10 лимона се смесва с 200мл хубав зехтин и се пият всеки ден по няколко лъжици от сместа!Мисля да го пробвам ,но незнам дали ще мога да го пия! 8O
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2006, 21:38:51 pm »
Аз също съм го чувала за черен дроб и жлъчка и мисля да го изпробвам.А ако лекува и кисти още по-добре.Отзивите са ,че на вкус не е особено приятно,но който търси здраве-търпи!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2006, 20:10:03 pm »
Аз пък тази рецепта я ползвам за подправяне на салата...
Alexandra
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2006, 23:40:55 pm »
Аз пък тази рецепта я ползвам за подправяне на салата...
:lol: :lol: :lol:

И аз. :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #7 -: Октомври 14, 2006, 08:09:54 am »
Ами то е същото, бе. Пак си ги консумираш. :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2006, 12:22:39 pm »
Ами то е същото, бе. Пак си ги консумираш. :lol:

Ама на принципа на разделното хранене :lol: Първо зехтина и лимоновия сок, после салатката :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2006, 13:16:46 pm »
А ракийката кога?
*
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2006, 14:12:02 pm »
А ракийката кога?
Само да не е сутрин-на гладно :drunk:
*
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2006, 15:51:24 pm »
Хахаха!  :D Ето това му викам аз "лек от природата"! Салтка, ракийка и...лимонов сок и зехтин покрай тях! :D
Alexandra
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2006, 18:22:19 pm »
По същата логика, снощи обсъждахме с колеги лимонената диета, и един колега се изцепи: "Аз също я правя тая лимонена диета, само че към лимоните прилагам печени прасенца"  :lol: :lol: :lol:

Майтапа на страна, може и наистина да действа добре срещу кисти, понеже хамериканците препоръчват при СПКЯ нисковъглехидратна диета с консумация на лимони сутрин на гладно... Но не вярвам само лимона със зехтина да премахне кистите... Макар че кой знае, ако авторката на темата е искрена, явно е възможно!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2006, 23:49:31 pm »
А ракийката кога?

Ми освен да е за десерт ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Tonito

Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #14 -: Октомври 17, 2006, 11:53:13 am »
Здравейте на всички :P!
Радвам се, че предизвиках дискусия. Да, абсолютно искрена съм. Исках да помогна или поне да се опитам да помогна, защото се оказа, че нещо толкова обикновено, което става наистина и за подправяне на салатка :lol:, е много полезно и лековито!
А иначе да - лимоните са многофункционални - и с прасенце към тях, и с ракийка и салатка!  :balk_103:
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #15 -: Ноември 20, 2006, 21:19:52 pm »
Za tova ne znaq, no sadeistva za vazstanovqvaneto pri lipsva6ta ovulaciq.Na men taka mi kazaha.Ne znaq dali pomaga... vse o6te...
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #16 -: Ноември 20, 2006, 21:51:22 pm »
Девойки, току що открихме универсален български лек  :D :dance2:
Майка ми ми препоръ4ва същото за венците, виждам 4е действа и за какво ли още не !
А ти Мари си издала тайната, така горестно пазена от мъжа ми, на френския винегрет- зехтин, лимон ... и гор4ица. Не издавам пропорциите  :lol:
*

    Гост

Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #17 -: Ноември 21, 2006, 12:37:49 pm »
Защо ми се струва,че все едни и същи хора се заяждат?Като невярвят,да не пробват.А ако може и да  не коментират с насмешка горните момиета.Аз ви вярвям,вярвам и на лековете от природата.
На пробващите и вярващите-успех!
*
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #18 -: Ноември 21, 2006, 12:50:55 pm »
Ми защото някои хора са заядливи, други са кротки. Някои са мнителни, други са наивни. Някои са умни, други са глупави. Някои са анонимни, други са личности. Свят шарен.
Alexandra
Re: Лимонов сок и зехтин!
« Отговор #19 -: Ноември 21, 2006, 15:28:02 pm »
Госте,
Виж какво пише Тонито, щото темата е все пак негова, и се у4и на хумор, такти4ност, толерантност (което вклиу4ва и недока4ливост) в общуването  :D